PDA

View Full Version : Турция в ЕС...??! НЕ!!



FuckiNg DreAm ' Dess <
07-28-2008, 07:39
http://www.petitiononline.com/euro2/petition-sign.html --> Това е онлайн подписка която се събира ПРОТИВ влизането на Турция в ЕС !
Нека всеки, който се има за горд и достоен българин да се подпише и да спрем влизането на тази мюсюлманска държава във бяла Европа !
Турция в ЕС.....?
НИКОГА !!!!!!!

Lucho
07-28-2008, 07:44
Разбирасе че нетрябва да влиза в ес,но темата ти е за раздел Политика.. :)

FuckiNg DreAm ' Dess <
07-28-2008, 07:48
Да бе верно...

Нали може да помоля модовете да я преместят... :oops: :)

Lucho
07-28-2008, 08:38
Да бе верно...

Нали може да помоля модовете да я преместят... :oops: :)
Помолих ги... :)

kristo
07-28-2008, 08:42
Ще се подпиша естествено, само ако може да ме упътите малко с регистрацията за тази подписка, че не съм много на ти с английския. На Comments какво трябва да се напише? И след това на долния ред, където има три опции(private, available to perition autor, public), коя от трите трябва да отметна? Благодаря предварително :).

07-28-2008, 11:57
Сякаш някой го ебе за смешната ви подписка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Endo
07-28-2008, 12:03
Ние и да се подпишем,самият аз не вярвам,Турция да влезнат в ЕС,защото самите те не го искат ! Все пак губят пристанищата с Гърция :-D

didivid
07-28-2008, 14:18
Ние и да се подпишем,самият аз не вярвам,Турция да влезнат в ЕС,защото самите те не го искат ! Все пак губят пристанищата с Гърция :-D

Напротив, искат го. Скоро бях там и на няколко места видях Турското и Европейското знаме едно до друго...

Water_lili
07-28-2008, 14:52
абе споко ЕС си вкара такъв автогол с нас, че сериозно ще се замислят преди да предприемат каквото и да е било с Турция ...Поне близките 100 години едва ли ще влезнат :?

pam1
07-28-2008, 14:59
NO NO NO :o :o :o :o :o :o

InitialD
07-28-2008, 22:21
абе споко ЕС си вкара такъв автогол с нас, че сериозно ще се замислят преди да предприемат каквото и да е било с Турция ...Поне близките 100 години едва ли ще влезнат :?

+1 8-)

kristo
07-28-2008, 22:32
Ние и да се подпишем,самият аз не вярвам,Турция да влезнат в ЕС,защото самите те не го искат ! Все пак губят пристанищата с Гърция :-D

Напротив, искат го. Скоро бях там и на няколко места видях Турското и Европейското знаме едно до друго...
Дори и да го искат, ще влязат в ЕС когато цъфнат налъмите, по-точно казано никога :D.

petet
07-29-2008, 02:16
НЕ,НЕ и НЕ!Просто не ми се мисли какво ще стане с нас ако се отворят границите...НЕ!Господ да е с нас...тц тц

Подписах се!

FuckiNg DreAm ' Dess <
07-29-2008, 14:17
Дано да е както казвате вие - няма да влезнат,но все пак важи това --> Турция в ЕС = Краят на България :-# :smt012

petet
07-29-2008, 14:57
Турция цъфнала и вързала за ЕС!

ЕС искат турция,заради армията си (ако не се лъжа наброява 40 000).И преди съм казвал,отвори ли се южната граница България меко казано ще се ЗАЛЕЕ от мюсюлмани,а и от там Европа.Джамиите ще никанат като гъби,набезите на Близко Източните "хорица" ще станат простоооо...уффф...някъв психо-ужас филм...Папата направо къра ще хване... :D :(

diver
07-29-2008, 16:00
ЕС искат турция,заради армията си (ако не се лъжа наброява 40 000).

