PDA

View Full Version : Мама пие...



usmivka91
07-24-2008, 18:56
Аз съм на 17...живея с майка си,нейната майка и нейната майка...Тревожа се за майка си...преди време аз и баба я заварихме да пие....беше пияна...аз я утешавах...каза ми че има проблеми...помоолих я да спре и тя ми обеща...Мина се време и се наложи да спя в нейната стая...заедно с нея...И всяка нощ я слушах как пие...как си скрива шишето водка...после отново го взима и отново пие...и всеки път ми иде да закрещя...но не мога...Страх ме е да кажа и на баба...незнам какво да правя...мина се известно време ,аз се приместих в мойта си стая...и след като не я виждах и чувах...ми беше добре....Имам и един прекрасен мъж до себе си....който ми помага...но все пак тя ми е майка и ме боли да я гледам така...а да немога да и помогна....Днес отново е замаяна...незнам какво да правя...ако някой е преживял това моля да ми помогне,да ме посъветва....Благодаря

4eere6ka_kiss
07-24-2008, 19:18
при мене е същата работа :( Аз съм малка по-малка от тебе Майка ми си попийваше но не много докато не започна да се налива здраво .Всеки път обещаваше че няма да се повтори , но се повтаряше и то много често :(
Пре мен е по-лошо защото мойта правеше опити за самубейство Вечното й извинение беше , че имала много пробелеми и така отпускала Венаге съжаляваше , но продължаваше да пие За мене това е проблем на психиката Прекалено със лабилна психика са че така разсъждават ....Смятат Че така си решават проблемите и всичко е наред,но не е така Те просто се самозаблуждават или просто искат за момент да избягат от всичка около тях :( Нещата се оправиха когато се случиха хубави работи в семейстмото ни и тя спря да пие Опитай се да направиш живота и поне малка по-хубав Знам какво ти е И аз минах по тоя път и знам колко е тежко до гледаш майка си в такова състояние Говори с ния ! Кажи й че ти си до нея и че като пие не си решава проблемите Тя вероятно го знае , но има нужда от подкрепа Покажи и че не е сама в този момен :) Всечко ще се управи споко Хайде късмет :-) :-)

usmivka91
07-24-2008, 19:22
blagodarq ti...no problema e 4e ako i kaja 4e znam 4e prodyljava...neznam kak 6te reagira...boq se...

4eere6ka_kiss
07-24-2008, 19:48
Ясно но нямя друг избор :( По добре е да поговориш с нея отколкото да стоиш и да гледаш ! А ако кажеш на баба си ... нз ти прецени дали гя ще постъпи правилно или ще вземе да я обвинява и напада , защото според мен така ще стане по-лошо ...

BlueMushroom
07-25-2008, 11:29
az imam sushtiq problem...samoche moita q izbiva na agresiq :( prosto q ignoriram i se pravq che q nqma.na sledvashtiq den vse edno nqma nishto..

mel4ety
07-25-2008, 11:53
може би в такъв момент е хубаво да й покажеш,че я обичаш и че си с нея...давай й подкрепа,сиг има нужда от рамо,на което да поплаче,някой с който да поговори :neutral: успех :-)

4eere6ka_kiss
07-25-2008, 12:01
az imam sushtiq problem...samoche moita q izbiva na agresiq :( prosto q ignoriram i se pravq che q nqma.na sledvashtiq den vse edno nqma nishto..
И мойта я избиваше на агресия и м вачалото правх като тебе :( Правех се че не я чувам и веждам и на другия ден все едно нищо не се е случило , но така почват да си мислят , че всичко е наред и няма проблем да се напиват и да не знаят какво правят ....

sasha_90
07-25-2008, 12:57
Обяснете й,че алкохола не е решение,защото наистина е така.Ако трябва се консултирайте със специалист в тази област.Дано всичко се оправи.

Impossible_Is_Nothing
07-27-2008, 11:17
Обяснете й,че алкохола не е решение,защото наистина е така.Ако трябва се консултирайте със специалист в тази област.Дано всичко се оправи.

Точно така. Най-добре да се консултира със специалист. Те знаят какво да препоръчат. Ако всичко е на усновата на проблеми - има различни видове анти-депресанти и повярвайте ми - помагат. Всичко е до воля. Ако започне лечение и самия човек има волята да спре да се налива - ще спре. Трябва да се взимат мерки навреме. Системното пиене на голямо количество алкохол води до множесто увреждания - главно на мозъка и неврната система. Лошото идва когато настъпят тези проблеми - епилептични припадаци и т.н. ...
Затова говорете с родителите си за някакъв вид лечения, когато са трезви - не са ли - няма смисъл от приказки.

Успех!!!

FucKtheSyStem
07-27-2008, 11:21
Според мен кажи на баба си и двете заедно ще поговорите с майка ти за проблемите й....Така ще имаш някой на твоя страна а и майка ти може би ще се убеди по-лесно.Ако не успеете да разрешите проблема можете да отидете на специалист докато не е станало твърде късно :(

Успех :-)

chocoleptic
07-27-2008, 11:28
Баба ти нищо не може да направи.
Консултирайте се с лекар.

soul1199
07-27-2008, 13:17
може би в такъв момент е хубаво да й покажеш,че я обичаш и че си с нея...давай й подкрепа,сиг има нужда от рамо,на което да поплаче,някой с който да поговори :neutral: успех :-)

LadyCarameL
07-27-2008, 13:35
Направи каквото искаш,но не стой спокойно и да гледаш как майка ти деградира.Говорете,отидете на лекар,намерете решение на проблема :)

sladur4etyYy
07-27-2008, 14:23
баба ти само може да влоши нещата, говори направо с майка си. сигурна съм 4е ти си 4овекът който оби4а най много и 4е би имала най силно влияние в/у нея. обясни й как се 4увстваш и т.н. и я убеди да потърси помощ. има няколко при4ини да пие-едната е многото проблеми и слаба психика както казаха. другата е например ако имате и друг алкохолик в семейството, да е наследствено, защото алкохолизма може да се наследи. във вси4ки слу4ай й трябва специалист, сама много трудно може да се справи

_FaShIoN_
07-28-2008, 10:54
Поговори си с нея,за да разбереш какви са й проблемите...ако можеш с нещо й помогни,но дори и да не й помогнеш физически я подкрепяй психически и също така,кажи на останали с които живееш,за да могат и те да й помогнат... :)

didi_baby
07-28-2008, 13:36
Докажи й че я подкрепяш и й кажи как вреди на себе си като пие.Надявам се всичко да се оправи