PDA

View Full Version : Newmetal i po-specialno KoЯn



blader
07-26-2008, 23:45
vsi4ko koeto mislite za KoЯn i newmetal-a kato cqlo

Orono
07-26-2008, 23:56
KoRn бяха добри и се радвам, че ги видях и чух хубавите им песни точно преди да се преебат.
Neo Metal-a умря за съжаление. Прекаления комерсиализъм го уби.
Музиката ескалира до такава степен, че се превърнаха или в emo или в metalcore.

Но много ми харесваха старите времена, преди 7-8 години.

chocoleptic
07-27-2008, 00:21
KoRn бяха добри и се радвам, че ги видях и чух хубавите им песни точно преди да се преебат.
Neo Metal-a умря за съжаление. Прекаления комерсиализъм го уби.
Музиката ескалира до такава степен, че се превърнаха или в emo или в metalcore.

Но много ми харесваха старите времена, преди 7-8 години.
+1

^^why so serious ?
off topic ..

blader
07-27-2008, 00:23
mdaaa...
taka si e KoЯn bqha dobri do see you on the other side no vse pak produljavat da sa mi liubimata grupa i 4akam sledva6tiq im album s nadejda da e po dobur ot predhodnite 2
ina4e i tova za newmetala e vqrno ama tova ne pre4i da obsujdame stila vse pak

tvoqta__me4ta
07-27-2008, 02:36
става за хора на възраст 11-15 години :D

LINKNOT
07-27-2008, 02:58
Аз пък харесвам ню метъла и то много. Може би е любимия ми стил дори,но точно KoЯn не са от най-любимите ми групи,иначе имат и доста здрави парчета... :)

alehole
07-27-2008, 06:11
И аз ги харесвам,не всичките им песни де,ама повечето :) Не са лоша група,но наистина се развалиха сравнение с преди

blader
07-27-2008, 07:18
normalno e KoЯn da ne haresat na tezi deto haresvat po-'tvurda' muzika kato slayer,obituary,cradle of filyt,dimmu borgir...i tam drugi ili puk na hora koito slu6at po-'meka' muzika kato linkin park(ne 4e az ne gi slu6am de),tokyo hotel,my chemical romance i drugi... za6toto tehnita pesni bqha na malko po-visoko nivo...naprimer pretty(e*ahti genialnata pesen pro4etete i istoriqta),freak on a leash,got the life,trash,hey daddy,counting,counting on me,blind,shoots and ladders,need to i 4u
vsi4ko do napuskaneto na head(4e sega i david napravo mi se reve)be5e ok ama ot see ypu on the other side(vkliu4itelno)natatuk kato se po4naha edni gluposti...
ne mi se govori napravo
kolkoto do vuzrastta moje bi ne vsi4ki fenove sa na po11-15 godini vupreki 4e newmetal-a e sravnitelno nov stil(suzdaden 1993 ot KoЯn)6tom purviq album na KoЯn e bil tolkova populqren prez '93/'94

Glam
07-27-2008, 07:26
Nu Metal-ът уби Heavy-то, но Heavy-то не забравя... :evil:
И вашият край ще дойде eventually... :smt036

Swinkenhoffer
07-27-2008, 07:28
Ню метъл винаги ми е звучало адски глупаво. :D

На Корн не съм запален фен, но имаше период, в който ги слушах, а и сега понякога. Готини са, бях им на концерта. Даже мисля да си пусна. 8-)

Хубавото на тоз ню метъл (?!) е, че доста хора минават към по-твърда музика след това.

jujulinkaa
07-27-2008, 07:38
Korn не ми е любимата група, но много ми харесват песните им .. :)

blader
07-27-2008, 07:44
be znam ama az li4no ne mislq 4e NEWMETAL-a(taka se kazva)e ubil kvo to i da e prosto mina vremeto na grupi kato poison,journey,europe,skidrow i drugi tam glemadjiiski i hardrock-adjiiski istorii ne 4e newmetal-a su6to ne umira ako ne e i umrql ve4e de ama puk nikoga ne sum si mislil da minavam na po 'tvurda'(ha-ha)muzika osven static x moje bi ama tqh vinagi sum gi slu6al

Swinkenhoffer
07-27-2008, 07:49
^ Ама аз минах. 8-)
Явно си е до човек.

FakePlasticTree
07-27-2008, 07:51
Определено имат и хубави песнички.
Поздрав: Freak on a leash :-)

ScionOfStorm
07-27-2008, 08:06
^ аа *гепва*, една от любимите ми техни.