Доста повече наброява :)

petet
07-29-2008, 17:03
Прав си,явно пак съм спал или незнам...както и да е ... сега проверих 1 милион и 50 000

diver
07-29-2008, 18:03
Турция има най-голямата армия в нато.
Разполагат и с ядрено оръжие в ВВС базата ''Инджирлик",има,
тя е меко казано огромна.Турските ВВС са едни от най-добрите.
Военно-морското пристанище Искендер също е много голямо.
Там за пръв път видях боен кораб ''разрушител''.

petet
07-29-2008, 19:13
А точно това,което каза,заради това ЕС плаче за Турция.Ако се стигне да се гласува (държавите) дали да бъде приета,въпреки че дори една държава да не е съгласна Турция може да влезне.Но естествено нашите мишоци(до 1 в парламента) няма да се противопоставят и такааааааа... :booooomb: :shock:

Нашествието на 8-)

BulgariaZaBulgarite
07-30-2008, 08:17
Турция ще влезе в ЕС единствено когато се откаже от исляма и приеме християнството.

Тоест никога!

kristo
07-30-2008, 09:55
А точно това,което каза,заради това ЕС плаче за Турция.Ако се стигне да се гласува (държавите) дали да бъде приета,въпреки че дори една държава да не е съгласна Турция може да влезне.Но естествено нашите мишоци(до 1 в парламента) няма да се противопоставят и такааааааа... :booooomb: :shock:

Нашествието на 8-)
Не се тревожи, повечето държави от ЕС, най-вече лидерите Германия и Франция твърдо са против влизането на Турция, така че няма основание да се тревожим поне сега-засега, че Турция може да влезе в ЕС. Разбира се, има опасения, че може да бъде допусната след 30-тина години, но засега са много малки, дори нищожни. Защото едно 90% от европейските страни знаят какво зло би докарало на Европа членството на Турция и са твърдо против това да се случи. Даже да ти кажа честно не съм чул да има европейска страна, която да подкрепя влизането на Турция в ЕС, с изключение може би... на България, всмисъл не на българският народ естествено, а на българските политици-продажници, което е най-срамното и ужасното.
Относно армията им, чудя се да не би да се готвят за световна война, та имат милион и нещо армия?! Какво е това чудо, не съм чул някой да им е обявил война, ама и ние сме умници, другите непрекъснато увеличават армиите си, ние гледаме на практика да си закрием нашата, дейба и изродите дето ни управляват, ако могат да продадат България барабар с нас, българите, най-добре ще се чувстват :x. И в същото време народа да го няма, но да му остане бюджета, който те да вкарат в джобовете си...

BurningDesire
07-30-2008, 17:44
Не мисля, че проблема е че Турция е мюсюлманска държава, а че по-голямата й част е в Азия. Как може една азиатска държава да влезе в Европейския съюз?! Не е подходящо, напълно съм против.

kasiopea
07-30-2008, 17:44
Подписах се! Не ми се иска Турция да влиза в ЕС.

petet
07-30-2008, 18:02
Не мисля, че проблема е че Турция е мюсюлманска държава, а че по-голямата й част е в Азия. Как може една азиатска държава да влезе в Европейския съюз?! Не е подходящо, напълно съм против.

Европа може да има теоретично три граници,така че това не е основателна причина!!!

Ако включим Русия в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай
Ако включим Турция в Европа - т.е Европа ще граничи с Ирак
Ако включим и двете в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай и с Ирак

За Европа реални граници общо взето няма.Но за мен Русия си е континент.Азия включва Турция.Европа свършва с Беларус и България!

DjBaloon
07-30-2008, 19:25
Няма да я приемат в бъдещите 10 години.. те са мн зле,пък и ЕС ще му е като обица на ухото приемането на България...

GetNasty
07-30-2008, 20:03
абсолютно против!

BulgariaZaBulgarite
07-30-2008, 20:55
Не мисля, че проблема е че Турция е мюсюлманска държава, а че по-голямата й част е в Азия. Как може една азиатска държава да влезе в Европейския съюз?! Не е подходящо, напълно съм против.

Европа може да има теоретично три граници,така че това не е основателна причина!!!

Ако включим Русия в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай
Ако включим Турция в Европа - т.е Европа ще граничи с Ирак
Ако включим и двете в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай и с Ирак

За Европа реални граници общо взето няма.Но за мен Русия си е континент.Азия включва Турция.Европа свършва с Беларус и България!

