PDA

View Full Version : Ще уморят баща ми



Melissa123
07-24-2008, 18:43
Эдравейте.Пиша ви,щото се чувствам эле.Энам,че не можете да ми решите проблема,но искам да иэлея мъката си.Ето какво става.Баща ми не е първа младост-на 55 години.Но въпреки годините си, бачка много эдраво.Винаги е осигурявал всичко на мен,на сестрите ми,на майка ми,на баба ми и на още куп хора,като например брат му,който е пълен беэделник и цял живот е бил такъв.Баща ми се е грижил винаги эа брат си и эа неговото семейство.Имам 3 сестри,една от които е от първия брак на майка ми,но баща ми се е грижил и эа нея цял живот.И раэбира се эа другите ми две сестри,които са от неговия първи брак.Като бях малка не осъэнавах колко много прави той и колко му е трудно,но вече осъэнавам всичко.И ми е много тежко.Боли ме,эащото куп хора му висят на врата.Да речем другата ми сестра,която дори не му е истинска дъщеря.Обичам я беэумно много,с нея съм най-блиэка от с другите си сестри,но тя съсипа баща ми в последните месеци и май дори не си мърда пръста, да оправи нещата.Той и купи едно помещение и го направи на эаведение,эа да може тя да го отвори и да бачка,эа да си иэкарва пари,эащото има дете,а мъжът и е пълен мърэеливец и все са эатънали в дългове.Дори и обеща да и го эареди эа старта,докато се раэбароти.Но тя реши,че я мърэи да работи и го даде под наем(а баща ми не веднъж каэа,че е крайно против да бъде дадено под наем! ).Вэеха го някакви хора,които се окаэаха несериоэници.Само проблеми.Не плащат наем,съэдават само проблеми,мрънкат....и всичко това се отраэява много эле на баща ми,наистина много.Эащото не му е единствена грижа.Всяка вечер говори само эа това,раэвихрят се скандали с мама,абе ужас.И всичко това,эащото сестра ми не е прочела дори договора,който е подписала!!!!Мамка му,драэня се и на нейната несериоэност и на наглостта на майка ми,която само се эаяжда с баща ми и дори ,когато той е прав,тя не млъква,а продължава да философства.По дяволите,като всички са такива философи,що всичко той им дава,що са такива беэделници и всичко им е паднало от небето????Баща ми не е и кой энае колко добре със эдравето и ТЕ-всички ще го уморят! И не мога нищо да направя.Просто не мога.Эащитавам го,повтарям им,че трябва да помислят преди да правят нещо,че когато не са прави,поне могат да эамълчат,эащото той е човек,който энае какво прави и го е докаэал!НО не,никой не ме чува!И това е....энам,че не можете да ми помогнете,но трябваше да го напиша.Благодаря эа вниманието и иэвинете эа правописа,но съм много иэнервина,а и в момента в кухнята се чуват диви крясъци........а и ми стана някякси страшно тъжно,эащот обаща ми ми каэа таяэи вечер "Виж какво,не искам да си будала като майка си и сестра си,а да си като мен!".Надявам се поне усеща,че го подкрепям :(

nailana
07-24-2008, 19:23
От доста време чета теми в този форум и това е първата,която разглежда 'реален' проблем! Не разваления маникюр,не епилатори или какви плюшени играчки имаме.....тази тема ми трогна сърцето.И наистина ми е доста познато!!И баща ми само го тормозят и всяка вечер се ядосвам........това знаеш ли защо е?Ще ти кажа:защото почти никой на този свят не получава това,за което се е трудил!Ето това е правда:всеки да получава това,за което се e борил!
А твоят баща заслужава много!
Но е попаднал на некадърници и мързеливи човеци!Винаги става така.Едни работят с пот на челото но не получават заслуженото,а други седят със скръстени ръце,но имат облага.....
Убедена съм,че от теб ще стане велик човек,че ще станеш работлива и отговорна като баща си!И нека успееш във всичко,в което се трудиш!
Но за съжаление не зная какъв съвет да дам.Единствено ми остава да се моля за Вас,и ще го правя.Нека Бог бъде с Вас.

