PDA

View Full Version : Атеистично изказване



Kman
07-29-2008, 22:38
Никой да не се чувства обиден от написаното.....

Ето какво прочетох скоро:
"МОЖЕ ДА ВЯРВАТЕ НА БИБЛИЯТА
аКО РАЗБИРАТЕ ТОВА СЛОВО. тО НЕ Е НАПИСАНО ДА СЕ ЧЕТЕ САМО КАТО КНИГА, ПОМАН, А Е НАПИСАНО ЗА ДА СЕ НАУЧИ ЧОВЕКА ДА ПАЗСЪЖДАВА САМОСТОЯТЕЛНО.
А НЕ ДРУГИ ДА МУ ОБЯСНЯВАТ ИЗСМУКВАКИ ОТ ПРЪСТИТЕ СИ ЛЪЖИ.бИБЛИЯТА както и КОРАНА са книги, които ни учат на словото , да го опознаваме. И след като опознаем СЛОВОТО ще опознаем и живота.
Защото живота е една сложна наука.
Библията може да изглежда като история, но не е само това, тя е философия и всичко останало и се чете анализирайки ДУМИТЕ. в ТЯХ Е ИСТИНАТА. н О ЗА ДА СЕ ЧЕТАТ ДУМИТЕ Е НУЖНО, ОТВАРЯНЕ НА РАЗУМА за да получи човек асимилационната способност….”
И ето какъв беше отговорът ми:
Ле-лееееееееееееее е на тва му се вика простотия и глупост.Науката сама по себе си отрича съществуването на божествени идиотщини.Философията се гръди на съмнението,защо тогава не се съмняваш в религията,човек може да се съмнява във всичко,докато не бъде доказано научно!
Ти знаеш ли изобщо кво е слово….способността да разговаряме…ами те и животните разговарят помежду си,но по различни начини!Значи ти вярваш че светът е създаден за 6 дена и че Адам и Ева са имали двама сина,единия от които е убил другия и от тези трима човека са произлезли всичките хора на този свят!Религията е силата която е убила най-много хора на тази планета!
От религията не можеш да научиш нищо за света,защото светът се базира на еволюцията,а религията се противопоставя на еволюцията,отрича я,като единственния й аргумент е че щом сега от маймуните не произлизат хора,следователно не съществува еволюция….което е невероятна глупост!Човекът НЕ е произлязъл първо от маймуната и второ еволюцията е толкова очевидна че още малко ще ви избоде очите!
А какво казва религията за динозаврите….НИЩО не казва!А какво казва за Маите,египтяните,будистите и мюсюлманите…..НИЩО!Казва само че ако не следваш християнството ще отидеш в ада!?!?А мога да ви кажа че Маите….съществували много преди християнството са имали дори и канализация и знания надхвърлящи тези на християнските убеждения!
ПОРАСТНИ!
Религията е създадена за да се контролират масите!Това е средство за контрол и послушание,никъде и никога не е съществувало добро и зло докато религията не ги внесе в света,за да буди страх….понеже видиш ли ако не си добричък,отиваш централно в ада и ще гориш во веки веков….толкова невероятно!А тези два термива добро и зло,бог и дявол,бяло и черно са изкривени…..НЯМА ТАКОВА НЕЩО като добро или зло,има полезно и вредно,защото едно нещо за един е полезно,но за друг може да е вредно и затова НЕ трябва да се слагат Еталони на всико и да се определя кое е добро и кое е лошо!
Още един последен факт….след като бог е създал човекът по свой образ и подобие,тогава защо никъде където той се споменава и никъде където пише че хора са го виждали не пише за това как изглежда!Пише се само за светлина от небето и няква си енергия.На иконите са изрисувани само христос,дева мария и апостолите,но не и бог….въпреки че “сме създадени по негов образ и подобие”!?!?Е аджаба то тоя бог,чернокож ли е….мулат метис европеиден!?!?


Очаквам коментари,критики и дори и анатемосвания,защото знам че християните колкото и да са добри и колкото и да вярват в силата на любовта и добротата от все сърце пожелават на другите да отидат в Ада.......хах като казах любов,се сетих,че на някакво място бях прочел че бог е любов......много интересно,а аз знам че любовта е химия,хормон който се приема от рецепторите и влияе на тялото също като адреналина и многото другите хормнони бушуващи в тялото на човек!
Опа....пак се отплеснах....е оставям ви вие да прецените дали говоря врели некипели или съм на прав път(!реторичен въпрос!)!

Christ
07-29-2008, 22:52
Така.. я сега да разкостим каквото си казал.



Ле-лееееееееееееее е на тва му се вика простотия и глупост.Науката сама по себе си отрича съществуването на божествени идиотщини.

Алберт Айнщайн е вярвал в "божествени идиотщини" както и доста видни учени. Самият Чарлз Дарвин е бил Християнин.


Философията се гръди на съмнението,защо тогава не се съмняваш в религията,човек може да се съмнява във всичко,докато не бъде доказано научно!

Да, гръди се.

Човек може да се съмнява колкото си иска и в каквото си иска. Аз съм избрал да се съмнявам в така наречените ти учени, които ми казват, че жабата е станала на принц след 2 млрд. години съществуване.


Ти знаеш ли изобщо кво е слово….способността да разговаряме…ами те и животните разговарят помежду си,но по различни начини!

Ако животните разговаряха помежду си съзнателно сега нямаше да си в този форум.


Значи ти вярваш че светът е създаден за 6 дена и че Адам и Ева са имали двама сина,единия от които е убил другия и от тези трима човека са произлезли всичките хора на този свят!

Не точно.. Широка тема.


Религията е силата която е убила най-много хора на тази планета!

Хората, които убиват в името на Бог не са Негови. Всите ти църкви са извращение на светата вяра.


От религията не можеш да научиш нищо за света,защото светът се базира на еволюцията,а религията се противопоставя на еволюцията,отрича я,като единственния й аргумент е че щом сега от маймуните не произлизат хора,следователно не съществува еволюция

Псевдно науката ти не ме интересува и ти не си никой, за да кажеш на какво се базира света и на какво не.


Човекът НЕ е произлязъл първо от маймуната и второ еволюцията е толкова очевидна че още малко ще ви избоде очите!

Да, човекът е произлязъл от някакъв висш примат, който е произлязъл от маймуната... голема работа.


А какво казва религията за динозаврите….НИЩО не казва!

"Религията" ги описва точно. Бехемот, Левиатан в Библията и така наречените дракони по култури в цял свят.


А какво казва за Маите,египтяните,будистите и мюсюлманите…..НИЩО!Казва само че ако не следваш християнството ще отидеш в ада!?!?А мога да ви кажа че Маите….съществували много преди християнството са имали дори и канализация и знания надхвърлящи тези на християнските убеждения!

Надхвърлят ми гъза. Къде са маите? Няма ги. Следователно не са знаели толкова... оцеляване на най-здравите, нали така беше?



Религията е създадена за да се контролират масите!Това е средство за контрол и послушание,никъде и никога не е съществувало добро и зло докато религията не ги внесе в света,за да буди страх….понеже видиш ли ако не си добричък,отиваш централно в ада и ще гориш во веки веков….толкова

Горепосоченото показва колко всъщност знаеш за "религията".




Още един последен факт….след като бог е създал човекът по свой образ и подобие,тогава защо никъде където той се споменава и никъде където пише че хора са го виждали не пише за това как изглежда!Пише се само за светлина от небето и няква си енергия.На иконите са изрисувани само христос,дева мария и апостолите,но не и бог….въпреки че “сме създадени по негов образ и подобие”!?!?Е аджаба то тоя бог,чернокож ли е….мулат метис европеиден!?!?

Отново ме оставяш без думи.




Пич, добре е, че можеш да разсъждаваш, но вземи се понаучи малко поне за какво говориш...

Очаквам отговор от теб.

nailana
07-29-2008, 22:55
Незнам дали си чувал за преживявания близки до смъртта(ПБС).Дори не съм ти изчела целия коментар.Първите ти изречения след цитата ми убиха желанието и вече съм доста раздразнителна.Достатъчно съм говорила и за фалшивата църква,и за религията,която е с цел да манипулира,и тези икони са пълни глупости.Заблудените Ви дезориентирани и промити мозъци ме объркват тотално вече.
Ето вече какви теми се пишат след 24.00 часа......за които предполагам ще имам силите да коментирам чак утре на светло.

+1 за коментара на Christ.

Myrth
07-29-2008, 23:02
Този път заставам на страната на Найлана. Не за друго, просто с такъв стил и отношение авторът не може да очаква писанията му да се вземат насериозно :?

Christ
07-29-2008, 23:05
Този път заставам на страната на Найлана. Не за друго, просто с такъв стил и отношение авторът не може да очаква писанията му да се вземат насериозно :?

Този не е атеист, този е идиот. С атеистите, с които съм говорил мога да съм пръв приятел без абсолютно никакви проблеми.

lsd43
07-29-2008, 23:18
Този път заставам на страната на Найлана. Не за друго, просто с такъв стил и отношение авторът не може да очаква писанията му да се вземат насериозно :?

Този не е атеист, този е идиот. С атеистите, с които съм говорил мога да съм пръв приятел без абсолютно никакви проблеми.


Ми не се чуди все повече "умници" се навиват да четат глупостите в учебниците,но най-лошото е че им вярват.

Myrth
07-29-2008, 23:20
От четене не боли.

SiegHeil
07-29-2008, 23:20
Надхвърлят ми гъза. Къде са маите? Няма ги. Следователно не са знаели толкова... оцеляване на най-здравите, нали така беше?

Оцеляване на най-приспособимите* ;)
А има една древна китайска мъдрост : "Понякога приспособяването е силата на слабите."

lsd43
07-29-2008, 23:23
От четене не боли.

Зависи какво четеш. :)

Myrth
07-29-2008, 23:27
Винаги трябва да можеш да приемеш чужди гледни точки, независимо от това колко са абсурдни. Насаждането на овчи (стаден) манталитет и страхът от познанието са тежки пороци.[/b]

lsd43
07-29-2008, 23:32
Винаги трябва да можеш да приемеш чужди гледни точки, независимо от това колко са абсурдни. Насаждането на овчи (стаден) манталитет и страхът от познанието са тежки пороци.[/b]

Така ,не помня кой го беше казал ,едните вярват в Бог иму се подчиняват,другите вярват в науката и се подчиняват на системата и в двата случая тези хора нямат право на глас .Точно в това се крие проблемът на обществото ,все по малко хора мислят сами,повечето хора се водят по един изкуствено създаден манипулативен шаблон,който не има дава никаква свобода на действията.

Dreammy
07-30-2008, 00:09
Hm, ne znam kakvo da ti kaja.Seriozno.Samo shte otbeleja,che sum hristiqnka i poslednoto,koeto iskam e da otdesh v Ada,tova e napravo absyrdno. :? Inache - vseki vqrva v kakvoto si iska...

Kman
07-30-2008, 00:09
епф теориите на Дарвин са леко "демоде",представи си изражението на Айнщайн ако е можел да види сегашната техника с която разполагат учените и нещата които са създали.....и защо всеки набожен човек изкача точно с тези две личности.

"жабата е станала на принц след 2 млрд. години съществуване. "
И аз го четох едно подобно нещо за преобразуване от жаба в човек.......но съмняваш ли се в съществуването на ДНК-ато,компютърните технологиии,слънчевите батерии и новите лекарства.Всички тези неща са благодарение на науката.създаден за да направят живота по добър,по дълъг,по рядко да се боледува.


Животните да разговаряха....а те нима не си контактуват помежду си?Разликата между животното и човекът е че човекът има по голям мозък,с които осъзнава действията си и света около нега,за да може да оцелява в този свят,защото има животни които си закусват с голям кеф с човекшки бифтек.Това е оцеляване,първото правило на джунглата и понеже не сме в джунла се смятаме за хора,но има и хора които през целия си живот следват само инстинките си."Купони,пиянстване и тка и тка нататака,приемайки всичко за даденост,хвърляйки отпадаците си в природата.А това е деградация!Очевидно е че процента на смъртноста е доста по ниска в сравнение с преди 200 години,процента на умните хора е нарастнал,процента на високите хора е по голям,процента на хората които боледуват е по малък....и това го дължим на науката.......сега като се разболееш от настинка,отиваш в аптеката и си взимаш лекарства и до няколко дена си на крак пак.