Русия и ЕС? Хаха
Прегледай се.
Но все пак говорим хипотетично.

BulgariaZaBulgarite
07-30-2008, 20:57
Относно армията им, чудя се да не би да се готвят за световна война, та имат милион и нещо армия?!

Ми те понастоящем воюват.

SeXyL[!]Nk@
07-30-2008, 20:59
ПРОТИВ СЪМ!!! Само това остава....и да стане,в което се съмнявам много ще е след около 20г( години до колкото правилно чух.

SeXyL[!]Nk@
07-30-2008, 21:05
^^
Русия ,не им трябва да лизат в ЕС ,а и те неискат,защото Русия , са си достатъчно велика страна,имат си всичко.
Но 1 000 000 по-добре Русия в ЕС ,от колкото Турция.
То верно,че част от Турция ,но малка е в ЕС, нo,ако влезе изопщо,ще е след не по-малко от 20 години.

petet
07-30-2008, 21:44
АБЕ АЛООО,КЪДЕ СЪМ НАПИСАЛ,ЧЕ РУСИЯ ТРЯБВА ИЛИ Щ БЪДЕ ПРИЕТА В ЕС?!?!?!?!?!!?!?!?!?ГОВОРЯ ЗА ГРАНИЦИТЕ НА ЕВРОПА,А НЕ НА ЕВРОПЕЙСИЯТ СЪЮЗ,ТОВА СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА!!!ЧЕТЕТ ПО-ВНИМАТЕЛНО ПРЕДИ ДА КАЗВАТЕ КОЙ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕГЛЕДА!

kristo
07-30-2008, 22:09
Турция няма да влезне поне в следващите 50 години в ЕС. Да не кажа, че никога няма да влезе, но ми се иска да е така и съм убеден на едно 80-90%, че няма да бъдат приети именно никога.
За Русия, на нея наистина не й трябва просто да влиза в ЕС. Самата Русия има повече природни, икономически и до голяма степен човешки ресурси колкото цяла Европа, за какво й е?!

petet
07-30-2008, 22:11
Россия са на тръни с ЕС тоест САЩ,така че дори не съм си го помислял...

kristo
07-30-2008, 22:31
Россия са на тръни с ЕС тоест САЩ,така че дори не съм си го помислял...
Забелязвам какво точно имаш предвид, просто явно някои хора не са те разбрали правилно :).
Русия си е Русия, велика сила, която колкото и някои да мразят и принизяват, си остава винаги такава. Това, че народа им бил пропит и подобни неща, първо, че не е на 100% истина, второ, че е съвсем отделна тема. Факта е, че Русия възвръща старите си позиции на световен фактор, които добреди 10-тина 15 години беше загубила след разпада на СССР. И честно казано това не е чак толкова лошо, понеже има кой да се противопоставя успешно на САЩ и това никак не е малко. Ето, наскоро американците казаха, че ще нападат Иран, а Русия веднага застана в случая много правилно на страната на иранците и американците веднага подвиха опашка :).

BurningDesire
07-31-2008, 14:08
Не мисля, че проблема е че Турция е мюсюлманска държава, а че по-голямата й част е в Азия. Как може една азиатска държава да влезе в Европейския съюз?! Не е подходящо, напълно съм против.

Европа може да има теоретично три граници,така че това не е основателна причина!!!

Ако включим Русия в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай
Ако включим Турция в Европа - т.е Европа ще граничи с Ирак
Ако включим и двете в Европа - т.е Европа ще граничи с Китай и с Ирак

За Европа реални граници общо взето няма.Но за мен Русия си е континент.Азия включва Турция.Европа свършва с Беларус и България!

