PDA

View Full Version : kak да накарам майка ми да ме смята за малко по голяма



Within_Temptation_Fenka
07-25-2008, 20:04
Здравейте , искам да ви попитам как да накарам майка ми да ме мисли за по пораснала аз съм на 13 и тепърва влизам в побертет имам нужда да говоря с нея без да ме е страх и срам за нещо . С нея да се говори нормално ... това е невъзможно понякога искам да я издъня един в зъбите :smt062 Тя живее в 18 век .... Имам си приятел когото много харесвам и обичам :smt054 но заради нея трябва да се крием постоянно и неможем да излезем кату хората .Моля ви да ме посаветвате с нещо
:smt022 :cry:

TheNewReligion
07-25-2008, 20:09
Като за начало се научи да пишеш както трябва на български език . След това трябва да осъзнаеш , че не може да те "помисли за по-голяма" , ами трябва да и докажеш , че си порастнала . Естествено това може да стане , само ако наистина си . Фактът , че не можеш сама да се сетиш според мен е едно от доказателствата , че не си порастнала психически . Следователно не можеш да и докажеш , че си вече голяма за някои неща . :-|

nedi_321
07-25-2008, 20:25
Оф напълно позната история...Но при мен е мн по сложно тей като сам на 15...аз сащо си имам авер и се крием, тей като веднаж ни видя да се натискаме и...от тогас... Та поговори с майка си, питай я за мнението и за гажетата на 13...започни с някоя твоя приятелка, примерно: Мамо зн ли че (еди коя си моя фр си има авер и е на 13 - колкото мен>?) и така ще раазбереш какво мисли майка ти за това...аз непрекаснато ползвам този метод и найстина помага...

Presley
07-25-2008, 20:42
На 13 си-не си чак толкова пораснала.
Но ако имаш някакви претенции,кажи и ги на нея.Поговорете.

zero
07-26-2008, 05:33
Щях да изръся нещо глупаво, ама
нали си фенка на WTemptation ще се държа
прилично, и няма да ръся простотии :)

// Щом си момиче първо говори с баща си.
Той не е минал по твоя път и ще ти влезе
в положението, после ще говори с майка ти и си
уредена 8)
Другото, което е.. гледай да не прикаляваш, издъниш
ли се веднъж смятай, че отиде във "ВРЯЩИЯ КАЗАН" 8-)

love_shu
07-26-2008, 06:06
Като за начало се научи да пишеш както трябва на български език . След това трябва да осъзнаеш , че не може да те "помисли за по-голяма" , ами трябва да и докажеш , че си порастнала . Естествено това може да стане , само ако наистина си . Фактът , че не можеш сама да се сетиш според мен е едно от доказателствата , че не си порастнала психически . Следователно не можеш да и докажеш , че си вече голяма за някои неща . :-|

+1

Water_lili
07-26-2008, 07:43
ми може би като начало трябва първо найстина да пораснеш.. с изрази като "искам да я издъня един в зъбите " показваш само ,че си една глезена пикла която трябва да получава всичко на готово... Научи се да поемаш сама отговорности, да помагаш вкъщи да накараш майка ти да забележи ,че си сериозен човек а не глезено мамино детенце...

xxXroshawkaXxx
07-26-2008, 09:14
Не може да те мисли за по-пораснала.Просто няма начин.Виж сигурна съм, че с твоя приятел се обичате много.Обаче майка ти не знае нали?!Защо не й обясниш как стоят нещата.Просто седнете сами двете и си поговорете като възрастни хора. ;);)

Seducti0n
07-26-2008, 09:38
Годините не са определящ фактор при взаимоотношенията-деца-родители.Ако искаш с майка ти да бъдете приятелки и да и споделяш за нещата които те вълнуват, може да го направиш още сега, тоест това, че си на 13 не би следвало да ти попречи. :wink:
Вече, друг е въпросът че майка ти има по-остарели виждания за живота, може би проблема е главно в това.Нормално е да си притисняваш от това да си искрена с нея, при положение, че не се чувстваш достатъчно предразположена.
Теб времето ще те промени, по този въпрос две мнения-няма, но по-лошото е, че родителите много рядко менят принципите си, да не говорим за цялостен мироглед.Щом майка ти е такава, тоест с назадничево мислене, ти няма как да го промениш, независимо от амбицията да извършиш революция в това отношение.
Дано прямостта ми, не е твърде болезнена, просто споделям личното си мнение.

AFT
07-26-2008, 14:04
Че ти си още малка. о.О

little_elf
07-26-2008, 16:04
Не бива да се притесняваш от нея,все пак ти е майка.Тя е човекът,който може да те подкрепи в труден момент,човек с достатъчно житейски опит,от който може да получиш съвет,ако се нуждаеш. Все пак на 13год. си все още малка и е нормално майка ти да се притеснява за теб и да се опитва да те предпази,защото на твоята възраст едва ли и ти самата знаеш какво точно искаш.А по отношение на доверието,то трудно се печели,но лесно се губи.Така че дали тя ще ти има доверие зависи изцяло от теб,от твоето поведение,постъпки и отношение спрямо нея :) .

xpucuto
07-26-2008, 16:18
Започни да споделяш с нея за приятелките си какво те дразни, какво ти е на душата, когато се разхождате някъде из улиците като видиш някой готин батко(не говоря за 18-19 годишни, по-малки, за да не я стреснеш)подхвърли нещо такова:"Тоя е мн сладък...".Така тя ще свикне с мисълта, че ти вече порастваш, не си малкото бебче на мама.
А и ще станете по-близки и ще ти е приятно да си бъбрите ;) тя най-добре ще знае какъв съвет да ти даде за определена ситуация или за някой проблем, защото е минала през това.Не си мисли, че е останала в 18 век ;)

Wrathchild
07-26-2008, 22:38
Първо, на 13 си. Да, тази възраст не е за подценяване, 13 годишните понякога знаят повече от това, което мислят родителите. Но все пак си още малка и дори да поназнайваш малко неща, сега навлизаш в суровата действителност, която никак не е ласкава и има още много да учиш. Споделяй на майка си и се дръж отговорно. Ама не отговорното, което е за повечето 13 годишни - яя какъв батко, дай да му врътна една свирка, опааа, шише водка - дали е вкусно? И не се мисли за особено порастнала, имай предвид, че сега се превръщаш в една млада жена, но си все още дете и има неща, които не са за твоята възраст.

FucKtheSyStem
07-26-2008, 22:47
Доверието се печели с време.Не върши простотии и тя ще те мисли за голяма.Но тъй като ти НЕ си голяма,върши простотии сега ти е времето :grin:

Wind_of_change
07-27-2008, 12:10
Бе момиче то е ясно.На 13 и си имаш приятел.Тва за нея си е шок.А и наистина си малка за приятели.Момиче си все пак.А и приятеля ти ако е по -голям от теб е ясно защо ти се кара и добре че го прави.Ако толкова ти трябва момче си намери примерно син на приятелка на майка ти и да е на твойте години.


Не се превръщай в поредната курва,чалгарка,пяница и каква ли още не!!!!!!Слушай малко майка си и баща си.




Ветрецът на промяната....

SuperSizee
07-27-2008, 12:23
Директността при родителите помага.... :?

MetalL
07-27-2008, 13:41
Здравейте , искам да ви попитам как да накарам майка ми да ме мисли за по пораснала аз съм на 13 и тепърва влизам в побертет имам нужда да говоря с нея без да ме е страх и срам за нещо . С нея да се говори нормално ... това е невъзможно понякога искам да я издъня един в зъбите :smt062 Тя живее в 18 век .... Имам си приятел когото много харесвам и обичам :smt054 но заради нея трябва да се крием постоянно и неможем да излезем кату хората .Моля ви да ме посаветвате с нещо
:smt022 :cry:

започни да мислиш по разумно пред нея,и не само..покажи й че си по голяма от колкото те смята тя... говори с нея повече...и т.н. :D

----------------
Listening to: Marilyn Manson - This is the New Shit (http://www.foxytunes.com/artist/marilyn+manson/track/this+is+the+new+shit)
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

mel4ety
07-27-2008, 14:29
говори пред нея открито няма от какво да се притеснИСваш :-D няма да те изяде с костите или от устата й да изкочи някой огнедишащ дракон :-o

zero
07-27-2008, 16:22
Ебааах в тая тема само хубави
песни мяркам :)
Wind_of_change
тая напрао кърти мрако :)
Мн е яка ;)