PDA

View Full Version : Градския транспорт в София



sunbeamz
07-27-2008, 16:17
Добър ден!В момента съм страшно ядосана....Днес със две мои приятелки решихме да се поразходим из центъра...обикаляхме доста и се запътихме към Мола на Стамболийски...ноо вече бяхме прекалено уморени след цялото това обикаляне,видяхме че тролея идва и решихме да се качим за една спирка... Нямаше смисъл да дупчим билети,тъй като спирката е буквално 200 метра... Но,по ирония на съдбата се качиха двама контрольори-мъж и жена,които първо дойдоха при нас... /бяхме в средата на тролея,а те се качиха от най-отпред... /Контрольорката ни попита за карти и билети,аз и казах че слизаме тук и сме само за тази спирка...Тя започна да ми крещи,че не ме питала дали слизаме ами имаме ли карти или биети...аз съвсем спокойно и казах не...Тогава почна да ни разпитва на колко години сме и..понеже никой не си беше взел личната карта казахме че сме на по 13,5 и скоро правим 14... а ние сме на 14,5 всъщност.Ииии каза,хайде да слезем от тролея и ще се оправим на спирката.Еми хубаво.Слезнахме и тя каза,че за тази кратичка спирка от 200 метра,дали има и толкова трябва всяка от нас да даде по 10лева....Ние веднага започнахме как е възможно това,10лева за такава кратка спирка,хубаво,ще платим глоба но не чак такава...Тя започна да се прави на интересна как ако не платим сега,след акта ще трябва да платим 150 лева дрън-дрън....Не се стърпях и съвсем неволно и покачих тон и и казах че те ако искат и 10 лева да направят билетите и всички определено ще дупчим за чта му спирка,а глобите 500 и така поне ще са доволни че ще пъхнат някой друг лев в джоба си.Тя ми каза,цитирам "Ти,пикло няма да ми се отваряш толкова да не ти заторя на бързо устата" след което последва гаден смях...Едната от пр ми и обясни как така за една спирка я е спряла контрола и тя си е заплатила само цената на билета...А тая пак започна това си е до колега,аз няма да ви пусна за нищо на света вас.Казвайте бързо плащате или глоба....И аз отново и се развиках как ще и дам 10 лева като имам 10в мен,трябва да ям,а и живея на другия край на София,как да се прибера пеша?! И тя пак започна със заплахите че щяла да ми затвори устата ако не млъкна на секундата,хайде от нея да минело,нали спирката наистина е кратка,да съберем 20лева и да и ги дадем...защото за тази спирка 30били много.....еми отворих си портмонето,и понеже имах 2 по 10 и едно по 5 ... тя веднага пак започна да ми крещи и едва ли не да ми дърпа портмонето,че съм имала пари и я лъжа....ами тези 20лева не са мои,на съседката са ми и имам да и купувам нещо.....кво,да и ги дам за да си начеше гъза с тях ли.... много се ядосах...събрахме парите,дадохме и и ги .... седнахме отвън пред мола и след 5 мин гледаме същите 2ма свалили още 3 момичета и се държат по абсолютно същия начин-грубо,цинично.... нямам думи...

Ох,просто исках да си изкажа яростта...и отсега нататък ей така нарочно вече за малки разстояния няма да дупча билет-не стига че колите са раздрънкани,мръсни и вонящи.... ох,хайде стига толкова...мерси на тези които прочетоха... и ако някой друг има подобна случка,нека каже...

Saymon90
07-27-2008, 16:22
Кво да ти кажа... нищо чудно. Контролите са си кучки.
Щом са били двама, е можело да си тръгнете. И все пак - буташ им 2-3 лева и са доволни. Аз веднъж им дадох 1.50 и ме оставиха...

Swinkenhoffer
07-27-2008, 16:29
Няма значение дали е за една спирка или за 10, билет се дупчи.
Като не ти изнася - имаш си крака.

exploitedteen, не са само драскачите и тея, които не плащат. С времето всичко се износва, а трамваите, които виждам сега, са същите, на които се возих, когато билетчето беше 30 ст. :-o Не знам кво ги правят тия пари.

Seducti0n
07-27-2008, 16:31
Хъх, аз за сега не съм имала подобни спречквания с контолата в градския, но жените са големи кучки.Защо ли подминават "трикрилни гардероби" без билет, а пък се захващат с малки момичета, които се предполага, че нямат собствен доход и то за една спирка-може и малко повече да са от 200 метра от Руски паметник, до Мола и все пак не им прави чест да ти вземат последните пари... :?

bulgarche
07-27-2008, 16:37
Как искаш лъскави автобуси, като ние ги правим мизерни, а не се поддържат поради лиспа на пари. Каква е причината? Гратисчиите! Плащай си билета и тогава имай забележки към транспорта.
Какво значение има какво разтояние сте изминали? Качи ли сте се, трябва да си платите за услугата. Уж бяха някви си 200 метра, но във вашия случай тия 200 метра са ви спестили доста усилия, защото сте били изморени. Аз винаги си дупча билет. Малко пъти не съм го правил, а в моя град си има кондуктори.
Не обичам градския транспорт, особено в София. Веднъж за 2-3 дена се качих само веднъж, и нямаше от къде да си взема билет, качи се контрола и имаше глоба. Аз нямаше да я платя де, но момичето с мен хем даде пари, хем пита защо да й ги взели :)
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба? И как така тя ще определя за разтоянието колко да си платите? За 10 метра и 10 километра таксата е левче, нали?
Веднъж се качих заедно с контролата, но не знаех как става номера и билетите ги дадохме направо на тях. Имали сме право в разтояние на една спирка да го продупчим, но мислех че и 30 секунди забавяне е нарушение. Един от пътниците бутна 2 лева и ме беше много яд, понеже мислех че и аз съм виновен. Но все пак обяснявах на момичето до мен как, кога и защо съм се бил с контролите, защото правят глупости, а контролата в тролея само се пулеше и само попита "ама защо с лошото" :lol:

sunbeamz
07-27-2008, 16:39
Е,след като казахме за това с цената на билетчето тя почна да обяснява как я подкупваме....а в същото време тя ни изндудва така да се каже.... Хаха току-що казах на баща ми и съветът му беше:А,за една спирка...Що не идат при по-големите дет ше ги напраят на нищо и и стотинка няма да им дадат,а при вас идват първо...Хаде довиждане и си тръгваш.... :grin:

GLeZoRanA
07-27-2008, 16:39
exploitedteen не можеш да отречеш , че 1 лев е прекалено висока цена за билетче , при положения на какво положение са автобусите и трамвайте .. Това е безумно...Съгласна съм , че и ние не ги пазим, но не може трвамвай на 20 години да изглежда в блестящо състояние при положение , че не се поддържа и обновява.Все пак не се качват 10-20 човека а хиляди на ден...Квото и да е се износва..

aka6a_vamp
07-27-2008, 16:41
абе откакто направиха билетите един кинт контролите са плъзнали много яко...онзи ден си пътувам аз весело с 83 и ни спря цяла кола пълна с контроли...и запи6тя няква аларма бе6е мн странно :-o

sunbeamz
07-27-2008, 16:46
Ами аз винаги! съм с билет или карта...просто този път решихме че не е необходимо... а и спирката не беше от Руски ами от другата посока,нз как се казва спирката,там до 18-то училище...а тя е наистина малка спирка,кой квото ще да ми казва...и наистина за мен си е безумно за това разстояние да дам един лев.... та аз докато го продупча ще трябва да слизам... а exploitedteen това,че имам 5-6 лева в мен и отивам в Мола,/в който всъщност отивахме да търсим нещо съвсем обикновенно-мрежа за коса... / не значи че отивам да изхарча парите си там,по дяволите.... защо винаги изкривявате казаното.... :-x

sunbeamz
07-27-2008, 16:49
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба?

ДА,попитах я за тези билетите за нередовни пътници... и тя ми каза,че такива не дава :shock: ебахти корупцията.... демек,днеска покрай нас и онези други 3-4 момичета е изкарала поне 50 тина лева...а колко ли преди и след това е имало...

aka6a_vamp
07-27-2008, 16:55
]
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба?

ДА,попитах я за тези билетите за нередовни пътници... и тя ми каза,че такива не дава :shock: ебахти корупцията.... демек,днеска покрай нас и онези други 3-4 момичета е изкарала поне 50 тина лева...а колко ли преди и след това е имало...
са без да се обижда6... Е ЗА ТВА НИ ПО4ВАТ НАС ПО-МАЛКИТЕ...6ТОТО СТЕ ПОСТЪПИЛИ АДСКИ ГЛУПАВО ТИ И ПРИЯТЕЛКИТЕ ТИ...ИСКА6 СИ БИЛЕТ ЗА НЕРЕДОВЕН ПЪТНИК БЕЕ ДУ6АА ТЦТЦТЦТТЦТЦТЦТЦТ

hahavteen
07-27-2008, 16:56
Аз не спирам да се радвам на градския транспот тука :grin:

Като съм си в България ВИНАГИ дупча билетче независимо къде отивам и за това никога не съм имала проблеми. Просто така съм свикнала. И на мен 1лв ми се вижда ужасно мн ама няма начин...