Определено е широка,но ми кажи какъв е шансът в леко казано огромната вселена да има извънземни......шансът е големичък,не само големичък,а и даже как може въобще да се съмняваме,че не съществуват.

Света е един,той (светът) не се интересува от теб и мен,след 100 години никой няма да си спомня нито за мен нито за теб.Но светът не се базира на 10-те божи заповеди и промитите мозъци.Хах по времето на динозаврите,когато човекът не е съществувал са били в сила законите на природата и еволюцията.....оцелява най-силния и подобрява гена на бъдещето поколение,за да може след 30 поколение(примерно 30,но зависи от много фактори) на оцеляване на най-силния да има адаптиране към агресивната природа,иначе видът изчезва!

Левиатан.....Левиатан е едно от многото имена на дявола,а приказките за дракони са по древни от хтистиянството и са повлияни точно от динозаврите,но библията им придава "дяволит" облик.Което води до следващия извод.....човек се страхува от това което не познава и понеже се страхува,то той го оприличава на "дяволско".....като лунните затъмнения,които преди "много" години са били смятани за точно такива.


Маите са изчезнали ирония на съдбата,природно бедствие и недей да казваш че "бог" ги е наказал :D

Горепосоченото което показвало колко знам за религията всъщност е грозната и болезнена истина,и всички необременени и не заблудени хора се съгласяват с тезата ми.....говоря за вишисти и историци...


След толкова много фанатични изказвания които съм чувал,просто се бях ядосал и затова пишех толков халиво.

Нямате си и на идея колко апсурдни неща съм чувал,от вярващи хора и колко агресивно защитават теорията си която води до задънена улица,не за друго.....а защото им е промит мозъка и после се очаква от такива хора да създадат поколение.

Учебниците,какво да ти кажа за учебниците,ако бях си развивал знанията на основата на учебниците,сега нямаше да мога да водя спорове и да опровергавам тези теории.

Аз съм приятел и със протестанти и със агресивни християни и със християни вярващи в магии и със мюсюлмани които биха пребили човек ако заговори против корана и със атеисти и сатанисти.
Един въпрос.....къде отиват будистите след смъртта си,в рая или ада....

Christ
07-30-2008, 09:27
епф теориите на Дарвин са леко "демоде",представи си изражението на Айнщайн ако е можел да види сегашната техника с която разполагат учените и нещата които са създали.....и защо всеки набожен човек изкача точно с тези две личности.

Едната личност е основата на теорията ти, а другата е най-видното лице в науката.


"жабата е станала на принц след 2 млрд. години съществуване. "
И аз го четох едно подобно нещо за преобразуване от жаба в човек.......но съмняваш ли се в съществуването на ДНК-ато,компютърните технологиии,слънчевите батерии и новите лекарства.Всички тези неща са благодарение на науката.създаден за да направят живота по добър,по дълъг,по рядко да се боледува.

Точно ДНК-то ви е грешката. Промени в околната среда няма как да изменят базовите генетични инструкции. Кучето става вълк, койот, хиена и т.н. Какво имаме в началото? Куче. В края? Куче.

Теорията за еволюция гласи, че промените в ДНК-то се дължат на мутации. Мутациите, обаче от своя страна са повреди. Нека повредя кода на някоя програма, да видим дали ще изкара още 3 функции.



Животните да разговаряха....а те нима не си контактуват помежду си?Разликата между животното и човекът е че човекът има по голям мозък,с които осъзнава действията си и света около нега,за да може да оцелява в този свят,защото има животни които си закусват с голям кеф с човекшки бифтек.Това е оцеляване,първото правило на джунглата и понеже не сме в джунла се смятаме за хора,но има и хора които през целия си живот следват само инстинките си."Купони,пиянстване и тка и тка нататака,приемайки всичко за даденост,хвърляйки отпадаците си в природата.А това е деградация!Очевидно е че процента на смъртноста е доста по ниска в сравнение с преди 200 години,процента на умните хора е нарастнал,процента на високите хора е по голям,процента на хората които боледуват е по малък....и това го дължим на науката.......сега като се разболееш от настинка,отиваш в аптеката и си взимаш лекарства и до няколко дена си на крак пак.

СПИН, Рак, вродени генетични дефекти, проявени в средна възраст? Те не се лекуват.


Определено е широка,но ми кажи какъв е шансът в леко казано огромната вселена да има извънземни......шансът е големичък,не само големичък,а и даже как може въобще да се съмняваме,че не съществуват.

Аз не се съмнявам. Бог може да е създал и други същества. Ако не - пак Вселената е красиво място. :)


Света е един,той (светът) не се интересува от теб и мен,след 100 години никой няма да си спомня нито за мен нито за теб.Но светът не се базира на 10-те божи заповеди и промитите мозъци.Хах по времето на динозаврите,когато човекът не е съществувал са били в сила законите на природата и еволюцията.....оцелява най-силния и подобрява гена на бъдещето поколение,за да може след 30 поколение(примерно 30,но зависи от много фактори) на оцеляване на най-силния да има адаптиране към агресивната природа,иначе видът изчезва!

Добре, промит мозък. Ако 10те Божии заповеди нямаха никакъв ефект върху съзнанието ти (нещо, за което еволюцията няма обяснение), то ти ще ходиш насам натам да крадеш, да убиваш... Най-накрая и ти самия ще бъдеш убит. Без тези заповеди щяхме да сме си още в античността, да се бием и да се убиваме...


Левиатан.....Левиатан е едно от многото имена на дявола,а приказките за дракони са по древни от хтистиянството и са повлияни точно от динозаврите,но библията им придава "дяволит" облик.Което води до следващия извод.....човек се страхува от това което не познава и понеже се страхува,то той го оприличава на "дяволско".....като лунните затъмнения,които преди "много" години са били смятани за точно такива.

Левиатан е морско чудовише. Сатана значи "опонент" на иврит. Всеки, който се противопоставя на Бог е Сатана. То е повече звание, отколкото име. Луцифер е името. Драконите всичките са избити от хората.


Маите са изчезнали ирония на съдбата,природно бедствие и недей да казваш че "бог" ги е наказал :D

Всъщност, възможно е. Исляма, Френската революция, Двете световни войни, всичкото е Божие наказание, предсказано в Откровението на Йоан, последната книга от Новия Завет.


Горепосоченото което показвало колко знам за религията всъщност е грозната и болезнена истина,и всички необременени и не заблудени хора се съгласяват с тезата ми.....говоря за вишисти и историци...

Вишисти и историци, добре. Защото ако нямаш висше образование си идиот, който не може да мисли. Католическата и Православната църква са извращение на това, което пише в Библията. За това също съм пуснал тема.


След толкова много фанатични изказвания които съм чувал,просто се бях ядосал и затова пишех толков халиво.

Е тая дума фанатик много я мразя.


Нямате си и на идея колко апсурдни неща съм чувал,от вярващи хора и колко агресивно защитават теорията си която води до задънена улица,не за друго.....а защото им е промит мозъка и после се очаква от такива хора да създадат поколение.

Уау, промит им е мозъка. Не те вярват, че сме дошли от камъните.


Учебниците,какво да ти кажа за учебниците,ако бях си развивал знанията на основата на учебниците,сега нямаше да мога да водя спорове и да опровергавам тези теории.

Аха... мислиш, ли?



Аз съм приятел и със протестанти и със агресивни християни и със християни вярващи в магии и със мюсюлмани които биха пребили човек ако заговори против корана и със атеисти и сатанисти.
Един въпрос.....къде отиват будистите след смъртта си,в рая или ада....

Християнин, вярващ в магии няма. Сатанисти също няма.

Будистите - като всеки друг езичник в "Ада". Какво е точно Ада е спорна тема. Със сигурност не е там, където живее Сатаната и мъчи хората, които са извършили "смъртен грях".

Всъщност, Бог може да прояви милост и да ги прероди в дърво или нещо подобно...

Сатаната си е жив и здрав и в момента управлява света.

Бих ти пожелал лек ден.

ThunderGoddess
07-30-2008, 12:07
Бехемонтите и левитианите са същества от египетската митология, скъпи Christ. Друг е въпроса, че измкуканото ти, шибано, изплагиатствано Слово за пореден път е взела нещо от някъде, а после го представя като гениално и единствено. :D
Относно това дали човек е виждал Бог, имам специален подарък за всички поддръжници на християнството. Запоядайте:

http://islamicportal.free.bg/cgi-php/phpbb3/viewforum.php?f=4

И още:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=christ&Number=1948205265&page=28&view=collapsed&sb=5

Още:

http://www.infidels.org/library/modern/jim_meritt/bible-contradictions.html

И пак ... още:

http://www.islamway.com/english/images/library/contradictions.htm

Ще се радвам да коментирате.

Christ
07-30-2008, 12:23
Ако беше потърсила по-добри източници от антихриста, щеше да видиш, че няма противоречия в Библията.

Kman
07-30-2008, 12:41
"Ужасяващо е какви стабилни заблуди са вкопани във фундамента на крехките ни догадки за живота на Земята. Оказва се, че ние имаме погрешни схващия за еволюционната теория и маймунския произход на човека. Вината за тях не е на Дарвин. Вината е на всички, които смятат, че познават теорията му. А Дарвин е казал друго. И още чака някой да го обори.

1. Не Дарвин е измислил еволюцията

Не той е първият, който се усеща, че има еволюция. Както почти всяка интересна идея, и тази идва от чувала с велики хрумвания на древногръцките философи. Те са смятали, че картината около нас не е статична, а динамична и се развива от по-просто към по-сложно, т.е. имаме еволюционен прогрес, обяснява палеонтологът акад. Тодор Николов. Дарвин обаче е имал прозорливостта да се роди във век, разкъсван от желанието да си отговори на въпроса "кои сме, откъде идваме и накъде отиваме". Тази атмосфера през XIX-я век - столетие на интензивни скокове в зоологията, палеонтологията, на шеметни разкрития на фосили в земните пластове, просто мирише на големи открития. И Дарвин е бил достатъчно далновиден да ги материализира.

2. Дарвин не е сам в откритието си

Дарвин е бил колкото любознателна, толкова и наблюдателна натура. Знае се например, че се е спирал и се е взирал в домашните животни и с научна охота е гледал как се случват селекции между тях, кои белези стават устойчиви и т.н. Едва 22-годишен Дарвин пише в дневника си: "Щом Лайел (английски геолог) казва, че Земята се е развивала, значи и живият свят се е развивал". И той намира доказателства за това, разказва акад. Николов.
Когато през 1858 г. Дарвин най-накрая решава да сподели идеите си пред авторитетно научно дружество, съдбата демонстрира поредното съвпадение в стил "двама учени по едно и също време открили едно и също нещо независимо един от друг". Другият учен е симпатичен бедняк на име Уолъс, който на всичко отгоре напуска училище едва 15-годишен. Уолъс също открива, че природната среда влияе върху организмите като избира и утвърждава най-устойчивите им белези. За разлика от Уолъс обаче през 1858 г. Дарвин вече е развил в детайли своята теория и на сетната година я публикува под прочутото заглавие "Произход на видовете по пътя на естествения отбор".

3. Дарвин никога не е казвал, че човек произлиза от маймуната

"Обвиняват Дарвин, че той е отишъл толкова дълбоко в кощунството си, че да каже, че човекът е произлязъл от маймуната. Той никога не е твърдял подобно нещо", категоричен е акад. Николов. Това, което всъщност казва Дарвин е, че в сравнение с всички други видове човекът най-много прилича на човекоподобните маймуни. Впоследствие това се потвърждава и от генетиката: човекът и шимпанзето имат много общи гени.
Но до какви истини все пак се добира англичанинът? Най-мащабната е за естествения отбор (не подбор, което звучи по-добре, но е погрешно). Тя се основава на изменчивостта на организмите (т.е. някои техни белези се променят с времето и заради различните външни условия) и наследствеността. Това означава, че природата, която е отличен комбинатор, експериментирайки непрекъснато върху организмите, оставя и утвърждава само най-полезните им белези. Това става именно чрез предаването им по наследство, обяснява акад. Николов.

4. Съвременната еволюционна теория съвсем не е Дарвиновата

Дарвин е написал, каквото е написал в средата на XIX век. Учените вече век и половина след него доказват защо той е бил прав. Така се е родила съвременната Синтетична теория на еволюцията, която обединява Дарвиновата теория за естествения отбор, постиженията на генетиката, хромозомната теория на наследствеността, теорията на информатиката (обяснява механизмите на кръстосване и предаване на генетична информация), както и на статистиката (тя и без това е на всяка манджа мерудия, така че не е за чудене, че се мярка и в еволюционната теория).
И най-отчаяният смелчак в средата на XIX век нямаше да може да каже например по какъв точно механизъм белезите се предават по наследство. Какво остава за притеснителния Чарлз. Който, между другото, е смятал, че наследствените белези се предават чрез някаква течност - смес на двамата родители. Това се случва точно 9 г. преди нарочна кръстоска на няколко вида грах да подскаже на един словашки монах - Грегор Мендел, че не нещо друго, а някакви обособени частички са носители на наследствеността. В началото на XX век този заветен проблясък е преоткрит, а частичките са наречени гени.

5. Еволюцията не е приключила, тя продължава

И не само това. Колкото повече напредва, толкова повече се ускорява, казва още акад. Николов. Докато в началото процесът се е тътрел в аристократично бавен темп, сега развитието се сгъстява дотолкова, че понякога се налага да спрем за миг, за да изчакаме времето, което вече сме изпреварили. Това означава, че сега видовете имат много по-кратко съществуване. Ако не се самоотпише по друга причина, което не би било изненада, човекът ще оцелее като вид поне още 10 млн. години. Нищо чудно за толкова време да се променим и физически. А може по подобие на ехидната и птицечовката и човекът да се окаже преходен вид към нещо друго. Макар че учените повече клонят към другата хипотеза - човекът е достигнал оптимума на своите биологически показатели и повече няма да се променя. "За разлика от нас природата не предприема глупави решения", припомня акад. Николов. И още един намек - в предшестващата еволюция успех са имали онези видове, които са завоювали нови среди, т.е. нови земи. "Земята е като космически кораб. Той е натоварен на старта. Дали ще излети към нови земи и ще покори нови светове или ще се разбие на старта, зависи и от нас", убеден е академикът.

6. Дарвин, без да иска, посяга срещу религията

В това твърдение, за разлика от предишните, никога не е имало съмнение. Всъщност прочутият англичанин отбелязва, че той не се съмнява в Бога. Въпреки това основната критика на учението му е, че то е насочено срещу представата за Сътворението, срещу ролята на Бога в него, обяснява акад. Николов.
Но има и още нещо - учени от XIX в. са допускали, че е имало не едно, а много сътворения, което е немислимо от гледна точка на Библията. В различни земни пластове са откривани фосили, които изчезват, но след време се появяват отново. Това се обяснява с периодични кризи (палеонтолози са преброили 180), през които даден вид е изчезвал, но след това се е случвал нов творчески акт.


КАРЕ НЕЯСНОТАТА ЗА НАЧАЛОТО

Науката отдавна е дала отговор на любимия въпрос кой е пръв - яйцето или кокошката. Обяснението на тази фундаментална подробност е остроумно, но добродушно академично смигване към желаещите да си тестват красноречието на тема "яйцето или кокошката". А именно - яйцето е откритието на влечугите в усилията им да изнамерят нов механизъм за размножаване, когато започват да завладяват сушата. По хода на еволюцията влечугите се появяват преди птиците, а кокошката, както е добре известно, е птица. Следователно, яйцето категорично е преди кокошката.
Но ако питате науката какъв е произходът на живота на Земята, тя най-вероятно ще се изчерви. Не знае. Но и Дарвин не е знаел. Защото неговото учение не се занимава с това как е възникнал животът, за разлика от някои други учени.
Най-силно се поддържа виждането, че животът на Земята е създаден по пътя на усложняването на химичните съединения. Според друга хипотеза животът е пристигнал със скален къс от Космоса, без да е ясно как се е зародил той там. Третата хипотеза е стара и наивна. Според нея има "спонтанно самозараждане" - като да оставиш бульон и след седмица в него да се появят червеи. Звучи толкова просто, че за малко да се окаже и гениално, ако преди това не беше отречено. Но вместо "откъде сме дошли" науката спешно трябва да търси отговор на въпроса "накъде отиваме"."

"Дарвин, бидейки агностик (все пак) е дал нещо много важно- показал е как процесът на поява и развитие на живота просто няма нужда от въвеждането на бог като фактор. Иначе действително има религии които прекрасно могат да съжителстват с еволюцията (някои индийски например определят точно маймуна като прародител на човека|). Но християнството не е между тези религии. А иначе по времето на Дарвин верата в бог е била като свидетелство за благонадеждност и при такваз жена като Ема Уеджуд, едва ли би си зел бела на главата. В "Автобиографията " му обаче има доста недвусмислена критика по адрес на християнството."

какво повече да кажа,човек ако малко се поразтърси из интернет намира нужаната му информация.Не говоря за недостоверната информация......а за сигурната информация,е стига да знаеш къде и как да търсиш.


Прародителят на кучето е вълка.

"Дълго време становището на специалистите зоолози и етолози за произхода на кучето не беше единно. На верния четирикрак приятел на човека се приписваха най-различни предци - вълк, чакал, койот, както и някои други изчезнали видове от сем. Кучета (Canidae). Въпреки прецизните научни аргументи на германския учен Алфред Зайц, който определя единствено вълка за прародител на кучето, основоположникът на етологията - австрийският учен Конрад Лоренц, през 1950 г. публикува книга, в която само въз основа на поведенческите реакции, без да привежда никакви експериментални и научни доказателства, изказва становището, че кучето произхожда не от един, а от два диви вида - вълка (Canis lupus) и златистия чакал (Canis aureus). Според неговата хипотеза и двата вида в еднаква степен са взели участие в произхода на домашното куче, тъй като се предполага внасяне на качествата на единия вид в наследствената структура на другия вид."

ДНК-то

"Откриха ген, прекратяващ стареенето
3 Юни 2008
Оказва се, че генът р16 ускорява остаряването на клетките, докато р19 спира този процес

Изследователи от клиниката в Майо откриха ген, който може да ускори или да спре процеса на остаряване на клетките, пише в статия публикувана в списание Nature Cell Biology. Чрез експерименти с мишки биолозите проучили функциите на два гена, предизвикващи развитието на тумори в процеса на остаряване – р16 и р19.

“Ние не можехме да изследваме мишки с премахнати ген р16 или р19, защото те умираха от рак преди да успеят да се състарят. Чрез кръстосването с други мишки, които остаряват пет пъти по-бързо от нормалното заради мутация в гена BubR1, ние преодоляхме това препятствие”, коментира ръководителят на изследването Дарън Бейкър (Darren Baker).

След преодоляване на този проблем учените твърдо установили, че р16 предизвиква остаряване на тъканите, докато р19 противодейства на този ефект. “Това беше напълно неочаквано откритие, тъй като експериментите с култури от тъканите показваха, че р19 подпомага остаряването”, отбелязва друг участник в изследването Ян ван Дерсен (Jan van Deursen).

По време на изследването учените установили още, че за старта и развитието на процеса на остаряване частично влияе и натрупването на стари клетки в органите и тъканите. Тези стари клетки притежават “изкривени” генетични характеристики и отделят белтъци, повреждащи околните клетки, което води до влошаване на функциите на органите."

Тези "повреди" както ти ги наречи за жизнена важни за озеляването на някои видове в агресивната природа,човекът живеее вече в общонст където това качество на оцеляване е променено,защото трябва да оцелееш като индивид и личност в социалната общност.

Всичко на този свят се движи,нищо не е статично.Един хляб ако го оставиш в природата и след една седмица го погледни пак.....
светът е една постоянна въртележка в която всичко се върти и нищо не се статично,всичко се променя.А всяко едно начало бележи края на нещо друго и обратно,всеки един край бележи началото на нещо друго.

Този апокалипсис,за който се говори в библията е краят на едно нещо,но началото на нещо друго....това не е краят на света,не е края на човешкия индивид или смъртта на плнаетата или потоп който покрива цялата земя,което е нелогично и невярно,неможе да бъде заляна цялята земя.както неможе и светът да бъде създаден за 6 дена и всичките му тем подобни "писаници" в библията.Обаче има и един факт,съвпадането на съзвездията със библейските събития,ако се поразтърсиш малко ще намериш доказателства научни за това че както египтяните и всички древни цивилизации са се водели по звездите и съзвездията.И тази религия не прави изключение.


Ракът е личим на определен етап,и тепърва предстой да бъде личим изцяло.

"Американци откриха имунни убийци на рака на кожата
Николай Атанасов - 20 Юни 2008
Злокачествена меланома с метастази била унищожена за 2 месеца с ударна доза реагиращи на даден раков белтък Т-клетки

Американски учени успяха да излекуват напълно пациент с неоперативно отстраняема, злокачествена меланома (рак на кожата, б. ред.) с метастази, с помощта на голямо количество негови собствени имунни клетки, рзмножени в лабораторни условия, съобщава New Scientist. Туморът бил унищожен напълно за 2 месеца и вече 2 години не били регистрирани признаци за повторното му развитие, посочва разработилият терапията имунолог в Центъра за ракови изследвания “Фред Хъчинсън” (Fred Hutchinson Cancer Research Center) в Сиатъл, щата Вашингтон, Касиан Йи (Cassian Yee).

Екипът на д-р Йи успял да изолира група от една от разновидностите противоракови лимфоцитни клетки, т. нар. Т-хелпери CD4 на 55-годишен пациент със злокачествена меланома с метастази в белите дробове и слабините. Клетъчната култура, която реагирала на най-разпространения в тумора раков белтък NY-ESO-1, в течение на 2 месеца била изкуствено размножена в лаборатория, след което отгледаните 5 млрд. подобни клетки били инжектирани наведнъж в организма на пациента.

Лабораторната популация CD4-клетки се запазила във високи нива в организма над 3 месеца след успешния край на лечението. Според Йеи, ударната доза специфични Т-хелпъри е задействала в борбата срещу тумора и други имунни клетки, тъй като в хода на терапията били ликвидирани и раковите клетки, които не произвеждали белтъка NY-ESO-1.

Специалистът от Националния институт за лечение на рака (NCI) в Бетесда, Мериленд, Стивън Розенберг (Steven Rosenberg) предполага, че имунната реакция, провокирана от Йи, е задействала друг тип Т-клетки, CD8, които били използвани от екипа на Розенберг за лечение на меланома и показали 72% ефективност при 93 пациенти в хода на клиничното лечение.

Методиката на Йи била приложена при още 8 пациенти, като техните ракови образувания също се повлияли от лечението, но все още не са напълно унищожени.

Въпреки окуражаващите резултати от изследването, вероятно засега то ще е ефикасно само при част от болните от меланома, тъй като не всички туморни оброзувания съдържат белтъка NY-ESO-1, както и не всички имунни системи реагират на този протеин като злокачествен.

Според онкологът от Медицинския център на Университета "Джорджтаун" в столицата Вашингтон, Луис Вийнър (Louis Weiner), постигнатото от д-р Йи ще помогне в рамките на около 10 години да бъдат разработени клетъчни терапии и срещу други типове рак и дори създаването на противоракови ваксини, не изискващи инжектирането на имунни клетки."

