PDA

View Full Version : Режим за грижи на лицето против Акне



japixloops
07-28-2008, 16:47
моя е .


Сутрин - След брърснене нанасям спирт ( или лавандулов или салицилов) и след това нанасям всеки път по нещо различно (Зинерит , Някой път лимон си намазвам лицето)

Вечер - След баня ползвам ексфолиант Гарниер 3в1 , след него някой път си мажа лицето с Лимон или Зинерит .

Вечер - някой път след ексфолианта излизам , и ползвам лимон и след като се прибера си почиствам лицето със Спирт и или слагам Зинерит . Или Крем Бочко



бих искал да го променя тоя режим . поне този за през деня , можете ли да ми споделите някои хитрости ??

Да добавя . Смених си режима на хранене поне части от него :)

mrssmith
07-28-2008, 17:34
според мен страшно много си тормозиш лицето. спирта е хубаво да се налага на гнойни пъпки за да ги изсуши, но когато се промива цялото лице с него кожата много често се изсушава и става чувствителна и проблемна. лимонът също дразни кожата, когато се използва често (въпреки че е витамин) , а на току що обръсната кожа не искам да ти представям какво е чувството, особено при вас момчетата като си бръснете лицето.
използвай хубав гел или пяна за бръснене. купи си тоник за лице (не случайно на опаковките пише 0% алкохол, а ти слагаш чист спирт)
слагай спирт само на пъпки за да ги изсуши.
купи си крем който е подходящ за твоя тип кожа или продължи с бебешките и те са добри.
ексголиантите за лице се използват 1-2 пъти в седмицата най-много, защото са много силен продукт и премахват най-горния слой на кожата.
приемай повече пресни витамини с храната.

това е от мен ;)

japixloops
07-28-2008, 17:56
ох ясно , преди ползвах тоник

забравих също да спомена че се бръсна с Електрическа Самобръсначка , която мисля да сменям Зимата .

japixloops
07-28-2008, 17:58
пък и бях на логиката , понеже моята кожа е Мазна че винаги трябва да имам нещо върху нея за да я предпазва от омазняване

ще пробвам да се ограничавам.

SeXyL[!]Nk@
07-28-2008, 18:01
Само ще кажа , че със сперма лицето става като бебешко дупе. :grin: :D

japixloops
07-28-2008, 18:07
^ сериозно ? ъм все пак няма да пробвам :lol: :lol:

japixloops
07-28-2008, 18:37
запече темата . ам да подясня проблема пак . трябва ми нещо за кожата за през Денем

зимата си взимам Виши(Vichy) но лятото ??

mrssmith
07-29-2008, 06:12
ако отидеш в добър козметичен магазин или при някоя козметичка, ще ти погледнат кожата и ще ти кажат какво точно е подходящо за нея. повечето кремове са дневни. купи си такъв, на който не е упоменато че е за през нощта, и да е за мазна кожа.
дори мазната кожа се нуждае от редовна хидратация, а не от изсушаване. просто от почистване. аз съм чувала от приятелка за дневния крем на ELEA за мазна и смесена кожа. той е точно за лятно време, в него има слънцезащитен фактор. от зелената серия на ELEA е и не е скъп.
а можеш да идеш в някоя аптека и със сигурност ще ти предложат лосиони и кремове за мазна кожа. ;)

japixloops
07-29-2008, 10:44
утре заминавам на море , и съм решил твърдо като се прибера Да отида на ДЕРМАТОЛОГ ! :x


чувствам се депресиран ;(

mrssmith
07-29-2008, 20:36
ами отиди, определено е добро решение.
а морето може да ти се отрази добре, на мен мн хубава ми става кожата като се напече на слънце. :-P

japixloops
07-29-2008, 20:41
да мерси . за съдействието наистина го оцелявам :-)

дано се пооправи :)

mrssmith
07-29-2008, 20:42
стискам палци :-)

japixloops
07-29-2008, 20:45
да мерси . за съдействието наистина го оцелявам (ОЦЕНЯВАМ БОЖЕ МИЛИ ! ) :-)

дано се пооправи :)



едит: :lol: :lol: :lol: