PDA

View Full Version : ТЕНИС.. Help !!! отчяна съм ...



emily_1234
07-27-2008, 22:01
Здравейте ! Сигурна съм,че много от вас тук тренират усилено (или не чак толкова) даден спорт.Е, аз страшно много искам да тренирам тенис, изглежда иключително интересно и забавно, а и съм се амбицирала в това да започна да тренирам усилено, въпреки че съм вече на 14 години. :( Както и да е ,за мен не е проблем да се напрегна малко. Та въпросът ми е дали някой знае кортове за тенис с добри треньори в Mладост 4( София) или някъде там или просто да е донякъде запознат с тоя район . Знам, че звучи глупаво да питам във форум, но съм много отчаяна и не мога да се разбера с родителите си относно това и мисля , че ако имам дадена цел бих могла да бъда по-убедителна! Бих искала да попитам и тези,които знаят , каква е цената на тренировка от няколко часа на ден или просто ,ако някой има информация .. Е мерси , че отделихте малко време и ако някой има идеи нека пише! Хубав ден от мен! :)

Wind_of_change
07-28-2008, 07:38
Здравей emily_1234 .С радост ще отговоря на въпроса ти.Аз съм момче колкото теб.Преди години тренирах този прекрасен спорт.Прекратих за малко и от скоро пак съм на линия.Мога да кажа,че съм стигнал прилично ниво за аматьор.За професионално на теб ти е доста късно.Но ако почнеш здрави тренировки може да излезе един добър любител на спорта :P ...
По принцип това е скъп спорт.Имай предвид,че ще сменяш ракети,ще купуваш специални маратонки и тн.Една тренировка грубо казано варира от 10-15 лв на час до 45/50 лв на час ,индивидуално с треньор.Не ти препоръчвам групите.За мен те са за малки деца.Просто го няма физическото натоварване и процесът е дооста по бавен.

Ако имаш въпроси можеш да драснеш едно лс.



Ветрецът на промяната...

ElItoOoO
07-29-2008, 21:07
и аз от скоро ходя на тенис и трябва да знаеш че е скъп спорт аз пла6там по 15 лева на час и там трябва мн бягане(аз в началото мн се изморявах) иначе тениса е мн як спорт успех!

MissitY
09-06-2008, 17:41
Наистина тенисът е страхотен спорт!Трябва да убедиш своите родители,че наиситна го желаеш и че ще бъдеш много сериозна и отговорна към това, което правиш.Иначе има едни тенис кортове на 43-ти блок (Пътеките) - спортен комплекс "Дема", но там си е скъпичко :? .Аз имах карта от 4 безплатни посещения и бих ти казала, че в групите не става - трябва да си тренираш индивидуално.Не знам цените там.Но имай в предвид, че това е доста скъп спорт и твоите родители трудно ще се съгласят :) :) :) .Успех!

.. DeViL mAy CrY ..
09-07-2008, 13:08
Аз също много харесвам този спорт,но съм доста непостоянна.Прави са че това е доста скъп спорт,но ако го искаш никой не може да те откаже :)

Ronnie
09-07-2008, 21:04
Аз също много харесвам този спорт

Sigrina
10-08-2008, 11:59
Аз тренирах усилено тенис на корт, само че поради травма прекратих преди година и половина някъде. Няма значение де, за мен най-добри са кортовете в Банкя, аз започнах там при Пламен, мн е добър, 50 лева на час е цената.
После се преместих в Красна поляна, при Виктор. той също е добър, цената е същата.
Но в твоя квартал, най-близкото, което се сещам е Борисовата градина, или парка Заимов

TonChoY
04-17-2009, 23:06
аз тренирам много усилено тенис от 1 и половина

този спорт е много интересен влюбих се в него но е и труден за да играеш мн добре ти трябват 6 год.

тфа е един от наи скъпите (плащам 80 лв) и трудни спортове но се свиква

там.. форхен бехен по диагоналите по правите смач воле авантаж сервис .. мързиме да ги пиша др. :D :D


абе як спорт тфа е
ее .. неска бях
то изисква и да си бърз пъргав
не като една там от нашия клуб като флегма ..

tennistar
05-22-2009, 21:13
аз тренирам много усилено тенис от 1 и половина

този спорт е много интересен влюбих се в него но е и труден за да играеш мн добре ти трябват 6 год.

тфа е един от наи скъпите (плащам 80 лв) и трудни спортове но се свиква

там.. форхен бехен по диагоналите по правите смач воле авантаж сервис .. мързиме да ги пиша др. :D :D


абе як спорт тфа е
ее .. неска бях
то изисква и да си бърз пъргав
не като една там от нашия клуб като флегма ..


ее много обичаш тенис,а не можеш да пишеш правилно имената на ударите.. :D :D
1.форхенд
2.бекхенд
3.смаш

MarkKnight
05-22-2009, 23:05
Един от най хубавите спортове за мен :) Има доста кортове в София вече.Едни от тях са кортовете на Малееви (до София Ленд) цените за открит корт варират от 17 до 22лв на час в зависимост от часовата зона,а тенис треньора е 30лв на час.Има кортове в Парка Заимов също така на Баучър при математическия факултет в Борисовата градина има :) имаш доста голям избор :)