PDA

View Full Version : Поредната грешка или НЕ?!



VQTUR
07-27-2008, 13:20
Здравейте,
момиче съм, на 17 год и искам да се допитам до вас за съвет.
Историята е следната:
Вчера с 1 мой мн скъп приятел (почти на 18 ) излезнахме по работа и малко на разходка. С него се познаваме от малки и сме си добри приятелчета. От няколко дена по скай ме питаше какво да направи - дали да признае на момичето, което харесва или не. Аз го посъветвах да го направи, защото мразя нерешителността.Момичето незнаех кое е, защото беше тайна...
Е, вече сигурно се досещате че това момиче съм била АЗ! :shock:
И когато ми го призна точно така гледах! Харесвал ме още от малка...

Дойде ми като гръм от ясно небе, бях малко объркана в началото, но му казах че неискам да си разваляме приятелството, когато го превърнем в нещо повече. Много държа на него като човек, защото е наистина супер момче, добър, работлив, готин, дори и майка ми има мн добро мнение за него. Но ме е страх да не направя грешка.
Страх, че ако приема, ще прецакам нещата за в бъдеще и ще го загубя като приятел.
Този страх идва и от последната ми случка с 1 друг ''приятел'' с който нещата се получиха, но за кратко и това беше наистина Грешка. Пак сме си приятели, но не е както преди...


Та според вас, какво да направя - да приема ли или... т.е. аз вече му отказах, но винаги могат да станат нещата...

Благодаря ви за вниманието!!! :)

LadyCarameL
07-27-2008, 13:25
Е,нали мразиш нерешителността? 8-) А сега по темата-ако наистина го харесваш,но като нещо повече от приятел тогава действай!Но ако не си толкова убедена,че ще се получи просто остави нещата така.

gerinceto
07-27-2008, 13:25
ako imash nqkakvi chuvstva kym nego-priemi.ne moje da si sigurna kakvo shte se poluchi.moje i da e neshto hubavo :-) :P

soul1199
07-27-2008, 13:28
ako naistina go har priemi,ako misli6,4e nqma smisal,nedei

UnABooMBeR
07-27-2008, 13:31
Виж сега ,ако не тръгнете той ще те зареже и няма да сте приятели ако тръгнете ще бъдете както добри приятели така и гаджета..

SuperSizee
07-27-2008, 13:35
:) :) :) Да тръгни с момчета ... Аз бях направил същото ... И тя гледаше като теб,но сега сме само приятели като преди ... Е наистина много пъти и усещах устните,дупето,тялото,нооо минали неща ...

aka6a_vamp
07-27-2008, 13:40
ооо мили4ка....веднъж изпитал ли е тези 4увства към теб приятелството ви никога няма да е съ6тото.....сама обмисли добре

VQTUR
07-27-2008, 13:42
Виж сега ,ако не тръгнете той ще те зареже и няма да сте приятели ако тръгнете ще бъдете както добри приятели така и гаджета..


Не, немисля че ще ме зареже. Той не е такъв.
Но като се замисля в/у думите ти - защо едно момче общува с дадено момиче - защото я харесва по някакъв начин.
А после, след време ще бъда като прочетена книга за него и няма да съм му интересна и съответно няма приятелство...

VQTUR
07-27-2008, 13:43
:) :) :) Да тръгни с момчета ... Аз бях направил същото ... И тя гледаше като теб,но сега сме само приятели като преди ... Е наистина много пъти и усещах устните,дупето,тялото,нооо минали неща ...

т.е. тръгна ли ли сте с нея, щото нещо неразбрах мн добре.

Amateur
07-27-2008, 14:03
Еми ако го харесваш защо да не опитате!

SuperSizee
07-27-2008, 14:09
:) :) :) Да тръгни с момчета ... Аз бях направил същото ... И тя гледаше като теб,но сега сме само приятели като преди ... Е наистина много пъти и усещах устните,дупето,тялото,нооо минали неща ...

т.е. тръгна ли ли сте с нея, щото нещо неразбрах мн добре.