ScionOfStorm
07-27-2008, 16:56
Цените са прекалено високи, факт.

НО!!!

Цената на картите за ученици не е повишена - аз съм за един месец, всички линии - 17 кинта. Перфектно се връзва, особено сега с тази повишена цена на билетите, просто за мен това е най-удобния вариант.

И да, напоследък и аз забелязвам доста контрольори, плъзнали са гадовете мръсни, защото знаят, че ще има повече гратисчии.

Saudade
07-27-2008, 16:56
Здравей,
миналата седмица имах същата случка. Толкова ме беше яд, че накрая, след 20 минути разправии ме докараха до рев, когато си тръгнах.
Бях се качила в автобус също за много кратко разстояние - 1 спирка и си държах левче в ръката. Запътила се бях към шофьора, ако случайно ме хванат контрольори да им кажа, че сега съм се качила и отивам за билет. Обаче те изведнъж станаха и започнаха да искат карти и билети. СТигнаха до мен и аз им казвам, че току-що съм ес качила, че от спирката няма къде да си купа билет и че сега отивам към шофьора, понеже не може да се купува билет по време на движение! Те обаче ми казват, че е трябвало веднага пир качването, да отида и да си купя. Свалиха ме и започнаха да ме дърпат (понеже исках да си тръгна...) записваха с една тухла-"мобифон" от тия античните всичко, което говорим. Не ме пускат, а аз им казвам, че нямам 10 лв. Заплашиха ме, че ще им напишат акт за 100лв. Добре, че работя на близо, че се обадих на един колега и той ми донесе пари, с които да им дам скапаните 10 лева, иначе цял ден щяха да ме държат. По-злобни и мизерни говеда от контрольорите НЯМА! Не стига, че билетите са по 1 лв., в превозните средства не се диша от смърдня и жега, ами за една спирка да не може човек да се качи. И аз съм възмутена, точно като теб.
Искам да те попитам нещо. Дадоха ли ти билети, на които пише, че са за 10 лв? Защото ако не са, тези пари отиват в техните джобове.

sunbeamz
07-27-2008, 16:57
exploitedteen не можеш да отречеш , че 1 лев е прекалено висока цена за билетче , при положения на какво положение са автобусите и трамвайте .. Това е безумно...Съгласна съм , че и ние не ги пазим, но не може трвамвай на 20 години да изглежда в блестящо състояние при положение , че не се поддържа и обновява.Все пак не се качват 10-20 човека а хиляди на ден...Квото и да е се износва..

хмммм, при кабината на шофьора обикновено си пише кога е обновяван трамвая или автобуса, доста са малко превозните средства, които да не са обновявани и реновирани последните 4-5 години.
Въпроса е, че не се пази, качват се разни смръдливи мангали, всякакви келешчета, връщащи се от мач или Амор и трошат, драскат, насират се и какво ли още не...

Цената е безумна на фона на заплатите, но вместо да се протестира срещу високите цени на стоките и услугите, трябва да се протестира срещу ниската цена на нашия труд!



]Е,след като казахме за това с цената на билетчето тя почна да обяснява как я подкупваме....а в същото време тя ни изндудва така да се каже.... Хаха току-що казах на баща ми и съветът му беше:А,за една спирка...Що не идат при по-големите дет ше ги напраят на нищо и и стотинка няма да им дадат,а при вас идват първо...Хаде довиждане и си тръгваш.... :grin:

1. неграмотна си

2. баща ти явно е някакъв селянин и комунист, който си мисли, че всичко трябва да му е безплатно. Защо не вземете да си се върнете на село?


]Ами аз винаги! съм с билет или карта...просто този път решихме че не е необходимо... а и спирката не беше от Руски ами от другата посока,нз как се казва спирката,там до 18-то училище...а тя е наистина малка спирка,кой квото ще да ми казва...и наистина за мен си е безумно за това разстояние да дам един лев.... та аз докато го продупча ще трябва да слизам... а exploitedteen това,че имам 5-6 лева в мен и отивам в Мола,/в който всъщност отивахме да търсим нещо съвсем обикновенно-мрежа за коса... / не значи че отивам да изхарча парите си там,по дяволите.... защо винаги изкривявате казаното.... :-x

Да си си взела картата.
Ако решиш, че не ти трябват пари щеше ли да влезеш в магазина и да искаш тази мрежа за коса да ти я дадат безплатно?

И от Църквата до Мола щом ви е малко разстоянието- пеша ;)


1) как реши че съм неграмотна,като не пиша с правописни грешки а просто съкращавам думите.... :-x /зле си,честно и просто се заяждаш..../
2)Баща ми определено не е селянин или комунист...тва че твоя е такъв не значи че и моят... До съвсем скоро не живееше в Бг и мн добре знае как е в другите държави и като си дойде беше шокиран... И недей да ми викаш що не земете да си се върнете на село кретен такъв Нито познаваш мен и семейството ми,нито нищо ама нали трябва да се направиш на кретен...ами успешно го правиш...
3)Да,грешката за картата е изцяло моя,признавам...става въпрос за друго.... и не,нямаше да искам да ми я дадат безплатно за твое сведение...

Kalinshki
07-27-2008, 16:57
oooooo mrazq gi kontroliorite az sum na 14 vinagi si dub4a bilet 6toto sa me hva6tali mnogo puti bez bilet i se razpraam mn ama ve4e mi pisna i po4vam dori za 1 spirka bilet4e mn tupo ama kfo da se prai tva e :smt012 ama super se drazna na ciganite we basi tarikat4etata vliza kontrola i vmesto da im iskat bilet4eta ili karti te ne im obru6tat vnimanie vednuj beh v super gadno nastroenie i vliza nali kontrola i podminava mangalite i idfa pri mene i vika ,,bilet4e ili karta,, az pitam dobre 6to ne iskahte bilet4eta ot tqh nali i gi so4a sedi kontrolata i mi vika ne mi drujte smetka kfo pravq i az vikam dobre 6te vi dam bilet4eto si kato te dadut svoite toi sedi i me gleda tupo ama go zacepih mn qko. est svaliha ciganite ama imah 4uvstvoto 4e ako me vidat nekude pak moje i da me ostaat tam :D:D:D kakto i da e dobre 4e imah bilet4e :)

Boot
07-27-2008, 17:02
пътуваш - плащаш.

Не стига, че можеш да ползваш намаление за ученици/студенти (което си е доста голямо) и да си извадиш карта като цивилизованите хора, ами си и нагла.

sunbeamz
07-27-2008, 17:05
]
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба?

ДА,попитах я за тези билетите за нередовни пътници... и тя ми каза,че такива не дава :shock: ебахти корупцията.... демек,днеска покрай нас и онези други 3-4 момичета е изкарала поне 50 тина лева...а колко ли преди и след това е имало...
са без да се обижда6... Е ЗА ТВА НИ ПО4ВАТ НАС ПО-МАЛКИТЕ...6ТОТО СТЕ ПОСТЪПИЛИ АДСКИ ГЛУПАВО ТИ И ПРИЯТЕЛКИТЕ ТИ...ИСКА6 СИ БИЛЕТ ЗА НЕРЕДОВЕН ПЪТНИК БЕЕ ДУ6АА ТЦТЦТЦТТЦТЦТЦТЦТ

Да,така е... по средата на 'кавгата' се сетих да я попитам,и след това отговора беше аз такива не издавам... жалко,че вече ни беше измъкнала парите от ръцете. Страшно се ядосах...и наистина ако се бях качила за по-дълго разстояние без билет,което едва ли би станало но все пак.... бих дала парите без да му мисля,ама сериозно при билет 1 лев....за една спирка..... ненене не си го обяснявам...

Seducti0n
07-27-2008, 17:05
Хъх, аз за сега не съм имала подобни спречквания с контолата в градския, но жените са големи кучки.Защо ли подминават "трикрилни гардероби" без билет, а пък се захващат с малки момичета, които се предполага, че нямат собствен доход и то за една спирка-може и малко повече да са от 200 метра от Руски паметник, до Мола и все пак не им прави чест да ти вземат последните пари... :?

които да изхарчиш в супер "евтиния" мол, въпреки че нямаш доход?

Няма значение къде ще ги похарчи, когато ги е получила като джобни от родителите и, едва ли е било за да си плати глобата.Знам, сега ще ми кажеш, че сама се е довела до това дережде като не си е продупчила билет, но е глупаво това, че някои нередовни пътници минават между капките, докато други са принудени да си понесат последствията.

П.С-В България стана така, че представители на властта започнаха да се страхуват от нарушителите, а не обратното.Смешно и нелепо е! :wink:

Seducti0n
07-27-2008, 17:12
Не твърдя, че всички трябва да сме на стадния принцип, защото съботажа не помага, а само влошава обстоятелствата.

aka6a_vamp
07-27-2008, 17:12
]

]
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба?

