PDA

View Full Version : Как ли съм се заразила



luxury_
07-25-2008, 07:15
Az sym momiche i s moq priqtel predi izvestno vreme pravihme sex,sled okolo 3 dni poluchih parene i syrbene,otidoh na lekar i toi kaza che sa gybichki,govorih s moq priqtel i toi kaza na men nishto mi nqma,i na momichetata predi teb nishto ima nqma,kak e vyzmojno da se zarazq s gybichki pri polojenie che ne sym imala predi tova nishto i toi ne e imal?????toi bil pital nqkakva lekarka i tq kazala che jenata imala nqkakvo bqlo techenieto koeto kato izlezna na povyrhnosta i prichinqvalo gybichkite,da no simptomite za tezi gybichki sa imenno tova techenie zaedno s parene i syrbej,t.e tova techenie e sledstvie na gybichkite,ne moga da razbera dali e vyzmojno???i kak tochno stava zarazqvaneto,chetoh v internet tam ne pishe nishto syshtestveno,kak e vyzmojno na men da mi nqma nishto i na nego i da sym se zarazila,ako moje nqma kompetenten da razreshi problema mi,blagodarq.


Т.7 от правилника!
swords1010

AnChItOoOo
07-25-2008, 07:20
Имам едни фр на които им се беше случило нещо подобно,но при тях беше и при двамата... :-o Бяха им изписали някакви таблетки,но ще е по-добре да отидеш на лекар.Нищо не се знае,пък и ние не можем да ти кажем 100% какво ти е и какво трябва да направиш :?

luxury_
07-25-2008, 07:26
e az veche se izlekuvah,zvimah vaginalni tabletki i antibiotik i si praih promivki,tuka vuprosa opira dali e vyzmojno,na nego nishto mu nqma i ne iska da si pravi izlsedvaniq,pyk i kakvi izsledvaniq za gybichki da si pravi kato nqma nikakvi simptomi

AnChItOoOo
07-25-2008, 07:29
Аамииии ти сигурна ли си,че той не те лъже за това че е нямал проблеми и преди? :-o

luxury_
07-25-2008, 07:33
chak da sym sigurna ne,no nqma prichina da me lyje,iskashe da me vodi dori pri lekarkata da mi obqsnqva,ne vijdam smisyl teq gybichki da sa ot men,uj sa bolesti predavani po polov pyt trqbvashe v takyv sluchei i na nego da mu ima neshto,e da ne izkluchvam i varianta da me lyje,ama kazva che bil zvynql na pochti vsichki momicheta s koito e spal i im nqmalo nishto......

AnChItOoOo
07-25-2008, 07:36
Ами тогава...не знам...не съм гадателка 8-)

ghostwisper
07-25-2008, 07:36
разбира се,че е възможно .. женската полова система е много по-предразположена за появяването на гъбички,отколкото мъжката .. Ти може да не си хванала гъбичките от него,а а от мястото на което си била .. + това малко замърсени да са били след акта бикините ти също предразполага към гъбички .. А и ако си пила преди това антибиотици или страдаш от хронично заболяване също се появяват гъбички ..

luxury_
07-25-2008, 07:44
moje i da si prav/a ,az znam che jenata e po-predrazpolojena ot kolkoto myja,a tova za bqloto techenie istina li e che kato izleznelo na povyrhnosta i taka se poqvqvali gybichkite|(zabravih da vmetna pravihme go bez prezervativ)v takyv sluchei lsedvashtiq pyk tva techenie pak shte predrazpoloji kym poqvata na gybichki ili gresha

BurningDesire
07-26-2008, 17:36
Може да те лъже, но пък може и от друго да е, примерно ходила ли си на басейн, слагала ли си чуждо бельо или изобщо нечия друга дреха? Аз имах такива проблеми докато бях още девствена, но при мен бяха от тампоните - и това е вариант. За друго не се сещам.

EDIT: Бялото течение НЕ Е ПРИЧИНАТА за заболяването, а ПРИЗНАКА. Щом има течение (по-силно от нормалното), значи има проблем. Когато спре, значи проблема е отшумял.

swords1010
07-26-2008, 20:47
Здравей, момчето наистина може да лъже, за да не си навлича неприятности. И все пак да приемем, че казва истината... в такъв случай, можеш да се замислиш, дали половите ти органи не са влизали в контакт със замърсени предмети или течности, преди появата на инфекцията. :)

t1n4e7o
07-26-2008, 21:50
Ще ви споделя нещо... Преди 3 седмици някъде си бях на село. Там се видях с една моя приятелка, с която не се бяхме виждали отдавна (от различни градове сме, но сме добри приятелки, доколкото да си споделяме). Тя си има приятел от около 10 месеца и си правят редовно секс, но работата е там, че тя му изневерила с някакъв си там... не го знам кой( тя по принцип пие противозачатъчни и има навика да си го прави без презерватив, макар да се опитвам да й втълпя да не го прави, но...) И след като е спала с това другото момче и получила тъй нареченото "бяло течение", което било много обилно. Отишла на лекар и гинеколожката и бръкнала .. там де.. с някво желязно нещо и приятелката ми ми каза: "Беше ужасно, заболя ме адски много! А когато изкара въпросното нещо по него имаше някакви бели неща.. нали знаеш как изглежда изварата.. Беше същото като извара.. Направо ми се повдигна, а и на лекарката също.." - Това бяха думите й, та чак и на мен ми стана гадно.. След не много дълго време и приятелят и й казал, че има голям сърбеж...


