PDA

View Full Version : косата :)



eskcada
07-26-2008, 19:37
samo za informaciq nqkoi znae li s kolko gore dolu sm na godina raste kosata ?i ne6to za po barz rastej .blg predvaritelno

S_L_A_D_U_R_K_A
07-26-2008, 19:46
Зависи от косата, но средно на месец е 1см и половина, което значи че за година е 18см, но за препоръчване е да се постригва, ако не всеки месец, то поне през 2 месеца , за да може да расте нормално!За по-бърз растеж има много стимуланти, потърси из форума, има много теми :)

valentinka_1990
07-26-2008, 20:24
Аз тук четох,че с хининова вода косата расте по-бързо.

vesitu_
07-26-2008, 20:34
Аз тук четох,че с хининова вода косата расте по-бързо.

mda no v sushtoto vreme i zapochva da kape ..

MissIndependent
07-26-2008, 20:40
След всяко къпане, вместо балсам втривай половин опаковка хининова или розова вода в корените. Може да си миеш косата с вода от варена коприва (1-2 пъти седмично). :) Бадемовото масло пък също подсилва растежа (има го в аптеките). И използвай колкото можеш по- малко сешоара! Аа има също и хининов шампоан на Klorane, който засилва растежа (хининовата вода си е №1 :grin: ).

sladko_teenche_v
07-26-2008, 20:41
Класната ми ръководителка спомена за някаква билка която може да се намери в аптеките(маже се по косата)Та от тази билка ти се сгъстявала косата.... :)

MissIndependent
07-26-2008, 20:45
БИРАТА ПРАВИ ЧУДЕСА С КОСАТА

Те не само с удоволствие обръщат халба след халба, но и използват напитката за разхубавяване. Пивото съдържа редица ценни белтъчини и аминокиселини, витамини В1 /тиамин/, В2 /рибофлавин/ и РР, а също въглена киселина, която не само прави пивото леко и живо, но и регулира дишането и кръвообращението, влияе положително на сърцето. Последните изследвания на японски учени доказали, че ако се пие бира постоянно, но на малки порции, тя може да понижи риска от онкологични заболявания два-три пъти.

ЕКСКУРС В ИСТОРИЯТА

Още през XVI век жените били съветвани редовно да мажат лицето и гърдите си с бирена пяна. Смятало се, че благодарение на нея кожата става невероятно нежна. Известна е любопитна история, свързана с пруската кралица Луиза. Тази знатна дама, която имала доста посредствена външност, мечтаела за голям и пищен бюст. Придворните медици я посъветвали “да пие бира по време на хранене и след това и три пъти на ден старателно да масажира гърдите си с напитката”. Историята твърди, че този лечебен курс дал задоволителен резултат.

КАКВО ПРАВИ КЕХЛИБАРЕНАТА НАПИТКА

С помощта на пивото можем да се борим и с бръчките. Разбийте яйчен жълтък с пиво до образуване на еднородна маса и я нанесете на лицето си за 20 минути. Такива маски влияят особено благотворно на мазната кожа, правят я еластична, нормализират кръвообращението. Бирена мая се препоръчва да се пие при различни проблеми с кожата.

От стари времена е известно, че бирените вани са прекрасно средство срещу потене. В топлата вода се излива бутилка пиво.

Особено полезна е бирата за косата, при това няма значение дали тя е мазна или суха, рядка или буйна. Благодарение на голямото количество полезни вещества тя придава жив, здрав блясък дори на сухата коса. Нашите майки и баби използвали бира при къдренето, за да бъде по-трайно.

РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА

Нашите предци вярвали, че душата на човека “се крие” в косите и ако с тях нещо не е наред, това може да й навреди. Затова много старателно се грижели за прическата си. Правели си маски, настойки и смеси за изплакване от билки и бира. Ето някои от тях. Искате да укрепите косата си? Наситнете корен на лопуш, коренище на блатен аир и шишарка на хмел, вземете от всички съставки поравно – например по 1 супена лъжица, залейте ги с чаша горещо тъмно пиво, оставете ги 1,5 часа на топло място, филтрирайте и втривайте в корените на косата 3 пъти седмично до получаване на нужния ефект.

При пърхот вземете по 2 супени лъжици листа от лекарствен конски босилек и коприва, залейте ги с 0,5 литра гореща светла бира, оставете ги да престоят 1 час, филтрирайте и втривайте течността в главата си всеки ден преди сън в продължение на месец.