ДА,попитах я за тези билетите за нередовни пътници... и тя ми каза,че такива не дава :shock: ебахти корупцията.... демек,днеска покрай нас и онези други 3-4 момичета е изкарала поне 50 тина лева...а колко ли преди и след това е имало...
са без да се обижда6... Е ЗА ТВА НИ ПО4ВАТ НАС ПО-МАЛКИТЕ...6ТОТО СТЕ ПОСТЪПИЛИ АДСКИ ГЛУПАВО ТИ И ПРИЯТЕЛКИТЕ ТИ...ИСКА6 СИ БИЛЕТ ЗА НЕРЕДОВЕН ПЪТНИК БЕЕ ДУ6АА ТЦТЦТЦТТЦТЦТЦТЦТ

Да,така е... по средата на 'кавгата' се сетих да я попитам,и след това отговора беше аз такива не издавам... жалко,че вече ни беше измъкнала парите от ръцете. Страшно се ядосах...и наистина ако се бях качила за по-дълго разстояние без билет,което едва ли би станало но все пак.... бих дала парите без да му мисля,ама сериозно при билет 1 лев....за една спирка..... ненене не си го обяснявам...
еми първо е трябвало да ви даде билета и после да и дадете кинтите....ттцтцтцттцтц мое6 ги осъди6

ScionOfStorm
07-27-2008, 17:13
Като има джобни, отпуснати от техните, ще си вземе билет, егати. Щом тя не ги дава й е още по-малък проблема.

Пазар на нещо в мола = мин. 50 кинта. Все един ще й се откъсне от сърцето, не мислиш ли?

Или айде, ако ядат нещо и пият - 10-15. Пак същата работа с кинта.

sunbeamz
07-27-2008, 17:14
1) Изобщо не намесвай баща ми,ясно.... и да ти кажа-не не е бил в Африка, не беше в Германия,във Франция беше...
2)Не съм на изпит по Бг за да не съкращавам...пиша си както искам,тебе тва не те бърка...достатъчно грамотна и умна съм и съм го доказвала не един или два пъти,и твоето мнение изобщо не ме интересува...
3) Boot това,че предпочитам да обядвам и след това да се прибера с превозно средство,на което да си КУПЯ билет,защото не живея на разстояние левче- от МОла... а на по-голямо...и хич не ми се върви пеша до Люлин.... Ок,нагла съм ...

Оф мислете си че съм нагла,тъпа,смотана,селянка, квото искате-сериозно...ако някога ви се беше случвало,/щото говорете квото искате,ако бяхте в подобна на моята ситуация,и не само моя де.../ямаше да говорите толкова...

Ох,правете квото искате...

ScionOfStorm
07-27-2008, 17:18
пу за ексо без билет! :o

^^ ми, девойче, 200 метра не са толкова много, в крайна сметка. Изморени или не - насилете се, това са ви няколко минутки зорлем, ахах. Още повече, като знаете, че са плъзнали контрите от 1 юли насам. Извинявай, ама си виновна. Още повече, че ако е бил проблема за обяда, може да го сместиш - да ядеш някъде, където не е 43112 кинта за дюнер, тако или каквото падне.

Аз как си мечтая за една мазна баничка... 8-)

Seducti0n
07-27-2008, 17:19
Не твърдя, че всички трябва да сме на стадния принцип, защото съботажа не помага, а само влошава обстоятелствата.


Но в случая защитаваш нарушител...
Ако не беше момиченце, което няма собствени доходи, а бях аз никой нямаше да скочи да ме защитава, защото съм решил да си спестя ходенето и парите едновременно...
Това добавя и дискриминация към престъпленията ви 8-) 8-)

Ирония ли беше това или пък нещо друго, не знам...твоя работа.
Дори и ти да беше щях да те защитя, но както и да е и сам се справяш достатъчно добре.Има ситуации, в които положението на отсрещната страна не указва значение.

sunbeamz
07-27-2008, 17:19
Хъх, аз за сега не съм имала подобни спречквания с контолата в градския, но жените са големи кучки.Защо ли подминават "трикрилни гардероби" без билет, а пък се захващат с малки момичета, които се предполага, че нямат собствен доход и то за една спирка-може и малко повече да са от 200 метра от Руски паметник, до Мола и все пак не им прави чест да ти вземат последните пари... :?

които да изхарчиш в супер "евтиния" мол, въпреки че нямаш доход?

Няма значение къде ще ги похарчи, когато ги е получила като джобни от родителите и, едва ли е било за да си плати глобата.Знам, сега ще ми кажеш, че сама се е довела до това дережде като не си е продупчила билет, но е глупаво това, че някои нередовни пътници минават между капките, докато други са принудени да си понесат последствията.

П.С-В България стана така, че представители на властта започнаха да се страхуват от нарушителите, а не обратното.Смешно и нелепо е! :wink:

Ох,това имах предвид главно...но явно доста не ме разбраха,все тая...

Boot
07-27-2008, 17:20
]
3) Boot това,че предпочитам да обядвам и след това да се прибера с превозно средство,на което да си КУПЯ билет,защото не живея на разстояние левче- от МОла... а на по-голямо...и хич не ми се върви пеша до Люлин.... Ок,нагла съм ...


Айде не изкарвай, че събираш за обяд. Като нямаш пари да отидеш до мола - ше ядеш в кварталната кръчма. Хем по-евтино, хем не даваш пари за билети ;)

sunbeamz
07-27-2008, 17:22
пу за ексо без билет! :o

^^ ми, девойче, 200 метра не са толкова много, в крайна сметка. Изморени или не - насилете се, това са ви няколко минутки зорлем, ахах. Още повече, като знаете, че са плъзнали контрите от 1 юли насам. Извинявай, ама си виновна. Още повече, че ако е бил проблема за обяда, може да го сместиш - да ядеш някъде, където не е 43112 кинта за дюнер, тако или каквото падне.

Аз как си мечтая за една мазна баничка... 8-)

Ох,не става въпрос за яденето... О БОЖЕ.....ТОВА ЧЕ ОТИВАМЕ ТАМ,НЕ ЗНАЧИ ЧЕ ЩЕ ЯДЕМ ТАМ ИЛИ ШЕ ХОДИМЕ ДА СИ КУПИМ БЛУЗА ЗА 150ЛЕВА..... За разходка да сте чували...... :-x

AliceSw
07-27-2008, 17:23
добре бе мамка му, като не ти се дават пари си стои в Люлин...а аз да попитам колко тъпи трябва да сте да се знаете, че сте 3 пикли, които веднага ще го отнесат, да видите контролата до вас на спирката и да не дупчите....

sunbeamz
07-27-2008, 17:25
Офффф.... целта на темата ми не беше такава...явно няколко човека само,на които им се е случвало това разбраха какво имам впредвид...другите се правят на съвестни граждани....айде моля ви се...писна ми да ви чета упреците-знам че сме виновни за билетите-идеята ми беше друга..... замислете се като четете нещо,не гледайте написаното само,вложете малко смисъл..... писна ми,махам се :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

sunbeamz
07-27-2008, 17:29
Ами принципно,като излезеш си разпределяш парите.... една част от моите бяха за ядене,това не значи че ЩЕ ям,значи че имам пари ако огладнея.... не ми трябва вашето съчувствие,ама изобщо....

Boot
07-27-2008, 17:32
ми следващия път разпределяй пари и за градски транспорт :)

BlackWings
07-27-2008, 17:37
еxploitedteen - ти пък сега много добре ли се чувстваш , като се заяждаш с едно малко момиче? Да , не е направила хубаво че не си е дупчила билетче - грешка , случва се - така е сметнала за добре на момента. Пътуваш - плащаш - такива са правилата , ако не ги спазваш ще си носиш последствията - нареди я достатъчно по тоя повод. Ама спри се вече с тия глупости баща и моля ти се какъв бил и къде ходил , и тя как говорила , за каква се мислела - ееее , стига вече излагаш се , да се доказваш че си повече от някого който е по малък и по слаб от теб.
:-D
Към авторката - не се сърди и не се заяждам , но една спирка , половин спирка - дупчи се билетче. Да , контрольорите са заядливи , но ако не искаш да се заяждат с теб просто не си търси белята. Кофти е за 100 - 200 метра 1 лев но ти сама каза , че това би ти спестило усилия , защото си била уморена. Занапред просто гледай да си редовна , за да не се ядосваш за такива работи.

Alco
07-27-2008, 17:40
аз пък никога не съм дупчил. :) нямам глупави обяснения защо е така, просто 1 лев е много. гаден гратисчия съм!!! 8) 8-)

Seducti0n
07-27-2008, 17:50
Ирония ли беше това или пък нещо друго, не знам...твоя работа.
Дори и ти да беше щях да те защитя, но както и да е и сам се справяш достатъчно добре.Има ситуации, в които положението на отсрещната страна не указва значение.

Обстоятелствата са такива, че ти защитаваш нарушител, независимо какъв е...
Може да е гратисчия в автобуса, може да е някой, който е паркирал напреки на кръстовището на Хемус, за да отиде до мола там (виждал съм го с очите си), може и да е някой, който го е домързяло да слезе и да си хвърли боклука, затова и го е засилил през терасата.
Случаите са различни, но тези хора са нарушители, които не осъзнават или умишлено нарушават приетите норми на обществото в което живеят, разчитайки на точно това "милосърдие", което произтича от останалите, когато видят малкия нарушител срещу голямата система.
И започват да се убеждават един друг колко тази система е покварена, зла, корумпирана и прочие, а не осъзнават, че тя е такава, защото е пълно с подобни случки, които сами по себе си поредния пирон в ковчега на нашето общество...