и в крайна сметка се оказа, че тя си беше чиста, но след като спа с другото момче се зарази с гъбички, а след това зарази и приятеля си.. Не иска да му каже, защото знае, че после ще стане лошо.. Макар, че той не е толкова тъп и се досеша, но нищо не казва... Сами си правете изводите! Не може да не си правила нищо и с никой и тези гъбички да си поникнат от самосебе си.. Според мен приятеля ти не иска да ти каже, защото знае, че така ще разбереш, че докато те е нямало оная му работа не си е стояла мирно в гащите.... !

s3xy_d0ll
07-26-2008, 22:20
ima tolkova mn temi s obqsnenie za tezi vaginalni gybi4ki.. tyrsete pove4e

ina4e da povtorq gybi4kite ne se predavat samo po polov pyt,moje da se hvant ot baseini,moreta,ob6testveni toaletno 4e daje ot nehigieni4nost,moita genekolojka spomena 4e i ot prekaleno qdene na sladki ne6ta Gybi4kite ne zna4at iznevqra ili ne6to ot sorta spoks;)

gerinceto
07-26-2008, 22:37
ima tolkova mn temi s obqsnenie za tezi vaginalni gybi4ki.. tyrsete pove4e

ina4e da povtorq gybi4kite ne se predavat samo po polov pyt,moje da se hvant ot baseini,moreta,ob6testveni toaletno 4e daje ot nehigieni4nost,moita genekolojka spomena 4e i ot prekaleno qdene na sladki ne6ta Gybi4kite ne zna4at iznevqra ili ne6to ot sorta spoks;)

hottie
07-27-2008, 07:28
Възможно е по съвпадение да си пипнала гъбичките и от друго място - басейн, чужда кърпа, силен антибиотик и пр. Помисли малко дали е възможно?
Второ, ако си имала бяло течение от преди значи вече нещо не е било наред и сега нещо го е провокирало да се изостри и да се стигнало до сърбеж и т.н. Лично с моята гинеколожка сме си говорили, че въпросното бяло течение вече алармира за проблем и понякога не е задължително да се стигне до сърбеж за да се постави диагнозата гъбички.

Big_Star
07-27-2008, 09:31
Az v momenta sashto imam gabichki...koito se polu4iha po vreme na prestoq mi v bolnicata(zaradi babrechna kriza)...a vaprosnite gabichki se polu4iha ot silen antibiotik(Medocef)...sega izpolzvam "globuli"..(Gyno-Pevaryl 150)..koito naisitna mi pomagat.....Kolkoto po temata....eto tova e prmer 4e gabichkite ne se hvashtat samo po polov pat...zatova priqtelkata ti nqma zashto da se strahuva da kaje na gadjeto si.....Nadqvam se da sam bila polezna.... :razz:

Virgin
07-27-2008, 11:25
ima tolkova mn temi s obqsnenie za tezi vaginalni gybi4ki.. tyrsete pove4e

ina4e da povtorq gybi4kite ne se predavat samo po polov pyt,moje da se hvant ot baseini,moreta,ob6testveni toaletno 4e daje ot nehigieni4nost,moita genekolojka spomena 4e i ot prekaleno qdene na sladki ne6ta Gybi4kite ne zna4at iznevqra ili ne6to ot sorta spoks;)

danny06
07-27-2008, 12:51
на мен също ми се е случвало..това не е от течението , а когато няма вече течност във влагалището и търкате на сухо тогава се появяват тези така наречените "гъбички" аз не съм ходила на лекар.. а се излекувах сама..колкото и смешно да звучи със урина се мазах..щипеше ме ,но за 2 дни ми мина всичко :)

Biskfitka
07-27-2008, 17:25
на мен също ми се е случвало..това не е от течението , а когато няма вече течност във влагалището и търкате на сухо тогава се появяват тези така наречените "гъбички" аз не съм ходила на лекар.. а се излекувах сама..колкото и смешно да звучи със урина се мазах..щипеше ме ,но за 2 дни ми мина всичко :) смешно ли?! на мен ми звучи гаднооооо :shock:

Nadelina
07-27-2008, 17:38
Gybichki mojesh da hvanesh ot absolutno vsichko, ne e nujno da sa predadeni po polv pyt. Mogat da se hvanat dori ako sednesh na mqstoto na nqkoq nemyrliva ciganka v avtobusa.

