PDA

View Full Version : генеколог?



macety_91
07-27-2008, 19:05
та значи аз съм на 17 год. и досега не ми се е налагало да ходя на генеколог.обаче и много ме е страх,само като си помисля и ме побиват тръпки....та въпроса ми е ..страшно ли е въобще?боли ли?..... :? какво е чувството??

TinkyWinky
07-27-2008, 19:40
не се притеснявай, няма нищо страшно... и няма от какво да боли - няма да те колят все пак :)

teen-age-R
07-27-2008, 19:53
та значи аз съм на 17 год. и досега не ми се е ... случвало на напишеш думата гИнеколог??

MAKEmeFEELgood
07-27-2008, 20:01
Девствена ли си ?

macety_91
07-27-2008, 20:16
не........... имам сериозен приятел и водя полов живот

LadyDy
07-28-2008, 09:05
Аа, ясно. Може би и теб ти става гадно от мисълта за гинеколог и от факта, че не си девствена....не си само ти...така че спокойно. А ако си решила да ходиш, дори на профилактичен /който е задължителен за момичета, водещи полов живот/, а трябва да вземеш и майка си- например....не мисля, че ще й кажат, че не си девствена. Иначе няма нищо страшно. Прегледа не е сложен..
Споко! Всички момичета минаваме през това! :)

SwEeT_pAiN_F
07-28-2008, 10:57
Такам... от поста ти съдя че никаква информация относно гинеколозите... прегледа е безболезнен /освен ако нямаш някакво заболяване/. Профилактичните прегледи са 2 пъти в гидоната и е хубаво да отидеш да се прегледаш,защото... хммм.. трябва да си спокойна, и да си сигурна че нямаш проблеми. Аз водя полов живот от ..година и сегашният ми приятел ме накара за първи път да отида на преглед. Майка ми незнае и ме беше страх да не разбере че не съм девствена/сега съм на 18 без 2 месеца/ но нямаше проблеми, отидох на частно.Така че направи всичко възможно да посетиш гинеколог,със или без знанието на майка ти. Късмет!

Jesssy
07-28-2008, 11:45
Иэобщо не се притеснявай.Няма от какво да се притесняваш,эащото все пак отиваш эа свое спокойствие.Прегледът ще е профилактичен и няма да е болеэнено.Това е нещо,което трябва да свикнеш да правиш няколко пъти в годината,эа да си спокойна и да си сигурна,че нямаш никакви проблеми.Не энам от какво точно се смущаваш,но притеснението ти според мен няма основание.Всяка жена е минала по тоэи път,всяко момиче трябва да мине по него :) И аэ първият път,когато отидох,бях малко притеснена,но притеснението ми набърэо отшумя,а и като мина раэбрах,че е било иэлишно :)

LadyDy
07-28-2008, 14:10
Е, мацки, не можете да отречете, че не ви е било все едно, ако майка ви разбере, че водите полов живот...Притеснения винаги има. Още повече, че родителите си имат техни разбирания за възрастта и секса. :)

alexandra_00
07-28-2008, 20:36
и мен мн ме е страх :cry:

SwEeT_pAiN_F
07-28-2008, 21:35
Че и мен ме е страх /майка ми незнае че водя полов живот все още/ ама...какво да се прави.Обмислям скоро да й кажа. Може и да има екшън,но трябва да знае и тя!

LadyDy
07-29-2008, 10:19
Че и мен ме е страх /майка ми незнае че водя полов живот все още/ ама...какво да се прави.Обмислям скоро да й кажа. Може и да има екшън,но трябва да знае и тя!

Олеее.....миличка, на колко си.. :? Ако си на приемлива възраст - сподели й, но иначе може да ти се поскара....охххх, при такава мисъл, тръпки ме побиват.. :(

SwEeT_pAiN_F
07-29-2008, 10:54
Че и мен ме е страх /майка ми незнае че водя полов живот все още/ ама...какво да се прави.Обмислям скоро да й кажа. Може и да има екшън,но трябва да знае и тя!

Олеее.....миличка, на колко си.. :? Ако си на приемлива възраст - сподели й, но иначе може да ти се поскара....охххх, при такава мисъл, тръпки ме побиват.. :(
Мила на почти 18 години съм, просто с предният ми приятел с кого го направих за първи път майка ми не го харесваше и заради това си премълчах. Но сега мисля че е време. Така че, съвсем скоро ще и кажа,пък каквото ще да става.

LadyDy
07-29-2008, 21:16
Че и мен ме е страх /майка ми незнае че водя полов живот все още/ ама...какво да се прави.Обмислям скоро да й кажа. Може и да има екшън,но трябва да знае и тя!

Олеее.....миличка, на колко си.. :? Ако си на приемлива възраст - сподели й, но иначе може да ти се поскара....охххх, при такава мисъл, тръпки ме побиват.. :(
Мила на почти 18 години съм, просто с предният ми приятел с кого го направих за първи път майка ми не го харесваше и заради това си премълчах. Но сега мисля че е време. Така че, съвсем скоро ще и кажа,пък каквото ще да става.

Е, ти си супер! :)

kit_ten
07-30-2008, 13:08
не се притеснявай.Само кажи на доктора,4е ти е за 1-и път и той /тя 6те бъде внимателен.Така бе6е при мен.

fiama
07-30-2008, 15:00
Гинеколог се пише с "И". Все пак си на 17, редно е да знаеш. От посещението при гинеколог не се притеснявай. Нищо страшно не е. Просто ще поговорите за проблемите, които те притесняват (ако имаш някакви оплаквания), ще те прегледа с видеозон и на магарето, може да ти е малко некомфортно, но никак не е болка за умиране. Всяка жена трябва да изгради навик да посещева гинеколог поне веднъж в годината и да си прави нужнуте профилактични излседвания. Споко ;)

Mementomori
07-30-2008, 22:04
Леко го изкарахте като ходене на сладкарница,браво!Да,задъл ително е за всяка жена,да,налага се все някога,девствена или не,ама не го изкарвайте адската розова картинка,не,че е ад,ама все пак си е преглед,болници,частни кабинети,все е потискащо.И все пак зависи от човек и от самия му харектер-дали е срамежлив,как възприема тялото си и прочие...

cooool
07-30-2008, 22:53
Аа, ясно. Може би и теб ти става гадно от мисълта за гинеколог и от факта, че не си девствена....не си само ти...така че спокойно. А ако си решила да ходиш, дори на профилактичен /който е задължителен за момичета, водещи полов живот/, а трябва да вземеш и майка си- например....не мисля, че ще й кажат, че не си девствена. Иначе няма нищо страшно. Прегледа не е сложен..
Споко! Всички момичета минаваме през това! :)

stiga majka i da ne e kato moqta, ta da zastava zad ginekologa, ta da vidi za kakvo govori toi.. :x

LadyDy
07-31-2008, 08:07
Аа, ясно. Може би и теб ти става гадно от мисълта за гинеколог и от факта, че не си девствена....не си само ти...така че спокойно. А ако си решила да ходиш, дори на профилактичен /който е задължителен за момичета, водещи полов живот/, а трябва да вземеш и майка си- например....не мисля, че ще й кажат, че не си девствена. Иначе няма нищо страшно. Прегледа не е сложен..
Споко! Всички момичета минаваме през това! :)

stiga majka i da ne e kato moqta, ta da zastava zad ginekologa, ta da vidi za kakvo govori toi.. :x

И при мен един път стана този номер и оттогава я мразя тая докторица. :-x