Те за това увеличиха цената на билетчето, защото гратисчиите не си плащат глобите.Трябва всички да сме равни и пак казвам-не я оправдавам, но и не оправдавам по-специалното отношение от страна на контролота към някои нередовни пътници.Айде сега не ми казвай, че ако си жена тежаща не повече от 50-55 килограма, ще тръгнеш да се зъбиш на някой, с телесна маса двойно по голяма от твоята...

ArTanDra
07-27-2008, 18:54
Ах.. как искам в София да стане с контрольори. Какви са тези дупчения на билети и т.н. Има си ред, купуваш билетче и се возиш. Ок казваш 200 м , ми щом не е толкова много защо не ходи ? Уморени сте.. ок седнете някъде починете си и го минете това разстояние.. хем ви мързи да ходите, хем искате и на аванта да се возите.

PeopleAlwaysLeave
07-27-2008, 19:42
Аз никога не дупча - било то за 1 или за 10 спирки. Ако ме хване контрола се разправям - да сега само 1 път ми се случи да платя глоба. Но по принцип е редно да се дупчи билетче. 200 метра - свиди ти се за 1 левче, ама са ти взели 10 лв след това.. Пък и ти си си извадила портмонето и тя е видяла, че имаш и други пари. В такива ситуации казваш "Нямам пари" и край - няма портмонета, няма нищо да вадиш. Мен са ме плашили с районно и тва беше точно този път, в който си платих глобата. Тамън си тръгна 100 килограмовия контрольор и един човек, който чакаше на спирката дойде при мене и ми показа значка, че е полицай и е дочул разправията. Специално за районното каза, че няма как да те заведат там, защото там се ходи като си извършил проишествие и надали някой ще се занимава с тебе заради недупчено билетче в градския.

А и градския в София е под всякаква критика - мръсен, изпочупен, смърдящ. Да, и аз не отричам, че е такъв заради разни келешчета, но според мен самият шофьор като види, че трошат спира автобуса и ги сваля, а не си кара най-спокойно. Не е длъжен да го прави ама съм била свидетелка как групички от около 5-6 човека блъскат по стъклата, чупат седалките, пушат вътре... и никой не стана да им направи забележка - пътниците се правеха, че не виждат, шофьора си караше най-спокойно...Аз ако бях на негово място в подобна ситуация ги свалям веднага от автобуса. При положение, че билетчетата станаха левче, глобите 10 лв..трябва да се прави нещо, за да се поддържа градският транспорт. Колкото и смешно до звучи - ми да сложат нещо като охрана в автобусите да видим тогава кой смелчага ще троши.

Другото, което е - ние хубаво да си плащаме, а циганите защо не плащат ? Нито билети дупчат, нето глоби плащат, нито някой ги закача. Тая дискриминация не е редна. От нея се поражда и част от нежеланието на хората да са редовни пътници.

PeopleAlwaysLeave
07-27-2008, 21:35
А какво общо има това, че не си дупча билетче в автобуса с военните складове в Челопечене? 0_o И кво лицемерие ? Има неща, закоито хората сме си виновни, но и такива, които не зависят от нас.

ПП Никой не ме задължава да си дупча билет - аз решавам дали да го направя. А ти умираш да се заяждаш с хората 8) Няма значение - изказах си мнението по темата, не ми се спори пак с тебе. Лека вечер :)

PeopleAlwaysLeave
07-27-2008, 21:47
А какво общо има това, че не си дупча билетче в автобуса с военните складове в Челопечене? 0_o И кво лицемерие ? Има неща, закоито хората сме си виновни, но и такива, които не зависят от нас:

С това, че цялата ни държава е на този хал, заради гниди като вас, които само искат, но не дават, не си плащат билетите, таксите, данъците и нищо... само искат, искат, искат... или иначе казано- паразити

Ти защо не спреш да гледаш в канчето на другите, а ?! Гледай си себе си и тва е! Като искаш да си съвестен гражданин си дупчи билета и си се вози спокойно. Аз няма да дупча билет, който струва 1 лв, а автобуса, в който се возя не оправдава и 5 стотинки от тоя 1 лв.

xkk
07-27-2008, 21:56
- Билети или карти?
- Слонче.
- К'во слонче?
- Е к'во билетче?!.. айде, следващия 8-)

InitialD
07-27-2008, 21:57
Хахахах какви послушни овчици сте станали всички!

Дупчете дупчете ... нищо че манго се вози за без пари и никой не го закача ... давайте!

Докато в тая държава не спрат да действат двойните стандарти нито билет ще дупча нито ще им правя кефа на контролите!

exploitedteen ... много ама много се излагаш!Нали го раздаваш "борец" и ти ... анти-наци, против расизма!?Само че не се усещаш че ти за разлика от момичето пуснало темата ... имаш много по-голям потенциал за бъдещо депутатче!Да! Точно едно от онези подли същества,които ни стъжняват живота с всеки изминал ден все повече и повече!

Кажи ми нещо ... ще дупчиш ли билет ако автобуса е пълен с цигани но контролата ги подмине всичките и дойде направо при теб?!!?

Замисли се бе .. наизуст говориш!

InitialD
07-27-2008, 22:15
Хахахах какви послушни овчици сте станали всички!

Дупчете дупчете ... нищо че манго се вози за без пари и никой не го закача ... давайте!

Докато в тая държава не спрат да действат двойните стандарти нито билет ще дупча нито ще им правя кефа на контролите!

exploitedteen ... много ама много се излагаш!Нали го раздаваш "борец" и ти ... анти-наци, против расизма!?Само че не се усещаш че ти за разлика от момичето пуснало темата ... имаш много по-голям потенциал за бъдещо депутатче!Да! Точно едно от онези подли същества,които ни стъжняват живота с всеки изминал ден все повече и повече!

Кажи ми нещо ... ще дупчиш ли билет ако автобуса е пълен с цигани но контролата ги подмине всичките и дойде направо при теб?!!?

Замисли се бе .. наизуст говориш!

Аз за разлика от циганите пътувам като редовен пътник... ;)
Ако си циганин и искаш да се сравняваш с тях- заповядай и не си дупчи билет, тогава не мога да разбера обаче с какво самочувствие ще гледаш на циганите отвисоко, при положение, че си същия.

За депутатче- хахахахах и да стана си имам идеали и си ги защитавам, а народа го ебат точно такива като вас гратисчиите, които нямате капка съвест и само търсите авантата и келепира.

ПП. А и аз не дупча билети... купувам си карта за всички линии... ;)

ППП. а ти непослушния вълк се прекръсти на Асан и бъди яко срещу системата... виждам, че всички уважават циганите и паразитите

Сбърка нещо ... по твоята логика ние да плащаме те-не , никога няма да видим края на омагьосания кръг.А именно те да живеят от нашите данъци и сметки!
Знаеш ли колко е гот да видиш изражението на контролата като си седнал сред група от цигани в трамвая и ти иска билет,а ти отговаряш че си с тях ... на секундата те оставя на мира!Това за какво говори!
И грешиш .. аз не съм гратисчия,не замърсявам дори събирам боклуците на приятелите си за да не ги хвърлят на улицата ... плащам си само за това което мисля че си заслужава ... МЕТРОТО!Там не действат двойните стандарти..всеки си плаща и получава нещо добро в замяна на парите си!
Следиш ли ми мисълта ?!

А относно асана .. мога и с българско име да бъда срещу системата но не аз го раздавам пънкар ... сеш ли се!Такива като мен ли трябва да ви отсрамват!?!?

magesniko
07-27-2008, 22:19
тая па за 200 метра се оплаква аз в петък от стадиона до южен парк пеш съм вървял след като сам висял 8-9 часа прав,таз за 200 метра и се строшили краката, ше ви еба и пенсионерите братче : :D :D

sladku_bebzi
07-27-2008, 22:25
Квото и да говорите,
контрольорката не е дала
'билет за нередовен пътник'
и по този начин парите отиват в джоба й.
Така, че не ми говорете,
че момичето не е било право
да не продупчи билет за 200метра,
а контролата е била права,
като е приберала 30лв
в собствения си джоб??
Или още настоявате,
че тея пари ще отидат
за поддръжка на автобусите :x

InitialD
07-27-2008, 22:26
фактите са следните:
циганите не плащат
ти не плащаш

приличате си, аз съм си спокоен, защото съвестта ми е чиста. Ти искаш да се сравняваш с циганите - окей. Не одобрявам пътуването им гратис, но докато не се научат хората, че трябва- така ще е. Всеки ще прехвърля топката на другия и ще се въртим в омагьосания кръг, само където накрая аз съм вътре с кинти, а ти с поведение и мислене на циганин.
А парите се печелят... ;)

Нищо не каза ...
И това ми бил млад човек с идеи за промени ... всъщност ти не искаш явно нищо да промениш ... ти се кефиш на статуквото!
Е да ама аз не съм от стадото което търпи униженията .. защото това са си унижения ... ае догодина пусни една бюлетина за Бойко та да си спокоен!

И да .. пари се печелят .. знам го!

