PDA

View Full Version : Фитнес програма ?!?!



wo0p
07-29-2008, 06:15
здравейте .. значи почнах да тренирам фитнес от 2,3 седмици на 15 съм и си направих една програма ..

Понеделник: гръб ; корем
Сряда: бицепс ; трицепс ; корем
Петък: гърди ; рамо ; трапец ; корем
Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

искам да ви попитам дали е добра , ако не .......

бтв:слабичак съм .. ама съм релефен горе долу 8) 8-) :-P а и имам една дупка .. по рождение м/у гърдите,незнам,мисля че е на слънчевия сплит точно може и малко по нагоре ... ама е много дълбока и не е много много хубаво :) .. ако ми кажете как да я оправя :-o

Chacho
07-29-2008, 06:54
Дупката си е дупка, може би ще успееш да я позамажеш като качиш маса, но си личи. Орежи корема 2 пъти, така че да ти е през ден. Програмата не е лоша, предполагам искаш да качиш маса. Подбери си упражненията, реда, сериите, повторенията и изпълнението, и резултатите ще са бързи и добри. Айде успех, брат! :)

mgs_92
07-29-2008, 07:44
Vij sa, za dupkata idi si na lekar, toi 6te ti obqsni. A za programata..... :? ne mislq, 4e e mn dobra. Po-dobre si idi pri fitnes instruktor da pita6 za neq, ina4e az treniram s dumpeli v domap6ni usloviq i moita programa e:

Ponedelnik: biceps, triceps, predmi6nica;
Vtornik: korem;
Srqda: gurdi, ramo;
Chetvurtak: korem;
Petuk: kraka;
Subota: korem;
Nedelq: grub, trapec
Ponedelnik: korem;
Vtornik: biceps.... mislq, shva6ta6 kak stava :)

machine
07-29-2008, 15:54
така явно нямате инструктор в залата,който да ти каже,че нямаш стаж и ти трябва кръгова тренировка,която да правиш 2-3 месеца.
Ето ти я:бедрено сгъвна и разгъване,лег,скрипец зад врат,раменна преса с дъмбели,скрипец за трицепс,сгъване с крив лост,коремни преси.
За дупката си е генетично,но като напомпаш и изградиш маса ан гърдите няма да си личи толкова.


Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

малко от това,малко от онва-не трябва да даваш преимущество на определени мускулни групи:
1.изграждане на нехармонично тяло
2.възможност от претрениране

през ден тренираш без уикендите

PerfectStrang3r
07-29-2008, 16:56
Програмата е тъпо изготвена - личи си, че си новак.

Предлагам ти да започнеш с това: http://www.bb-team.org/workout/1359/

След като минат 4-5 седмици смени на това: http://www.bb-team.org/workout/1291/

След известно време и почувстваш, че тази програма ти е слабичка избери си 3 или 4-дневен сплит от някой сайт и тренирай :)

machine
07-29-2008, 17:26
PerfectStrang3r да новак съм-година и половина сериозно тренирам,интересувам се и попивам знания от всякъде-книги,статии в нета,инструктори и canis_dirius ме светна малко.Видях ти снимките пич в импулс.На 17 -168см/70кг/110 гръдна/37 ръка,да нямам никакъв релеф,но мазнината ми е малко-структура.Сега съм на нвд и съм спаднал,но ти какво си изградил като мускулатура бе пич?Кое е тъпото на програмата-с такава се почва,за да свикне момчето с натоварването и после да гради маса.

Вземи малко се поинтересувай и попрочети-защо упражненията са на суперсерии,защо се правят по 3 серии за всички мускули без тези на ръцете-да др са по-големи,но трицепса е по-голям от бицепса.Не се изказвай неподготвен-то ако ставаше всичко с нета нямаше да има фитнес инструктори

PerfectStrang3r
07-29-2008, 18:10
PerfectStrang3r да новак съм-година и половина сериозно тренирам,интересувам се и попивам знания от всякъде-книги,статии в нета,инструктори и canis_dirius ме светна малко.Видях ти снимките пич в импулс.На 17 -168см/70кг/110 гръдна/37 ръка,да нямам никакъв релеф,но мазнината ми е малко-структура.Сега съм на нвд и съм спаднал,но ти какво си изградил като мускулатура бе пич?Кое е тъпото на програмата-с такава се почва,за да свикне момчето с натоварването и после да гради маса.

Вземи малко се поинтересувай и попрочети-защо упражненията са на суперсерии,защо се правят по 3 серии за всички мускули без тези на ръцете-да др са по-големи,но трицепса е по-голям от бицепса.Не се изказвай неподготвен-то ако ставаше всичко с нета нямаше да има фитнес инструктори

Хех, приятел, аз казах на wo0p, че е новак. За тебе абсолютно нищо не съм казал... Също не помня да съм споменал, че претендирам да съм с изградена мускулатура. Поне за начинаещи мисля, че го разбирам, тъй като съм минавал през този период.

Отгоре на всичкото аз не ходя на фитнес от година - занимавам се с други спортове. Можеше да не се заяждаш. Исках да помогна на момчето, ама явно ти разбираш повече - ок, обясни му. Аз се оттеглям.

machine
07-29-2008, 18:19
ИЗВИНЯВАМ СЕ!!!НЕ СЪМ ТЕ РАЗБРАЛ ПРАВИЛНО,ЗА КОЕТО СЕ ИЗВИНЯВАМ!!! :oops: :( :?

HenykucT
07-29-2008, 20:24
здравейте .. значи почнах да тренирам фитнес от 2,3 седмици на 15 съм и си направих една програма ..

Понеделник: гръб ; корем
Сряда: бицепс ; трицепс ; корем
Петък: гърди ; рамо ; трапец ; корем
Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

Така, да започнем от първото и най-важно нещо : гръб и корем никога не се тренират заедно, защото първо се пренатоварва кръста и второ има голям риск отконтузии и схващания. Второ наистина тренировката е шит, а и се тренира само по три пъти в седмицата. Събота или Неделя, който там ти е почивния ден може да правиш само ПУЛС тренировка ( колело, пътека и т.н. ) .. Ето ти примерна тренировка, с която ще имаш по-голям ефект.

Понеделник : Рамо, Гръб ... почивка
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди
Четвъртък : Корем, Крака ...

Мускулните маси се тренират последователно като се почва от най-горната част на тялото и до края на седмицата се стига до долната част на тялото. Така тялото не се пренатоварва и има по-голям резултат.

п.п. Ако имаш повече въпроси, ми пиши ЛС. Повярвай ми, има какво да учиш още :)

mgs_92
07-29-2008, 22:11
здравейте .. значи почнах да тренирам фитнес от 2,3 седмици на 15 съм и си направих една програма ..

Понеделник: гръб ; корем
Сряда: бицепс ; трицепс ; корем
Петък: гърди ; рамо ; трапец ; корем
Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

Така, да започнем от първото и най-важно нещо : гръб и корем никога не се тренират заедно, защото първо се пренатоварва кръста и второ има голям риск отконтузии и схващания. Второ наистина тренировката е шит, а и се тренира само по три пъти в седмицата. Събота или Неделя, който там ти е почивния ден може да правиш само ПУЛС тренировка ( колело, пътека и т.н. ) .. Ето ти примерна тренировка, с която ще имаш по-голям ефект.

Понеделник : Рамо, Гръб ... почивка
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди
Четвъртък : Корем, Крака ...

Мускулните маси се тренират последователно като се почва от най-горната част на тялото и до края на седмицата се стига до долната част на тялото. Така тялото не се пренатоварва и има по-голям резултат.

п.п. Ако имаш повече въпроси, ми пиши ЛС. Повярвай ми, има какво да учиш още :)

Ami predmi6nicata i trapeca.....ili da ne gi trenira :?

SiegHeil
07-29-2008, 22:14
Първо, трябва да си вкараш големите мускулни групи(гръб, гърди) в началото на седмицата...няма как да си дигаш лежанката като с мускулна треска на ръце, сеш се...бицепса и трицепса най добре в края на седмицата че да могат да си починат...а за крака най добре тичай много, хем правиш крака, хем оформяш цялото тяло и сваляш сланините...

