PDA

View Full Version : много ме боли първите дни



Jesssy
07-28-2008, 11:37
Эдравейте,момичета.
Проблемът е следния-много ме боли кръста и корема,когато ми дойде,най-вече първите 2-3 дни.А първият ден болката е направо нетърпима,превивам се.Ходя на работа и нямам въэможност да отсъствам.И това всеки месец ми съэдава проблемни ситуации.Пия Nurofen Forte 400 mg,което е доста силно и се препоръчва само при доста силни болки.Това е единтственото,което ми помага,но е много вредно эа стомаха.В аптеката не веднъж са ми каэвали,че не е добре да се употребява редовно,при това в големи доэи.Эащото като го иэпия и ми помага эа около 2-3 часа и после болките эапочват отново...много е мъчително.И краката ме болят и всичко,едвам стоя права...ако энаете някакво по-леко лекарство,което има шанс да ми облекчава болките,моля ви,кажете :(
А,и нещо друго има-тече ми обилно и преэ нощта от страх да не се омажа,эащото вече ми се е случвало доста пъти,спя само по гръб и не мърдам много много...от тук следва едно гоолямооо схващане на цялото тяло,което допринася эа болката.Абе ужас... :x
Благодарско.. :)

ell_ownz
07-28-2008, 11:48
imam absolutno sashtiq problem i vzimam sashtite hap4eta...nqa nishto dr koeto da pomaga, a takova koeto da pomaga i da ne vredi savsem puk nqma... maika mi sushto e bila taka i kaza 4e e prqlo da q boli sled kato e po4nala da vodi redoven polov jivot. Mai tfa e edinstvenoto le4enie.. :D:D:D

LadyDy
07-28-2008, 14:13
Болки в дясната част на кръста, гадене, главоболие и напрежение в гърдите е съвсем нормално явление повреме и преди идването на цикъла. Но много са гадни и изтощаващи силните болки... :( :( Както при теб. Но през пубертета е нормално да има всякакви промени. Дано след време отшумят....то пък цял живот на хапчета...и това не е работа. :(

fiama
07-28-2008, 15:24
Опитай с Аулин. Макар че надали е по-безопасен от Нурофена, но може пък ефектът от него да трае по-дълго време.

GREEN_OR_DEAD
07-28-2008, 21:23
Беналгин - 100% гарантиран ефект. Че вреди - вреди. Всичко, което гълтаме вреди :) ама поне ще ти помогне за известен период. То няма вечно така да си :) Успех

6emet4e
07-28-2008, 23:27
Опитай с Аулин. Макар че надали е по-безопасен от Нурофена, но може пък ефектът от него да трае по-дълго време.
аз не бих я посъветвала да го пие... вярно е че е по-силно,но е адски вредно в такива ситуации...Аулин-за глава,за зъб-може,но за корем-не...получава се язва ...
ако няма друг избор-ок,но по добре да пие нурофен той поне се води с такова предназначение.
А за Беналгина съм чувала добри неща,може да пробваш и с него,доколкото знам е с ефекта на Аулина но е по-пречистено...

lostsoul92
08-03-2008, 20:38
Ми и аз имам същия проблем при мене ми помага течен аналгин,или нош спа нещо такова беше маиче

karituuu__kukla
08-04-2008, 14:48
Ау жалнИЧката :-k аз даЖе съм пО-зле...Боли ме кОрем,глава,кръст и Ужасно ми е лОшо.. налагало се е да ми бИят инджекцИя заради Болките в корема :( ..но в повеЧето случаи ми помага "Бусколизин" ..Пробвай от него..И мен като теб от Нурофена ми минава за краткО и после отново Се повтаря всичко.. :s уСПЕХЧЕЕ.. :] :P

stelenceto1
08-04-2008, 17:14
Много е неприятно наистина, но най- добре се посъветвай с лекар. Иначе мисля, че е нормално първите няколко дни да те боли, обаче ако е нетърпимо може би имаш някакъв здравословен проблем... дано да не се окаже така :wink:

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
08-04-2008, 19:23
Опитай се да си помогнеш със самовнушението. Представи си, че се оправяш, става ти по - добре и вече не те боли, при мен тия дни помогна.. Не съм сигурна, че беше от това, но най - много да помогне. ;) успех

batkodoki
08-04-2008, 21:17
Эдравейте,момичета.
Проблемът е следния-много ме боли кръста и корема,когато ми дойде,най-вече първите 2-3 дни.А първият ден болката е направо нетърпима,превивам се.Ходя на работа и нямам въэможност да отсъствам.И това всеки месец ми съэдава проблемни ситуации.Пия Nurofen Forte 400 mg,което е доста силно и се препоръчва само при доста силни болки.Това е единтственото,което ми помага,но е много вредно эа стомаха.В аптеката не веднъж са ми каэвали,че не е добре да се употребява редовно,при това в големи доэи.Эащото като го иэпия и ми помага эа около 2-3 часа и после болките эапочват отново...много е мъчително.И краката ме болят и всичко,едвам стоя права...ако энаете някакво по-леко лекарство,което има шанс да ми облекчава болките,моля ви,кажете :(
А,и нещо друго има-тече ми обилно и преэ нощта от страх да не се омажа,эащото вече ми се е случвало доста пъти,спя само по гръб и не мърдам много много...от тук следва едно гоолямооо схващане на цялото тяло,което допринася эа болката.Абе ужас... :x
Благодарско.. :)

ВЪЗРАСТ?!

pepitaaa
08-04-2008, 23:39
И мен много ме болеше. Нурофена спря да ми помага. Сега пия някакви обезболяващи, мисля че се казват "мелбек", ама е за стави или нещо такова. Пият се на 12 часа най-малко и точно когато усетиш, трябва да изпиеш едно хапче иначе няма никакво действие. Върви при личната си да ти изпише някакви. :)

Giva
08-05-2008, 12:25
И аз имам някакви нечовешки болки като ми дойде.Преди пиех какво ли не само и само да ми мине и нямаше никакъв ефект от абсолютно нищо..направо се бях побъркала от болки.После една колежка на майка ми й казала да пробваме с Нимезил (това са прахчета) и направо се родих с тях.Много са ефикасни и болката спира :smt023

BurningDesire
08-05-2008, 23:18
Иди на гинеколог да ти предпише подходящи за теб противозачатъчни. Помагат да се нормализира цикъла, да изчезнат (или поне намалеят болките), да се изчисти акнето и т.н. Така поне с един куршум - два заека, хем те пазят от забременяване, хем лекуват. Пък ако не водиш полов живот не се притеснявай - много жени ги пият точно поради проблеми в цикъла, кисти в яйчниците, хормонални смущения и др.

Slun4evko
08-06-2008, 17:53
По принцип когато болките по време на цикъла са направо нетърпими,прилошава ти,колабираш и т.н. и въобще нищо не действа, в 90% от случаите става дума за здравословен проблем. Може да ства дума за прекарана незабележимо инфекция или някакъв друг проблем свързан с вътрешните полови органи/яйчниците,тръбите,матката, знаете си/. Така че най-добре се консултирайте с гинеколог относно това,той ще ви каже какви изследвания са необходими.