Да... :oops: :oops: :oops:

VQTUR
07-27-2008, 14:22
:) :) :) Да тръгни с момчета ... Аз бях направил същото ... И тя гледаше като теб,но сега сме само приятели като преди ... Е наистина много пъти и усещах устните,дупето,тялото,нооо минали неща ...

т.е. тръгна ли ли сте с нея, щото нещо неразбрах мн добре.

Да... :oops: :oops: :oops:

Браво! :)

А после неизгуби ли интерес към нея, след като бяхте ходили. В смисъл, то си е до човека де, но един вид вече си я минал и... я имаш за бифша...
оффф, нз, мн ми е трудно да реша какво искам, т.е. аз нямам нищо против да стане нещо ПОВЕЧЕ, но неискам да направя ГРЕШКАААА

SuperSizee
07-27-2008, 14:28
Наистина си е до човека даже на РД имаше целувка :oops: ,но само това като едни приятели,но е много трудно момче и момиче да са само приятели...Рано или късно става нещо такова...А колкото до това просто някак си така стана , че сега си е като преди нямам идея , но може би имаме вина и двамата :grin: :grin:

anSsito
07-27-2008, 14:38
Ако го хоресваш - тръгни с момчето,а с времето ще разбереш как ще се развият нещата. Не ти препоръчвам да се потдаваш на страха си,защото така може да пропуснеш много неща,които ти предлага живота и то само защото теб те е било страх за това, какво би станало в бъдеще...
Но ако не хо харесваш,а го имаш само като приятел - по-добре си останете приятели,а не да си играеш с чувствата му. Да,отначало ще му бъде гадно,но по-добре отколкото да е разиграван и наранен..

П.П Разясни си какво изпитваш към него,ако въобще изпитваш нещо по-значително.. :)

devil_feel_f
07-27-2008, 15:52
Изясни си дали искаш да сте нещо повече от приятели.Ако е така, тръгни с него.А ако не го харесваш - трябва да се примири с положението.

h4x0r
07-27-2008, 16:07
Бе вземи го гръмни, след това лапни една пиратка и я запали. Ако оцелееш - гръмни се с 9мм пистолет/по-голям калибър.

PePeLePew
07-27-2008, 16:13
от приятелството често излиза няй-силната и хубава любов или голямото разочорование .... средно полужение няма ..... поне така мисля аз ..... но няма как да разбереш без да опитате

VQTUR
07-27-2008, 19:22
:( Вече започвам да се забърквам в някаква каша...
Без да искам дадох надежди на едно друго момче и сега има нещо като флирт м/у нас. Аз неискам да му давам напразни надежди а в момента точно това се получава...

А за френда - дето ми предложи... ще видя как ще потръгнат нещата след като се върне ( сега е на море)
Мисля да опитаме, все пак е добро момче, пък и ще бъде яко, мисля че.

Благодаря на всички за оказаната помощ! :)

tuzaro
07-27-2008, 19:26
за 17 годишна акъла ти е кат на 14.... ако мислиш че няма да го изгубиш като си го отрязала, много бъркаш... така че може да го фанеш

VQTUR
07-27-2008, 19:40
Немисля че от тази тема може да се разбере на колко годишна ми е акъла, но все пак... мерси за мнението
И не съм го загубила!!!

Redo
08-05-2008, 20:32
:( Вече започвам да се забърквам в някаква каша...
Без да искам дадох надежди на едно друго момче и сега има нещо като флирт м/у нас. Аз неискам да му давам напразни надежди а в момента точно това се получава...

А за френда - дето ми предложи... ще видя как ще потръгнат нещата след като се върне ( сега е на море)
Мисля да опитаме, все пак е добро момче, пък и ще бъде яко, мисля че.

