PDA

View Full Version : Няколко въпроса за къната.. плс помощ :)



SpAcE_LaDy
07-25-2008, 07:26
Здравейте първо :)
Значи имам няколко въпроса.. знам, че тук има хора, които се боядисват/къносват и могат да ми отговорят на въпросите, моля за помощ :)
Значи от известно време си мисля да се направя с черна коса /естествения ми цвят е тъмно кестеняв/...
вчера се престраших, но разбира се избързах и го направих преди да съм си отговорила на някои въпроси.. малко след дъжд качулка, но все пак е добре да знам
значи КЪНОСАХ СЕ.. с черната къна на Арома
въпросите ми са Как пада къната - развномерно или от корените към върховете и за колко г/д време.. др-я въпрос е ако се опитам да си сложа кестенява къна, ще ме хване ли изобщо в/у това черно.. как мога по-бързо да си върна стария цвят на косата, когато преценя, че вече не искам черен цвят..? и още един въпрос, ако сложа сега боя отгоре, какво ще стане? ще стане на петна или пък боята няма да хване? ако се сетя още нещо ще ви питам..
а първоначалната идея беше не да стане катранено черна косата ми, а просто по-тъмно, почти черно, затова решх с къна, но тя пък косата ми стана катран.. LoL :) плс отговорете ми на въпросите, който е запознат :)

cooool
07-25-2008, 08:36
ххахах ами да.. човек и черна коса да има, ако я боядиса в черно му се вижда много тъмна. Много интересен цвят според мен си избрала за лятото, но всеки сам преценява, по принцип лятото косите се изсветляват :) Иначе, добре че си избрала къна, защото тя подхранва косата. И въпреки, че някой може да каже, че след като се къносаш, косата става суха и изглежда изтощена - тя всъщност е по-добре от преди. Иначе, аз лично къна не съм ползвала, но предполагам че ще се измие горе долу както боята за коса.. но и това е различно при различните хора, зависи какъв шампоан ползваш, каква е косата ти, колко се омазнява и тем подобни работи. Не мисля че е добра идея да слагаш боя отгоре и веднага. Най-малко от любопитство, аз бих постояла малко така, месец да кажем.. после тя ще си поизсветлее, пък и не съм много за боядисването на косата, още повече ако ти е хубава, защото се похабява. Това е моите мнения по въпроса, някой ако мисли друго да каже, та и аз да се образовам :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-25-2008, 09:59
Преди време и аз направих такова нещо, като си мислех цветът да изглежда естествен и ненатрапчив, но явно никоя къна или боя не може да го постигне.. Та.. къната не се отмива изцяло, може леко да изсветлее с времето, но си остава по косата. Не се премахва дори с боя, просто боята не хваща. (кавам го от личен опит). То си пише дори на упътването на боите. Споко, ще ти изсветлее, но не прави повече тази грешка, няма смисъл да си хабиш косата.. Или ако искаш, другия път по - добре с боя, но щадяща. След врем корените ще ти израстнат и постепенно ще подстрижеш краищата и така.. Но имай предвид, че все пак трябва да мине време, докато ти изсветлее и тогава по може да ти хване някоя боя.. (сичко е от личен опит 8-) ) Успех и не я третирай много :-)

Liar
07-25-2008, 10:48
1.На Арома къните са бъкани с химии
2.Къната не пада,ако искаш да промениш цвета на косата си трябва да я изкачаш да израсте
3.Кестенява къна няма
4.Не можеш да си върнеш стария цвят преди да ти израсте косата
5.Ако сложиш боя боята няма да хване и косата ти ще се изтощи много

BrookeDavis
07-25-2008, 15:41
На Aroma не пада къната. Има къна с кестеняв цвят, но в/у черното не хваща- личен опит. Общо взето по- добре да избереш хубава боя вместо гадната къна на Aroma. Боята поне може да се поотмие или да си изсветлиш по- лесно косата после.