За сгъстяване на косата накиснете за два-три часа 100 г кора от ръжен хляб в 0,5 литра гореща бира. С
образувалата се кашица покрийте равномерно измитата си коса.

:shock: :shock: :shock:

eminemims
07-26-2008, 20:48
ама тя бирата и с хората прави чудеса :D :smt003

SpAcE_LaDy
07-27-2008, 14:37
БИРАТА ПРАВИ ЧУДЕСА С КОСАТА

Те не само с удоволствие обръщат халба след халба, но и използват напитката за разхубавяване. Пивото съдържа редица ценни белтъчини и аминокиселини, витамини В1 /тиамин/, В2 /рибофлавин/ и РР, а също въглена киселина, която не само прави пивото леко и живо, но и регулира дишането и кръвообращението, влияе положително на сърцето. Последните изследвания на японски учени доказали, че ако се пие бира постоянно, но на малки порции, тя може да понижи риска от онкологични заболявания два-три пъти.

ЕКСКУРС В ИСТОРИЯТА

Още през XVI век жените били съветвани редовно да мажат лицето и гърдите си с бирена пяна. Смятало се, че благодарение на нея кожата става невероятно нежна. Известна е любопитна история, свързана с пруската кралица Луиза. Тази знатна дама, която имала доста посредствена външност, мечтаела за голям и пищен бюст. Придворните медици я посъветвали “да пие бира по време на хранене и след това и три пъти на ден старателно да масажира гърдите си с напитката”. Историята твърди, че този лечебен курс дал задоволителен резултат.

КАКВО ПРАВИ КЕХЛИБАРЕНАТА НАПИТКА

С помощта на пивото можем да се борим и с бръчките. Разбийте яйчен жълтък с пиво до образуване на еднородна маса и я нанесете на лицето си за 20 минути. Такива маски влияят особено благотворно на мазната кожа, правят я еластична, нормализират кръвообращението. Бирена мая се препоръчва да се пие при различни проблеми с кожата.

От стари времена е известно, че бирените вани са прекрасно средство срещу потене. В топлата вода се излива бутилка пиво.

Особено полезна е бирата за косата, при това няма значение дали тя е мазна или суха, рядка или буйна. Благодарение на голямото количество полезни вещества тя придава жив, здрав блясък дори на сухата коса. Нашите майки и баби използвали бира при къдренето, за да бъде по-трайно.

РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА

Нашите предци вярвали, че душата на човека “се крие” в косите и ако с тях нещо не е наред, това може да й навреди. Затова много старателно се грижели за прическата си. Правели си маски, настойки и смеси за изплакване от билки и бира. Ето някои от тях. Искате да укрепите косата си? Наситнете корен на лопуш, коренище на блатен аир и шишарка на хмел, вземете от всички съставки поравно – например по 1 супена лъжица, залейте ги с чаша горещо тъмно пиво, оставете ги 1,5 часа на топло място, филтрирайте и втривайте в корените на косата 3 пъти седмично до получаване на нужния ефект.

При пърхот вземете по 2 супени лъжици листа от лекарствен конски босилек и коприва, залейте ги с 0,5 литра гореща светла бира, оставете ги да престоят 1 час, филтрирайте и втривайте течността в главата си всеки ден преди сън в продължение на месец.

За сгъстяване на косата накиснете за два-три часа 100 г кора от ръжен хляб в 0,5 литра гореща бира. С
образувалата се кашица покрийте равномерно измитата си коса.

:shock: :shock: :shock:

Това за бирата е вярно, аз си слагам бира на косата от няколко месеца за къдрене, т.е. след баня или когато ми скимне, мокря коста леко, слагам бира, намачквам и изсушавам, става мноооого по-трайно като фиксация от всякакви пяни и гелове за коса.. и е мноого по-полезно.. и не мирише изобщо.. всички хора като ме питат с какво си къдря косата и като кажа с бира и те така :shock: питат ме не мирише ли.. НЕ, не мирише.. косата е по-жива и е мн яка :) от личен опит го казвам :)
А по отношениена статията.. това за гърдите.. и аз искам да са ми малко по-големи, но имам чувството, че освен бирено шкембенце няма да получа друго.. :) затова не них пробвала.. аможе пък и да пробвам хаха де да знам :) другото против пърхот ще го пробвам най-вероятно :)
и така, а по въпроса на мацката средно см и половина на месец расте, с хининова вода по-бързо, аз лично ползвам хининова вода от много време и ми расет по-бързо сякаш.. а попринцип бавничко ми расте, а ще я пускам до кръста :)