Е по принцип има установени граници Европа - границата й с Азия минава по планината Урал, ако не се лъжа (малко съм зле с географията :D )

Diam0nD
08-03-2008, 23:13
Няма да се подпиша ! Нека ги приемат ,а ние да се махнем !! С тоя Европейски съюз ние си вкарахме автогол ! Кур за европейския и НАТО !! Минахме от СИВ и Варшавския към НАТО и Европейския ! Къде е промяната ???? Кой ще каже кое е било по-добро и няма ли да е по-добре сами да сме си шефове ???

petet
08-03-2008, 23:30
Няма да се подпиша ! Нека ги приемат ,а ние да се махнем !! С тоя Европейски съюз ние си вкарахме автогол ! Кур за европейския и НАТО !! Минахме от СИВ и Варшавския към НАТО и Европейския ! Къде е промяната ???? Кой ще каже кое е било по-добро и няма ли да е по-добре сами да сме си шефове ???

Прикланям ти се!Интересно ми е защо като тооооози ЕС е толкова хубав,и Швейцария да е влезнала преди 30 години,защо не влиза така,а?! Защото няма нищо по-силно от това да си независим...защото са умни,съобразителни и хитри...браво...а нашите шибани пърцали в парламента просто ни убиват бавно и по-бавно...нямам думи!

Това трябва да стане обръщение по Националанта телевизия!




НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА СЕ ДИГНЕ ЕДИН НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ И ТАКЪВ ПРАХ ЩЕ СЕЕ ДИГНЕ,ЧЕ НА САЩ СВЯТ ЩЕ ИМ СЕ ЗАВЪРТИ!

Diam0nD
08-04-2008, 07:41
petet последната част от поста ти е толкова неосъществима ... прилича на романтична приказка ... "НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА СЕ ДИГНЕ ЕДИН НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ И ТАКЪВ ПРАХ ЩЕ СЕЕ ДИГНЕ,ЧЕ НА САЩ СВЯТ ЩЕ ИМ СЕ ЗАВЪРТИ!" това не е възможно ... не че съм някакъв песимист ,но просто народа един път се дигна много мощно и дойде кой ? Другаря Костов ,който освен всички глупости които направи ,освен че ограби България ,ами и се извини на Турция за Възродителния процес :lol: а те на нас ще ни извинят ли някога за 5-те века ?? Ех ех .. сащ им е през кура за България ... Най-много да ни насърчат за една я гражданска ,я война с някои съсед ,че да си продадат оръжието де ;)

petet
08-04-2008, 14:19
Цитат от новина от днеска:



С 27 държави в момента ЕС се е насочил към приемането на Хърватия, Македония и Турция, а след това и Сърбия, всяка от които носи своите собствени предизвикателства. Примерът с България обаче би могъл да бъде аргумент за опонентите, които твърдят, че ЕС вече е внесъл в границите си твърде много трудности, отбелязва Маркъс Уокър.



Освен Хърватска друго няма да бъде прието...според мен де

MetalL
08-04-2008, 18:08
Ние и да се подпишем,самият аз не вярвам,Турция да влезнат в ЕС,защото самите те не го искат ! Все пак губят пристанищата с Гърция :-D

Напротив, искат го. Скоро бях там и на няколко места видях Турското и Европейското знаме едно до друго...

от една страна искат,от друга не...щом толкова искат,що въведоха закона за шалварите http://img.zamunda.net/pic/smilies/fez.gifа и те най много заради властта (познато а?същия проблем го имаме и тука :S ) докато казват че искат да влезнат и подкупват бедните за гласове( познато а? xD ) не съм запознат с тяхната политика ,но знам че сгашното им управление имат връзки с мафията(познато а? :lol: ) Бг и Тр могат да се оправят само ако се смени властта ,и когато това стане България и ЕС много ще спечелят от членството им в ЕС...а и да не забравяме че в момента сме черната овца на ЕС..и може да бъдем първите изгонени от ЕС(макат че не ми се вярва) ...


