PDA

View Full Version : Показания;Обяснения->разлика?



FairyNymph
07-24-2008, 13:36
Знам, че темата не е за тук, но искам да попитам нещо, защото ми е мн важно:каква е разликата между това да си в полицията и да пишеш показания и това да пишеш обяснения? 10х на всички предварително

Jamalska
07-24-2008, 13:57
хаха ми...нз сигурно за едното пишеш какво се е случило,а другото защо се е случило:)

FairyNymph
07-24-2008, 13:59
демек че свидетелстваш ли

FairyNymph
07-24-2008, 14:00
не смисъл въпроса ми е друг...примерно че едното го правиш само ако си свидетел, а другото го правиш когато си участник в "нещото" и затова питам..

SeXyL[!]Nk@
07-24-2008, 14:12
Ако е показания,мисля,че е ако някой ти е направил нещо лошо...тогава даваш показания.
А за другото незнам....

Seducti0n
07-24-2008, 14:42
По пътя на логиката:
-Показания даваш, когато ти си потърпевш
-Свидетелстваш когато си видял дадена случка, но не си бил част от нея. :)

rakiQ
07-24-2008, 14:48
По пътя на логиката:
-Показания даваш, когато ти си потърпевш
-Свидетелстваш когато си видял дадена случка, но не си бил част от нея. :)
to4no taka... mm az idvete sum gi probvala :razz: :razz: :razz: :razz:

FairyNymph
07-24-2008, 14:56
demek dawam obesneniq = swidetelstwam ?

cherinka
07-24-2008, 15:08
По пътя на логиката:
-Показания даваш, когато ти си потърпевш
-Свидетелстваш когато си видял дадена случка, но не си бил част от нея. :)
Абе, как ще СВИДЕТЕЛСТВАШ за нещо, от което не си бил част!?
В една случка винаги има действащ, потърпевш и свидетел.
Показанията са равни на свидетелстване.


demek dawam obesneniq = swidetelstwam ?
Показания, свидетелстване, обеснение = на едно и също.

В едно обеснение, или показание (писменно или устно) се изисква да кажеш/напишеш как и кога е започнало, къде е започнало, как са се развили действията, кой е бил там, какво се е случило, имало ли е други около теб иии.... с две думи Абсолютно Всичко, което си видяла, изпитала, разпознала и знаеш.

FairyNymph
07-24-2008, 15:12
mersi

Seducti0n
07-24-2008, 15:23
Черинка,имам предвид, че не си активен участник в случката.:wink:

Seducti0n
07-24-2008, 16:01
Уискас, може би разликата е в значението на самите термини, а не в прилагането им на практика. :)

belerofone
07-24-2008, 16:03
Показанията са при действащо дознание , течащо предварително гледане на обвинения за образуване на дело...Могад да бъдат писмени и устни.

Свидетелстване е когато има образувано дело като тогава за свидел се вика всеки , който има връзка с обвиняеми.Може да бъдат привикани свидетели от двете страни както и да бъдат назначени експертни свидетели от съда(за експертизи например).

Разликата е тънка .Не е особено грешно да се използва кое да е от двете понятия при неекспертни обстоятелства.