c0smopolitan
07-25-2008, 23:16
Az se kanosvah predi,pri men pada6e ravnomerno,no nedey s tezi kani,ima edni Indiiski kani,koito nai-mnogo podhranvat kosata,a ne sa samo za cvqt,az se pravih v estestveniq mi cvqt,samo vednaj v 4erno i otgore ne hva6ta mnogo dobre po-svetal nuans,iz4akai 1,2 meseca i togava deistvai :) :-)

Slun4evko
07-26-2008, 06:00
1.Къната на разни там марки, 'Арома' например,е страшно некачествена и за да хване на косата има разни железни оксиданти,които горят косата.Тя не е с нищо по-хубава от истинската боя за коса.
2.Къната НЕ ПАДА. За да се боядисаш наново е нужно да ти израсте естествената коса,защото тази е изгоряла.Дори и да опиташ няма да се получи желания цвят.
3.Относно естествените къни. Най-добре е да си поръчаш по някоя позната естествена къна от Турция, Египет, Арабските емирства и т.н. Ползвала съм египетска и няма нищо общо с тея отвратителни химии на нашия пазар. Тогава с нея косата ми изглеждаше много по-жизнена и както си беше кестенява придоби много лек златисточервен отенък,който само ми разхубавяваше косата.
По принцип къната оставя само червеникав отенък и върху косата, и върху кожата. Всичките тези 'цветове' на различните марки се постигат чрез оцветители и други вредни вещества.
Щом искаш да се боядисваш,използвай си обикновена боя,защото аз от кестенява след къносването с Арома станах ей такaва,тоест оранжева 8-) http://prikachi.com/images.php?files/258758R.jpg

SINDEL
07-26-2008, 06:10
Тъй....
Къната пада, но поне при мен се полу4ава сравнително равномерно (аз си слагам 4ервена) - просто след някоя и друга седмица цветът полека-лека избледнява и се връща естествения.
При една друга приятелка оба4е, която се къносва 4ерна, първо й се връща естествения цвят в корените, а надолу 4ерното седи много по-дълго. Нямам представа от какво зависи оба4е :?
Ако върху 4ерното сложиш друг цвят, не вярвам да се полу4и номера. Май ще трябва да си из4акаш да се отмие първо.

buttertoast
07-26-2008, 11:34
Понеже и аз смятам да се къносвам имам въпрос: мога ли някъде из Варна да намеря качествена къна?

fiama
07-26-2008, 13:41
Къносвам се от 5-6 години с червената къна на Арома ( рядко ползвам и друга). В момента косата ми има наситен, равномерен тъмночервен цвят. Доволна съм от употребата на къната, не бих я заменила за боя. Някак си ми подсилва косъма и прави косата по-гладка. Не знам как пада къната, защото поне веднъж в месеца си правя къната, но според мен пада равномерно. Не е удачно над къната (камо ли над черна) да сложиш каквато и да било боя, доакто не израсте къносаната коса. Или боята няма да хване, или ще се разцвети косата. Или изчакай да падне черния цвят (което доколкото знам отнема доста време), или поддържай черното.

hellwoman
07-26-2008, 16:04
Направила си възможно най-голямата грешка да си сложиш къна.И аз бях черна с къна на Арома.Последно се къносвах преди 10 месеца, Пробвах какво ли не[кичури,изпиране] и не се маха, сега съм тъмен шоколад там където е израснала мойта коса и по крайщата съм черна :-o ...Просто не можеш да го махнеш догато само не израсте...
И съвет към всички останали - НИКОГА НЕ СЕ КЪНОСВАЙТЕ.ТОВА , ЧЕ ПОДХРАНВАЛО КОСАТА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА, ЧЕ СЕГАШНИТЕ КЪНИ СА ЧИСТА ХИМИЯ.... :(
Днешните бои са къде по-щадящи от къна, тъй, че ползвайте тях , а и като решите да ставате дори от черно русо , ако е с боя се изпира и става страхотен цвят още първия път, казвам го защото познавам момиче, което от гарваново черно стана руса чрез изпиране.А при мен по-добре да не споделям какви бяха резултатите... :(