иначе винаги съм бил не особено позитивно настроен към тях, но в по-старите си времена имат изключително добри неща. :)

k0kster
07-27-2008, 09:07
Korn(истинския korn,не тоя булшит сега)преди няколко години,точно около концерта,много ме радваха и се радвам,че ги видях лайв.Бяха добри,но от както китариста им напусна станаха комерс глупаци... :(

blader
07-27-2008, 10:27
много сте ми интересни хората, които определяте музиката по нейната "твърдост" или "тежест"...

музиката се дели на хубава и гадна
AMEN!!!

vampire_queen
07-27-2008, 13:19
не ми харесват мн

buffalo88
07-27-2008, 13:33
Хаха това е групата,с която израстнах, която следя от 5-6 години ...
И все пак колкото и да са отслабнали със напускането на Браян не мога да отрека , че албумите им преди 2003 не бяха брутални и изпълнени със смисъл ,стига да вникнеш в текста... докато сега вече изчезна хубавата и твърда музика ,която пораждаше емоции и остана само желанието за повече продажби на новия им шит албум :D

sper
07-27-2008, 14:01
смятам, че са лайна...

аа тука съм съгласен верно са лайна само няколко техни песни съм слушал ама не ме кефат...

LINKNOT
07-27-2008, 14:13
много сте ми интересни хората, които определяте музиката по нейната "твърдост" или "тежест"...

музиката се дели на хубава и гадна ;)

Имам чувството,че за теб всяка по-известна група е лайна ... Странно ми е,защото беше споменал,че си откърмен с Queen,а те никак не са неизвестни ... Хм ...

blader
07-27-2008, 14:36
Хаха това е групата,с която израстнах, която следя от 5-6 години ...
И все пак колкото и да са отслабнали със напускането на Браян не мога да отрека , че албумите им преди 2003 не бяха брутални и изпълнени със смисъл ,стига да вникнеш в текста... докато сега вече изчезна хубавата и твърда музика ,която пораждаше емоции и остана само желанието за повече продажби на новия им шит албум
AMEN x2
oba4e s neturpenie 4akam sledva6tiq im album za6toto kazvat 4e bil ne6to kato zavru6tane kum po-tvurdite im koreni

MetalL
07-27-2008, 15:33
Ми..KoRn..хубава група...а този Nu Metal ...според мен твърде mallcore а и не може да се нарече МЕТЪЛ тъй като в него влизат и други тилове..например Linkin park(rock+rap :S )...група която преди слушах..но след като чух "истинския метъл"(т.е black.death,trash и heavy metal) почнаха да ми звучат като гейски :D

----------------
Listening to: Manowar - Die for Metal (http://www.foxytunes.com/artist/manowar/track/die+for+metal)
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

ScionOfStorm
07-27-2008, 16:36
trve norsk satanisk blakk meral бря.

http://uk.youtube.com/watch?v=bo3mDaiwNQk

яхяхях

MetalL
07-27-2008, 16:50
trve norsk satanisk blakk meral бря.

http://uk.youtube.com/watch?v=bo3mDaiwNQk

яхяхях

сори но каква е приликата между Nu Metal и Black metal (освен инструментите ) ?!

ScionOfStorm
07-27-2008, 17:02
приликата е, че се лигавя ;р

alexman
07-27-2008, 17:17
Korn това е любимата ми група просто са уникални дори и след See on the other side ми харесват :grin: :) :)

MetalL
07-27-2008, 18:45
Корн ги слушах преди...но вече не..имах цялата им дискография...но завършиха с Shift+delete :D

Mooo6no
07-27-2008, 19:04
Корн са хубава група, но вече не са това, което бяха. Не, че сега са лоши, но хората (старите фенове) очакват друго.

А относно нео-метъла... според мен, в началото се ражда като доста агресивна музика (то на началото нео-метъл ли да му викам). Пример чуйте първите албуми на Корн и първия на Лимп Бизкит и Сист ъф а даун. Доста са твърди с това, което излезе в последствие от групи като Linkin Park или самите Limp Bizkit. С течение на времето, за да се задържи на пазара като ултра-комерсиален стил продължи да се вкарва все повече поп и повече поп в този стил, превръщайки го в поп-метъл. Така стигна върха си през 1999-2003, след което Нео-метъл групите виждайки новите течения продължиха да свирят в други жанрове (alternative rock/emo/metalcore), от който да текат паричките. И вече Нео-метъла, подобно на грънджа или други кратковремено доста успешни комерсиални стилове е мъртав. Просто единия поп-метъл отстъпва на друг поп-метъл. ;]

Какво да кажа за нео-метъла. Първия метъл, който съм слушал беше този. Мислех го за супер як. И сега ми харесва, но за мен има по-стойностни неща в рок/метъл музиката от него.