ПП.:А най много се страхувам от тоя Доган...той има голяма власт и има връзки с мафията(както и мн други политици :P ) ...тоя ИДИОТ иска да присъедини Родопите към ТР :-x :-x :shock: :booooomb: :booooomb: и той това ясно го каза(казал,не съм бил роден по това време) но никой не "възразил"...всичката тая лудост трябва да се спре...искам да живея в България,не в Турция или Булгаристан :S http://img.zamunda.net/pic/smilies/more_bg.gif

petet
08-04-2008, 22:21
ЕсС по-скоро ще изгонят Германия или няаква друго,от колкото нас...това да ни изгонят никога,ама никога няма да стане

Diam0nD
08-13-2008, 11:13
ква е тая турска пропаганджа :D

kristo
08-13-2008, 11:26
http://images17.snimka.bg/003002114-big.jpg
Още един специален по-здрав за Ергенекончо. наслаждавай се душко депесарска :grin: :grin: :razz: :razz: :D :D...

valkanovb
08-13-2008, 12:56
Ako Turciq wlezne narkoticite shte si minavat po-lesno prez nas.

kristo
08-13-2008, 23:24
Ako Turciq wlezne narkoticite shte si minavat po-lesno prez nas.
То само това да е лошото на влизането на Турция в ЕС. То не виждам нещо положително да има ако такава мизерна, просташка, средновековна "държава" влезе в ЕС. ВЪН ТУРЦИЯ ОТ ЕВРОПА!!!

BulgariaZaBulgarite
08-14-2008, 08:24
Ako Turciq wlezne narkoticite shte si minavat po-lesno prez nas.
То само това да е лошото на влизането на Турция в ЕС. То не виждам нещо положително да има ако такава мизерна, просташка, средновековна "държава" влезе в ЕС. ВЪН ТУРЦИЯ ОТ ЕВРОПА!!!
Европейската част на Турция определено не е средновековна:)

valkanovb
08-14-2008, 10:27
Nito pak Aziatskata 4ast.

kristo
08-14-2008, 10:35
Ako Turciq wlezne narkoticite shte si minavat po-lesno prez nas.
То само това да е лошото на влизането на Турция в ЕС. То не виждам нещо положително да има ако такава мизерна, просташка, средновековна "държава" влезе в ЕС. ВЪН ТУРЦИЯ ОТ ЕВРОПА!!!
Европейската част на Турция определено не е средновековна:)
Така е, но няма значение. Факт е, че Турция няма място в ЕС :).

kristo
08-14-2008, 10:37
Nito pak Aziatskata 4ast.
Ако говориш за турското Беломорие, да, там е добре, ама иначе дълбокия Анадол е като Екваториална Африка в някои отношения. Дори нямат ток все още в много анадолски села и живеят баш като циганите :).

it_ends_tonight_
08-16-2008, 11:16
Ах да им са невиди мазните, черни, лоени миризливи свине! И в Европейски съюз вече се слагат. Нагли са... много нагли!

kristo
08-16-2008, 22:51
Ах да им са невиди мазните, черни, лоени миризливи свине! И в Европейски съюз вече се слагат. Нагли са... много нагли!
Не се притеснявай, той евросъюза хубаво ще им го сложи :).

love_enrique
09-09-2008, 13:12
Защо да правим тази подписка?Вие били ли сте в Турция въобще някога?За тези които не са само ще кажа,че в доста отношения са на светлинни години от нас.Заслужават да влязат повече от колкото заслужавахме ние.Но някой да напррави подписка срещу нас?Е тва е,българската злоба и завист край нямат!

valkanovb
09-09-2008, 13:23
Защо да правим тази подписка?Вие били ли сте в Турция въобще някога?За тези които не са само ще кажа,че в доста отношения са на светлинни години от нас.Заслужават да влязат повече от колкото заслужавахме ние.Но някой да напррави подписка срещу нас?Е тва е,българската злоба и завист край нямат!
Az ne sam protiw zashtoto sa Turciq.A zashtoto prez Turciq i Balgariq preminawat narkotici i ako se prisaedinqt to togawa shte bade oshte po-trudno da gi hwashtame na granicata.

tesak
09-09-2008, 15:48
:booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: За Турция!