Спинът и вродените дефекти...тепърва ще им се намират лечения.

Извънземните и християнството се самотричат.Вселената си е вселена както и да я наричаме....
Просто влез във Вибокса или Ютуба и напиши how big is the universe или нещо подобно гледай един два клипа и ще се убедиш.

Ето ти вселената,ако все още мислиш че бог и съществуването на по висш интелект не си противоречат.Можеш да наречеш този висш интелект бог ако искаш и да му се кланят и да му се молиш всяка вечер да дойде,а може и това да представлява апокалипсиса.
Никой неможе да каже с точност какво ще е бъдещето,медиумите могат до определена степен да познават известен период в бъдещето,защото имат изключителната способност да използват по голяма част от мозъка си.Но сидейки по миналото можем да предполагаме развоя на събитията в бъдещето.А Християнството не бележи началото на светът,преди тази религия е имало миолиони милиони години история,още по времето когато е нямало монотеизъм и всички са се кланяли на множество видове богове,най-висшия от които слънцето,защото слънцето бележи началото на деня и дава живот.....растенията фотосинтезират и т.н.
Ако се вгледа човек ще забележи много от старите разбирания и вярвания на божеството слънце в христа....Ореолът,домът на бог,небето и слънчевите лъчи когато говори с мойсей например и още много.


"Добре, промит мозък. Ако 10те Божии заповеди нямаха никакъв ефект върху съзнанието ти (нещо, за което еволюцията няма обяснение), то ти ще ходиш насам натам да крадеш, да убиваш..."

Грешка голяма....ако направя нещо грешно като да открадна аз съзнавам последствията и понасям последиците,не защото вярвам в божествената намеса,а защото ЗНАМ как това рефлектира върху останалите хора около мен.....защото ако откраднеш 1000 лева,един друг човек или множество от хора остават без тези пари.....това последствие......
"Всяко действие има равно по сила противодейстие"
Ако направя добрина,не я правя защото така пише в заповедите,а защото така съм решил и защото това ще ми помогне за напред в бъдещето ми и бъдещето на други хора.
Ако помогна на някой,то това няма да е защото трябва да дам втората си риза на ближния си,а защото го оважавам и знам че ако аз някой ден изпадна в подобна ситуация,той ще ми помогне....а ако не,то тогава се проличава кой какъв е.

Драконите били избити от хората....."Драконите"....динизаврите по точно не са избити от хората защото тогава не са съществували човешки същества.
А и ако по времето на диназврите съшествуваха хора,то хората щяха да изчезнат...защото хищните динозаври са най-перфектните убийци и хищници съществували.....никакво предимство няма човекът пред група тиранозаври Х.

"опонент".......така така....всеки който се противопоставя на бог е сатана,защо бог не харесва някой да му се протиропоставя и трябва всеки който е срешу него да бъде убиван.....Вещиците са типичен пример....само заради това че не следват християнството и че имат котка,те са били изгаряни.Това че са се кланяли на дявола е невероятна глупост."вещиците" както са наричани в християнството,всъщност са жени или мъже,без значение пола,които са събирали билки и са почитали майката природа.

"Египетска литература
Най-старата литература в света днес са няколко откъса от песни от периода на Старото царство на Египет (3500 - 2500 г. пр. Хр.). Те са записани с йероглифи върху стените на храмовите гробници и датират от около ХХХIII в. пр. Хр. Век или два по-рано подобни песни би трябвало да са били записвани върху по-малко дълготраен папирусен материал - дълго преди литературата да се е появила в която и да било страна."

3500-2500 година преди христа,дълго преди някой изобщо да е чувал за Христос.

Вече споменах начина и как медиумите са способни на виждат до определен период в бъдещето,това си е научно доказано с експерименти,когато виждат напред в бъдещето задействат датчиците и ясно се вижда колко голяма част от мозъка си използват,докато ние,нормалните хора,които не сме развили тази способност,използваме невероятно малък процент от мозъка си.
След като всичко е възможно,нима не е възможно религията да е измислена. "Няма невъзможни неща!"

Познавам хора със по 3 висши и нямат работа,докато има хора със едно-две висши и работят в Германия.Братовчедът на майка ми има две-три висши и работи като културно аташе в Германия.Образованието е началото,после всичко си зависи от теб до каква степен искаш да се развиеш.

Извращение е,но го правят за..........пари и власт

И мразя думата фанатик,но въобще не ми е приятно да виждам такива хора,които могат да оприличени само с тази дума.

Те не вярват,те са убедени,психически от други хора които искат да ги използват.Психилогията е много силна наука,хипнозата и контрола на ума са използвани от много хора за зверщини или за добри цели.

Учебниците дават само началото,всико както вече казах си зависи от самия човек дали търси допълнителна информация или не.

А какво можеш да кажеш за християните които ходят при врачки и шарлатани,които използват "магии",уж за да помагат на хората.
Процента на монасите и на вярващите в източно китайските религии е двойно по голям от този на хората изповядващи християнската религия и католицизма.Това са проучвания и статистики,които са абсолютно верни.
Светът без религията е много по добър защото знаеш неправдите защо се случват,когато ти се случи нещо добро,ти не се благодаряш на бог,а на човекът или факторът благоприятствал добрината.А когато се случи инцидент не обвиняваш себе си а търсиш решение,следствие,фактор и разрешаване на проблема за да не се случват повече таквиа инциденти,като пияните шофиори.
Не се страхуваш постоянно от последиците от дейстията си,защото знаеш до какво довеждат и какро променят.
Света се управлява сега от парите и властта,не ги наричай "сатана",защото те не са.

Kman
07-30-2008, 13:07
Теорията за съществуването на бог,отдавна е оборена от много хора.

"Незнам дали си чувал за преживявания близки до смъртта(ПБС)."
О да.....чувал съм,гледал съм филми и съм чел литература и мога да ти кажа че това е направено за не се губят вярващите хора,за да не си губят "абонатите" също като хранителните стоки......правят реклама и имат по голяма клиентела.
А и аз много пъти съм си правел ескперименти....много силно мисля и се убеждавам в нещо и когато заспа,го сънувам.Дори тази вечер 29 срещу 30 сънувах това което искам да ми се случи завбъдеще,но не го сънувах понеже то ще се случи,а понеже много силно желая да се случи....
ЗАЩО всички се съмянвате в силата на психиката?

Библията.....единственното "доказателство" за вярващите.Постоянно цитирана и четена,о и да не забравя да вметна че бибилията не е най-четената книга,има книги които я задминават....та библията,събирани записки на различните "светци",които записки си противоречат.....един написал два дена,друг три дена,а трети въобще не писал за това.И на кого да вярваш?Един видял светлина,друг как небето се разтваря,трети видял слънчево затъмнение.........тези хора трябва да спрат да се взират в слънцето,че току виж им се влошило зрението и им се провидяло бог.
И таквиа случай има много,хора които си мислят че са видели бог,а всъщност после се е намирало разумно и логично обяснение на случилото се.
"С времето се разкрива всяка истина" Менандър

Бъдете малко по критични и подлагайте на съмнение всичко,докато не бъде доказано,това е начинът.
Защо никой не подлага на съмнение религията,страхуват се от божият гняв ли.Аз подложих на съмнение всички мои теории и тези,докато не ги доказах с факти,само религията няма доказателства.....ами те и приказките за принца на бял кон и принцесата във високата кула нямат доказателства.....защо ли....защото са измислица.Най-трудното търсене е това за истината.Най-скъпото е истината и истината е тази която дава свобода.

nailana
07-30-2008, 13:26
Теорията за съществуването на бог,отдавна е оборена от много хора.

"Незнам дали си чувал за преживявания близки до смъртта(ПБС)."
О да.....чувал съм,гледал съм филми и съм чел литература и мога да ти кажа че това е направено за не се губят вярващите хора,за да не си губят "абонатите" също като хранителните стоки......правят реклама и имат по голяма клиентела.
А и аз много пъти съм си правел ескперименти....много силно мисля и се убеждавам в нещо и когато заспа,го сънувам.Дори тази вечер 29 срещу 30 сънувах това което искам да ми се случи завбъдеще,но не го сънувах понеже то ще се случи,а понеже много силно желая да се случи....
ЗАЩО всички се съмянвате в силата на психиката?

Чакай малко!Ти не можеш да бъдеш напълно сигурен дали има или няма Бог!И така както го казваш,сякаш говориш от името на всички!Но твоето мнение не е сходно на моето и никога няма да бъде!Относо ПБС - вярно,че много хора по този начин си правят "реклама" един вид 0.о......Ние не говорим затова,да сънуваш това което искаш,а за ПБС.Има разлика!Това което ти си направил и много други хора са успявали!ПБС е нещо съвсем друго!И отново да кажа - ние хората много неща си 'оборваме',което не означава,че нашите теории или тем подобни "твърдения" са вярни!Едни вярват в еволюцията и са убедени в нея,други(като мен) вярваме в Христос и сме убедени в Него!И ти да почнеш да ми пишеш неща от сорта на:"Теорията за съществуването на Бог,отдавна е оборена от много хора." е безсмислено.Просто защото каквото и да ми кажеш аз ще продължа да вярвам в Него,а аз на теб каквото и да ти кажа ти ще продължиш да си вярваш в "нещо си друго",което предполагам е 'еволюцията'.....

По - добре спри с експериментите поне за някакъв кратък период от време........за да не започна да се съмнявам в силната ти психика!

Библията може и да не е най - четената книга,но какво от това не разбрах?Не съм опряла пистолет в главата на който и да било,за да седне да я чете.Камо ли пък на теб!

nailana
07-30-2008, 13:35
Не.Всъщност много хора я подлагат на съмнение........търсят доказателства,истини.Едни са убедени в едно,други в друго.И както сам каза:"С времето се разкрива всяка истина" Менандър Нека се оставим на времето да ни разкрие истината.

Kman
07-30-2008, 13:52
хах експерименти...."експеримент" не е правилната дума,изпобвал съм начини да си контролирам сънищата и да мога да се будя когато аз пожелая,защото често сънувам и.....сънувам неща които са ми се случили или искам да ми се случат.

"..оборена от много хора." е безсмислено.".......съмнението е ключът.

Разликата е че при ПБС усещането е по силно,понже си на границата на смърта,в кома,а комата е близка до заспиването и изпадането в безсъзнание.Като има различни етапи,при които етапи нервната система и психиката играят различна роля,различни химични елменти и хормони се изпускат и особенно в болница където вливат различни медикаменти,които влиаят и на мозъка и на нервната система и на цялото тяло.....много дълга тема.
Едни като теб,едни като мен.....един християнин,един католик,един будист,един мюсюлманин,един атеист,един сатанист и още много други които следват различни религии и убеждения(атеизмът не е религия)и всеки си защитава ревностно своята и какво става....противоречия и войни.Докато истината е една,но малко хора се водят по нея.
И затова има сега " ти не си като мен,ти си различен" и всички мразят различните и от там произлизат всичките тези неправди и апсурди.
Истината е една,това че някой не я приема и я мисли за "зло" не я променя и не променя последствията от тази истина.
Коя истина....майката природа.Когато четете нещо,вниквайте в това което четете.


Няма такова нещо като да се оставим на времето,нищо не стои на едно място,нищо не е статично.....всичко се променя и изменя,без значение дали го искаме или не.А истината се разкрива не от самото време,а защото с времето хората започват да се съмняват и да поглагат на съмнение всичко.

nailana
07-30-2008, 14:31
хах експерименти...."експеримент" не е правилната дума,изпобвал съм начини да си контролирам сънищата и да мога да се будя когато аз пожелая,защото често сънувам и.....сънувам неща които са ми се случили или искам да ми се случат.

"..оборена от много хора." е безсмислено.".......съмнението е ключът.