ScionOfStorm
07-27-2008, 19:07
Three Dollar Bill, Y'All и Significant other на Лимп-а са страшни албуми, к'вото и да си говорим. От целия нео-метъл сякаш най-любими са ми те, а Систъма така и не ги харесах нещо.. :)

Orono
07-27-2008, 19:58
Грънджа... Грънджа е най-великият и такъв ще си остане завинаги.
Заради самата способност на групите да изразят чувствата си по-възможно най-добрия начин чрез музиката.

ScionOfStorm
07-27-2008, 20:21
Много оплювана музика е грънджа, особено от брадърс метхулхедз.. :)

Но Нирвана и Алис ин чейнс за мен са страшни групи. Просто страшни. Пърл Джем и Саундгардън ги оставям малко по-назад.

Blacklisted
07-27-2008, 21:48
Алис ин Чейнс са най-големите, а Пърл Джем и Саундгардън по нищо не отстъпват на Нирвана.

Жалко, че фронтмените на AiC и Нирвана са пълни боклуци като хора, особено Кърт...

metala666
07-27-2008, 21:54
KoRn бяха добри и се радвам, че ги видях и чух хубавите им песни точно преди да се преебат.
Neo Metal-a умря за съжаление. Прекаления комерсиализъм го уби.
Музиката ескалира до такава степен, че се превърнаха или в emo или в metalcore.

Но много ми харесваха старите времена, преди 7-8 години.
+1

^^why so serious ?
off topic ..

+1
И аз ги видях Корн и се изкефих много през далечнич 8 сепрември през далечната 2005 :wink:

Shadow_Walker
07-27-2008, 22:04
когато бях на 13 надписа Neo Metal стоеше много яко на чина...

Orono
07-27-2008, 22:13
Аз трите големи ги класирам така:

Pearl Jam
Alice In Chains
Nirvana

buffalo88
07-28-2008, 05:52
Аз трите големи ги класирам така:

Pearl Jam
Alice In Chains
Nirvana

хахах то това са си 3те най-велики гръндж групи на всички времена ;)

bl00dmage
07-28-2008, 08:03
normalno e KoЯn da ne haresat na tezi deto haresvat po-'tvurda' muzika kato slayer,obituary,cradle of filyt,dimmu borgir...i tam drugi ili puk na hora koito slu6at po-'meka' muzika kato linkin park(ne 4e az ne gi slu6am de),tokyo hotel,my chemical romance i drugi... za6toto tehnita pesni bqha na malko po-visoko nivo...naprimer pretty(e*ahti genialnata pesen pro4etete i istoriqta),freak on a leash,got the life,trash,hey daddy,counting,counting on me,blind,shoots and ladders,need to i 4u
vsi4ko do napuskaneto na head(4e sega i david napravo mi se reve)be5e ok ama ot see ypu on the other side(vkliu4itelno)natatuk kato se po4naha edni gluposti...
ne mi se govori napravo
kolkoto do vuzrastta moje bi ne vsi4ki fenove sa na po11-15 godini vupreki 4e newmetal-a e sravnitelno nov stil(suzdaden 1993 ot KoЯn)6tom purviq album na KoЯn e bil tolkova populqren prez '93/'94


Ква по твърда музика те гони ве негар.
И веднага да изтриеш слеър от тъпия си пост

Orono
07-28-2008, 13:21
Аз трите големи ги класирам така:

Pearl Jam
Alice In Chains
Nirvana

хахах то това са си 3те най-велики гръндж групи на всички времена ;)
В смисъл? Аз к'во казах :smt017

Не си ме разбрал. :-D

Nefarian
07-28-2008, 15:59
korn са комерс и не ме радват... иначе Deftones, Disturbed, Ill Nino, Godsmack радват

firebox
07-28-2008, 16:03
Не ме кефат мене ..