SpAcE_LaDy
07-26-2008, 17:03
А какво ще рече "изпиране" ??
Майкоо, стреснахте ме, хора.. както и да е, стореното сторено.. тва е защото просто го реших и го направих, ако бях пуснала темата 2 дена по-рано сега щях да съм с боя и да не съжалявам, за сега цвета ми харесва, но след месец? шанс.. значи ако след месец къната поизбледнее малко ако сложа боя пак черна.. нищо ли няма да стане?
Мерси инааче мн за съветите :) стреснаха ме, ама поне е информация :)

Jamalska
07-26-2008, 17:18
Ох ще питам тук...някой ползвал ли е тия индийските къни..пише Хербал отгоре.Дет са с една мацка с точка с вдигната коса на опаковката?Аз се мъча да си направя червена косата(преди я бях къносала черна и не ся там е тъмна).Та си купих тая къна,червената,тя хваща ли?Какъв червен цвят прай?Щото после сиг няма да мога да се боядисам отгоре:/

hellwoman
07-26-2008, 17:34
А какво ще рече "изпиране" ??
Майкоо, стреснахте ме, хора.. както и да е, стореното сторено.. тва е защото просто го реших и го направих, ако бях пуснала темата 2 дена по-рано сега щях да съм с боя и да не съжалявам, за сега цвета ми харесва, но след месец? шанс.. значи ако след месец къната поизбледнее малко ако сложа боя пак черна.. нищо ли няма да стане?
Мерси инааче мн за съветите :) стреснаха ме, ама поне е информация :) Изпирането представлява там с някакви химикали да премахнат цвета на косата ти.Обаче тези химикали правели химична реакция с къната и косата ти можело да изгори.Там фризьорката ми обясни още , че след 7-8 месец може да се пробва нещо, аз като пробвах не бях се къносвала 6 месеца някъде и пробвах да направя много руси кичури и постепенно да стана руса.Кичурите където беше израсла мойта коса бяха перфектно руси и постепенно надоло през оранжево до червено.Понеже видя , че не се получама фризьорката ми изпра крайщата, изсветли се малко, но ефекта не беше одобено добър, а и сигурно я беше страх да остави повече време да действа, за да не ми изгори косата.Резултата беше, че бях като какаду в главата, адски увредена коса, доста скъсена дължина и премахнат обем, минус 60 лв.Седях така 2 седмици през които ме беше срам да изляза и се боядисах в тъмен шоколад и сега съм така.Близък е до моя цвят , чакам си да израства за да мога догодина преди бала да ида да ми я изперат и да съм руса и дано да стане...

hellwoman
07-26-2008, 17:36
Ох ще питам тук...някой ползвал ли е тия индийските къни..пише Хербал отгоре.Дет са с една мацка с точка с вдигната коса на опаковката?Аз се мъча да си направя червена косата(преди я бях къносала черна и не ся там е тъмна).Та си купих тая къна,червената,тя хваща ли?Какъв червен цвят прай?Щото после сиг няма да мога да се боядисам отгоре:/
Ползвала съм.Преди да се направя черна с Арома се направих с такава къна тъмно кестеняво.ПАК ЩЕ КАЖА , ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ , АКО СИ СЛОЖИШ КЪНА. :(

Jamalska
07-26-2008, 17:43
Ох ще питам тук...някой ползвал ли е тия индийските къни..пише Хербал отгоре.Дет са с една мацка с точка с вдигната коса на опаковката?Аз се мъча да си направя червена косата(преди я бях къносала черна и не ся там е тъмна).Та си купих тая къна,червената,тя хваща ли?Какъв червен цвят прай?Щото после сиг няма да мога да се боядисам отгоре:/
Ползвала съм.Преди да се направя черна с Арома се направих с такава къна тъмно кестеняво.ПАК ЩЕ КАЖА , ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ , АКО СИ СЛОЖИШ КЪНА. :(
ем година и повече се къносвах и никога не съм имала проблеми.даже косата ми изглеждаше супер добре.особено в сравнение с боята сега.
Ама ме интересува какъв е цветът:/

malibugirl
08-02-2012, 15:00
защо казвате, че не пада моята падна сигурно на 2-рата седмица ( от руса се направих черна) :))