Разликата е че при ПБС усещането е по силно,понже си на границата на смърта,в кома,а комата е близка до заспиването и изпадането в безсъзнание.Като има различни етапи,при които етапи нервната система и психиката играят различна роля,различни химични елменти и хормони се изпускат и особенно в болница където вливат различни медикаменти,които влиаят и на мозъка и на нервната система и на цялото тяло.....много дълга тема.
Едни като теб,едни като мен.....един християнин,един католик,един будист,един мюсюлманин,един атеист,един сатанист и още много други които следват различни религии и убеждения(атеизмът не е религия)и всеки си защитава ревностно своята и какво става....противоречия и войни.Докато истината е една,но малко хора се водят по нея.
И затова има сега " ти не си като мен,ти си различен" и всички мразят различните и от там произлизат всичките тези неправди и апсурди.
Истината е една,това че някой не я приема и я мисли за "зло" не я променя и не променя последствията от тази истина.
Коя истина....майката природа.Когато четете нещо,вниквайте в това което четете.


Няма такова нещо като да се оставим на времето,нищо не стои на едно място,нищо не е статично.....всичко се променя и изменя,без значение дали го искаме или не.А истината се разкрива не от самото време,а защото с времето хората започват да се съмняват и да поглагат на съмнение всичко.


Ти сам използва думата 'експеримент'.
Да....аз затова говорих за разликите понеже ти ми обясняваш как си сънувал нещо,което си искал(или там както беше),но ПБС не става когато си поискаме ние.И все пак:

"ПБС принадлежат към една по-голяма категория от преживявания, които надминават ограниченията на пространството и времето и имат силата да променят живота и вярата на човек. Често се наричат духовно транформиращи, преломни или мистични преживявания.

Характеристики на ПБС:
* чувство, че човека е извън физическото си тялото
* понякога възприемайки го от външна гледна точка
* чувство на преминаване през тъмнина или тунел
* силни емоции
* повишени възприятия
* изживяване на велика светлина или тъмнина
* навлизане в духовната среда, което може да включва ясни запомнящи се пейзажи
* среща със починали хора, духовни същества и/или религиозни личности
* знание за същността на вселената
* преглед на живота
* чувство на единство и взаимовръзка
* граница, от която няма връщане
* чувство, че има знание за бъдещето
* съвети относно целта на живота

* Никои две преживявания близки до смъртта не са еднакви и нито една характеристика не се намира във всяко ПБС.

* Най-честия доклад за ПБС включва силно чувство на мир, радост и обич, често среща със безусловно обичаща светлина.

* Мъчителни преживявания понякога са докладвани, включващи същите елементи, но със противоположните емоционални състояния - огромен страх, изолация, не съществуване, объркване, мъка и вина."

Не си ме разбрал правилно.Поне аз не мразя различните,уча се да приемам хората такива каквито са.Но когато започнете съвсем категорично да твърдите "Няма Бог" и се ядосвам.За мен няма значение дали някой е атеист,мюсолманин,будист,б л,черен,жълт,червенокож...... ..нека бъдат такива.Аз не мога да съдя който и да било.С всеки човек можем да бъдем приятел!Казвам,че едни твърдят"Христос няма",а други като мен "Христос има".Дали можем да бъдем наистина сигурни/категорични?Ето - аз съм сигурна,аз съм убедена че Той съществува,то е и до вътрешно усещане и разбиране!
И времето се 'движи'....зависи кой как си го представя.Хмм....както всички знаем времето и пространството се променят и са взаимносвързани. :) Но разбира се не времето променя нещата,а ние.Но като казах да се оставим на времето да ни разкрие истината,говорих за Съдния ден 8-) :D .Но как реши,че съмнението е ключът?Има ли нещо сигурно в твоя живот тогава?Имаш ли основа?Сигурна основа?

ThunderGoddess
07-30-2008, 14:49
Ако беше потърсила по-добри източници от антихриста, щеше да видиш, че няма противоречия в Библията.
Не, естествено, аз съм сляпа и не виждам. :D :D :D :D. Това дали има противоречия в Библията много лесно се доказва. Вземаш си книжчицата, сигурна съм, че я имаш и започваш да проверяваш. Те хората са написали от коя глава и от кой ред са взели цитатчето, нали така? Фактите са си факти и си остават такива, независимо от къде са взети.

Christ
07-30-2008, 15:03
Ако беше потърсила по-добри източници от антихриста, щеше да видиш, че няма противоречия в Библията.
Не, естествено, аз съм сляпа и не виждам. :D :D :D :D. Това дали има противоречия в Библията много лесно се доказва. Вземаш си книжчицата, сигурна съм, че я имаш и започваш да проверяваш. Те хората са написали от коя глава и от кой ред са взели цитатчето, нали така? Фактите са си факти и си остават такива, независимо от къде са взети.

Контекст, идиоми или грешки в превода. Когато провериш тези неща, тогава ми говори.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:05
Според мен такива нещо като Бог няма.За 6 дни казвате е създаден света...странно,ама как всичката материя е била събрана,концентрирана и там всички други неща, че да се получи всичката тази зеленина, рекички ,езерца и тем подобни.Аз съм съгласен с мнението на k`man.
За извънземни...питате дали има извънземни? Ще ви кажа,че този въпрос е тъп! Правилният е Къде има извънземни.
Аз лично вярвам в науката,не на Библията,която според мен си е една фантастика,ама скучничка.Наскоро четох,че черните дупки са вселени във вселената.Ако това се окаже вярно(не е доказано и не го твърдя,но не го и отричам)то тогава,ако ние предизвикаме някоя Супер Нова да избухне преждевременно, то тогава ние богове ли сме.Ами ако аз например съм ученътм, който води проект по предизвикването на черна дупка.То тогава аз Бог ли съм!?
Нещата са доста широки затова няма да обхващам много точки от темата,но само бих искал да кажа,че идеята за всички тези неща са...глупави.Чел съм навремето тук таме нещо, там нали тоз Христос от 2,3 риби(някъде там май) успял да нахрани хиляди души.Е как става тоя номер.Мога да направям пример с една джаджа от Стар Трек.Там хората си имат една технологийка, която прави всичко от въздуха, чрез ядрен синтез( странно,но сега не се сещам името на това устройство).Идеята ми е,че защо този "Бог" да не се окажат разни извънземни в бели престилки наричащи себе си учени.Може нашата вселена да е направена по начина с черните дупки.След някоя друга година...като се замисля по скоро хилядолетие и ние ще правим вселени.И ние ще правим живот.
Във вселената има много живи твари.Може би всяка система,която има някоя друга планета има някоя друга бактериа.След няколко милиарда години ще стане някоя разумна форма на живот.
Това, че животните си говорят си е ясно.Човекът просто минава над обикновенни неща като "натам има храна" , "натам има опасност" .Ние се осъзнаваме и това ни отличава.
Аз лично винаги ще си вярвам на науката, тъй като тя би могла да дава познание.Тъй като не съм си правил труда да чета Библията ,ще ви питам Как слънцето свети? Защо планетите се въртят? Защо Слънцето има по голяма гравитация? Какво егравитация? Как "Бог" е създал гравитацията? Там едва ли има тези отговори.
За ДНК ,наистина еволюцията е мутация в структурата.Ако тя е сполучлива се пренася в следващото поколение.Ако не е...новороденото просто....е то зависи каква е,ама ако е нещо по сериозно...
Та това е общо взето.
Айде със здраве!

Nam3less
07-30-2008, 15:07
Не знам за какви глупости, теорий и философий измислени пише автора. Аз лично знам истината за Бог и знам че той същестува, мога само да се смея на автора, той е в дъното.

Christ
07-30-2008, 15:07
Ахой, адмирале.

Май и ти си чул, недочул нещо.

Christ
07-30-2008, 15:15
Според мен такива нещо като Бог няма.

Поне казваш, че е собствено мнение.


За 6 дни казвате е създаден света...странно,ама как всичката материя е била събрана,концентрирана и там всички други неща, че да се получи всичката тази зеленина, рекички ,езерца и тем подобни.

Слушай дядо ти Айнщайн, който казва, че времето е относително. Може да са шест дни, може да са 6 милиарда години.



За извънземни...питате дали има извънземни? Ще ви кажа,че този въпрос е тъп! Правилният е Къде има извънземни.

Извън земята.


Аз лично вярвам в науката,не на Библията,която според мен си е една фантастика,ама скучничка.Наскоро четох,че черните дупки са вселени във вселената.Ако това се окаже вярно(не е доказано и не го твърдя,но не го и отричам)то тогава,ако ние предизвикаме някоя Супер Нова да избухне преждевременно, то тогава ние богове ли сме.

Не видях въпрос. Също така как ще накараш нещо да избухне в свръхнова? Ако успееш - да, Бог си.


Ами ако аз например съм ученътм, който води проект по предизвикването на черна дупка.То тогава аз Бог ли съм!?

Ако успееш ще си доста богат човек.



Чел съм навремето тук таме нещо, там нали тоз Христос от 2,3 риби(някъде там май) успял да нахрани хиляди души.Е как става тоя номер.Мога да направям пример с една джаджа от Стар Трек.Там хората си имат една технологийка, която прави всичко от въздуха, чрез ядрен синтез( странно,но сега не се сещам името на това устройство).Идеята ми е,че защо този "Бог" да не се окажат разни извънземни в бели престилки наричащи себе си учени.Може нашата вселена да е направена по начина с черните дупки.След някоя друга година...като се замисля по скоро хилядолетие и ние ще правим вселени.И ние ще правим живот.

Теории колкото искаш. Истината е една, Вселената е сложка като часовник, а всеки часовник си има часовникар. Изтъркано, ама вярно.


Това, че животните си говорят си е ясно.Човекът просто минава над обикновенни неща като "натам има храна" , "натам има опасност" .Ние се осъзнаваме и това ни отличава.

От къде е дошло това съзнание? И то ли еволюира?


Аз лично винаги ще си вярвам на науката, тъй като тя би могла да дава познание.Тъй като не съм си правил труда да чета Библията ,ще ви питам Как слънцето свети? Защо планетите се въртят? Защо Слънцето има по голяма гравитация? Какво егравитация? Как "Бог" е създал гравитацията? Там едва ли има тези отговори.

Няма тези отговори, поне доколкото знам. На Бог Му е нужно да знае как, за да го направи. Той е всемогъщ.


За ДНК ,наистина еволюцията е мутация в структурата.Ако тя е сполучлива се пренася в следващото поколение.Ако не е...новороденото просто....е то зависи каква е,ама ако е нещо по сериозно...

Добре... разбирам адаптацията. Но тази адаптация може ли да направи гущерът в птица?

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:16
Изказвам си мнението,нали е позволено :) .Мисля по този начин и е достатучно за мен.Само да попитам къде точно е този Бог.Само не ми казвайте,че е някаква енергия :-D и че съществува в нас :)

Christ
07-30-2008, 15:18
Изказвам си мнението,нали е позволено :) .Мисля по този начин и е достатучно за мен.Само да попитам къде точно е този Бог.Само не ми казвайте,че е някаква енергия :-D и че съществува в нас :) Не съществува в нас, а навсякъде. Да, вижда те дори като сереш. :lol:

Грубо, да.. Бог не е брадат чичка в небето...

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:20
Второто ти изречение не знам как да го приема...както и да е...обясни под каква форма е де.Нали не очакваш просто като кажеш "съществува навсякъде'' да ти повярвам.

Nam3less
07-30-2008, 15:21
Тука говорим за духовни неща, библията няма нищо общо с науката. Бог е създал Големият Взрив, и цялата вселената се подчинява на неговите физични закони, които ние учим в училище.
Не си търси научни доказателства, защото Бог е нещо, което науката не може да опише. Физичните закони важат само за нашата вселена, а има и други съществуващи неща.
В Библията изобщо не става въпрос за материални глупости, тя те учи как да живееш, пълна е с мъдрости и духовни закони. Да вярваш в Бог, значи да вярваш в добра сила, създала видимия и невидимия свят, която има промисъл за всеки човек, сила на любовта.