Seducti0n
07-27-2008, 22:31
Квото и да говорите,
контрольорката не е дала
'билет за нередовен пътник'
и по този начин парите отиват в джоба й.
Така, че не ми говорете,
че момичето не е било право
да не продупчи билет за 200метра,
а контролата е била права,
като е приберала 30лв
в собствения си джоб??
Или още настоявате,
че тея пари ще отидат
за поддръжка на автобусите :x

Браво! :)

Seducti0n
07-27-2008, 22:48
ATAKABG,
и аз си задавам същия въпрос, дори го повдигнах по-горе в темата, но от толкова много цитати, не може да се намери нишката...
Тааа, продължавайте да вярвате в това, че глобите и парите за самите билети се използват по предназначение. :)

PeopleAlwaysLeave
07-27-2008, 22:54
а ти не даваш и 5ст., значи нямаш право да се оплакваш, а на мен работата ми е да гледам на другите в канчето и да правя така, че да им става по-голямо и по-пълно.
За жалост се сблъсквам само с хора като теб, които ме карат да изгубя вяра в българина, защото заради паразити, които днес скатават билет, утре крият данъци, а после крадат и се корумпират, нормалните и съвестни граждани страдат, а на мен ми се отваря още повече работа.
Общо взето заради това, защото презирам хора (силна дума, човека може да живее в общество и да разбира неговите принципи на права и задължения, морални ценности и прочие, което е малко нерелевантно за подобните на теб и други писали в тази тема "хитри" представители на фауната) като теб.

Дам...

Ми естествено, че няма да давам след като не ми осигуряват подходящите условия. И ще се оплаквам колкото си искам, защото аз нямам нищо против да си платя 1 лв стига да знам, че си заслужава ама при положение, че ще си купя билет, а автобуса ще е мръсен, миришещ и вътре кви ли не изроди (преди години станах свидетелка на 1 мангал, който си биеше ч***я в автобуса и оттогава се зарекох, че няма да дупча билети повече...е*аси тва е автобус все пак :shock: ). На мен не ми е за единия лев, на мен ми е за това, че първо няма равнопоставеност между отделните раси,така да го наречем, и второ - взимат парите на хората ама не се вижда къде ги влагат. Само вдигат цените на това и онова ама дали си заслужава парите това, което се предлага не ги интересува...

Initial_D и ATAKABG са абсолютно прави !!

sladku_bebzi много ясно, че парите няма да отидат за поддръжка на автобуса, а в джоба на мазната контрольорка. Ама то тва не е първият такъв случай споко :) Всеки втори се чуди как та ди вземе паричките.

Deadlock
07-27-2008, 22:55
Щом автобусът е гаден, значи е безплатен, а?

Deliverance
07-28-2008, 01:23
x

Saymon90
07-28-2008, 02:48
Естествено, че няма да дупча билети. До преди няколко години не е имало случай, когато да съм нередовен. А сега понякога съм с карта, понякога не. Преди пак можеше да се случи, но да давам 1лв за тая консервена кутия - не. И жалко, ако това ме прави "селянин, простак, неграмотник...", но нямам намерение да плащам за нещо, което не получавам.

И кво, викате лошо е да се харчи в мола? Не мисля - имам пари, давам ги за нещо, което искам или ми трябва. А като ги дам в градския транспорт какво? Да не би да съм сигурен къде отиват? Да не би да виждам резултат от всички тези пари? Да, тук там има нови автобуси - БИГ ДИЪЛ.

А колко ми е смешно, когато лисиците се правят на овци.

Vikitooo
07-28-2008, 05:14
Така аз съм на мнение, че без значение колко голямо е разстоянието ти си длъжен да си платиш за билета! Аз живея в US и ти казвам, че тук за 1 м. като се качиш си плащаш веднага без тун, мун.
От друга страна пак те опреквам, как може да се оставиш на тази оФца? Казваш и да ти даде бележка или нещо като доказателство, че си си платила билета. Иначе парите, които ТИ си дала отиват в джоба на тази. И
Аз ако бях щях ест да си взема билет, но ако бях в твоята ситуация и ме бяха хванали щях да и кажа на онази (контрола ли е, какво се води) че няма да и дам и лев ако не ми даде бележка като доказателство за платената сума! Ако ще полиция да вика, ако ще да ме глобява! Ако не аз на съд ще я водя! Как така ще и давам пари, които наще с пот на челото са ги изкарвали бе?

Crissy [*]
07-28-2008, 06:39
1лев е много .. Аз лично не си купувах билети до сега освен ако не пътувам до някое по далечно място.. Обикновенно си ходя пешачката - ей ми го Мола на 10 минути път между блоковете (живея почти зад него (:) , ей ми го НДК-то на 20-30 минути , ей ми го и старото даскало на 15 минути пеша .. Перфектно ми беше.. Ама сега в новото даскало ми е 40 мин път с рейса и ще си зимам билетче,а даже може и карта да ми земат нащте ..
А по темата : според мен сте постъпили малко глупаво,че сте и дали пари на тази контролиорка,казвате 'Нямаме.Довиждане' или ако не ви пуска да си ходите викате 'Тати след 10 минути ще дойде да ви нашамари .. той е мутра' 8-) 8-) 8-) В крайна сметка какво може да ви направи като сте на спирката пред Мола сред толкова много хора?
Ммм аз така бих направила (без тва за тати мутрата ;дд) , не за друго , ами защото градския траснпорт в България (най-вече София) е под всякаква критика.Вярно,че и ние не пазиме,ама може ли да подминават цигани дето също са гратис и да се хвърлят на малките момичета (дори и на 14 и полувина).А самите рейсове и трамвай са пълна скръб..България не е бедна държава и смятам че могат да се намерят начини за подобряване на градския траснспорт.Биха могли даже да има контролиори на всяка врата в рейсовете,който при качването на пътниците да им се плаща за билетчето,или пък четох някъде че някога си щяло да има апарати , който да изчисляват колко да се заплати за пътя през който някой се е возил в превозното средство и така да има по реална цена.

BulgariaZaBulgarite
07-28-2008, 07:02
Аз пък не мога да ви разбера скапаното комунистическо мислене, че всичко трябва да ви е безплатно.

Качила си се ако ще и за 30 метра и четвърт спирка- ще си платиш. Градския транспорт е услуга и всички трябва да си плащаме, а не да има привилигеровани хлапенца, които да се качват за една (десет) спирки, за двеста метра или каквото и да е, просто ако ще се качваш трябва да си платиш за возенето, защото безплатен обяд няма.
Ако не ми вярваш- качи се при бакшиш за същото разстояние и опитай да минеш със същите оправдания. ;)


ПП. И да, автобусите са мръсни, разбити и в гадно състояние, защото хората, които се возят не ги пазят, а доста от тях са и гратисчии като вас.

Съгласен съм, но можеш ли да ми кажеш защо циганите се возят гратис?

PeopleAlwaysLeave
07-28-2008, 07:26
Циганите се возят безплатно- факт. Колко от вас биха се направили на велики пред една тумба цигани?
Задайте си този въпрос и после критикувайте контрольорите, колко от вас биха се застъпили към контрольор, който примерно го бият цигани?
Ама не на приказки, където всичките сме терминатори, а в действителност?
С циганите проблема е много по-сериозен от недупченето на билети и е жалко, че искате да се сравнявате с тях и изобщо, че циганите са ви някаква мерило по обществено съзнание...

Сега е момента да възприемете и други техни способи като да не си плащате сметките, да просите, да сте необразовани и прочие и вече ще сме тотално горди.


Ама какво значи "искате да се сравнявате с тях" ? Нали живеем в една държава? Нали за всички правата и задълженията би трябвало да са еднакви? Да, БИ ТРЯБВАЛО.. Ми то по тоя логика айде всечки немци,французи,турци.. да се возят безплатно по автобусите, защото ние не трябва да се сравняваме с тях - ние сме българи !! :smt002

Проблема с циганите е известен, но по-страшно е, че в държавата има проблем след като не може да се справи с тях. Никой не смее да ги закача, защото се бият..то май и ние трябва да почнеме така щото цигани, цигани ама си получават тяхното в крайна сметка. Аз искам да съм съвестен гражданин и да си спазвам задълженията, но докато има такава расова дискриминация това няма да се случи. Няма аз да си плащам всички данъци, да не патувам гратис и няква си тумба цигани да живеят на моя гръб, с моите пари...

ПП И не се сравнявам с циганите просто казвам, че е редно след като споделяме територията на една и съща държава правата и задълженията за всички да бъдат еднакви.. Това че проблема с тия цигани все още не е решен говори лошо и за България, защото се получава малко както казаха някъде по-назад - властния се страхува от насилника..

dmgto
07-28-2008, 08:19
]
НА вас какво ви дадоха срещу заплатената сума? Или й ги пъхнахте в джоба?