love_enrique
09-10-2008, 09:57
Защо да правим тази подписка?Вие били ли сте в Турция въобще някога?За тези които не са само ще кажа,че в доста отношения са на светлинни години от нас.Заслужават да влязат повече от колкото заслужавахме ние.Но някой да напррави подписка срещу нас?Е тва е,българската злоба и завист край нямат!
Az ne sam protiw zashtoto sa Turciq.A zashtoto prez Turciq i Balgariq preminawat narkotici i ako se prisaedinqt to togawa shte bade oshte po-trudno da gi hwashtame na granicata.
Наркотици минават почти отвякъде.Само през Гърция минават по-малко

snejana67
09-20-2008, 15:22
НЕ не НЕ :o :o :o

kristo
09-20-2008, 21:17
Защо да правим тази подписка?Вие били ли сте в Турция въобще някога?За тези които не са само ще кажа,че в доста отношения са на светлинни години от нас.Заслужават да влязат повече от колкото заслужавахме ние.Но някой да напррави подписка срещу нас?Е тва е,българската злоба и завист край нямат!
Да завиждам на тъпите турски пачи?! За какво бе, да не съм луд? Турчина си е турчин, прост и неграмотен човек и това е. Колкото и пари да имат все си остават стадо простаци. На тези въобще нямам намерение да им завиждам, просто са хиляди пъти под интелектуалното ни и културното ни ниво.
И какви смешки дрънкаш, колко била "развита" Турция, ти бил/а ли си в Анадола за да видиш за какво става дума там? Аз не съм бил, но бг турци, които са били са ми разказвали и от обясненията им става дума за супер мизерия, даже в много села и малки градове нямат ток и вода. Само Европейска Турция е добре, но сети се защо е- защото именно е европейска, била е един от центровете на европейската култура и цивилизация. Иначе турските цигани където пипнат и сеят мизерия... Така ще стане и ако влязат в ЕС- Европа ще се циганизира и навсякъде ще се чуват турски мазни чалгии и маанета, а мазни дебели белиденсърки ще кършат тела и гъзове... В това ли искаш да се превърне Европа? В цигански катун? Не благодаря, НЕ на Тюркия в ЕС, тя никога не е била, не е и няма да стане европейска страна и да стане част от развитата европейска култура. Така че не се излагай и ако си истински/а българин/ка трябва да си против влизането на Турция в съюза. Още повече че това би били много много вредно за българския национален интерес. Какво, искаш България да се напълни с турски бизнесмени, които да купуват навсякъде имоти и да колонизират икономически България ли? Ако е така мога да ти предложа незабавно да сложиш феса и да си смениш българското име с турско...

love_enrique
09-21-2008, 14:09
Да очевидно не си бил в Турция,но иначе си много компетентен.Обикаляла съм и малките и големите турски градчета-да не е Англия или Франция,но изглеждат доста по-добре от нас,така,че не знам кои са простаците в случая...А да не говорим как сме изглеждали ние в сравнение със западна европа(всэщност още си изглеждаме така) и както забелязваш ни приеха!Така,че бъдете благодарни,че въобще сме в ЕС без с нищо да го заслужаваме,вместо да обеснявате кой трябва да се рписъединява или не.

valkanovb
09-21-2008, 14:27
Щом сме тук значи заслужаваме.Аз познавам един човек който е бил в Турция и казва че навсякаде е по-добре от България и турците не са безмозъчни.