Благодаря на всички за оказаната помощ! :)

Бива ли да правиш така и да даваш напразни надежди на момчето ?!
Пробвай с въпросния ти приятел.Нищо не губиш,може да се окаже любовта на живота ти. ;)

MayKyTy
08-05-2008, 21:08
Виж сега ,ако не тръгнете той ще те зареже и няма да сте приятели ако тръгнете ще бъдете както добри приятели така и гаджета..
+ много :D
Абсолютно вярно е това, така или иначе вече се е стигнало до тука ...

natedog
08-05-2008, 21:15
Това е изключително гадна ситуация ... в която и аз съм изпадал ... момичето ме харесваше обаче аз реших да не предприемам нищо и в крайна сметка бяхме приятели известно време обаче беше неловко и скоро всичко приключи ... стореното сторено ! Не можеш да направиш нищо, така че действай !!! Щом ти е признал такова нещо като приятелство вече няма .. тъжно но е така .. успехчета :)

Redo
08-06-2008, 15:19
В интерес на истината и аз имам подобен случей.Преди години 1 момиче (за мен момиче на 6) ме харесваше,бяхме много добри приятели.Писа ми валентинка даже и постоянно ми помагаше в училище,защото не ми вървяха езиците :D и аз предпочетох да си останем само приятели,без да предприемам абсолютно нищо и без да говорим.Неможе всеки добър приятел/ка да е твоя любов.

S_L_A_D_U_R_K_A
08-06-2008, 16:16
Има много такива теми, поразрови се :)

dreaml1nd_
08-06-2008, 16:22
оХ тоз проклет страх :-x замисляла ли си се, че това може да е твоето момче? ... все пак 1 път живееш ... а и щом се чудиш >>> не ти е безразличеееен :grin: мен ако питаш ... стига с т'ва "..ами ако се скараме и разваля всичко?!" ... аз пък ще попитам "Ами ако е нещо прекрасно?!" ... прей си изводите :-)

didi_baby
08-06-2008, 16:25
Ако искаш да си с него,приеми-ти решаваш

balu4ka
08-06-2008, 17:49
Изпитваш ли 4увства кум него ,освен като приятел?!А па как искаш да останете приятели като сега?!ако сте се наранили взаимно помисли ? :? :? Ако го оби4аш ти и споделяте еднакви 4увства ..Давай :Р :D
Успех :lol: :P :grin:

yuyuto
08-06-2008, 18:22
Ама никъде не споменаваш ти чувстваш ли същото към него? Никъде не пишеш "и аз го харесвам и т.н."... Та ако споделяш чувствата му, мисля, че няма пречка за двама, които си падат един по друг, дори и да са били приятели... Все пак всичко започва от запознанството и приятелството... А ако нямаш същите чувства, тогава вече е по-кофти... И може отношенията ви вече никога да не са същите...

VQTUR
08-08-2008, 10:46
Ама никъде не споменаваш ти чувстваш ли същото към него? Никъде не пишеш "и аз го харесвам и т.н."... Та ако споделяш чувствата му, мисля, че няма пречка за двама, които си падат един по друг, дори и да са били приятели... Все пак всичко започва от запознанството и приятелството... А ако нямаш същите чувства, тогава вече е по-кофти... И може отношенията ви вече никога да не са същите...

Аз го чувствам като приятел. Не гледам на него като на момче което харесвам... а просто приятел!
Откакто ми предложи не сме се виждали, но утре ще излизаме с компанията, така че ще видя как вървят нещата.

Andreev
08-08-2008, 10:49
достоен сценарий за колумбийски сапунен сериал...
а ся сериозно: ти си реши,ти го познаваш най-добре

.JuSt.SunShiNe.
08-08-2008, 10:57
Трябва да си изясниш много добре - влюбена ли си в него или не !?
Ако си влюбена - няма какво да чакаш! Действаш веднага, заото иначе може да стане късно, а никога няма да разбереш дали това наистина не е твоето момче.С опитване далеч се стига.Няма от какво да те е страх, защото щом той те харесва...вече никога няма да сте "просто приятели".Казвам ти го от личен опит.Не чакай и минутка, следваш сърцето си и всичко ще е ОК.Ако ви е писано да сте заедно - ще сте заедно до край, ако не...все ще се намери начин да се разделите.А ако не го харесваш - кажи му го в очите и навреме.