Christ
07-30-2008, 15:24
Второто ти изречение не знам как да го приема...както и да е...обясни под каква форма е де.Нали не очакваш просто като кажеш "съществува навсякъде'' да ти повярвам.

Не очаквам. Просто си нямаш идея какво е Бог. Бог е огромно съществуване. (Не е създание) Той е създал цялата Вселена каквато е преди някакво време. Той също така е създал и времето, всички физични закони, направил е всяка отделна звезда.

Библия няма да цитирам.

Бог го смяташ за някакво там божество на някъв пустинен култ, а?

Просто не знаеш колко е огромен. И не говоря за размер.


Редакция: Nam3less, моля те, махни ги тия ню ейдж доктрини за прераждане и простотии, и тогава говори за Бог.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:30
Правилно.Библията няма нищо общо с науката.Казваш,че Бог е създал Големия взрив.Тука имаме проблем.Нали уж беше,че Бог е създал всичко за 6 дни.Чрез Големия взрив се обяснява началото на Вселената и след това нейното развитие,което е доооооста на 6 дни.Еми аз не вярвам в Бог,ама знам как да живея добре.Бих казал,че живея и пълноценно.Какво имаш предвит,когато казваш "добра сила".Нека да "вникнем в понятието" (какво казва една моя учителка).Да не би да значи,че те кара да правиш добри неща.Защото мене никой не ме кара да правя каквото и да е било.Ако случайно видя някоя стара жена да падне на улицата,няма да и помогна, просто защото нещо ме кара да върша добрини,а ще го направя защото мозъкът ми ще вземе предвит най-различни неща ,ще направи някое бързо изчисление и ще отида да и помогна да се изправи.например ще взмеа предвит колко е стара,физиката и(ако е прекалено слаба, това би означавало,че мускулите и ще са доста отслабнали и трудно би се повдигнала сама),ще го направя и от уважение,тъй като тя е живяла доста по-дълго от мен и със сигурност знае повече за живота,например.Въобще много неща ще взема впредвит.Няма да го направя просто,защото нещо ме блъска към нейната посока и ме кара да и помогна и същевремнно аз не го осъзнавам :)

Nam3less
07-30-2008, 15:33
Правилно.Библията няма нищо общо с науката.Казваш,че Бог е създал Големия взрив.Тука имаме проблем.Нали уж беше,че Бог е създал всичко за 6 дни.Чрез Големия взрив се обяснява началото на Вселената и след това нейното развитие,което е доооооста на 6 дни.Еми аз не вярвам в Бог,ама знам как да живея добре.Бих казал,че живея и пълноценно.Какво имаш предвит,когато казваш "добра сила".Нека да "вникнем в понятието" (какво казва една моя учителка).Да не би да значи,че те кара да правиш добри неща.Защото мене никой не ме кара да правя каквото и да е било.Ако случайно видя някоя стара жена да падне на улицата,няма да и помогна, просто защото нещо ме кара да върша добрини,а ще го направя защото мозъкът ми ще вземе предвит най-различни неща ,ще направи някое бързо изчисление и ще отида да и помогна да се изправи.например ще взмеа предвит колко е стара,физиката и(ако е прекалено слаба, това би означавало,че мускулите и ще са доста отслабнали и трудно би се повдигнала сама),ще го направя и от уважение,тъй като тя е живяла доста по-дълго от мен и със сигурност знае повече за живота,например.Въобще много неща ще взема впредвит.Няма да го направя просто,защото нещо ме блъска към нейната посока и ме кара да и помогна и същевремнно аз не го осъзнавам :)
Това за 6те дни е специална история, с духовно значение. Като пише нещо някъде, не значи че се е случило наистина, това е нещо като басня.
Библията не дава отговори на подобни въпроси, как е създаден света и т.н., тя е духовна книга, и подобни историй не са истина, ами имат специално значение, което малко хора разбират.

Christ
07-30-2008, 15:34
Но ти не си от тези хора...

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:43
Ми айде обяснете де.Само повтаряте едно и също."Нещата са много сложни", "имат специално значение" ,"става въпрос за енергия" и тем подобни.Ми ако става въпрос само за душата и такива , ми да бяха написали само за душата неща какви са тия сложнотии.Така нямаше ли повече хора да ги разбират,а не само малко както ти казваш???

Kman
07-30-2008, 15:43
"Фактите са си факти " <-болезнената истина

Dubito, ergo cogito, ergo sum ->"I doubt, therefore I think, therefore I am"
Рене Декарт много хубаво го е казал

Дали има нещо сигурно в моя живот......сигурно е че ще умра,всеки човек умира,сигурно е че светът ще продължи да се развива,сигурно че след 100 години никой няма да си спомня че сме съществували.
....Каква по хубава основа.
Хората винаги търсят сигурност и основа,но минават през различни ситуации,премеждия и случки,от което си вадят изводи и заключения за това кое е полезно и вредно за самите тях!

"Разум? Кой ти е дал властта да даваш дефиниция за това? Добро, зло - наистина ли си мислиш, че представите ти за тези двечките, силно ограничени от собствената ти клетка, наречена световъзприятие, важат и за останалите хора? Някога да са чувал/а за относителността? И нима религията дава ценностите, нужни на един човек, за да не става пълен роб на материалния свят, който го заобикаля? Нямаш власт да определяш кое е добро/лошо; правилно/неправилно, защото те просто не съществуват в статична форма.

А къде отива варианта с хората, които единствено в израз на лицемерие и страх от нещо, *което на практика не съществува*, изберат пътя на религията?
Какво прави тази религия, която *е плод на умствената дейност на някои други люде*, по-разумна от науката, например? А коя е тази "невидима сила", която определя, че и самите тези и създатели не грешат? Къде отива рационалното и, незаслепено от каквито и да е предубеждения, мислене на хората?
Нима самата стадност, която религията създава, обединявайки сума "поклонници" (маса от които са заслепени от собствения си страх, глупост, лицемерие и комплекси за малоценност), не е в ущърб именно на тази благодетел, човешкия разсъдък?"

Как можеш да вярваш на една книга,която сама си противоречи и в която пише незнам вече как да ги наричам...."небивалици".
Ако изповядваш християнството,то ти не само си убеден/а,но и вярваш че света е създаден за 6 дена и че Адам и Ева са имали двама сина,едния от които убива другия и от тези трима човека се появяват всичките хора на този свят.
И това е словото на бога......значи според това слово,Ева и Адам имайки първоначално само двама сина,в последствие повече,което води до кръвосмешение,а кръвосмешението до тежки малформации.
Обедена ли си във истинноста на това слово......докажи че светът е създаден за 6 дена.

"Бог е съществувал винаги. В началото на времето той е бил сам. В света не е имало нищо освен него. Впрочем не е имало и никакъв “свят”. По онова време бог се наричал “елохим”. Тъй го възвеличава древноеврейският текст от книгата Битие. Думата “елохим” буквално значи “богове”. Доста странно е, че Библията нарича така един съвсем самотен господар.

И така “елохим”, или другояче “яхве”, “саваот”, “адонай” както го нарича на разни места Библията, скучаел (или скучаели) сред собствения си хаос. Библията нарича този хаос “тогу богу”, което свободно може да се преведе: “без дъно, без покрив”.

Тъй като вечността е безкрайно дълга, трябва да предположим, че “елохимите” са скучали така безброй много милиарди и милиони векове. Най-сетне у бог (ще го наричаме така по-съвременно) проблеснала мисълта: щом е бог и всемогъщ, той не бива да се терзае от мъка и скука, а трябва да прави нещо. "
<- началото на "Забавна библия" от Лео Таксил
Лео Таксил е показал колко много абсурди има в библията.
Вярваш ли в тези абсурди до толкова голяма степен,защото за да се наречеш християнин/нка трябва да загърбиш всички материална блага и да приемеш в живота си за вярно всичко що го пише в библията,без опровержения и ако не го направиш,според тази религия отиваш в Ада.

Доказвайки абсурдността на словото,доказваме че божествата са измислени от човека с ясна цел....контрол.Доказвайки това доказваме че няма светлина,рай,ад от което следва че ПБС са самоубеждения че си видял нещо.

И аз съм изпитвал всичките тези характеристики които изброи,когато съм бил под влиянието на голямо количество адреналин,освен срещите и навлизане в разни душевни среди,което е направо абсурдно.....какъв процент от всички тези хора които са били под ПБС,са лъжели,са били убедени понеже някой им е казал,които преди ПБС силно са вярвали и в следствие на това са видяли(сънували) именно това.какъв е процента на хората които от не вярващи,но страхуващи се от "невидимата сила" са попадали в ПБС и са станали твърдо вярващи,какъв процента на хората които просто използват това като реклама и какъв процент остава за хората които наистина са видели бог,светлина в тунела,граница и т.н.

Nam3less
07-30-2008, 15:45
Ми айде обяснете де.Само повтаряте едно и също."Нещата са много сложни", "имат специално значение" ,"става въпрос за енергия" и тем подобни.Ми ако става въпрос само за душата и такива , ми да бяха написали само за душата неща какви са тия сложнотии.Така нямаше ли повече хора да ги разбират,а не само малко както ти казваш???Библията няма за цел да обяснява в какви измерения същестува душата и т.н. Смисълът го казах какъв е, всичко останало като твойте въпроси са чисто любопитство, просто щото не се интересуваш от това как да се спасиш.

Kman
07-30-2008, 15:47
И как можеш да вярваш на приказките на един човек,без да знаеш той дали го прави с някаква цел или е бил убеден от други хора или са му дадени пари,или е станал жертва на собствената си психика.
Ако аз сега ти кажа че светът е създаден за 7 дена,а не за 6 както пише в библията и използвам цитати,логични,разумни обяснения и философски възгледи и разнищвания ще ми повярваш ли?Да или Не и защо точно да или не?

Christ
07-30-2008, 15:47
k`man, ходи си лапай патката. Богохулство не толерирам.


Имаш нулева представа за какво говориш.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:53
Ми айде обяснете де.Само повтаряте едно и също."Нещата са много сложни", "имат специално значение" ,"става въпрос за енергия" и тем подобни.Ми ако става въпрос само за душата и такива , ми да бяха написали само за душата неща какви са тия сложнотии.Така нямаше ли повече хора да ги разбират,а не само малко както ти казваш???Библията няма за цел да обяснява в какви измерения същестува душата и т.н. Смисълът го казах какъв е, всичко останало като твойте въпроси са чисто любопитство, просто щото не се интересуваш от това как да се спасиш.
Да се спася от какво ???


Christ -какви са тези думи.Не сме тук да се обиждаме,а да изказваме мнения и да разсъждаваме върху тях.По -спокойно.Човека дава само пример. :)

Nam3less
07-30-2008, 15:54
И как можеш да вярваш на приказките на един човек,без да знаеш той дали го прави с някаква цел или е бил убеден от други хора или са му дадени пари,или е станал жертва на собствената си психика.
Ако аз сега ти кажа че светът е създаден за 7 дена,а не за 6 както пише в библията и използвам цитати,логични,разумни обяснения и философски възгледи и разнищвания ще ми повярваш ли?Да или Не и защо точно да или не?Поредния дървен философ. Това за 7те дена не е истина, ами е история с духовно значение, не всичко се възприема буквално в библията. Тя те учи на по-добър живот, на духовни закони, с твойте философий и науки си хабиш времето. Стига си на занимавал с безсмислици, и не отвличай вниманието от същността на библията.

nailana
07-30-2008, 16:00
Според мен такива нещо като Бог няма.За 6 дни казвате е създаден света...странно,ама как всичката материя е била събрана,концентрирана и там всички други неща, че да се получи всичката тази зеленина, рекички ,езерца и тем подобни.Аз съм съгласен с мнението на k`man.


Как е създаден ли?А ти 'Бог' знаеш ли какво значи?Та седнал да задава тъпи въпроси.Той е Всемогъщ,може всичко.Кратко и ясно.Просто защото аз го възприемам като Бог,защото Той е Бог.Когато ти не Го възприемаш като такъв как да ти обясня каквото и да било относно тези неща?


