PDA

View Full Version : гробища :)



jujulinkaa
07-29-2008, 08:13
вчера по БТВ чух че в България щели да праят гробище за домашни животни е.. кажете си мнението :) за или против на мен честно казано ми е все едно :D

Orono
07-29-2008, 08:25
Честно ли 'е? Ай' стига е'...

dmgto
07-29-2008, 08:28
А ако умре слона от зоо градината :D :D :shock:

otherworldly
07-29-2008, 08:32
Няя лошо, дето ша се чудиш къде да си захвърлиш кучето

Canis_Dirus
07-29-2008, 08:40
Аз чух, че вече са дали две концесии на "Волф" и "Дитц" за София и на "Чистота" за Пловдив...

bulgarche
07-29-2008, 09:19
А ако умре слона от зоо градината :D :D :shock:
Ще нахранят лешоядите ;)

Гробище за домашни кучета има в Казанлък на Тюлбето. На не повече от 500 метра северозападно от Тракийската гробница, в борова горичка. Има надгробни плочи, некролози, цветя...

07-29-2008, 09:30
Против. Смешни американски глупости.

Jamalska
07-29-2008, 09:38
Е тфа за Ямбол.
За слона в зоопарка надали..нали беше умряла една слоница и я направиха на пържоли за хищниците,дет пребивават там.
Обаче бих си погребала там животинчето,че в нащо импровизирано гробище минават кучета и разравят плитките гробове.не е яко

6emet4e
07-29-2008, 11:52
и мене ми е все тая...аз и без тва си нямам животинче в къщи....но пък иначе няма лошо :)

babity
07-29-2008, 12:48
Смятам, че е необходимо. При нас кремацията си е едно доста скъпично "удоволствие" и това би била една добра алтернатива. Да не говорим, че повечето хора изхвърлят труповете на животинките си на полето... :o

bulgarche
07-29-2008, 13:12
Да не говорим, че повечето хора изхвърлят труповете на животинките си на полето... :o
Добре правят, лешоядните и хищните птици ще има с какво да се хранят ;)

babity
07-29-2008, 13:17
Може и така да е. За мен това е неуважение към животното, което еди-колко-си години ми е служило вярно. Да не говорим, че деля леглото си с кучето. Немислимо е да изхвърля трупа му някъде си!

amazonkata90
07-29-2008, 13:30
Това вече е е*аси простотията! Колко други проблеми има, а някои са се загрижили за гробища за кучета, котки и канарчета... Ето какво става, когато човек има твърде много свободно време...

_showy_
07-29-2008, 14:03
Ами аз съм За! Кофти е да гледаш някакво животинче с години и после да го хвърлиш в кофтите. :?

Swinkenhoffer
07-29-2008, 14:27
Крайно време беше... Идеята да си закопам кучето в общия двор на кооперацията не ме блазни.

А тея, които си изхвърлят домашните любимци... бля. :shock:

babity
07-29-2008, 14:29
Може и така да е. За мен това е неуважение към животното, което еди-колко-си години ми е служило вярно. Да не говорим, че деля леглото си с кучето. Немислимо е да изхвърля трупа му някъде си!

може да те надживее,не се знае... на него ще му е все тая за твоя труп примерно :)

Историята показва друго. Има десетки паметници, издигнати в чест на кучета, фанатично привързани към стопаните си. Няма да цитирам в момента имена, градове и години, но много от кучетата, на които са построени паметници са прекарвали остатъка от живота си на гроба на стопанина си или на последното място, където са го видели. А дори и да изключим тези редки случаи на толкова силна привързаност, кучето не е разумно същество... за разлика от нас!

Swinkenhoffer
07-29-2008, 14:35
Може и така да е. За мен това е неуважение към животното, което еди-колко-си години ми е служило вярно. Да не говорим, че деля леглото си с кучето. Немислимо е да изхвърля трупа му някъде си!

може да те надживее,не се знае... на него ще му е все тая за твоя труп примерно :)

Историята показва друго. Има десетки паметници, издигнати в чест на кучета, фанатично привързани към стопаните си. Няма да цитирам в момента имена, градове и години, но много от кучетата, на които са построени паметници са прекарвали остатъка от живота си на гроба на стопанина си или на последното място, където са го видели. А дори и да изключим тези редки случаи на толкова силна привързаност, кучето не е разумно същество... за разлика от нас!
Даа, май по Дискавъри даваха за едно териерче в Англия, което след смъртта на стопанина си, всеки ден ходило на гробищата. Направили паметник на животинката точно до гроба на човека. :)

Всъщност... http://flickr.com/photos/mhjohnston/224154009/

vuvs
07-29-2008, 17:47
ЗА! за да не погребват милите животинки в задните си дворове или да ги изхварлят в контеинери,реки и тн.

pandelka
07-29-2008, 18:01
Аз съм за..Животните го заслужават..все пак колкото и да е примерно да си имал куче..близо 10 години винаги да е било с теб и т.н..ти свикваш с него а като умре поне траа да бъде на по-добро място вместо закопано в някой двор или в някоя градинка зад блока или в най-лошия случай хвърлено в кофата :x :?

RAWRRR
07-29-2008, 18:05
http://youtube.com/watch?v=5rHDkMQXotI

haterkata
07-29-2008, 18:15
ми все ми е тая 8)

LiLGrizzly
07-29-2008, 18:24
А ако умре слона от зоо градината :D :D :shock:
:lol:

Orono
07-29-2008, 18:26
ми все ми е тая 8)
Да, ама кат' умре хамстера на осиновеното ти братче и ще се чудите к'во да го правите.
8)