ДА,попитах я за тези билетите за нередовни пътници... и тя ми каза,че такива не дава :shock: ебахти корупцията.... демек,днеска покрай нас и онези други 3-4 момичета е изкарала поне 50 тина лева...а колко ли преди и след това е имало...
са без да се обижда6... Е ЗА ТВА НИ ПО4ВАТ НАС ПО-МАЛКИТЕ...6ТОТО СТЕ ПОСТЪПИЛИ АДСКИ ГЛУПАВО ТИ И ПРИЯТЕЛКИТЕ ТИ...ИСКА6 СИ БИЛЕТ ЗА НЕРЕДОВЕН ПЪТНИК БЕЕ ДУ6АА ТЦТЦТЦТТЦТЦТЦТЦТ

Napulno suglasen ;-) ;-)

Blacklisted
07-28-2008, 09:19
ето,оня ден ходих да си плащам здравните осигуровки,на входа чакаха около 30 човека,при положение че поне 7-8мин. се губят на човек вътре. заобиколих ги най-спокойно,вместо да се редя и аз,влязох,свърших си работата и си излязох. за няколко минути. а някои са чакали часове за същото нещо...


Това пък е пълна селяндурщина...


По темата - щом един лев е прекалено много за условията, които ви предлага градския транспорт защо го ползвате изобщо?

DjBaloon
07-28-2008, 09:29
Градския транспорт е много смешен
От одавна съм спрял да го ползвам,с изключение на нещо много налагащо се... осовено сега когато е 1 лев,живея доста близо до центъра и почти навсякъде си ходя пеша... и ми е много добре,дори стигам по-бързо

пп: Смешно е да се карате на таз девойка че не е дупчила билет,защото преди когато сте(сме) били на 13-14 години контрольорите дори ни пропуска и никога не са правили проблем за деца,а сега са станали изруди и от 6 годишно момче може да искат глоба...
На ненормален превоз не можеш да искаш нормално отношение

KariZma
07-28-2008, 09:31
Здравейте, тъкмо се чудех къде да си задам въпроса и дали да правя нова тема но видях тази.


Някой знае ли дали маршрутка No. 25 ходи до кв. Хладилника?
Попринцип знам че ходи, но сега с тия ремонти не съм мн сигурна, ще ви помоля ако някой знае да пише!
мн благодаря! :)

KariZma
07-28-2008, 11:55
не че искам да ви прекъсвам ''чата'' но може ли някой да ми каже дали тази маршрутка 25 ходи до хладилника?!

radiante
07-28-2008, 13:32
Докато повечето са на твоя акъл, рейсовете няма да станат по-хубави. Нищо не ти пречи да си извадиш една карта и да си праскаш насам-натам съвсем спокойно, щом толкова бързо се изморяваш. =]
Вива ла 102! :grin:

Canis_Dirus
07-28-2008, 14:15
Защо сте кръстили темата "градски транспорт" при положение, че повечето от вас пътуват гратис - като селяни.

Скъп бил билета. Ами нафтата да не е евтина? Цените на нафтата и цените за закупуване и поддръжка на автобусите са почти същите като в западна Европа. А тук билетчето е ~ 2 евро. Тоест - 4 пъти по-скъпо. А стандарта в София със сигурност не е 4 пъти по-нисък, отколкото в останалата част на Европа.
Пък и за 4 пъти по-ниска цена - 4 пъти по-лош стандарт трябва да се очаква. Вие за 1 лев какво очаквате? Сандвич от цицеста стюардеса?

"Социално програмиране" е често срещано в определенията на понятието "култура". Не е зле да си некултурен. Иначе чакането на опашка е присъщо на Западните култури. На изток е на тумба :)

mhmhmhmhm
07-28-2008, 14:21
хем не ви изнасят цените,хем се качвате..
не ви харесва,не се возите
просто е...
а ти остави къде си гледала да минеш тънко,ами и недоволстваш,че са те наказали

Alco
07-28-2008, 14:27
нафтата е 2,50 литъра. :) едно време зареждах нафтеники... :D

IDEPENDENT
07-28-2008, 14:47
Пфф най-ужасния транспорт :-& :-& :-&
Първия път когато ме хванаха само тогава си разделихме по 3лева с мойта приятелка дето бях и дадохме 6 лева, повече НИКОГА !!!!!! :-x
Те тия нямат никво образование, толко са прости :х
Един път ме хващат и пак бях с мойта фр. и нямах билет пък тя беше с карта и викам, че нямам билет сигорно го повторих 10000 пъти и тоя ми разправя ма какво е това '' НЯМАМ '' аз пак повтарях ми нямам билет и тоиа само ма кво е тва нямам и накрая му викам ми човек който НЯМА нещо :D :x А тая ме заплашва че съм била заснета, то в тия реисове няма къде да седнеш пък камери ще има :razz: и щото аз само се съгласявах с тях щяха да ме водят в 5РПУ викам ми океу ;d и ме остайха накрая.
Пффф :-&

KariZma
07-28-2008, 18:04
ама се возите...

трябва всички нередовни с шутове да ви научат...

Ти да не си контрольор? :-o

KariZma
07-28-2008, 18:12
ама се возите...

трябва всички нередовни с шутове да ви научат...

Ти да не си контрольор? :-o

ДА!
:shock:
:razz: аууу, много лошо... :o
ей са ше те сбия! 8-) 8) :razz: :razz: :razz: :razz:

Christ
07-28-2008, 18:22
окей... Контрольор с кубинки! 8-)

Seducti0n
07-28-2008, 19:36
ама се возите...

трябва всички нередовни с шутове да ви научат...

Представям си какво ще стане, ако един ден ти определяш правилата в градския...

bungle
07-28-2008, 19:49
Ексо, има ебати селяндурите сред контрольорите и се заяждат, защото просто не са на кеф. Много пъти съм попадала на такива, последният път някакъв скапаняк се заяде с две момичета, които пред очите ми дупчиха билетчета (но както винаги перфораторите явно не са направили хубави дупки) и онзи започна да се прави на важен. Застъпих се за тях и знаеш ли какво, още малко щях да бъда набита и ми беше обяснено, че аз нямам право на глас. Ама нали съм си устато копеле.. щом стане дума за правата ми, та заради това ми се размина боя... :?

Искам да се отнасят с мен цивилизовано.
Като с човек.
А не като с кон, ебати.

rakiQ
07-28-2008, 20:01
оо дали ще е за 1 спирка или 101 винаги съм без билет :D и доста пъти са ме хващали ...

на един господин който бая настояваше за кинти а азест отказвах да дам
и накрая му се разкрещях на спирката да ме пусне че имам среща и не ми се занимава.. и той :" Такава като тебе никога не съм срещал" аз си тръгнах ест..

някой са ме пускали ей така.. други не са ме провелявали мен.. пък трети са се разминавали и с кинти.. но последния път бая се издразних защото некъф си тъпак ме спира и ми казва да слизам и аз слезнах и от там изкочиха още 2-ма и 1 некъф си там нз си къф.. с телефон от 800 и нещо си лв и с риза от цифра кинти с ланеца при1еската и ще ми казва дай пари иначе ще извикам полиция .. :o :o и другите там пригласяха но аз пак се заинатих!

bungle
07-28-2008, 20:01
Прав си.

Ама не бяха прави да вдигнат цената на билетчетата толкова рязко.
Майка ми, например, взима 350 лева , от които 120 са за хапчета за нея и 80 лева за баба ми. Какво остава ? 100 лева ? С тия 150 лева билетчета ли ще си купи или хляб ? Ток ли ще плаща или вода ?

Яд ме е, Ексо, много ме е яд. Тия за никакви ни нямат.

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:02
в германия заплатите са доста по-високи и тия 2 евро са нищо,още повече,че там градския транспорт е доста луксозен в сравнение с нашия.


не се опитвай да се ебаваш с мен,и-нет мишморок. ще загазиш...

В Германия средната заплата е 1500 на месец. Тоест 3000 лева. 3000 : 4 = 750. Е, ако значи билет за 2 евро (макар да е поне 2,10) при заплата 3000 лева се равнява на билетче от 1 лев при средна заплата 750 лева.

Тоест - стандарта е почти един и същ, при положение, че най-голямата част от разходите - нафта и резервни част (примерно една гума струва бая пари) са почти еднакви.

Луксозен? Автобусите Мерцедес, които обикалят София са същите, каквито обикалят в и в Германия. Подмяната на старите икаруси изисква време и средства и плащащи клиенти - иначе няма пари за нови автобуси.

Били мръсни автобусите - ами те от СКГТ ги чистят - не са виновни, че имат за пътници всякакви свине.

Претъпкани били - идете в Япония - там са още по-претъпкани и са много по-скъпи.

Не те ебавам - само пускам по малко "код" да програмирам ;)

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:08
да бе аз да не сера парите ?

разправял съм се не веднъж с контроли и минавам с някви стотинки за кафе .

като тоя номер минава що да плащам билет ?

Те и циганите са така. Що да работят, като може да просят и някой ще им даде стотинки?

Seducti0n
07-28-2008, 20:15
ама се возите...

трябва всички нередовни с шутове да ви научат...

Представям си какво ще стане, ако един ден ти определяш правилата в градския...

Не само в градския... 8)
А знаеш ли какво ще има- ахаахахха модерно и цивилизовано общество, щом с кадифената ръкавица не става, какво остава?

Атакабг, заплатите им са по-високи, ама аз какво казвах в предните постове?