HenykucT
07-30-2008, 07:19
здравейте .. значи почнах да тренирам фитнес от 2,3 седмици на 15 съм и си направих една програма ..

Понеделник: гръб ; корем
Сряда: бицепс ; трицепс ; корем
Петък: гърди ; рамо ; трапец ; корем
Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

Така, да започнем от първото и най-важно нещо : гръб и корем никога не се тренират заедно, защото първо се пренатоварва кръста и второ има голям риск отконтузии и схващания. Второ наистина тренировката е шит, а и се тренира само по три пъти в седмицата. Събота или Неделя, който там ти е почивния ден може да правиш само ПУЛС тренировка ( колело, пътека и т.н. ) .. Ето ти примерна тренировка, с която ще имаш по-голям ефект.

Понеделник : Рамо, Гръб ... почивка
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди
Четвъртък : Корем, Крака ...

Мускулните маси се тренират последователно като се почва от най-горната част на тялото и до края на седмицата се стига до долната част на тялото. Така тялото не се пренатоварва и има по-голям резултат.

п.п. Ако имаш повече въпроси, ми пиши ЛС. Повярвай ми, има какво да учиш още :)

Ami predmi6nicata i trapeca.....ili da ne gi trenira :?

Четете малко литература и се образовайте ... Предмишницата се комбинира с трицепса, а трапеца с рамото ... :wink:

HenykucT
07-30-2008, 07:20
Първо, трябва да си вкараш големите мускулни групи(гръб, гърди) в началото на седмицата...няма как да си дигаш лежанката като с мускулна треска на ръце, сеш се...бицепса и трицепса най добре в края на седмицата че да могат да си починат...а за крака най добре тичай много, хем правиш крака, хем оформяш цялото тяло и сваляш сланините...

Пълни глупости ... ако тренираш така за никъде не си ... :wink:

cSSiE
07-30-2008, 15:38
здравейте .. значи почнах да тренирам фитнес от 2,3 седмици на 15 съм и си направих една програма ..

Понеделник: гръб ; корем
Сряда: бицепс ; трицепс ; корем
Петък: гърди ; рамо ; трапец ; корем
Събота: малко гръб ; малко гърди ; крака ; корем

искам да ви попитам дали е добра , ако не .......

бтв:слабичак съм .. ама съм релефен горе долу 8) 8-) :-P а и имам една дупка .. по рождение м/у гърдите,незнам,мисля че е на слънчевия сплит точно може и малко по нагоре ... ама е много дълбока и не е много много хубаво :) .. ако ми кажете как да я оправя :-o
програмата ти е добра, но ти препоръчвам да правиш рамото в отделен ден както и краката :) и ги обърни малко примерно Понеделник Гърди Вторник гръб Сряда почивка четвъртък ръце петък почивка събота Рамо Петък крака

machine
07-30-2008, 15:47
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди

Защо 3 мускула в 1 ден?Най-добре е да се почват с гърди тренировките и също се почва от по-големият към по-малкият мускул да се тренира.Тука ми бяга логиката-обясни ако искаш защо си избрал този вариант

cSSiE
07-30-2008, 15:51
и гледай всеки ден да правиш корем .. голяма мъка е този корем поне за мен ... :)

machine
07-30-2008, 15:53
и гледай всеки ден да правиш корем .. голяма мъка е този корем поне за мен ...

то и за мен е мъка-нито плочки,нито нищо шкембе,ама шанс
3 пъти седмично мах да го прави,защото и той е като останалите мускули и се нуждае от възстановяване

Seducti0n
07-30-2008, 15:57
S edna ideika po-malak dali bi mogul da bude?

cSSiE
07-30-2008, 16:06
и гледай всеки ден да правиш корем .. голяма мъка е този корем поне за мен ...

то и за мен е мъка-нито плочки,нито нищо шкембе,ама шанс
3 пъти седмично мах да го прави,защото и той е като останалите мускули и се нуждае от възстановяване
и аз съм така по средата и колкото да го правя ... незнам и винаги ми е трудно по едно време го правех много после се поспрях за седмица две и после пак мъкиии, но си прав трябва да си почива.. и това е мисля, че ми умряха надеждите за плочки, но пук и без тях мога да мина :) пък иначе ще си го правя :)

cSSiE
07-30-2008, 16:07
S edna ideika po-malak dali bi mogul da bude?
Цвети нищо не казваш за снимчицата ... голяма ли е ? да намалям ли още пикселите или да си оставя подписа така.. :) ?

