PDA

View Full Version : Изгаряне на крака



DJ_LION
07-23-2008, 20:49
Ами значи крака ми обгоря по много неприятен начин(ако искате да ви кажа как пишете в тази тема)получиха ми се тук таме огромни мехури спуках ги и сега ми се вижда месото.Как да постъпя за да не го замърся

ell_ownz
07-23-2008, 21:15
:shock: ami prosto go po4istvai sas spirt ili revanol za da ne te boli seki den po nqkolko pati i si slagai nqkfi prevrazki [marlq] ili prosto lepenki koito da predpazvat ot zamarsqvane... ne mislq 4e ima dr variant..ne hodi mn na plaj...takiva rayti ;D

batkodoki
07-23-2008, 22:06
Ами значи крака ми обгоря по много неприятен начин(ако искате да ви кажа как пишете в тази тема)получиха ми се тук таме огромни мехури спуках ги и сега ми се вижда месото.Как да постъпя за да не го замърся

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

щом си имал/а глупостта да "спукаш" "мехурите" вече си го замърсил/а!

някой да отиде до първата аптека и да поиска спрей за изгорено. напръскай обилно за да се създаде защитен филм!

никакви спирт и никакви превръзки!

утре при дерматолог, който ще предпише общо антибиотично и специфично локално възстановително лечение!

DJ_LION
07-23-2008, 22:22
:shock: ami prosto go po4istvai sas spirt ili revanol za da ne te boli seki den po nqkolko pati i si slagai nqkfi prevrazki [marlq] ili prosto lepenki koito da predpazvat ot zamarsqvane... ne mislq 4e ima dr variant..ne hodi mn na plaj...takiva rayti ;D

Абе ти в ред ли си изришно не трябва да се слага спирт

А относно др отговор има лекар срещу нас който ми каза да ги спукам

batkodoki
07-23-2008, 22:38
:shock: ami prosto go po4istvai sas spirt ili revanol za da ne te boli seki den po nqkolko pati i si slagai nqkfi prevrazki [marlq] ili prosto lepenki koito da predpazvat ot zamarsqvane... ne mislq 4e ima dr variant..ne hodi mn na plaj...takiva rayti ;D

Абе ти в ред ли си изришно не трябва да се слага спирт

А относно др отговор има лекар срещу нас който ми каза да ги спукам

НИКАКЪВ СПИРТ!!!

тоя "лекар" да си върне дипломата!

тези "мехури" са физиологичната защита на организма реакция на термичната травма! пълни са с лимфна течност изпълнена с кръвни клетки от белия ред лимфоцити..etc ..тоест с армията на имуната система, която се е активирала за да предотврати масирана и животозастрашаваща инфекция.
при огромни изгаряния пациентите умират в първите часове от хипиволемичния шок и електролитния дисбаланс.
при масивни изгаряния умират след около седмица от вторични инфекции понеже точно кожата е бариера за тях а имун. с-ма може да се справи с определен процент проникване на патогени.

отстранявайки мехурите си създал входна врата за инфекции.

мехурите се отстраняват САМО в стерилна обстановка със стерилни инструменти в специализирани звена и то под антибиотичен чадър!

Wrathchild
07-23-2008, 22:44
Доки, само не знам за изгарянето какво общо имат пола и възрастта?

batkodoki
07-23-2008, 22:50
Доки, само не знам за изгарянето какво общо имат пола и възрастта?

има ПРЯКО!

реактивността на имун. с/ма и регенерационната способност на тъканите са различни примерно на 2, 12, 22, 52, 82 години.

също така зависят от пола поради хормоналната му обусловеност.

mumiikataa
07-24-2008, 07:53
И според мен не е трябвало да ги пукаш...Иди на дерматолог.А какво се е случило,ако мога да попитам?