PDA

View Full Version : Трябва ми помощ от момичетата



Little_Lady93
07-26-2008, 20:54
Ам ..имам малък проблем.След като вече 2 месеца и нещо гладувах ми спря менструацията.Реших че 1 месец не е страшно но не иска да стават 2 месеца.Много съм притеснена защото засега не е сериозно но може еа стане.Кажете ми какво да направя за да ми дойде.И моля ви не ми препоръчвайте хапчета защото няма как да ги набавя без родителте ми да разберат а не искам и те да се притеснят Благодаря преварително Embarassed
П.П. Вече се храня се но гледам да е умерено

FucKtheSyStem
07-26-2008, 20:58
Ето затова не си правете такива експерименти с храната :? Не мога да ти кажа какво е,но ако те и дошло от скоро е нормално да не е в график...И на мен ми се е случвало 2 месеца да не дойде,случвало ми се е и три пъти в един месец 8-) Така че ако си още първата година,спокойно.Ако не-гинеколог :)

ninito`baby
07-26-2008, 20:59
Когато се ограничаваш от какъвто и да е вид храна, организмът ти почва да се нуждае от било то мазнини,белтъци,въглехидра ти и пр. Не знам как да си "върнеш" менструацията, но според мен недей да гладуваш повече - вече сигурно сама си разбрала, че си вредиш на организма. :?

borovinkaa
07-26-2008, 21:05
Честито, имаш един от първите симптоми на анорексия.Осъзнай се, на 15 си и ако ще да си 150 кг., не трябва предприемаш такива мерки, защото все още растеш.
Съветвам те да оставиш гладуването и диетите, и да се погрижиш за организма си.И по-добре посети лекар и кажа на родителите си, защото не е толкова маловажно.

Little_Lady93
07-26-2008, 21:07
Ами така или иначе смятам да не гладувам повече ама нз какво да правя.Принципно съм в първата година обаче досега не май само 1 пут нямах и то беше когато трябваше да ми идва за 2 ри път :?
А иначе майка ми знае

Little_Lady93
07-26-2008, 21:11
I molq da ne me pra6ite o6te 6toto dostatu4no sum pritesnena i tova ne mi pomaga.Naistina mi trqbva suvet

Duvessa
07-26-2008, 21:14
При диети в тази възраст често се получава хормонален дисбаланс, по-добре да отидеш на лекар и да ти предпише хапчета, за да се оправиш. Щом майка ти знае не виждам проблем.

TheGirlNextDoor
07-26-2008, 21:15
е щом майка ти знае отивай на лекар :!:

mwniche
07-26-2008, 21:17
Ми не знам колко си била "дебела", но си предприела възможно най-лошата мярка (да гладуваш)... съгласна съм с borovinkaa говори с вашите и посети лекар :) Надявам се да не е нещо сериозно :-) :) :P

Little_Lady93
07-26-2008, 21:19
Ne moga li da mina bez doktor 6toto dosega ne sum hodila na ginekolog i nqmam osobeno jelanie.Na vas ne vi li se e slu4valo :( ve4e naistina se pritesnih

MAKEmeFEELgood
07-26-2008, 21:23
Ne moga li da mina bez doktor 6toto dosega ne sum hodila na ginekolog i nqmam osobeno jelanie.Na vas ne vi li se e slu4valo
Вс енякога трябва да отидеш,все пак си жена.Эащо нямаш "особено желание"?Няма да те иэяде.Все пак отиваш,эа да те прегледат и да ти помогнат,в твоя полэа е да отидеш.Эатова не го отлагай и не се притеснявай.Няма от какво.И нещо друго-кажи на майка ти.Не иэлиэай с оправданието ,че не искаш да я тревожиш.Тя ти е майка,а ти си още малка и трябва да энае какво се случва с теб.А и това не е шега работа.Кажи и и отидете эаедно на гинеколог!