За извънземни...питате дали има извънземни? Ще ви кажа,че този въпрос е тъп! Правилният е Къде има извънземни.

Да.Извънземни има.Това са ангелите и демоните,защото те не са 'земни'.А това дали наподобяват зелени човечета вече незнам.


Нещата са доста широки затова няма да обхващам много точки от темата,но само бих искал да кажа,че идеята за всички тези неща са...глупави.Чел съм навремето тук таме нещо, там нали тоз Христос от 2,3 риби(някъде там май) успял да нахрани хиляди души.Е как става тоя номер.Мога да направям пример с една джаджа от Стар Трек.Там хората си имат една технологийка, която прави всичко от въздуха, чрез ядрен синтез( странно,но сега не се сещам името на това устройство).Идеята ми е,че защо този "Бог" да не се окажат разни извънземни в бели престилки наричащи себе си учени.Може нашата вселена да е направена по начина с черните дупки.След някоя друга година...като се замисля по скоро хилядолетие и ние ще правим вселени.И ние ще правим живот.

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


Във вселената има много живи твари.Може би всяка система,която има някоя друга планета има някоя друга бактериа.След няколко милиарда години ще стане някоя разумна форма на живот.

След няколко милиярда години може да не ни има.Зависи кой как разсъждава......


Та това е общо взето.


Обещаваш ли?

Kman
07-30-2008, 16:00
Бог е любов.....любовта е химия,хормон

"Възвишените описания на любовта нерядко включват в себе си симптоми, наподобяващи на някое заболяване, например: любовна треска, любовно помрачение, безпричинен смях, безпричинна печал, често сърцебиене, задържане на дишането, насечено дишане, безсъние, загуба на апетит, стягане в слепоочията и т.н. Съвременната наука, все по-често се натъква на подобни състояния, които описват влюбените, което дава основание на много чени да считат, че хората могат да са болни от любов. Тази болест, в никакъв случай не е по-леко протичаща от едно отравяне, тежък грип, жлъчна криза, зъбобол и пр. Дори напротив, често любовната болест може да протече доста дълго и да има голям брой усложнения, вкл. и завършващи със смърт.

В научните среди се провеждат редица изследвания, които всеки ден доказват, че въпросът отново опира до промяна в химичния състав на човешкото тяло, т.е. в процесите свързани с любовта се намесват голям брой вещества, които самите човешки тела произвеждат. Оказва се, че голям брой от естествените хормони, които нашият организъм произвежда са като вид наркотици. Така например, когато срещнем човек, който ни привлича, започваме производството на веществото фенилетиламин. Това е хормонът на увлечението и интереса. И когато след известно време, вече познаваме този човек, и нашите чувства станат взаимни, то в кръвта ни се изръсват големи количества катехоламини, в частност допамин, който е хормона на любовния екстаз. Тези вещества като цяло повишават общата възбудимост и ни дават сили да осъществим любовната връзка.

Естествено, тези хормони, както и всички "наркотични вещества" предизвикват привикване. Именно затова, ако чувствата ни не са взаимни или угаснат, то човека започва да изпитва силна депресия, поради рязкото спадане нивата на тези хормони в организма. В този случай, старайки се да запълним липсата, "хормоните на еуфорията" ни карат да търсим нови партньори.

Ако отношенията ни преминат в леглото, т.е. в постелен стадий, в състояние на възбуда започва производството на хормона окситоцин, който е доста силен и е свързан с емоциите. С този хормон се свързват по време на сексуалните преживявания оргазмите и сексуалните удовлетворения. Факт е, че и двата пола отделят този хормон, макар, че доскоро е считан основно за женски хормон. Интересното обаче е, че при жените той се отделя по-бавно, за разлика от мъжете и поради това, за пълната сексуална възбуда на жената се изисква повече време, дълги еротични стимулации, любовни игри и разговори.

По време на честите, регулярни съприкосновения с рецепторите на кожата, последните ни информират за това главния мозък и окситоцина започва да се изработна в още по-големи количества, докато накрая се стигне и до екстрено повишаване нивата на ендорфина - естествено болкоуспокояващо вещество, което произвежда органима. Ендорфина е сходен по химичен състав с морфина, като оказва ефект на чувство за безопасност, спокойствие и увереност. Колкото повече се занимаваме с любовни ласки и любовно ухажване, толкова в по-големи количества ще сеотделя това вещество и привързаността ни ще се увеличава. След такова силно опиянение с хормони, ние се влюбваме силно, без значение дали чувствата са взаимни, което е доста чест феномен.

Основна роля в любовната болест играе молекулата РЕА, благодарение на която е достатъчно да видим, чуем или усетим партньора в отрязък от времето, за да отделим отново ендорфин. С това се обяснява и странното поведение на хората, които без възлюбените си не могат да живеят дори и час. Причината е, че мозъкът през определен период от време е длъжен да получава все по-голяб брой любовни импулси, и постепенно привиква към тях. В край сметка, чрез 2-4 години, РЕА-молекулите и ендорфина престават да действат въобще. Любовта и привързаността, естествено, изчезват. На партньорите са нужни нови увлечения. И ако това се случи в една семейна двойка, то намаляването на хормоналните нива става причина за т.нар. критичен период в брака, в който най-често ако не бъде преодолян, партньорите се развеждат. Най-силният такъв период в едно семейство е към 7-10-та година от брака."

Отричаш ли съществуването на тези хормони....

„В началото беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.” Евангелие от Йоан 1:1

Светът създаден ли е за 6 дена....НЕ.....Лъжа ли е че светът е създаден за 6 дена......Да
Има ли още много абсурди в библията....ДА
Тези абсурдни твърдения смятани ли са за Лъжа.....Да защото не са иситна.....това е извода.

"What was the purpose for which the women went to the tomb?

(a) To anoint Jesus’ body with spices (Mark 16: 1; Luke 23:55 to 24: 1)

(b) To see the tomb. Nothing about spices here (Matthew 28: 1)

(c) For no specified reason. In this gospel the wrapping with spices had been done before the Sabbath (John 20: 1)


A large stone was placed at the entrance of the tomb. Where was the stone when the women arrived?

(a) They saw that the stone was “Rolled back” (Mark 16:4) They found the stone “rolled away from the tomb” (Luke 24:2) They saw that “the stone had been taken away from the tomb” (John 20:1)

(b) As the women approached, an angel descended from heaven, rolled away the stone, and conversed with the women. Matthew made the women witness the spectacular rolling away of the stone (Matthew 28:1-6)


Did anyone tell the women what happened to Jesus’ body?

(a) Yes. “A young man in a white robe” (Mark 16:5). “Two men ... in dazzling apparel” later described as angels (Luke 24:4 and 24:23). An angel - the one who rolled back the stone (Matthew 16:2). In each case the women were told that Jesus had risen from the dead (Matthew 28:7; Mark 16:6; Luke 24:5 footnote)

(b) No. Mary met no one and returned saying, “They have taken the Lord out of the tomb, and we do not know where they have laid him” (John 20:2)"
така ли е....Така е.

Christ
07-30-2008, 16:05
Така ли е, така е.


Различните евангелия са от различна гледна точка. Тоя е видял така, оня е бил по-далече и е видял друго.

nailana
07-30-2008, 16:05
Вчера след 00.00 часа ми беше съвсем ясно,че е нормално да се публикуват такива идиотщини,ма още е рано....защо бързаш k'man?

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:07
Според мен такива нещо като Бог няма.За 6 дни казвате е създаден света...странно,ама как всичката материя е била събрана,концентрирана и там всички други неща, че да се получи всичката тази зеленина, рекички ,езерца и тем подобни.Аз съм съгласен с мнението на k`man.


Как е създаден ли?А ти 'Бог' знаеш ли какво значи?Та седнал да задава тъпи въпроси.Той е Всемогъщ,може всичко.Кратко и ясно.Просто защото аз го възприемам като Бог,защото Той е Бог.Когато ти не Го възприемаш като такъв как да ти обясня каквото и да било относно тези неща?


За извънземни...питате дали има извънземни? Ще ви кажа,че този въпрос е тъп! Правилният е Къде има извънземни.

Да.Извънземни има.Това са ангелите и демоните,защото те не са 'земни'.А това дали наподобяват зелени човечета вече незнам.


Нещата са доста широки затова няма да обхващам много точки от темата,но само бих искал да кажа,че идеята за всички тези неща са...глупави.Чел съм навремето тук таме нещо, там нали тоз Христос от 2,3 риби(някъде там май) успял да нахрани хиляди души.Е как става тоя номер.Мога да направям пример с една джаджа от Стар Трек.Там хората си имат една технологийка, която прави всичко от въздуха, чрез ядрен синтез( странно,но сега не се сещам името на това устройство).Идеята ми е,че защо този "Бог" да не се окажат разни извънземни в бели престилки наричащи себе си учени.Може нашата вселена да е направена по начина с черните дупки.След някоя друга година...като се замисля по скоро хилядолетие и ние ще правим вселени.И ние ще правим живот.

](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


Във вселената има много живи твари.Може би всяка система,която има някоя друга планета има някоя друга бактериа.След няколко милиарда години ще стане някоя разумна форма на живот.

След няколко милиярда години може да не ни има.Зависи кой как разсъждава......


Та това е общо взето.


Обещаваш ли?

Не не обещавам!

Единственото,което искам да разбера е защо вярваш в БОГ!!!Кажи де?!Само защотоедна книга казва,че е всемогъ и ти вярваш в това!Къде е Бог,когато умират невинни хора под гумите на някое пиян шофьор,а?

За извънземните...ти къде си виждал/а тия ангели и демони?След като не са земни,би трябвало да живеят някъде другъде,нали?Само не ми ръси глупости,че живеят в друго измерение!

Nam3less
07-30-2008, 16:10
Вярвам в Бог, защото вярвам в добрата сила на любовта, създала вселената и всички нас, и имаща промисъл за всички нас. Но това не значи че щом има добър бог, не съществува зло. Страданието е необходимо на хора като нас за да ставаме по-добри и да се очистим от греховете ни.

Christ
07-30-2008, 16:12
Вярвам в Бог, защото вярвам в добрата сила на любовта, създала вселената и всички нас, и имаща промисъл за всички нас. Но това не значи че щом има добър бог, не съществува зло. Страданието е необходимо на хора като нас за да ставаме по-добри и да се очистим от греховете ни.


Аха, значи смъртта на Христос е недостатъчна за очистването на нашите грехове?

Kman
07-30-2008, 16:13
"Той е Всемогъщ,може всичко."

След като е всемогъщ защо има незправедливости,защо има гладуващи хора,защо хората убиват в името на религията?Убиват в негово име,защо вземат пари в негово име,защо правят всичко в негово име?
Е как защо защото го няма.Защото съдбата ни лежи в нашите ръце.
Ангелите и дяволите били извънземните......недей да говориш небивалици.
Хайде като сте толкова запознати с религията ми кажете защо бог е сложил вода и на луната,няма смисъл,за какво е тази вода там,неможем да я стигнем или да я вземем на земята.....или целта е да се чудим как я е сложил и да се убеждаваме че бог е всемогъщ и може да прави каквото си иска,а не го прави.
За това ли са написани тези небивалици в библията,за да се чудим и да се маем,за да се убеждаваме колко е велик.
Защо винаги трябва да се чудим и да никога да не знаем защо се случват всички тези неща в живота.

"Почитай царя,страхувай се от бога" е казал народа.....защо да се страхувам.....защо той цели да ни плаши като ни стоварва всички тези беди,за да ценим хубавото ли......и така си ценя добродетелите в живота без бедит.

Когато нещо хубаво се случи....."благодаряйте се на бог,че гое дарил"
Когато нещо лошо се случи....."такава е божията воля,трябва да страдаме,за да отидем в рая"

Водил съм много спорове и винаги когато опонентът губи спор,или зацикля или се обръща към агресивността.