Хмм, според теб цивилизовано ли е да ступаш с някой, с цел принудително да заплати глобата си?!Едва ли.
Ако имах правото да въведа реформа в системата на градския транспорт, тя би била следната-Да не се допуска пътник без билет в превозните средства, независимо от това за какво разстояние ще ползва услугата.На който пък тези условия не му изнасят, няма да се качва, няма да има контрола, няма да има мрънкащи и вечно недоволни хора, просто всичко ще бъде регламентирано.Другото, което е в края на всеки месец-отчет съответно на дохода и разхода, съпоставка с предишния месец и така.Трябва всеки платил своя билет да знае къде отиват парите му, а не просто да е съвестен гражданин.

Seducti0n
07-28-2008, 20:17
Прав си.

Ама не бяха прави да вдигнат цената на билетчетата толкова рязко.
Майка ми, например, взима 350 лева , от които 120 са за хапчета за нея и 80 лева за баба ми. Какво остава ? 100 лева ? С тия 150 лева билетчета ли ще си купи или хляб ? Ток ли ще плаща или вода ?

Яд ме е, Ексо, много ме е яд. Тия за никакви ни нямат.

И канис ти го написа- цените са ниски.
Просто труда ни е безплатен, ето за това трябва да протестираме.
Ако средната заплата в България беше 3-4-5 хиляди лева, изобщо нямаше да коментираме цената на билета...

Ако средната заплата беше в хиляди и билетчето нямаше да е левче и все ще са немери някой, който да не доволства.

Seducti0n
07-28-2008, 20:23
След като се увеличи стойността на заплатата, ще се повиши и стандарт на живота, тоест ще имаме по-големи разходи.
Логично е като всичко останало поскъпва да поскъпне и цената на билетчето. :)

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:26
тузара, който работи на 5-места за да се издържа да мълчи


exploitedteen в случая с манго не е ли дискриминация ?

а дрехите са друг въпрос , и тях по един или друг начин съм си залужил да ги нося .

ъъъ какво общо има това, къде работя с темата? Или с циганския ти начин на мислене?

Срамна работа няма - срамно е да паразитираш на чужд гръб.

Или плащането за услуга, която получаваш е вид социално програмиране и не е приемливо.

Seducti0n
07-28-2008, 20:47
Ще те правим финансов министър теб. :-D

Хъм щом градския е на загуба защо функционира?

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:49
Ще те правим финансов министър теб. :-D

Хъм щом градския е на загуба защо функционира?

субсидии!
И защото, ако не функционира в София ще настане хаос, коео значи - икономическа криза в България.

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:55
личи си че не излизаш от вас... изобщо реалноста ти е непонятна...
ATAKABG в страната на чудесата. Смени гъбите - заешката дупка все пак не е толкова дълбока ;)

Seducti0n
07-28-2008, 20:55
Ще те правим финансов министър теб. :-D

Хъм щом градския е на загуба защо функционира?

субсидии!
И защото, ако не функционира в София ще настане хаос, коео значи - икономическа криза в България.

Хмм, на дали би настъпила такава в скоро време.
Гледам нови возила са пуснали, ако наистина положението беше чак толкова критично на дали щяха да се отделят пари за закупуването на нови автобуси и трамваи. :)

Canis_Dirus
07-28-2008, 21:00
Хмм, на дали би настъпила такава в скоро време.
Гледам нови возила са пуснали, ако наистина положението беше чак толкова критично на дали щяха да се отделят пари за закупуването на нови автобуси и трамваи. :)
Закупуването на един нов трамвай често е по-изгодно (за предвидения период на ползване), отколкото поддръжката на старите. Причините са съвсем тривиални - липсващи и скъпи резервни част, по-голям разход на гориво / енергия и тн.
Друга важна точка са еконормите за газове. Особено за градски автобуси е много рентабилна хибридната система, каквото имат например новите модели на Лексус - в града се спира често и много и това е супер, за да се понижи разхода. Особено, като се има предвид, че бензина поскъпна близо 50 процента за година. Пък и за въздуха не е лошо - не всеки желае да вижда, какво диша.

Seducti0n
07-28-2008, 21:03
Няма лошо, щом имат парички нека ги влагат в нещо, което може да използваме, а не да гледаме пушиляците от изгорените газове.

Иначе-Днес си говорих с приятели и се чудихме защо не чистят превозните средства отвътре, няма винаги да са нови.
Пък дори и ново, когато дадено нещо не се подържа се захабява.

Canis_Dirus
07-28-2008, 21:04
да бе,а после в германия и в българия били еднакви автобусите ахахахахаха

кой е на гъби сега,а?
Бе аз тези автобуси в Германия ги виждам всеки ден - па и съм се качвал, ама нямат минибар.
Разликите са - в тукашните функционират електронни табла, които съобщават спирките - има си и говорителчета. И има платформи за инвалиди - нещо, което няма смисъл в София поради липсата на пригодени за целта спирки.

А трамваите - в Германия се движат доста стари трамваи - просто цените са им доста високи и производството изисква време.

IDEPENDENT
07-28-2008, 21:07
А какъв е изобщо смисъла да си взимам билет и да не се качи контрола ?!?! да си харча парите и накрая НИЩО по-добре да ходя пеша...
От къде на ще искат глоба при положение че двама мъже бяха си ги продупчили даже рейса ги изчака да си купят билети и тоя ще спори че не били същи дупките ?! Какъв е смисъла изобщо ... поне да го направят така че качваш се плащаш си поне да знам че давам парите си не на вятъра и после да си оставам билетите по седалките ...

Canis_Dirus
07-28-2008, 21:08
Няма лошо, щом имат парички нека ги влагат в нещо, което може да използваме, а не да гледаме пушиляците от изгорените газове.

Иначе-Днес си говорих с приятели и се чудихме защо не чистят превозните средства отвътре, няма винаги да са нови.
Пък дори и ново, когато дадено нещо не се подържа се захабява.
Ами те ги чистят, но клиента мърси.

Защо гражданите не ги пазят?
Не е логично да се оплакваме от мръсотията, при положение, че не пазим чистота.

То сега всеки ще каже "Ама аз пазя чисто"! Е, аз не очаквам някой да каже "Мърся като свиня в кочина!"

kuklichka_bg
07-28-2008, 21:09
]Добър ден!В момента съм страшно ядосана....Днес със две мои приятелки решихме да се поразходим из центъра...обикаляхме доста и се запътихме към Мола на Стамболийски...ноо вече бяхме прекалено уморени след цялото това обикаляне,видяхме че тролея идва и решихме да се качим за една спирка... Нямаше смисъл да дупчим билети,тъй като спирката е буквално 200 метра... Но,по ирония на съдбата се качиха двама контрольори-мъж и жена,които първо дойдоха при нас... /бяхме в средата на тролея,а те се качиха от най-отпред... /Контрольорката ни попита за карти и билети,аз и казах че слизаме тук и сме само за тази спирка...Тя започна да ми крещи,че не ме питала дали слизаме ами имаме ли карти или биети...аз съвсем спокойно и казах не...Тогава почна да ни разпитва на колко години сме и..понеже никой не си беше взел личната карта казахме че сме на по 13,5 и скоро правим 14... а ние сме на 14,5 всъщност.Ииии каза,хайде да слезем от тролея и ще се оправим на спирката.Еми хубаво.Слезнахме и тя каза,че за тази кратичка спирка от 200 метра,дали има и толкова трябва всяка от нас да даде по 10лева....Ние веднага започнахме как е възможно това,10лева за такава кратка спирка,хубаво,ще платим глоба но не чак такава...Тя започна да се прави на интересна как ако не платим сега,след акта ще трябва да платим 150 лева дрън-дрън....Не се стърпях и съвсем неволно и покачих тон и и казах че те ако искат и 10 лева да направят билетите и всички определено ще дупчим за чта му спирка,а глобите 500 и така поне ще са доволни че ще пъхнат някой друг лев в джоба си.Тя ми каза,цитирам "Ти,пикло няма да ми се отваряш толкова да не ти заторя на бързо устата" след което последва гаден смях...Едната от пр ми и обясни как така за една спирка я е спряла контрола и тя си е заплатила само цената на билета...А тая пак започна това си е до колега,аз няма да ви пусна за нищо на света вас.Казвайте бързо плащате или глоба....И аз отново и се развиках как ще и дам 10 лева като имам 10в мен,трябва да ям,а и живея на другия край на София,как да се прибера пеша?! И тя пак започна със заплахите че щяла да ми затвори устата ако не млъкна на секундата,хайде от нея да минело,нали спирката наистина е кратка,да съберем 20лева и да и ги дадем...защото за тази спирка 30били много.....еми отворих си портмонето,и понеже имах 2 по 10 и едно по 5 ... тя веднага пак започна да ми крещи и едва ли не да ми дърпа портмонето,че съм имала пари и я лъжа....ами тези 20лева не са мои,на съседката са ми и имам да и купувам нещо.....кво,да и ги дам за да си начеше гъза с тях ли.... много се ядосах...събрахме парите,дадохме и и ги .... седнахме отвън пред мола и след 5 мин гледаме същите 2ма свалили още 3 момичета и се държат по абсолютно същия начин-грубо,цинично.... нямам думи...