HenykucT
07-30-2008, 16:37
Абе, фитнес маниаците .. вие четете ли, какво пишете въобще .. ама грам не разбирате от фитнес, пък да не говорим за създаването на програма. И как ще се тренира всеки ден корем, като това е най-натоварващия мускул на тялото. Вие имате ли акъл бе ...

п.п. Пич прочети внимателно поста ми и повярвай, че това е най-полезното за теб :)

cSSiE
07-30-2008, 16:52
Абе, фитнес маниаците .. вие четете ли, какво пишете въобще .. ама грам не разбирате от фитнес, пък да не говорим за създаването на програма. И как ще се тренира всеки ден корем, като това е най-натоварващия мускул на тялото. Вие имате ли акъл бе ...

п.п. Пич прочети внимателно поста ми и повярвай, че това е най-полезното за теб :)
ами така тренира се Аз съм си плащал за програма като почнах преди фитнеса и всеки ден по програма имах корем и програмата ми доло горе съвпадаше с неговата идея само че аз си поразкъсах малко програмата като отделих рамото в отделен ден Явно ти не си на ясно за корем се праввят леки упр като коремни преси и машина да не ти е гърди или гръб че да не може всеки ден Айде не ми говори като незнаеш
И корема винаги остава да се прави накрая

machine
07-30-2008, 16:54
Понеделник : Рамо, Гръб ... почивка
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди
Четвъртък : Корем, Крака ...


понеделник,сряда и четвъртък;почва от малките мускули към големите;


Мускулните маси се тренират последователно като се почва от най-горната част на тялото и до края на седмицата се стига до долната част на тялото. Така тялото не се пренатоварва

от сряда къде му отива възстановяването-прави гърди,а на следващщият ден крака?

2 дни последователни тренира и после 4 почивка ?

cSSiE
07-30-2008, 16:55
и как ще прави гърди бицепс и трицепс в един ден бре то това е невъзможно не съм съгласен с това и мн хора ще ме подкрепят... :?

machine
07-30-2008, 16:57
непукист е прав за корема-сугласен съм с него,а че се прави последн-да,прав си

cSSiE
07-30-2008, 16:58
Понеделник : Рамо, Гръб ... почивка
Сряда : Бицепс, Трицепс, Гърди
Четвъртък : Корем, Крака ...


понеделник,сряда и четвъртък;почва от малките мускули към големите;


Мускулните маси се тренират последователно като се почва от най-горната част на тялото и до края на седмицата се стига до долната част на тялото. Така тялото не се пренатоварва

от сряда къде му отива възстановяването-прави гърди,а на следващщият ден крака?

2 дни последователни тренира и после 4 почивка ?
мда много неправилно ... по добре перз ден да ходи и да не прави 3те в един ден гърдите да ги отдели ... в друг ден 4 дена почивка просто нема смисъл

HenykucT
07-30-2008, 17:00
Абе объркал съм деня бе ... Петък ще тренира ... и разбирачите, недейте мн да лаете, като сте гледали прекалено много Фитнес Мафия по Мсат или к'фото е там ... гърдите, бицепса и трицепса се тренират точно на един ден. трицепса е от ръката и се тренира заедно с бицепса. Гърдите се оформят с бицепса, за да не се получава пренатоварване. Защото как ще тренира на единия ден бицепс, а на другия гърди .. хайде де, тренирайте вие ?

