PDA

View Full Version : Бягане



OTTT
07-27-2008, 23:53
nqkoi moje li da mi kaje za6to kato bqgam malko i po4vam da se zadaxvam slab sam ne sam dibel i umalqvam kato bqgam nqmam mn sila kakvo da zimam ne6to

SiegHeil
07-28-2008, 00:14
Нямаш издръжливост..това се постига само с много бягане :) ...(или с таурин, но по добре не си давай парите за глупости)

OTTT
07-28-2008, 01:24
ribeno maslo i birena maq dali 6te ma podpomognat

bulgarche
07-28-2008, 07:37
Аз съм и астматик ;) Също ми дава зор при дишането, но основното е да бягаш. Като спред ще му мислиш как да дишаш ;)

DJACK
07-28-2008, 08:27
еми предполагам отначало бързо се оморяваш щото не си свикнал постепенно като овеличаваш и ще свикнеш

SiegHeil
07-28-2008, 11:14
ribeno maslo i birena maq dali 6te ma podpomognat
Бирената мая е доста полезна, дава енергия, помага адски много при мускулната треска..за издръжливост не помага чак толкова но винаги е хубаво да си имаш бирена мая, помага за всичко..

UnABooMBeR
07-28-2008, 12:18
Мииии ако се научиш да си контролираш душането сичко 'ше се оправи аз тичам по 5 километра само с 1 почивка да пия вода и накрая спирам щом ме болят мускулите и пробваи така :
Поемаш въздух (с нос ) правиш 3-4 крачк и пускаш въздуха и пак си зимаш ,тичаш така известно време после почваш нормалото душаш издишаш отначало няма да усещаш ефекта ,но като загрееш ще започнеш.Успех!

lcl
07-28-2008, 19:57
Просто трябва да го правиш редовно. Тялото ти само ще изгради издръжливост. Проблемите ти идват от слабост - сърце, дишане, мускули, стига се до т. нар. кислороден глад.
За храната - хубаво е да тичаш на празен стомах, за да не хабиш излишна енергия.

Преди тичане - 1-2ч, въглехидратна храна.

Тялото ти трябва също така да е добре хидратирано. Водата можеш и до 15 минути да я пиеш преди да тичаш - но да не прекалява. Хубаво е да се пие на глътки през интервали минути. Много подходящо е вода с мед.

След тичане... Ако си тичал много - над 5км, трябва да захраниш сърцето. Примерно 50мг черен натурален шоколад (има 1 на Своге много подходящ - а тези млечните са лигава работа), портокали, или сушени плодове (те обаче се смилат бавно). Ако не си се натоварил толкова много, можеш да си пиеш течност, да ядеш плодове или кисело мляко (най-добре нискомаслено). Киселото мляко може и по-късно да го ядеш, след като си захранил сърцето или каквото си приел като храна. Също като по-късна (1-2ч. в зависимост от консумираното преди това) храна са подходящи кълновете.

Това са само плюсове. Разбира се най-важното е самото тичане. съчетано с желанието и постоянството. Преди тичане загрявай ставите. После стретчинг. След тичането - пак стретчинг.

pdd
07-29-2008, 17:25
nqkoi moje li da mi kaje za6to kato bqgam malko i po4vam da se zadaxvam slab sam ne sam dibel i umalqvam kato bqgam nqmam mn sila kakvo da zimam ne6to am vzmei po 2 tabletki na den KLENBUTEROL am rastvar bronhitete i ti dava vazmojnsto da tichash poveche i ne se zaduvash az na zastezaniq go vzimam ot vreme na vreme :razz:

machine
07-29-2008, 17:28
клена няма смисъл да го взима ако не е състезател.по-добре да тича и постепенно да увеличава,защото както повишава темературата и в тия жеги става страшно

Always
07-30-2008, 21:40
Ако от скоро тичаш, тогава е нормално. А ако не е от скоро, значи нещо не го правиш правилно или имаш някакви здравословни проблеми според мен.
Като за начало не тичай всеки ден, а през ден да речем. Също така е много важно как дишаш. Ако дишаш само през устата, със сигурност ще се задъхаш бързо. При дишането през носа въздухът навлиза по-дълбоко в дробовете. Трябва и да прецениш кое е подходящото темпо за теб.
Когато спреш да бягаш никога не сядай или лягай отпуснат като дроб. Седни на тревата и започни да си движиш краката като си разтягаш мускулите с различни упражнения.