PDA

View Full Version : Овесени ядки!?!



LaDy_DaQnA
07-28-2008, 06:10
Скоро реших на заменя ежедневната си закуска (а понякога и вечеря)с овесени ядки и кисело мляко и започвам от днес. Обаче чух , че се използвали за ка4ване на маса , което не ми се нрави понеже се стремя към обратното. Вие как мислите това здравословно и диетично ли е или точно обратното?

BoRe
07-28-2008, 06:15
Скоро реших на заменя ежедневната си закуска (а понякога и вечеря)с овесени ядки и кисело мляко и започвам от днес. Обаче чух , че се използвали за ка4ване на маса , което не ми се нрави понеже се стремя към обратното. Вие как мислите това здравословно и диетично ли е или точно обратното?
ми идеална закуска за качване на мускулна маса
ама ти не тренираш тай че няма да качиш :lol:
спокойно си яж на теб ти е необходима точно такава храна

LaDy_DaQnA
07-28-2008, 07:16
Ми целта ми е да изглждам добре. Тренирам , ноо бягане , коремни преси ( обикновени упражнения ). Надявам се няма да стане нещо непредвидено...Canis_Dirus ... не се интересен

nailana
07-28-2008, 07:29
Скоро реших на заменя ежедневната си закуска (а понякога и вечеря)с овесени ядки и кисело мляко и започвам от днес. Обаче чух , че се използвали за ка4ване на маса , което не ми се нрави понеже се стремя към обратното. Вие как мислите това здравословно и диетично ли е или точно обратното?

Т'ва в сайта долу,си ти на снимката нали?КАКВИ КИЛОГРАМИ ЗА СВАЛЯНЕ БЕ?????Не мога да разбера,по 30 кг ли искате да сте?Яж си овесени ядки,няма да ти навредят.Спокойно.Или по - добре мюсли.Аз ги предпочитам.

LaDy_DaQnA
07-28-2008, 07:45
Мерси nailana :oops: :-)

nailana
07-28-2008, 07:51
Мерси nailana :oops: :-)

Няма защо :)

machine
07-28-2008, 15:01
овесете ядки могат да се използват както за сваляне,така и за качване.
За качване се използват тъй като зареждат организма с въглеехидрати и затова ги яж само сутрин.
За сваляне-няма проблеми от личен опит ти казвм,че са най-доброто средство.Закуската ти е кисело мляко с овесени ядки и 1 банан

LaDy_DaQnA
07-28-2008, 15:30
овесете ядки могат да се използват както за сваляне,така и за качване.
За качване се използват тъй като зареждат организма с въглеехидрати и затова ги яж само сутрин.
За сваляне-няма проблеми от личен опит ти казвм,че са най-доброто средство.Закуската ти е кисело мляко с овесени ядки и 1 банан

мерси не го знаех аа за вечеря примерно към 7 7 и 30 става ли че и без тфа се опитвам да не ям сладко а това е единстеното такова

machine
07-28-2008, 15:33
не е много удачно,тъй като те зареждат с въглехидрати,а след това време метаболизмът ти се забавя.За вечеря е удачно някакво месо със салатка примерно.

LaDy_DaQnA
07-28-2008, 20:20
не е много удачно,тъй като те зареждат с въглехидрати,а след това време метаболизмът ти се забавя.За вечеря е удачно някакво месо със салатка примерно.

ahm mersi

Canis_Dirus
07-28-2008, 20:29
не е много удачно,тъй като те зареждат с въглехидрати,а след това време метаболизмът ти се забавя.За вечеря е удачно някакво месо със салатка примерно.
Кажи и какво става с инсулина, когато се ядат сутрин.

П.П. Така наречените bran доказано предизвикват рак. гугъл знае как, какво и защо.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-28-2008, 20:38
Аз закусвам (а понякога и само това ям изобщо за деня) Nestle Fitness със нискомаслено мляко, чаша натурален сок и някакъв плод! :-) :-) :-)

machine
07-29-2008, 16:14
за да се осъществи адекватно усвояване въглехидратите от мускулните клетки се секретира инсулин.От там се създава анаболна среда,която ускорява синтеза на протеин и се зареждат гликогеновите депа.Повишеното отделяне на инсулин води до усвояване на хранителните в-ва от мускулатурата, аза тези bran,не съм чел наистина признавам си :oops: .

П.П.Когато се приема и глутамин до 30 мин след тренировка се забелязва повишаване на нивото на инсулина в организма и при прием на протеин пак се увеличава.

Canis_Dirus
07-29-2008, 16:20
Приети сутрин рано въглехидратите вдигат нивата на инсулина за целия ден - екстра, ако ще качваме мазно, понеже инсулина е анаболен хормон, но е анаболен към мускулите до определено ниво, като по същото време е поне 3-4 пъти по-анаболен към мазнините.

Bran са така наречените трици.
http://www.second-opinions.co.uk/bran_and_cancer.html

machine
07-29-2008, 16:23
тва за мазнинара не го знаех,но тея ядки се използват за изчистване и сваляне дори и от културистите

Canis_Dirus
07-29-2008, 16:26
тва за мазнинара не го знаех,но тея ядки се използват за изчистване и сваляне дори и от културистите

те културистите не разчитат на храна за регулация на хормоните ;) Пък и тяхното няма много общо със здравословния начин наживот.

machine
07-29-2008, 16:28
:D :D :D техното е преебаване на здравето заради тяло с мускули

tediii
07-29-2008, 16:40
Дани, не зная защо си решила да ги ядеш, но тъй като спомена, че избягваш сладкото и това ти е единственото сладко по добре го замени с нестле фитнес с шоколад (ако предпочиташ) - наистина е вкусно и ако след няколко дни ти писне можеш да си купиш други :) а овесените ядки са едни и същи и според мен са гадни... това ти го казвам, ако не ги ядеш за отслабване, а просто за разнообразие :) ако искаш да отслабваш (което според мен грам не ти е нужно) наистина ще е по добре овесени ядки за закуска с кисело мляко... нестлето на мен лично грам не ми помогна, а за овесените ядки съм чувала, че наистина правят чудеса :)

plamka
07-29-2008, 22:30
И в крайна сметка нищо не разбрах аз... да попитам от мюсли със сушени плодове пълнее ли се или не? :D

ViNyArD
07-29-2008, 23:54
И в крайна сметка нищо не разбрах аз... да попитам от мюсли със сушени плодове пълнее ли се или не? :D

Не, защото в него няма нищо. :D

Преди няколко дни видях, че в мюслито има само 20% повече хранителни вещества при сравнение с... картона, в който е пакетирано, а това изследване са го правили учени, а не разни псевдо-разбирачи. :)

Canis_Dirus
07-30-2008, 06:35
И в крайна сметка нищо не разбрах аз... да попитам от мюсли със сушени плодове пълнее ли се или не? :D

Не, защото в него няма нищо. :D

Преди няколко дни видях, че в мюслито има само 20% повече хранителни вещества при сравнение с... картона, в който е пакетирано, а това изследване са го правили учени, а не разни псевдо-разбирачи. :)

Я го покажи това изследване!

Аз мога да ти кажа, че в 100 грама мюсли има към 17 грама прости захара => висок инсулин => дебел гъз.

plamka
07-30-2008, 12:35
А защо тогава се води диетично? Аз явно съм живяла в заблудата, че е диетична храна. :?

silver_moon
07-30-2008, 13:53
И в крайна сметка нищо не разбрах аз... да попитам от мюсли със сушени плодове пълнее ли се или не? :D

Не, защото в него няма нищо. :D

Преди няколко дни видях, че в мюслито има само 20% повече хранителни вещества при сравнение с... картона, в който е пакетирано, а това изследване са го правили учени, а не разни псевдо-разбирачи. :)

Я го покажи това изследване!

Аз мога да ти кажа, че в 100 грама мюсли има към 17 грама прости захара => висок инсулин => дебел гъз.
хммм...не съм съгласна...аз ям мюсли за закуска, но не с шоколад или мед или дрън дрън, а с ядки и отслабнах доста

BrookeDavis
07-30-2008, 14:06
Аз започнах да ям мюсли с 30% ядки и сушени плодове, защото били мн полезни. Не знам дали се пълнее или отслабва от тях, но са ми мн гадни на вкус. Слагате ли им мед или нещо друго?

machine
07-30-2008, 15:52
кисело или прясно мляко

BrookeDavis
07-30-2008, 16:36
да де тва е ясно..имах впредвид мед или захар, нещо за да са по- вкусни?

machine
07-30-2008, 17:01
с мед е уникално,ама ако искаш да сваляш-не е препоръчително

Canis_Dirus
07-30-2008, 18:09
хммм...не съм съгласна...аз ям мюсли за закуска, но не с шоколад или мед или дрън дрън, а с ядки и отслабнах доста
Виж съдържанието на опаковката.


А защо тогава се води диетично? Аз явно съм живяла в заблудата, че е диетична храна. :?
За да го купуват глупаците.

BrookeDavis
07-30-2008, 18:11
machine

Мерсиии. Ще слагам мед. И не, не искам да свалям- обратното. :) [/b]

machine
07-30-2008, 18:13
не прекалявай обаче-1 чаена лъжичка,айде 2

gab3nc370
07-30-2008, 18:42
Защо не пробваш с зърнените храни на Nestle ?

Canis_Dirus
07-30-2008, 18:57
Защо не пробваш с зърнените храни на Nestle ?
Защото са скъпи и няма полза от тях. Освен това са преработена храна = кофти храна ;)

BrookeDavis
07-30-2008, 19:03
Писнаха ми на Нестле пък и никога не са ми харесвали особено.