VQTUR
08-08-2008, 11:18
Определено не съм влюбена.
Пък и мисля че влюбеноста не идва просто така...
И да, казах му го в очите!

gLoRiOuS_aNGeL
08-08-2008, 11:19
Според мен не трябва да си с него...Веднъж вече казала му за това,че искаш да запазите приятелството си,сега той може би се настройва точно за това!Всъщност тези неща,които ги прочетох,че ако те харесва край-не може да е същото,не са верни!Зависи много от хората...Останете си приятели!Така нищо не губиш,а в обратния случай не се знае накрая какво ще стане...И ако все пак решиш да си с него-поне имате една основа върху която да надграждате връзката си,а именно приятелството!Ти си преценяваш

.JuSt.SunShiNe.
08-08-2008, 11:21
Тогава няма какво да се колебаеш.Щом не си влюбена - значи няма никакъв смисъл да си губиш времето да опитвате, защото без любов нищо няма да се получи.Покажи му, че го харесваш, но само като приятел, че го цениш и уважаваш.Няма какво друго да направиш.Не давай празни надежди, защото после ще го боли два пъти повече и рискът да те намрази е мнооого по-голям. :o
Бъди откровена! Успех !

victoriq
08-08-2008, 11:28
И аз се страхувах да не загубя приятелството на един много скъп за мен човек,но реших,че ще е по-добре да сме заедно...И сега съм щастлива и влюбена до уши... 8-) Защо да се лишиш от щастието?Харесваш го?Еми не се прецаквай сама!Според мен няма да има приятелство като предишното и ще е по-добре да сте заедно!Това е моят съвет,а ти ако искаш ме послушай!Късмет! :-)

VQTUR
08-08-2008, 11:32
Права си, няма смисъл да се правят неща насила!

Много ти благодаря, JuSt.SunShiNe. :-)

.JuSt.SunShiNe.
08-08-2008, 11:39
Няма защо, с радост помогнах.Минавала съм през този ужас и знам как е.

SabrinaAa
08-08-2008, 13:12
:) :) :) Да тръгни с момчета ... Аз бях направил същото ... И тя гледаше като теб,но сега сме само приятели като преди ... Е наистина много пъти и усещах устните,дупето,тялото,нооо минали неща ...
+1

Miss_^Girlfriend
08-08-2008, 16:36
Трябва да си изясниш много добре - влюбена ли си в него или не !?
Ако си влюбена - няма какво да чакаш! Действаш веднага, заото иначе може да стане късно, а никога няма да разбереш дали това наистина не е твоето момче.С опитване далеч се стига.Няма от какво да те е страх, защото щом той те харесва...вече никога няма да сте "просто приятели".Казвам ти го от личен опит.Не чакай и минутка, следваш сърцето си и всичко ще е ОК.Ако ви е писано да сте заедно - ще сте заедно до край, ако не...все ще се намери начин да се разделите.А ако не го харесваш - кажи му го в очите и навреме.

+ 1

VikSsit0oy
08-09-2008, 00:01
Ами моята първа любов беше именно най-добрия ми прител.Познаваме се от детската градина.Родителите ни също са приятели и имат добро мнение за него.И някак си нещата станаха и това и досега ми е най-хубавата връзка.Обичах го толкова толкова много,той мен също.Но така стана,че след време той хареса дуго момиче,но поговорихме извини ми се,че се е получило така..след около 2 месеца аз го забравих и до ден днешен сме много много добри приятели като преди,за което много се радвам.Дори досега си споделяме всичко за връзките ни,проблемите и т.н..А за случилото се между нас и двамата си спомняме с усмивка,все пак беше първата ни любов..някак си чиста и сладка..и най-важното,че успяхме да останеме такива добри приятели каквито бяхме. :)

Това си беше лично моя историйка,но пък все пак си мисля,че ако сте такива добри приятели след всичко пак ще си останете такива..Не е 100 % гаранция,но е много вероятно.И ако момчето е свястно,не виждам да има проблем...Пък и кой знае може това да е голямата ти любов.А пък и като си с добър приятел с който се познаваш от доста време се чувстваш някак си сигурен в този човек,защото вече добре си го опознал и знаеш що за човек е... Но всичко това ще е при условие,че изпитваш чувства към него.Ако ли не,по-добре не го заблуждавай и остави нещата така..вярно,че ще тъгува,но все някога ще го превъзмогне и пак ще си бъдете приятели.Но това си е лично мое мнение! :P Успех ! :-) :-) :-) . . .