PDA

View Full Version : Вярно ли е,че щом навършиш 18 трябва да отидеш на гинеколог?



alexandra_00
07-28-2008, 19:23
здравейте момичета,иска да ви питам нещо,вярно ли е че когато навършиш 18 год.личната задължително те праща на гинекологичен преглед.аз ам още на 15...не съм девствена ,но все пак питам,а и мн ме е страх...благодаря предварително за вниманието


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

SeXyL[!]Nk@
07-28-2008, 19:29
Еми аз съм на 18,и поне аз незнам за такова нещо.А и от какво те е страх?Нали дори да те пратят ще е като станеш на 18... ;) а тогава ще си пълнолетна и майка ти нищо не може да ти каже.

alexandra_00
07-28-2008, 19:35
не ме е страх толкова от майка ми,колкото от онзи стол "магаре" май му викат :cry:

SeXyL[!]Nk@
07-28-2008, 19:42
не ме е страх толкова от майка ми,колкото от онзи стол "магаре" май му викат :cry:

Еми то не е много приятно попринцип,то и на мен не ми е приятно...ама се свиква............ :)

miloto_girl_4e
07-28-2008, 20:26
Не е вярно, аз съм на 18 и никъде не са ме пращали :)
Столът не е страшен, може да си притеснена, че лягаш пред гинеколожката, но на нея грам няма да и направиш впечатление, все пак колко момичета преглежда на ден..

Vikitooo
07-29-2008, 06:33
Пълна глупост! Незнаех, че има възрастова граница , за да посети човек гинеколог.

Slun4evko
07-29-2008, 06:34
1. Няма нищо страшно в 'магарето'
2.Не те пращат задължително,но е хубаво да се прави след като навършиш 18 и дори да си девствена-все пак трябва да си отговорна към собственото си здраве. А хората,които правят секс и преди 28 трябва поне профилактично да посещават гинеколог.
3.ТИ трябва задължително да ходиш на гинеколог поне вднъж годишно след като си полово активна. Иначе рискуваш да се сдобиеш с някакви инфекции и куп други проблеми без дори да се усетиш,а когато това стане да е прекалено късно. Сама носиш отговорност за здравето си,но щом някакъв глупав страх те спира да идеш на съответния лекар,не смятам че си достатъчно зряла за да водиш полво живот. Аман от лапенца.