kristo
09-21-2008, 16:23
Да очевидно не си бил в Турция,но иначе си много компетентен.Обикаляла съм и малките и големите турски градчета-да не е Англия или Франция,но изглеждат доста по-добре от нас,така,че не знам кои са простаците в случая...А да не говорим как сме изглеждали ние в сравнение със западна европа(всэщност още си изглеждаме така) и както забелязваш ни приеха!Така,че бъдете благодарни,че въобще сме в ЕС без с нищо да го заслужаваме,вместо да обеснявате кой трябва да се рписъединява или не.
Мойто момиче, само да ти напомня, че България е в Европа от повече от 1300 години, така че да ни приемат в Европа, където сме много преди някои запоадноевропейски мижитурки е смешно. А ЕС си е една финансова пирамида, която по-скоро ограбва такива като нас, отколкото да ни дава нещо положително, но да кажем, че в някои отношения ЕС е наистина нещо положително за нас, но в доста по-малка степен според мене. И как изглеждаме в очите на Запада честно казано въобще не ми пука, ама въобще. Важното е ние да сме добре, а не как изглеждаме в очите на другите не мислиш ли? А и в доста отношения сме по-цивилизовани и културни от Запада дори и днес, където свободно се разпространяват проституцията, леките наркотици и други подобни все "хубави" неща, които са легални. И мога да ти кажа, че ако в България нямаше 45 години комунистическа тирания, сега щяхме да си съперничим по развитие с Франция, Англия, Германия, в това съм 100% убеден, но уви, същият този "демократичен" и "хуманен" Запад даде България в ръцета на пияните болшевишки орди, които изкорениха всичко хубаво, което се е строило с толкова труд, пот и мъка от великите и истински български държавници в периода 1878-1944 г.
А за Турция просто не ми говори, тая дивашка, варварска и циганска държава не заслужава въобще да е на картата на Европа, камо ли да влиза в ЕС. Не знам на какво основание подкрепяш страна, от която най-вече България, но и Европа е видяла само лошо. И в момента тази толкова тачена от теб Турция все повече се връща към устоите на радикалния ислям, а ти ми говориш да влиза в ЕС, чуваш ли се какво говориш просто :-o.
И сега се опитваш едва ли не да ме убедиш, че си обходила цяла Турция от край до край, я кажи къде точно в Турция си била? В европейска Турция, нали? Е, там е добре, не отричам, но където е стъпил крака на европейската цивилизация има хубави неща, където стъпи крака на дивите турски аборигени нищо не никне. В Анадола (същинска Турция) била ли си, та да слагаш цяла Турция под общ знаменател? Сигурен съм, че не, така че не говори глупости. Не виждам как може да защитаваш с такъв жар някви тъпи фатмаци, при положение, че си бългака, обясни ми ако обичаш?!

love_enrique
09-21-2008, 20:03
Бях в азиатска Турция,обикаляхме я с каравана и видях много места-Ердек,Текердак,Лапсеки,Дан ирма,Карабиджа,Кешан,Гилио бу,Троя и тн. и мога да ти кажа,че градчетата изглеждат доста по спретнато от 85% от наще

kristo
09-22-2008, 15:57
Бях в азиатска Турция,обикаляхме я с каравана и видях много места-Ердек,Текердак,Лапсеки,Дан ирма,Карабиджа,Кешан,Гилио бу,Троя и тн. и мога да ти кажа,че градчетата изглеждат доста по спретнато от 85% от наще
ОК, може и така да е било, но кога си била в Турция? Преди няколко години, нали? Защото ако е било така, мога да се съглася- Турция беше доста добре развита и просперираща страна. Но до преди 3-4 години както казах, след идването на радикално-ислямисткото правителство на Ердоган на власт Турция върви на зле и все по на зле. Това, което беше преди години сега изобщо не е налице, Турция все повече изостава, това лично са ми го свидетелствали български турци, които са живяли там в последните точно 3-4 години и съм съвсем склонен да им вярвам, понеже няма защо да ме лъжат просто. А иначе недей, в България си имаме много красиви и спретнати градчета, не си мисли, че сме някакви аборигени, мога да ти кажа даже, че малки градчета, които допреди години си бяха живи села сега са много добре изглеждащи. Например Свиленград, Любимец. По-големи градове като Хасково пък например изглеждат в днешни дни перфектно, изобщо градовете в Южна България в мнозинството си са си екстра с малки изключения, виж в Северна е малко по-различно, но тя по принцип е по-бедна и недобре развита в сравнение с Южна от години.
И пак не мога да те разбера- какви основания имаш да смяташ, че Турция трябва да е в Евросъюза? Остави икономиката, дори и да е развита страна, едно влизане на Турция в ЕС би било вредно за България и за цяла Европа. Това не те ли интересува въобще и защо не го отчиташ като много важен факт? И не мислиш ли, че България трябва да си гледаме нашият национален интерес, а не да ставаме проводници на политика по вкарването на една или друга страна в ЕС, особено такава като Турция, която нито е европейска, нито цивилизована? Защото за мен е важен единствено българският национален интерес, а влизането на Турция в ЕС би било в разрез с него. Не мислиш ли, че трябва да позарежем малко демокрацията и да гледаме кое е най-добро за България, а не да огаждаме на Сульо и Пульо и да му помагаме? Какво ни е помогнала Турция, та да се застъпваме за нея? И каквото и да ми говориш Турция е на светлинни години от европейската култура и цивилизация и никога няма да стане истинска светска и цивилизована държава в европейския смисъл на думата, такава каквато България винаги е била и е такава и днес въпреки кризата.