lqlqlql
07-24-2008, 19:41
Много тъжно найстина..Да не оценяват какво имат...
Може да пробваш да поговориш с някоя от другите си сестри, която ти се струва по-отговорна и да се разберете нещо.Да кажете на баща ви ,чемю може да разчита на вас и да му помагате скаквото можете - да почнете работа, да се опитате с постоянство да убедите и другите да не се държат така или просто да го отмените в някои задачи. Сигурна съм,че ще се почувства добре като знае ,че не е сам и има хора ,на които да се опре и да може да разчита.

zero
07-24-2008, 19:49
Такъв е живота !
Всеки гледа да е добре на чужд гръб.
Явно баща ти е добър човек, който
гледа добре семейството си и
не иска да го лишава от нищо.
Иска да бъде добър баща и да
бъде оценен.
Да не мислиш, че на него нему тежи,
сигурно му се къса сърцето да гледа
какво става...
Ем той човека си знае какво да прави ;)
Знае си потенциала знае си
възможностите и сигурно
знае какво да прави ;)

little_elf
07-24-2008, 20:18
Жалко наистина,но просто трябва да приемем факта,че мн често животът е несправедлив :( .Някои хора цял живот се претрепват от работа само и само семейството им да е добре,децата им да са задоволени и да се чувстват добре,но понякога се случва така,че трудът и усилията,които полагат ,не само остават неоценени ,но близките им дори са недоволни и се съсредоточават в това да изстискат горкия човек до капчица и въобще не ги е грижа за чуждите чувства и здраве.
Искрено се надявам останалата част от семейството ти някой ден да оцени това,което баща ти прави за вас и дано този ден да не е прекалено късно,защото често се случва така,че човек не цени това,което има докато не го изгуби.

SunShinePearl
07-24-2008, 21:17
освен да го послушаш ''Виж какво,не искам да си будала като майка си и сестра си,а да си като мен!"и това е друго неможеш да направиш.Когато четях темата се замислих и аз колко много прави тати за мен и за сестра ми ох когато чета такива теми ми се доплаква толкова го обичам :cry: :-) :-) :-)

smal_girl
07-24-2008, 22:15
xm moq ba6ta pak e takav marzelivec 4e napravo kato gleam prosto maika mi kak se spukva ot rabota naprao mi staaa mn tajno za neq i posle kato kaja 4e ne go ponasqm ba6ta mi vsi4ki mi kazvat negovori taka toi ti e ba6ta bahti i ba6tata razbira6 li

Monina
07-24-2008, 22:45
Всяко зло за добро. Зарадва ме с тази тема. :) Ако баща ти я види ще му стане много хубаво и ще се прероди направо с нови сили да му се качват всички на главата. Хаха Ако аз ти бях баща бих се гордяла с теб. :)

MAKEmeFEELgood
07-26-2008, 18:23
Добре правиш,че го эащитаваш.Може би това не променя положението,но пък вероятно той усеща подкрепата ти,а когато някой има подкрепата на човек,на когото държи,при всяко положение се чувства добре.Демонстрирай эагрижеността и солидарността си към него,покажи му ,че държиш на него и оценяваш това,което прави эа семейството.Така ще се отличиш от другите и ще му стане мило,че те има ,и че не си като тях-той сам ти е каэал,че не иска да си като тях,а като него.Предложи му например да отидете някъде на почивка само двамата.Хем той може би ще си почине малко,хем ще е с теб и ще е щастлив от присъствието ти,эащото предполагам с теб се раэбира :)

sweet_baby_cool
07-26-2008, 19:15
Важното е, че подкрепяш баща си. Опитвай се да му помогнеш с каквото можеш. Моя баща беше подложен на стрес както и твоя. И по едно време нещо му става и лежеше 1-2 седмици. Разбира се, сега пак е на крака и всичко е на ред. Това, което ти казах за баща си не означава (и 50% не е сигурно), че ще се случи на твоя. :) Уведоми близките ти, че баща ти също е човек и има нужда от подкрепа.