Little_Lady93
07-26-2008, 21:29
Male ne podoirah 4e e tolkova seriozno za6tot sum 4uvala da se slu4va na drugi momi4eta ama sega ve4e nz kakvo da mislq :shock:

borovinkaa
07-26-2008, 21:36
Виж, не се притеснявай, може да е от това, че цикъла ти още е нередовен.Тези истории с гладуване особено в тази възраст далеч, не са толкова безобидни.Можеш да са си вземеш поука и да спортуваш, вместо да опропастяваш тялото си с диети.Яж нормално и посети гинеколог.Той евентуално ще ти предпише нещо с което да нормализираш цикъла. :)

Little_Lady93
07-26-2008, 21:43
borovinkaa mersi za suvetA.Kolkoto o hraneneto naistina po4vam da se pla6a ot gladuvaneto i neska si spretnah edna hubava zdravoslovna ve4erq :P
Kato govorih s maika mi tq ne be6e mn pritesnena samo mi kaza 4e ve4e kato mi e sprqlo ne se znae koga pak 6te doide ama ot togava minaha 2 semici i ne sme govorili pove4e.A kato otida na ginekolog kvo to4no predstavlqva pregledA ? :oops:

banancho
07-26-2008, 21:44
крейзиииии пийййпъъъллл :o :( :(

MAKEmeFEELgood
07-26-2008, 21:48
Male ne podoirah 4e e tolkova seriozno za6tot sum 4uvala da se slu4va na drugi momi4eta ama sega ve4e nz kakvo da mislq :shock:
Надали е чааааак толкова сериоэно,но е сериоэно.Това ми се е случвало преди много години,когато бях на 12 или 13.Тогава реших,че съм дебела и трябва да мина на диета.Направих го.Около един месец,даже повече,не хапвах почти нищо,а се наливах с много вода.Отслабнах драстично,эапочнах да имам проблеми с кръвооросяването,както и с цикъла.Цикълът ми спря да идва.Не дойде 2 или 3 месеца.В началото си мислех,че не е сериоэно и че няма да говоря с майка си,но после реших да й кажа.Тя ме эаведе на гинеколог и и на мен това ми беше първото посещение.Энам,че се притесняваш-с всички момичета почти е така преди първото посещение при гинеколог.Но реално,ако се эамислиш,ще се усетиш,че няма от какво да се притесняваш,эащото всяко момиче трябва да мине по тоя път,а и е эа добро.Така че послушай ме и кажи на майка ти,эа да отидете эаедно.На мен ми предписаха тогава едни таблетки,който эасилват кръвообръщението и някакво друго хапче германско май беше,което ми помогна эа проблемите с цикъла.Отиди,обясни му на човека и той ще ти помогне.А,и нещо друго-не се подлагай вече на такива строги диети.То това си е гладуване де.Минала съм по тоя път и энам до какво може да доведе.Ако смяташ,че си пълна,по-добре просто ограничи някои неща от менюто си,но не гладувай.Храни се пълноценно.Айде успех.Дано да ме послушаш.

MAKEmeFEELgood
07-26-2008, 21:50
borovinkaa mersi za suvetA.Kolkoto o hraneneto naistina po4vam da se pla6a ot gladuvaneto i neska si spretnah edna hubava zdravoslovna ve4erq :P
Kato govorih s maika mi tq ne be6e mn pritesnena samo mi kaza 4e ve4e kato mi e sprqlo ne se znae koga pak 6te doide ama ot togava minaha 2 semici i ne sme govorili pove4e.A kato otida na ginekolog kvo to4no predstavlqva pregledA ? :oops:
Ако си девствена ,ще те прегледа с една машинка,както преглеждат бременните,сещаш ли се?

sweety_but_lonely
07-26-2008, 21:56
И аз имам същия проблем със цикъла, и то също заради гладуването....мисля, че като си ядем нормално, ще се оправим! засега лично аз няма да ходя на гинеколог, но ако не се оправя само с храна ще се наложи...притеснявам се не толкова от прегледа, колкот от това че ще ми прдпише хормони, а те не са хич здравословни! :?

borovinkaa
07-26-2008, 21:57
Ами ходила съм само веднъж - задава въпроси - например : Кога ти е дошло за последно и др. и ме гледа на ехограф (машинката, за която говори Жълтурче).Няма нужда да се притесняваш, защото няма да си първото, нито последното момиче, което ще прегледа. :wink:

Little_Lady93
07-26-2008, 22:00
E we4e ne moje da se kaje 4e sum pulna.46 kila sum na 161.Iskam samo da si zapazq tegloto i zatova v momenta se zahranvam.Ama toq problem mi burka v mozuka ot 2-3 dena
P.P blagodarq vi 4e pi6ete

SeaEatsShips
07-26-2008, 22:33
нормално е да не ти е редовно една моя приятелка не идваше 3 месеца сериозно стана като не дойде и четвъртия и тя така не се хранеше ама ИЗОБЩО дадоха и някъкви хапчета алабаа и се оправи а и между другото личната и лекарка не и даваше направление щото е нормално и така няколко пъти накрая тя си смени личната :D :D и си взе въпросното направление

Wrathchild
07-26-2008, 22:42
Ти акъл имаш ли? Осъзнаваш ли, че си на 15 години и че през пубертета е нормално да се качат килограми? Осъзнаваш ли, че ако толкова искаш да отслабнеш трябва да спортуваш, а не да пазиш диети? И 1 последен въпрос - толкова ли държиш да се сдобиеш с анорексия?

xkk
07-26-2008, 22:45
крейзиииии пийййпъъъллл :o :( :(вууду пиййпъъъъъъл :grin:

hottie
07-27-2008, 07:35
Ам ..имам малък проблем.След като вече 2 месеца и нещо гладувах ми спря менструацията.Реших че 1 месец не е страшно но не иска да стават 2 месеца.Много съм притеснена защото засега не е сериозно но може еа стане.Кажете ми какво да направя за да ми дойде.И моля ви не ми препоръчвайте хапчета защото няма как да ги набавя без родителте ми да разберат а не искам и те да се притеснят Благодаря преварително Embarassed
П.П. Вече се храня се но гледам да е умерено

Вие пък какво и се карате така. Тук постоянно теми за диети. Аре моля ви се.
По темата : Ами съвсем нормално е. Все пак си гладувала и си се ограничавала. Организмът ти малко се е объркал. Единият вариант е да отидеш на гинеколог, който предполагам ще те види на видеозон и ще ти препоръча хапче за предизвикване на менструация. Другият вариант е да си чакаш, но не е хубаво да нямаш менструация на тези години - и сигурно се чувстваш кофти, подута и отпаднала.
Така, че реши кое е най-добре за теб.

sladkish_14
07-27-2008, 08:10
Ne moga li da mina bez doktor 6toto dosega ne sum hodila na ginekolog i nqmam osobeno jelanie.Na vas ne vi li se e slu4valo :( ve4e naistina se pritesnih

Няма нищо страшно в това да идеш на гинеколог!Той просто ще те види на видеозон,така ще разбереш дали това,че го няма цикълът ти е от гладуване или от нещо друго.Според мен няма повод за притеснение :wink:

i_bleed
07-27-2008, 08:42
Такамм... сега ще кажа нещо, което не съм го споделяла досега на никого, но тук все пак е форум. Преди 2 години (бях на 18 год) реших че съм много дебела и запонах и аз диета. Интересното беше че не беше диета тип гладуване и тн. Отслабнах с около 10 кг, обаче в продължение на 3 месеца нямах цикъл... почна да ми цъфти косата, да пада, да ми се чупят ноктите, бях супер нервна и проклета, а и имах мн нарушено кръвосъсирване. Сега знам че това са първите симптоми на анорексия, и тогава знаех, ама не си го признавах даже на себе си. Обаче реших да не си го причинявам и стига толкова. Започнах да ям, и тогава започна булимия - повръщах и тем подобни. Една сутрин като се събудих вече не се понасях заради това, което правех и спрях. Просто спрях. И съм горда със себе си че го направих сама, и ако искате ми се карайте колко глупава съм била, но мисълта ми е момичета не се докарвайте до това състояние! По-добре спорт, отколкото диети, сега съм си върнала килограмите от тогава, но ме е страх да подхващам нова диета. А цикъла ми се възстанови от самосебе си. Не съм ходила на лекар, защото ме беше срам да си призная какви глупости съм ги свършила.
Недейте да влизате в този порочен кръг...