DevilWish
07-27-2008, 17:49
разбира се,че е възможно .. женската полова система е много по-предразположена за появяването на гъбички,отколкото мъжката .. Ти може да не си хванала гъбичките от него,а а от мястото на което си била .. + това малко замърсени да са били след акта бикините ти също предразполага към гъбички .. А и ако си пила преди това антибиотици или страдаш от хронично заболяване също се появяват гъбички ..
И аз така мисля ;)

cherinka
07-27-2008, 19:09
ima tolkova mn temi s obqsnenie za tezi vaginalni gybi4ki.. tyrsete pove4e

ina4e da povtorq gybi4kite ne se predavat samo po polov pyt,moje da se hvant ot baseini,moreta,ob6testveni toaletno 4e daje ot nehigieni4nost,moita genekolojka spomena 4e i ot prekaleno qdene na sladki ne6ta Gybi4kite ne zna4at iznevqra ili ne6to ot sorta spoks;)
Да.. гъбичките се ПРЕДАВАТ по полов път, както и се ПОЛУЧАВАТ и по полов път, но и не само от него..



baseini,moreta,ob6testveni toaletno 4e daje ot nehigieni4nost
(!)

luxury_
07-27-2008, 19:17
Blagodarq na vsichki vi,az i taka i ne razbrah dali toi ima ili nqma neshto,zashtoto kazva az nqmam syrbej ili parene,kazah mu che e po-dobre da mi kaje ako ima,no... pyk i plus tva kakvo predtsvlqvat izlsedvaniqta na momche za takova neshto(kryv)a ako naistina nqma nito syrbej nito parene,dilemata e slojna loshoto e che mai mai istinata nqma da izleze na qve.....

crazy_teen1
07-27-2008, 19:28
Най-добре посети гинеколог.

luxury_
07-27-2008, 19:39
az go posetih veche,nali ottam razbrah che sa gybichki :)

crazy_teen1
07-27-2008, 19:44
az go posetih veche,nali ottam razbrah che sa gybichki :)

А ти не го ли попита в такава ситуация, как си се заразила?

luxury_
07-27-2008, 19:48
e popitah go,no malko po-gore obqsnih negovata teoriq,koqto e adski glupava(govorq za bqloto techenie)i taka spored nego e tva,situaciqta e leko oburkana i az veche nz kvo da si mislq.....

crazy_teen1
07-27-2008, 19:58
e popitah go,no malko po-gore obqsnih negovata teoriq,koqto e adski glupava(govorq za bqloto techenie)i taka spored nego e tva,situaciqta e leko oburkana i az veche nz kvo da si mislq.....

Мисля, че няма да намериш точен отговор от нас. Пък и сигурно е така. И винаги използвайте предпазни мерки!

bebeT00
07-27-2008, 20:07
Az sym momiche i s moq priqtel predi izvestno vreme pravihme sex,sled okolo 3 dni poluchih parene i syrbene,otidoh na lekar i toi kaza che sa gybichki,govorih s moq priqtel i toi kaza na men nishto mi nqma,i na momichetata predi teb nishto ima nqma,kak e vyzmojno da se zarazq s gybichki pri polojenie che ne sym imala predi tova nishto i toi ne e imal?????toi bil pital nqkakva lekarka i tq kazala che jenata imala nqkakvo bqlo techenieto koeto kato izlezna na povyrhnosta i prichinqvalo gybichkite,da no simptomite za tezi gybichki sa imenno tova techenie zaedno s parene i syrbej,t.e tova techenie e sledstvie na gybichkite,ne moga da razbera dali e vyzmojno???i kak tochno stava zarazqvaneto,chetoh v internet tam ne pishe nishto syshtestveno,kak e vyzmojno na men da mi nqma nishto i na nego i da sym se zarazila,ako moje nqma kompetenten da razreshi problema mi,blagodarq.


Т.7 от правилника!
swords1010
gabi4ki obiknovenno se po4yvat pri nedobra higiena kakvo ima da tarsi koe e vinoven ,vinovna si ti

cherinka
07-27-2008, 21:14
gabi4ki obiknovenno se po4yvat pri nedobra higiena kakvo ima da tarsi koe e vinoven ,vinovna si ti
Просто споделя и НЕ ТЪРСИ ВИНОВЕН, а търси отговор по какъв възможен начин е станало!
Баси, ае четете малко и тогава пишете.
:-)
crazy_teen1 Ти също. 8-)
:-)

BurningDesire
07-29-2008, 11:29
Не може да не си правила нищо и с никой и тези гъбички да си поникнат от самосебе си...

Е не е точно така - аз имах текъв проблем, когато още нях девствена, така че има и други причини за гъбичките, но май съм по-склонна да мисля, че момчето лъже.

luxury_
07-29-2008, 18:09
ne sym kazala che ne sym pravila nishto s nikogo,kazvam che do sega sym nqmala,i da kakto kaza cherinka az en tyrsq vinoven,a se opitvam da namerq razumnoto obqsnenie.......

Enichka
07-29-2008, 18:42
разбира се,че е възможно .. женската полова система е много по-предразположена за появяването на гъбички,отколкото мъжката .. Ти може да не си хванала гъбичките от него,а а от мястото на което си била .. + това малко замърсени да са били след акта бикините ти също предразполага към гъбички .. А и ако си пила преди това антибиотици или страдаш от хронично заболяване също се появяват гъбички ..


дам това е напълно вярно, ние сме по податливи към такива инфекции, аз дори имах преди време гъбички, а бях девствена !!!