PDA

View Full Version : Проблем със стомаха



miloto_Pilence
07-24-2008, 22:03
Искам да попитам дали някой има същия или поне подобен проблем като моя. Не ям много, не винаги на често, не заскусвам (защотот рядко ставам сутрин), спортуването ми минава в танци и от време на време тае бо. Ям само препечен хляб, също рядко. Но постоянно ми става тежко след ядене, подувам се, сутрин ме боли стомаха все едно съм яла на вечеря кой знае колко много - е да понякога вечерям късно (към 10), но не винаги и не прекалявам.Хората с подобен проблем - какво ядете? А също така не мога да ходя редовно до тоалетна...самото усещане в стомаха ми е ужасно... :?

6emet4e
07-24-2008, 22:19
това че ядеш по рядко не е хубаво...
моят съвет...отиди на лекар! в смисал отиди при личния,обясни му и ако той незнае от какво може да е поискай направление за гастроентеролог(надявам се така да беше) защото това не е нормално и доколкото знам може да са симптоми на гастрит... аз имам гастрит и нямах точно такива симптоми,но и мене отначало ми беше тежко и т.н. после вече почна да ми става лошо и да ми се гади.. и така... познавам много хора на който гастрита им се изразява точно с болки в корема...
незнам..надявам се да греша и ти пожелавам да нямаш такова нещо...но един дори профилактичен преглед при лекар няма да е лошо :)
УСПЕХ

Dreammy
07-25-2008, 00:31
това че ядеш по рядко не е хубаво...
моят съвет...отиди на лекар! в смисал отиди при личния,обясни му и ако той незнае от какво може да е поискай направление за гастроентеролог(надявам се така да беше) защото това не е нормално и доколкото знам може да са симптоми на гастрит... аз имам гастрит и нямах точно такива симптоми,но и мене отначало ми беше тежко и т.н. после вече почна да ми става лошо и да ми се гади.. и така... познавам много хора на който гастрита им се изразява точно с болки в корема...
незнам..надявам се да греша и ти пожелавам да нямаш такова нещо...но един дори профилактичен преглед при лекар няма да е лошо :)
УСПЕХ

+1 ne e hybavo da qdesh rqdko i samo syho, tova vodi tochno do takuv tip problemi :(

fiama
07-25-2008, 06:07
Добре е да посетиш лекар. Той ще прегледа стомаха ти да установи дали има заболяване. Напълно възможно е просто да си с по-чувствителен стомах и определен режим на хранене или избягване на определени храни и наблягане на други да ти се отрази добре. Но това трябва да ти го каже специалист. При всички положения обаче е добре да промениш малко хранителните си навици. Закуската е най-важното хранене, не бива да се изпуска. Оттам нататък се яде още 4 пъти, като не прекаляваш с храната. Изгради един по-свестен режим на хранене и пробемите със стомаха ще понамалеят!

cooool
07-25-2008, 06:50
Храни се редовно, та да не вземеш да си докараш някоя язва. И не се притеснявай ако щядеш по 10000 пъти на ден, колкото п-често се храни човек, толкова по-бърз става метабулизма му, е само все да не преяждаш.

Slun4evko
07-25-2008, 07:07
Не съм лекар,но горе-долу ще формулирам какъв ти е проблема и как можеш да подобриш състоянието си. Разбира се,много по-хубаво е да се посъветваш с гастроентерелог/така беше/. Като цяло дискомфортът ти идва от нередовното и еднообразно хранене. Ядеш прекалено сухи неща,опитай се да разнообразиш със супички и не много мазни домашни манджички.Освен това е задължително/особено за подрастващите/ да се храниш три пъти дневно-може и по мъничко ,но задължително нещичко,за да има стомаха с какво да се занимава. примерно за закуска-когато и да ставаш-някакъв плод,за обяд може да си направиш здравословна салатка от зеленчуци,сирене и някакви ядки/предимно сурови семки или орехи/ и това да е гарнирано с една-две препечени филийки,които май предпочиташ.На вечеря хапвай стабилно,но не преяждай,за да не се чувстваш после кофти.

Предполагам,щом ядеш предимно препечени филийки,пазиш някаква диета и искаш да отслабнеш ? Само че мога да кажа,че си избрала лош начин за диета,понеже препечените филийки действат отчасти като активния въглен/нямам си и идея защо/,т.е. прочистват ти стомаха и червата от полезните бактерии и ензими,а това е много-много вредно. И с това можеш да си докараш много стомашни проблеми,които да си останат за цял живот-да кажем,най-лекия от тях е доживотния запек/т.е. така наречените лениви черва/. Посъветвай се с гастроентеролог или диетолог как да възстановиш един здравословен режим на хранене преди да си съсипеш организма.

miloto_Pilence
07-25-2008, 10:44
Благодаря за отговорите ;]]

Karin_Vall_Gabbriel
07-25-2008, 11:11
Благодаря за отговорите ;]]


az imam problema s toaletnata ili po-to4no imah... kupi si ot aptekata "6okolad4eta za razhlabvane". mn pomaga. i posle si hodi6 redovno sled tqh vseki den

tediii
07-25-2008, 19:34
Най-добре ще е да ядеш редовно и както вече ти казаха не само сухи неща и то късно...това пречи на стомаха да си върши работата :) Да,добре ще е да си вземеш от "вълшебните" шоколадчета...но не прекаляваи...на опаковката пише по половин при нужда...това не значи, че като хапнеш половинка и след 1 час не е подействало да хапнеш още 1 2...казвам го от личен опит... но това е за начало... не е хубаво да ги ядеш често...може да пробваш сутрин на гладен стомах да си разбиваш по половин чаша хладка вода с мед...не се чуди...наистина помага! Успех!!! :)

Slun4evko
07-26-2008, 06:47
Аз съм чувала за топла вода с мед,топло мляко с мед,сини сливи и т.н. при запек. И като цяло тези имат ефект. Не прибягвайте до разхлабителни средства като шоколадчета,чайове за разхлабване или такъв вид лекарства,защото тогава организмът свиква с тях,червата не си работят нормално и един вид се пристрастяваш към съответния препарат-тоест затруднено е положението с ходенето до тоалетна,ако не се използва дадения препарат. С други думи преебаваш си отделителната система.

fenkatakrisi952
07-26-2008, 08:56
Не яж толкова късно(най-много 3 часа преди лягане) :shock:
Вземи си от аптеката Мезинфорте :-P

miloto_Pilence
07-26-2008, 13:27
Не яж толкова късно(най-много 3 часа преди лягане) :shock:
Аз и лягам доста късно ... към 1-2 часа