Ох,просто исках да си изкажа яростта...и отсега нататък ей така нарочно вече за малки разстояния няма да дупча билет-не стига че колите са раздрънкани,мръсни и вонящи.... ох,хайде стига толкова...мерси на тези които прочетоха... и ако някой друг има подобна случка,нека каже...

pro4etoh si4ko :) abe v ruse ne e tei bileta struva 70stotinki i leko ne mojah da zacepq za ko dup4ene stava vapros za karta li za akkvo

Canis_Dirus
07-28-2008, 21:15
СКГТ- Столична Компания за Градски Транспорт. Столичани и гости на столицата, тази компания е и ваша. Както и тротоара по които ходите. Отнасяйте се с тях като с личното си имущество.

Това 50 години комунизъм са насадили в главите едно странно разделение на държава и индивид. Държавата не си върши работата - ти си държавата. Ти я избираш. Ако не искаш - Асан и Айше ще изберат за теб. Държавата не ви е длъжна само и само защото сте се родили.

IDEPENDENT
07-28-2008, 21:16
]А какъв е изобщо смисъла да си взимам билет и да не се качи контрола ?!?! да си харча парите и накрая НИЩО по-добре да ходя пеша...
От къде на ще искат глоба при положение че двама мъже бяха си ги продупчили даже рейса ги изчака да си купят билети и тоя ще спори че не били същи дупките ?! Какъв е смисъла изобщо ... поне да го направят така че качваш се плащаш си поне да знам че давам парите си не на вятъра и после да си оставам билетите по седалките ...



Ти изобщо направи ли си канския труд да прочетеш темата и да се опиташ да помислиш преди да излееш така щедро умствената си диария?

да, проблем ? 8-)
първо се говори за билети после се говори за колко пари са в не знам си къде |( а кажи ми за кво става въпрос ?!

Seducti0n
07-28-2008, 21:16
Като ходих на тренировки се е случвало и преди 7 сутринта да се кача в трамвай и пак е било мръсно.

Тъпо е да се качиш и да почнеш да нагъваш така все едно за пръв и последен път в живота си виждаш храна, не казвам, че не ми се е случвало, напротив даже, но това не означава, че го приемам.Айде разбирам да хапнеш нещо дребно, ама да седнеш да ми люпиш семки е признак за липсата на каквато и да е култура и съобразителност... :?

Seducti0n
07-28-2008, 21:22
Хехе, е явно имаш повече късмет от мен.
Това ме оправдава, че мрънкам, то като се замисля малко са нещата, от които наистина да съм доволна. 8-)

Иначе за семките-още не са си отворили очите в трамвая, ама измежду пръстите изпада я слънчогледово, я тиквено семе. :D

InitialD
07-28-2008, 21:30
фактите са следните:
циганите не плащат
ти не плащаш

приличате си, аз съм си спокоен, защото съвестта ми е чиста. Ти искаш да се сравняваш с циганите - окей. Не одобрявам пътуването им гратис, но докато не се научат хората, че трябва- така ще е. Всеки ще прехвърля топката на другия и ще се въртим в омагьосания кръг, само където накрая аз съм вътре с кинти, а ти с поведение и мислене на циганин.
А парите се печелят... ;)

Нищо не каза ...
И това ми бил млад човек с идеи за промени ... всъщност ти не искаш явно нищо да промениш ... ти се кефиш на статуквото!
Е да ама аз не съм от стадото което търпи униженията .. защото това са си унижения ... ае догодина пусни една бюлетина за Бойко та да си спокоен!

И да .. пари се печелят .. знам го!


Сподели си идеите, за да ги чуем всички, защото единственото, което чухме от теб е, че...
ми дам, нищо не чухме - само мрънкаш...

За другите - Деца, комунизма си отиде, а с него и безплатните услуги- вече, за да ползваш нещо трябва да си плащаш - транспорт, образование, здравеопазване- всичко това иска пари.
Ако не искате да плащате- не го ползвайте, не се оплаквайте и е решен проблема.

Циганите се возят безплатно- факт. Колко от вас биха се направили на велики пред една тумба цигани?
Задайте си този въпрос и после критикувайте контрольорите, колко от вас биха се застъпили към контрольор, който примерно го бият цигани?
Ама не на приказки, където всичките сме терминатори, а в действителност?
С циганите проблема е много по-сериозен от недупченето на билети и е жалко, че искате да се сравнявате с тях и изобщо, че циганите са ви някаква мерило по обществено съзнание...

Сега е момента да възприемете и други техни способи като да не си плащате сметките, да просите, да сте необразовани и прочие и вече ще сме тотално горди.

За контрольорите - ако ви е взела по 10лв. трябва да ви даде билет за нередовен пътник, задължително. Ако ви е взела по 2-3 лева- това е корупция и вие сте участник в престъпление, защото давате подкуп, който е част от стойността на глобата. ;)

Сам90, не плащаш за нещо, което получаваш?
Т.е. автобуса не те придвижва от точка А до точка Б?
Ползвай таксита ;)

Ееее и ти като 90% от хората тук веднага обиждаш ... "евалата " бате ексчо!

Ти май не разбра че там където играе двоен стандарт аз няма да участвам ... както са решили да направят и чернокожите в САЩ през 50те години отказвайки да се качват от задната врата на автобуса и да стоят най-отзад .. местата за цветнокожи!
Така и аз отказвам да седя на местата за български овце!

А и още нещо ... когато съм без билет не сядам в рейса/трамвая а стоя прав защото не смятам че заслужавам да седя а хора с билети да стоят прави!То не че от пенсионерите имам много по-голям избор ...

ScionOfStorm
07-28-2008, 21:39
СКГТ- Столична Компания за Градски Транспорт. Столичани и гости на столицата, тази компания е и ваша. Както и тротоара по които ходите. Отнасяйте се с тях като с личното си имущество.

Държавата не си върши работата - ти си държавата. Ти я избираш. Ако не искаш - Асан и Айше ще изберат за теб. Държавата не ви е длъжна само и само защото сте се родили.

so damn right.

InitialD
07-28-2008, 21:40
леле, колко си благороден... :razz: :razz:

Каква съвест, какъв граждански дълг...

адски смешно е това... ама адски смешно... :razz:

Вече си тъп и дразнещ ... надявам се ти е гот ... а сега бегай се правиш на голям анархист и дупчи билети .. мене не ме занимавай повече ... ясно е че си знаеш само своето! :?

Seducti0n
07-28-2008, 22:00
Nymus-Придържай се към темата.
Ако имаш нещо да кажеш лично на exploitedteen, моля използвай предвидената за такива случаи опция.
Благодаря!

MegabytE
07-28-2008, 22:04
Абе, таа не знае какво говори, нали ?! :o :o :o :grin:

Seducti0n
07-28-2008, 22:04
Хаха, Ти добре ли си?
Айде да видим на кого ще викаш пача като изядеш един сочен банан!

InitialD
07-28-2008, 22:05
Хаха, Ти добре ли си?
Айде да видим на кого ще викаш пача като изядеш един сочен банан!

Не че нещо ама се излагаш ... с тия заплахи ...

Seducti0n
07-28-2008, 22:07
Хаха, Ти добре ли си?
Айде да видим на кого ще викаш пача като изядеш един сочен банан!

Не че нещо ама се излагаш ... с тия заплахи ...

Хмм и с какво точно се излагам?
После да не се чуди откъде му е дошло.
За разлика от индивида по-горе аз имам възпитание и не му отговорих по подобаващ начин.Айде, мир да е. :)

InitialD
07-28-2008, 22:09
Хаха, Ти добре ли си?
Айде да видим на кого ще викаш пача като изядеш един сочен банан!

Не че нещо ама се излагаш ... с тия заплахи ...

Хмм и с какво точно се излагам?
После да не се чуди откъде му е дошло.
За разлика от индивида по-горе аз имам възпитание и не му отговорих по подобаващ начин.Айде, мир да е. :)

Можеше и без да го съобщаваш така тържествено .. ама хора всякакви .. мир не мисля .. ае ..

Seducti0n
07-28-2008, 22:11
Все тая, акъла няма да му дойде в главата...

InitialD
07-28-2008, 22:12
Бай дъ уей ей сега разбрах кой е това .. по-добре да не се занимаваме с него ... некъв унищожител на форуми ... докарал цяло училище в Китай до масово самоубийство! :(

ScionOfStorm
07-29-2008, 08:41
Анархистите са най-прилежните граждани, че да дупчат билети, верно, ахах ;р

А тея фенове на Интер нови попълнения второ пришествие идиоти ли са ^^

OnLy_OnE
07-29-2008, 14:57
Абе аз дупча,зависи за къде отивам.Преди седмица с една фр отиваме за една спирка до едно място и на връщане а то тва последната му спирка и оттам го хващаме и идват двама от контролата и една бабичка идва и ни вика на мене и мойта фр "Кво гледате като дебили" и на следващата спирка слязохме,ама то и без тва там живеехме тъй че е*е ни :D .Ама аз я напсувах.Дано ме е чула,че следващия път ако я видя ще си надупча билет ше й се отворя и тя като ми каже да слизам ше види :-x

Seducti0n
07-29-2008, 15:06
Глаголът е продупча. :)

MidnightCreep
07-29-2008, 15:15
Сложи го в кавички.

Ходя пеш,обаче като се наложи да се возя си плащам.
Качеството не отговаря на цената,обаче по собствено желание се возя и е редно да си платя.
Няма безплатен обяд вече.