ScionOfStorm
07-28-2008, 21:36
^^ Дистърбд и Годсмак са даже по-известни от Корн според мен, особено вторите, ама карай.. ;р

LINKNOT
07-28-2008, 21:41
Корн са комерс .. особено песента Daddy ... тя е ебаси нищожната глупост,правена за пари! :o :lol:

но всъщност не мисля така ...

blader
07-28-2008, 22:27
kak daddy 6te e pravena za pari sled kato daje ne e singul
otdelno ne vijdam ni6to lo6o v tova edna grupa da iska da izkarva pari s muzikata si i da e komersialna ne znam nqkoi da e kazal 4e ne iska da sviri za pari i albumite mu da se prodavat
da vzemem Metallica(bow) nai komersialnata i nai prodavana trashmetul grupa su6tevremenno edna ot purvite
ama horata kato slu6at hubava muzika e redno da pla6tat za neq sledovatelno vsqka edna dobra grupa ili izpulnitel absoliutno zaduljitelno stava komersialna

LINKNOT
07-28-2008, 22:30
Корн са комерс .. особено песента Daddy ... тя е ебаси нищожната глупост,правена за пари! :o :lol:

но всъщност не мисля така ...

blader
07-28-2008, 22:37
Funny :lol:

Blacklisted
07-29-2008, 08:37
Това с Металика беше голямо лайно :)

blader
07-29-2008, 11:02
Това с Металика беше голямо лайно
hmmm...seriozno?
breiii az da ne znaeh 4e metallica ne prodavat albumi i bileti i predstavi si izob6o ne sa milioneri vupreki 4e peqt 'master of puppets' ili 'sad but true'
ili puk one ama...aide
qvno az sum v gre6ka qvno predstavata mi za komersiqlizma na ikonite v metal muzikata e gre6naaaaa...

Blacklisted
07-29-2008, 11:24
Metallica започват стават комерс чак след четвъртия им студиен албум, Корн винаги са били комерсиални, самата идея е била да печелят пари...

А и не виждам паралела на сравнение, първите са велики, вторите са лайна...

blader
07-29-2008, 11:46
koi re6ava koi e velik i koi e laina ne razbiram koe te kara da misli6 4e korn e suzdadena zaradi parite samo prosto az obqsnih ne6to 4e vsqka grupaili izpulnitel koito sviri muzika koqto haresva na horata zaduljitelno stava komerialen i po4va da pravi o6te muzika suobrazena s turseneto v momenta
vtoroto ne6to koeto iskah da kaja e 4e se preklanqm pred metallica i nikoga ne sum otri4al talanta im ili tova 4e pravqt hubava muzika prosto newmetala me grabna kato bqh maluk i vku6ti se slu6a6e po 12 4asa na den metallica
prosto mi e omruznalo i slu6am newmetal za6toto i e po na surceto ina4e metallica sa veliki i dori ot sega natatuk da po4nat da svirqt 4alga po svatbi nikoga nqma da go otreka taka 4e fuckin hostile po spokoino go davai i da jivee hubavata muzika

alexman
07-30-2008, 08:34
koi re6ava koi e velik i koi e laina ne razbiram koe te kara da misli6 4e korn e suzdadena zaradi parite samo prosto az obqsnih ne6to 4e vsqka grupaili izpulnitel koito sviri muzika koqto haresva na horata zaduljitelno stava komerialen i po4va da pravi o6te muzika suobrazena s turseneto v momenta
vtoroto ne6to koeto iskah da kaja e 4e se preklanqm pred metallica i nikoga ne sum otri4al talanta im ili tova 4e pravqt hubava muzika prosto newmetala me grabna kato bqh maluk i vku6ti se slu6a6e po 12 4asa na den metallica
prosto mi e omruznalo i slu6am newmetal za6toto i e po na surceto ina4e metallica sa veliki i dori ot sega natatuk da po4nat da svirqt 4alga po svatbi nikoga nqma da go otreka taka 4e fuckin hostile po spokoino go davai i da jivee hubavata muzika
Браво добре казано.Така че изводът е всички,които не харесват Korn да се е*ът 8)

Pedigree
07-30-2008, 09:26
Корн не ги слушам, не ме кефят, като цяло не се кефя на нео шитчета. На Корн се кефех преди някоя друга година, но... deathска работа. :)

ScionOfStorm
07-30-2008, 09:31
нео-метълът не започва като чиста печалба на пари. Това, че веднага става такава музика впоследствие и се появяват групи като ЛП и ЛБ, които да го направят още по-мейнстрийм жанра, е друга работа.

Първите албуми на Корн за мен са нео-метъла такъв, какъвто вече няма да бъде. Просто нео вече няма :)

blader
07-30-2008, 10:52
napulno pravilno ama za mene nqma ni6to lo6o v komersialnata muzika vse pak hubavata muzika trqbva da izliza izvun garajite i malkite klub4eta
ina4e noviq album na linkin park e NAI-GOLEMIQ proval na rock muzikata kato cqlo po zle daje ot poslednite 2 albuma na korn