И не ми говорете кой знае и кой не. Фитнес инструктор съм от 3 години и много добре знам какво значи тренировка, фитнес, дни за трениране, мускулни маси и т.н. ... ае не ме занимавайте с глупости ...

cSSiE
07-30-2008, 17:01
непукист е прав за корема-сугласен съм с него,а че се прави последн-да,прав си
е незнам брат в моята програма дето ми дадоха всеки ден имах след упражненията корем
примерно понеделник бе6е гърди рамо корем (коремнишс дигане на крака на шпиц тялотощ и на машина ) вторник гръб корем сярда почивка четвъртък ръце корем петък крака корем Нешо такова беше но аз махнах рамото и го тупнах в събота :)

cSSiE
07-30-2008, 17:03
Абе объркал съм деня бе ... Петък ще тренира ... и разбирачите, недейте мн да лаете, като сте гледали прекалено много Фитнес Мафия по Мсат или к'фото е там ... гърдите, бицепса и трицепса се тренират точно на един ден. трицепса е от ръката и се тренира заедно с бицепса. Гърдите се оформят с бицепса, за да не се получава пренатоварване. Защото как ще тренира на единия ден бицепс, а на другия гърди .. хайде де, тренирайте вие ?

И не ми говорете кой знае и кой не. Фитнес инструктор съм от 3 години и много добре знам какво значи тренировка, фитнес, дни за трениране, мускулни маси и т.н. ... ае не ме занимавайте с глупости ...
незнам инструктора дет ми даде програмата за 10 лева е към 7 год и повече там ако иска6 ще ти дам адрес да говорите аз ти казвам той как ми дади нещата да правя

machine
07-30-2008, 17:05
ми всеки път след тренировка-1 път е излишен,но щом са ти казали.А гърди,рамо е опасно,но и адски натоварващо-мн се кефя е на тоя вариант ан гърдите или гърди с крака са ще почвам-яко болка

HenykucT
07-30-2008, 17:07
Не знам инструктора как ти е казал, явно както е прицинил ... Всяко тяло, всеки организъм възприема тренировката и натоварването различно .. и тренировката не е една точно определа, а са няколко варианта : за отслабване, за релеф, за покачване на мускулната маса, за стягане и т.н. ... И много зависи от Ръста и Килограмите на човек ... така, че пичове, недейте да спорите там където не ви е работата :)

cSSiE
07-30-2008, 17:07
ами много се уморявам затова го преместих в отделен ден то просто .. грохваш то за гърди има много упражнения и за рамо .. и съвсем се сгрчваш :)

machine
07-30-2008, 17:11
HenykucT айде добре-винаги има и по-запознати от теб

[/quote]ами много се уморявам затова го преместих в отделен ден то просто .. грохваш то за гърди има много упражнения и за рамо .. и съвсем се сгрчваш


без болкя няма успехи бате да знае6
no pain no gain

cSSiE
07-30-2008, 17:13
мда така е :) няма да се оплаквам :) не съм женчо :D който се мъчи после се пъчи :D :D :D

ShadyRecords
07-30-2008, 19:28
Аман от разбирачи пич ползвай тая програма ако си новак прави базови 1 месец и тогава ако имаж поне 1 месец стаж почвай

Пн - гърди, бицепс, (корем)
Ср - (трапец), рамо, крака
Пт - гръб, трицепс, (корем)

SiegHeil
07-30-2008, 21:15
Първо, трябва да си вкараш големите мускулни групи(гръб, гърди) в началото на седмицата...няма как да си дигаш лежанката като с мускулна треска на ръце, сеш се...бицепса и трицепса най добре в края на седмицата че да могат да си починат...а за крака най добре тичай много, хем правиш крака, хем оформяш цялото тяло и сваляш сланините...

Пълни глупости ... ако тренираш така за никъде не си ... :wink:
Абе по тоя начин съм дигнал 15 кг (чиста маса, не говоря за сланини) за около 10 месеца без добавки... ^^

Myrth
07-30-2008, 21:25
15 кг чиста маса за 10 месеца по ТОЗИ начин не ми се вярва да си качил. Като цяло чиста маса е невъзможно да се качи, друг е въпросът, че може да изглежда като чиста.

А крака се правят с клек, не обърквай хората, че за краката стига само тичкане...

SiegHeil
07-30-2008, 21:43
+- 1-2 килограма сланини най много...нямам паласки, месец - два и ще имам плочки...достатъчно чисто..
А аз крака съм правил точно 1 месец, имам 60-65 см(по спомени) обиколка на бедро...тренирам карате, силови упражнения правим рядко, така че всичко съм го направил от тичането...