Spirit Of Ukko
07-26-2008, 19:37
Всеки един проблем се разрешава с говорене. Събирате се цялата рода и двамата с баща ти просто им казвате нещата такива, каквито са. Като го съжаляваш няма да му помогнеш. Ако му кажеш "Тате, аз те разбирам" пак няма да си му от полза. По - скоро трябва да се помогне на другите, не на него. И това трябва да го направи той, а ти да си необходимата му опора, която да го подкрепи в правилните моменти и да покаже на другите, че "татенцето, дето дава кинтите докато ние лежим" не е сам и че случващото се не остава незабелязано...

sladkish_14
07-26-2008, 19:40
Продължавай да го подкрепяш :wink: Ти си една страхотна дъщеря ! ;-)

Obsession
07-27-2008, 19:14
Бащати се гордее с теб. Продължавай да го подкрепяш, той се нуждае от теб. Няма как да промениш ситуацията, аз също съм се опитвала, но не успявам :( Надменните хора, ароганстността владеят света, хубаво е, че не ги приемаш.

one
07-28-2008, 07:49
Добре,че си ти`
Продължавай да го подкрепяш.Явно само ти си единствената му подкрепа и гордост.Някой ден всичко ще се оправи` :)

_FaShIoN_
07-28-2008, 10:52
Наистина много тъжно...и е много гадно че всики около баща ти са такива паразити....но единствения вариант да се махнете оттам завинаги е да се хванете с баща ти и да се махнете... :)

The_69
07-28-2008, 12:44
Защо не говориш с баща си и не му кажеш, че той, като мъж трябва да тропне по масата, защото е прав, и да не позволява да му се качват на главата- най- малкото, че той ще се трогне и това ще му даде кураж и сили...или да се опиташ да ги разделиш с майка ти и да останеш при него (това само в краен случай и ако наистина го искаш)

nefchi_bs
07-29-2008, 20:05
Всяко зло за добро. Зарадва ме с тази тема. :) Ако баща ти я види ще му стане много хубаво и ще се прероди направо с нови сили да му се качват всички на главата. Хаха Ако аз ти бях баща бих се гордяла с теб. :)

+ и аз мисля така,изглежда ти единствено го разбираш,което е много тъжно :cry: :cry: :cry: :smt064

zaraaa
07-29-2008, 21:08
Продължавай да пдкрепяш баща си, той наистина има нужда от това :) Ще се справите, желая ви успех, а пък на всички тия мързеливци и безделници, дето са му се качили на главата, само едно ще кажа - Всичко на тоя свят се връща :x

Vikitooo
07-30-2008, 04:42
Нямам точно твоят проблем, но моят е подобен на твоя. Дойдохме в Америка преди няколко години, за по-добър живот уж, за повече пари. Няколко години мизерия, но си стъпихме на краката и сега с финансите сме добре.
Но oт тук започват проблемите. След като и ние един път се видяхме с пари баща ми реши, че той ще бъде Ангела Финансов 8-) на всички останали, като започен сестра му, мързеливият му зет, майка му и баща му. Крие пари праща на България, подаръци ала бала. Естествено, нас не ни дразни факта, че помага, а това че крие! Ужасно е! А има бъдещи студентки. :)
А на теб какво да ти кажа,не е честно знам. Даже при теб е още поз-le, но докато изкарва той парите ти ще си мълчиш, трайкаш отстрани и това е. Нали теб не те е оставил без нищо? :)

elitssa_
07-31-2008, 15:53
xm..mislq 4e te razbiram ..makar i beglo za6totob6ta mi raboti imam 2 sestri..nie xar4im mnogo pari imame vila s basein...mercedesi,qxta,apartament v zlatni pqs1ci nqkoi p1t mu se 4ydq kak yspqva kato i izd1rja brat si koito ima ednodete i e jenen i ednata mi baba..nqkoi p1t mno imse qdosvam za naxalstvoto...ne sm v tvoito pooojenie ama si predstavqm ii predi si mislex kakvo li 6te6e da e ako bqx edno dete... :)

miss_asi
07-31-2008, 16:30
Това наистина е един от важните проблеми във тоя форум.Страхотен човек си само това мога да ти кажа продължавай да подкрепяш баща си по този начин! :-) Направо нямам думи тази история наистина ме разплака и ме накара да се замисля върху много неща!