adizitk1
07-27-2008, 15:27
samo za informaciq nqkoi znae li s kolko gore dolu sm na godina raste kosata ?i ne6to za po barz rastej .blg predvaritelno
Косата расте средно с 1 см месечно.Трябва да се подрязва с по 1 см на 2-3 месеца,в зависимост от това дали цъфти или не.За по бърз растеж има мн готови продукти,като някви маски,шампоани,балсами и др.Ето и няколко др метода:
1.Хининова вода(нанася се на косата след къпане).
2.Витамин А(може и да се пие,и да се нанася на косата).
3.Виалитон(помага,но мн я омазнява).
4.Бира(за нея вс необходимо е казано).
Аз ползвам хининовата вода и бирата и мога да кажа,че наистина мн действа. :grin:

fiama
07-27-2008, 15:50
Косата расте на месец с около 1-2 см. За по-бърз разстеж втривай с корените си хининова вода след къпане, прави домашни маски с витамин А и бадемово масло.

nejnaDROGA
07-27-2008, 17:10
Абе има толкова много теми за коса...Защо трябва да се пускат нови?!

А иначе по темата:
1.Хининова вода
2.Маска с Тривитаминол
3.Бадемово масло

П.П. Вместо да пускате нови теми - ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА!!!

fenkatakrisi952
07-27-2008, 17:23
Чувала съм,че ако всеки мецец я постригваш с по 1см,расте по-бързо,но не съм пробвала :?

nejnaDROGA
07-27-2008, 17:26
Чувала съм,че ако всеки мецец я постригваш с по 1см,расте по-бързо,но не съм пробвала :?
Хммм според мен не е вярно,защото аз съм маниачка на тема подстригване и ако не отида в рамките на 1 месец (мах 45 дена) и имам чувството,че косата ми е ужасна :D Нооо не съм забелязала да е пораснала повече от преди :P

nala
07-27-2008, 21:24
Spored men bi trqbvalo da se konsultira6 s nqkoi dermatolog ili ne6to podobno (li4no mnenie.Ne me napadaite pls).Spored men toi(tq) bi ti dal/a nai-dobriq syvet.....
Iny4e nai-izvestniqt na4in-hininova voda i prez okolo 2 meseca klyc-klyc :D
Aide uspeh4e 8)
P.S.:Izvinqvam se za latinicata.Izvyn BG sym i nqmam vyzmojnost da polzvam kirilica..... :oops: :)

plamka
07-27-2008, 22:01
Абе има толкова много теми за коса...Защо трябва да се пускат нови?!

А иначе по темата:
1.Хининова вода
2.Маска с Тривитаминол
3.Бадемово масло

П.П. Вместо да пускате нови теми - ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА!!!
Не че се заяждам, ама момичето е питало с колко см расте, а не с КАКВО расте по - бързо. ;)
Кво всички почнаха да й пишат да ходи на дерматолози и глупости. :lol:
Иначе те й отговориха вече - с по 1 см. +/- няколко мм. в зависимост от човека.

nejnaDROGA
07-28-2008, 09:18
Абе има толкова много теми за коса...Защо трябва да се пускат нови?!

А иначе по темата:
1.Хининова вода
2.Маска с Тривитаминол
3.Бадемово масло

П.П. Вместо да пускате нови теми - ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА!!!
Не че се заяждам, ама момичето е питало с колко см расте, а не с КАКВО расте по - бързо. ;)
Кво всички почнаха да й пишат да ходи на дерматолози и глупости. :lol:
Иначе те й отговориха вече - с по 1 см. +/- няколко мм. в зависимост от човека.
И аз не че се заяждам ама чети по-внимателно!!!
samo za informaciq nqkoi znae li s kolko gore dolu sm na godina raste kosata ?i ne6to za po barz rastej .blg predvaritelno

eskcada
08-05-2008, 20:31
a nqkoi gore dolu da e sledil za 1 godina nqkade s hininova voda kolko mu e porasnala kosata? :)

bebity_92
08-10-2008, 04:37
Аз преди бях с къса коса (до раменете) много се дразнех. Една приятелка ми каза че хининовата вода мн и помогнало и реших да си взема и 6 месеца (ползвах я след всяко къпане на мокра коса) и ми стана кажи речи до кръста. пробвай ;) (ааа от солената вода също расте :) )