Diam0nD
09-27-2008, 19:32
Не турциа ,а БЪЛГАРИЯ ВЪН ОТ ЕС !!!!!

valkanovb
09-27-2008, 19:57
Не турциа ,а БЪЛГАРИЯ ВЪН ОТ ЕС !!!!!
Добре за пръв път твоето мнение ми се струва идиотско.

Diam0nD
09-27-2008, 21:28
Не турциа ,а БЪЛГАРИЯ ВЪН ОТ ЕС !!!!!
Добре за пръв път твоето мнение ми се струва идиотско.Ами прав си ... не се обосновах ... вижте сега членството в такива блокове хич не е хубаво . 1во ако разгледаш хипермаркетите ще забележиш колко много гърцки ,румънски и германски стоки са превзели пазара. Българските производители фалират един след друг ... това естествено започва да ни прави зависими . Също така не може да се защити българското производство ,защото един от принципите на ЕС е свободни пазари (без мита и такива работи ...) 2ро затвориха ни аец-а и от водещ енергиен източник България не може да покрие собствените си потребления . 3то лошо е че пак се врем сред големите !!! Аз се чудя защо ревахме ,ревахме да се махаме от СИВ ,а веднага се цопнахме в ЕС . То е същото ,абсолютно !!! Тва ес ще ни излезе през носа !!!

valkanovb
09-28-2008, 08:07
И преди е било същото.За АЕЦ-а вече не мога да споря. Но тъпите курви не искат да слушат. Може да се защити Българското производство. Но както казах не слушат. В цяла Европа се използва само Бацилус Булгарикус а родината й използва датска закваска. А това че се врем при големите: Ние винаги сме го правили. А и доколкото си спомням не сме Швейцария.

Diam0nD
09-28-2008, 08:36
Е да но можеше и да сме Швейцария ... вече е твърде късно да сме като нея ,но няма да е лошо ако управляващите се вземат в ръце и почнат да следят държавния ,а не на тоя дет плаща ,интереса ! /а и преди в СИВ се разменят стоки от които нямаме ,за стоки които имаме много. Сега пазара е залят от всичко и политика на защита на родното не може да има /както знаем такава политика издига държавата много при управлението на С. Стамболов//

valkanovb
09-28-2008, 11:13
Е да но можеше и да сме Швейцария ... вече е твърде късно да сме като нея ,но няма да е лошо ако управляващите се вземат в ръце и почнат да следят държавния ,а не на тоя дет плаща ,интереса ! /а и преди в СИВ се разменят стоки от които нямаме ,за стоки които имаме много. Сега пазара е залят от всичко и политика на защита на родното не може да има /както знаем такава политика издига държавата много при управлението на С. Стамболов//
Протекционизма е съществувал навсякъде. Е добре де почти навсякъде. А Швейцария е горе-долу днешно чудо.Още от както е създадена е била неутрална.Имали са само една малка вйничка и това е.

snejana67
09-28-2008, 12:13
:o нееееееееееееееееее

Cryptica
10-05-2008, 12:43
Аз нямам нищо против да влязат в ЕС, но ме съмнява че европейците ще се съгласят. На запад християните са малко по-фанатични и сигурно няма да искат ислямска държава да влиза.

valkanovb
10-05-2008, 21:26
:D :D Това да не ти е САЩ а и те вече са в НАТО така че.Ние влязохме в ЕС само 3 години след НАТО а при тях са минали 20 години и ощше не са там.

kristo
10-06-2008, 12:46
Аз нямам нищо против да влязат в ЕС, но ме съмнява че европейците ще се съгласят. На запад християните са малко по-фанатични и сигурно няма да искат ислямска държава да влиза.
И какви са ти основанията да нямаш нищо против Турция да влезе в Евросъюза? А иначе Запада не иска влизането на Турция в ЕС не заради религиозни причини, а защото просто мястото на Турция не е в Евросъюза и въобще в Европа ако питаш мене.