Последно.....хора ли са писали библията.......хората безгрешни ли са,какъв е реалния шанс да са збъркали при положение че всеки човек греши и няма безгрешни хора.

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:17
Вярвам в Бог, защото вярвам в добрата сила на любовта, създала вселената и всички нас, и имаща промисъл за всички нас. Но това не значи че щом има добър бог, не съществува зло. Страданието е необходимо на хора като нас за да ставаме по-добри и да се очистим от греховете ни.

И как точно любовта създава вселената?Какво общо има тя?И защо любовта да е добра?Въобще как преценяваш кое е добро и кое лошо.Например:
Един човек ограбва някой друг с 500 лева.Това от гледна точка на ограбения е нещо ужасно.За този,който краде е може би шанс за оцеляване.Това значи ли,че е лошо?
Специално за този пример ,аз съм против кражбата,ама то зависи от гледната точка.
Ами психичноболните хора.Те не правят разлика.Ама кое те кара да мислиш,че това,че ти мислиш едобро е правилно,а не всъщност идеята на някоя друг.Например на крадеца?

Друг пример:
Лъвът хваща някакво животно(какво намери там) и го убива.Това лошо лие?Еми ако не я убие,лъва ще умре.Значи ли,че ти избираш смърта на лъва пред тази на животното,само защото 10 Божи заповеди казват "Не убивай"(едната от тях де,не че всички казват не убивай :) )

nailana
07-30-2008, 16:18
Не не обещавам!

Единственото,което искам да разбера е защо вярваш в БОГ!!!Кажи де?!Само защотоедна книга казва,че е всемогъ и ти вярваш в това!Къде е Бог,когато умират невинни хора под гумите на някое пиян шофьор,а?

За извънземните...ти къде си виждал/а тия ангели и демони?След като не са земни,би трябвало да живеят някъде другъде,нали?Само не ми ръси глупости,че живеят в друго измерение!

Виж сега аз не те обвинявам за каквото и да било,просто някой от теоритте ти ми се видяха абсурдни.Бог ни даде ние да избираме,Той не ни кара насила да повярваме в него,Той ни остави ние да изберем как да водим живота си.А ние избрахме да убиваме,да изнасилваме,да караме пияни,за да умират невинни хора под гумите на колите,ние избрахме да забогатяваме на гърба на бедните,избрахме проституирането,алкохола,н аркотиците,избрахме войните,избрахме парите,избрахме кражбата и моралното падение!
Аз вярвам по ред причини :) И много много пъти съм ги обяснявала,но никой дори не ме чува,ако наистина се интересуваш можем да говорим на ЛС.Не е само заради една книга,повярвай ми :)
Знам,че има ангели и демони и не им пречи да ни навестяват....което пък не означава,че можем да ги виждаме.

Съжалявам отново ако съм била груба,но причината е една - цикъл :-o

nailana
07-30-2008, 16:26
"Той е Всемогъщ,може всичко."

След като е всемогъщ защо има незправедливости,защо има гладуващи хора,защо хората убиват в името на религията?Убиват в негово име,защо вземат пари в негово име,защо правят всичко в негово име?
Е как защо защото го няма.Защото съдбата ни лежи в нашите ръце.
Ангелите и дяволите били извънземните......недей да говориш небивалици.


Не съм чела целият ти коментар,само тези първите подчертани изречения и ми стана ясно....казах в предишният си пост,че ние избрахме тези неща,не Той.Говорила съм и за фалшивата църква,която се опитва да манипулира хората(предполагам знаете за Светата Инквизиция).Тези хора са разбрали нещата които четат буквално,защото хората понякога сме заблудени и глупави.....питам се относно някои хора,примерно ако църквата им каже,че за да докажат любовта си към Бог,трябва да се хвърлят от някой мост,то те сигурно ще го направят.Това,че ние смятаме едни неща за редни,не означава че всъщност са такива.Това ,че църквата казва,че нещо е правилно и Богоугодно,не означава че е така!
Аз не зная какво е това 'религия',аз зная Христос!(има разлика).
Повтарям за последен път - това,че смятаме едни неща за Богоугодни правилни,не означава че всъщност са такива!

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:27
Спокойно няма проблем.За щастие не съм злопаметен :)
Само да кажа,че когато казваш "Ние избрахме" имаш грешка.Когато казваш "ние" слагаш под общ знаменател всички.Мога да ти кажа например,че аз не изнасилвам,не убивам,не крада,не буйствам и там още такива.
За ангелите:
1. Да кажа,че когато говоря за тях,имам предвит някаква раса,еволюирала на някоя планета,а не разни добронамерени духчета и такива.
2.Сега да кажа за тях:
Не мисля,че има такива,за които описваш.Защо биха идвали при нас?Какво биха ИСКАЛИ от нас?Едва ли ще нарушат етичен закон и ще се намесват в еволюцията на една раса.Тъй като ако ги приемем за някакви божествени неща,то ние вървим назад.
Например...ражда се един човек,който би могъл да е най-големият учен раждал се някога и би могъл да тласне цивилизацията ни на светлинни години оттук(буквално),ама той чува за тия неща и започва да изучава религия и така ест цивилизацията ни си остава на същото ниво.

Kman
07-30-2008, 16:30
"Теории колкото искаш. Истината е една, Вселената е сложка като часовник, а всеки часовник си има часовникар. Изтъркано, ама вярно. "

Дааааа и всяка пица си има пицаджия,създател,един човек който да я създаде.......е да де,обаче пицата не я прави един човек,а кетчупа минава през много ръце докато излезе от еди коя си фирма,после горчицата,после и сиренето,после доставчиците и накрая пицаджията,който само ги съединява и после сервитйора ги поднася.....същото е и с часовника.Но това не е създадено от ЕДИН.
Нито часовника....нито пицата...камо ли вселената....

nailana
07-30-2008, 16:38
Спокойно няма проблем.За щастие не съм злопаметен :)
Само да кажа,че когато казваш "Ние избрахме" имаш грешка.Когато казваш "ние" слагаш под общ знаменател всички.Мога да ти кажа например,че аз не изнасилвам,не убивам,не крада,не буйствам и там още такива.
За ангелите:
1. Да кажа,че когато говоря за тях,имам предвит някаква раса,еволюирала на някоя планета,а не разни добронамерени духчета и такива.
2.Сега да кажа за тях:
Не мисля,че има такива,за които описваш.Защо биха идвали при нас?Какво биха ИСКАЛИ от нас?Едва ли ще нарушат етичен закон и ще се намесват в еволюцията на една раса.Тъй като ако ги приемем за някакви божествени неща,то ние вървим назад.
Например...ражда се един човек,който би могъл да е най-големият учен раждал се някога и би могъл да тласне цивилизацията ни на светлинни години оттук(буквално),ама той чува за тия неща и започва да изучава религия и така ест цивилизацията ни си остава на същото ниво.


Нарочно казвам 'ние' защото всички 'ние' сме хора и грешим.И също така за да някой да не си помисли,че казвам че съм безгрешна.Само поради тази причина.Аз не казвам,че убиваш или изнасилваш.
1.Ангели има най - различни видове!Може би цели раси(порода,разновидност,в д).
2.Пак повтарям - Бог,ангелите не се месят в живота ни(Те ни наблюдават),докато Той не реши(за определен човек/някой)обратното.
То ние достатъчно сме се развили в технологии и медицина.Гледай,че скоро и на Марс смятат да ни местят.Бог не е спрял Айнщайн нали?Аз незнам какво още има да се тласкаме,като сме в последните времена,но само Той знае кога точно ще настане Краят.

Kman
07-30-2008, 16:39
".Тези хора са разбрали нещата които четат буквално,защото хората понякога сме заблудени и глупави.....питам се относно някои хора,примерно ако църквата им каже,че за да докажат любовта си към Бог,трябва да се хвърлят от някой мост,то те сигурно ще го направят.Това,че ние смятаме едни неща за редни,не означава че всъщност са такива."

Изблик на съмнение.....сега приложи тази гледна точка върху цялата картинка за сътворението,имайки на предвид фактите!
фактите които казват че "хората понякога сме заблудени и глупави...."
и можем да бъдем манипулирани.
Знаейки че има хора които могат да изпозлват и използват религията "да докажат любовта си към Бог,трябва да се хвърлят от някой мост,"
.....просто приложи това в по голям мащаб.
От къде изхожда тази "църква" от бибилията,какво пише в библията....


За краят вече писах доста неща....прочети всичко което написах и цитирах и после използвайки тези факти помисли за вселената и бог.

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:42
Напълно не е достатъчно.Това за Марс като го спомена го подкрепям напълно.
Аз не съм казал,че спира когото и да е било,нали?Казах само,че някой човек може да се захване с религия,когато може да е най-големия учен.
Някъде прочетох ,че Земята е люлка на цивилизацията ни.Значи би трябвало някога да проходим,а това означава да се преместим на друга планета,коет огарантира оцеляването ни като вид завинаги!.Излезем ли навън сме безсмъртни.Ако например някой астероид удари Земята и унищожи,хората от друга планета ще оцелеят и вида ни също.Ако си стоим тука и се занимаваме само с душите си,то сме загубени!

Kman
07-30-2008, 16:46
Admiral John има хубав възглед за развитието на човешкия вид......а това се базира на оцеляването.....за да може видът да оцелеее и да еволюира.....а религията застава срещу тези неща,поддържайки развитието и еволюцията в статичност,а такова нещо като статичност няма както по рано писах.

nailana
07-30-2008, 16:53
".Тези хора са разбрали нещата които четат буквално,защото хората понякога сме заблудени и глупави.....питам се относно някои хора,примерно ако църквата им каже,че за да докажат любовта си към Бог,трябва да се хвърлят от някой мост,то те сигурно ще го направят.Това,че ние смятаме едни неща за редни,не означава че всъщност са такива."

Изблик на съмнение.....сега приложи тази гледна точка върху цялата картинка за сътворението,имайки на предвид фактите!
фактите които казват че "хората понякога сме заблудени и глупави...."
и можем да бъдем манипулирани.
Знаейки че има хора които могат да изпозлват и използват религията "да докажат любовта си към Бог,трябва да се хвърлят от някой мост,"
.....просто приложи това в по голям мащаб.
От къде изхожда тази "църква" от бибилията,какво пише в библията....


За краят вече писах доста неща....прочети всичко което написах и цитирах и после използвайки тези факти помисли за вселената и бог.

Писнахте ми и ти и твоето съмнение,за което говорих преди 1-2 стр.
Манипулирани от фалшивата църква,модата,телевизията, писанията,всякакви компютърни игри,които ни промиват мозъците,музиката - когато започнем да следваме идеологията и убежденията й(примерно да носиш пентаграма),интернет....след ователно сме като 'овце'.И казах 'понякога'.Не съм твърдяла,че непременно сме такива,просто се оставяме лесно да бъдем контролирани от не който трябва!Как да ти обясня сътворението?В Библията не се говори за църквата като здание.Има се предвид друго.И вече съм го обяснявала милион пъти.

Писна ми от Вас.Само Вашето си знаете.Оправяйте се!Лека вечер!

Kman
07-30-2008, 17:02
Не понякога,а винаги.....така правят пари хората,така стават милионери,защото светът се управлява от парите и властта.
Ето защо съмнението е ключът,ти се съмняваш в много неща,но не и в религията.....
И аз това съм го обяснявал милион пъти и винаги се стига до тук....

nailana
07-30-2008, 17:12
Не понякога,а винаги.....така правят пари хората,така стават милионери,защото светът се управлява от парите и властта.
Ето защо съмнението е ключът,ти се съмняваш в много неща,но не и в религията.....
И аз това съм го обяснявал милион пъти и винаги се стига до тук....


Да,но не всички хора се борят за пари и власт.Има някои,макар и многоооо малко,които се борят за правдата,и всеки да получава толкова за колкото се е трудил!Съмнявам се в 'религията',но не се съмнявам в Христос :)

Това е всичко :smt006

Kman
07-30-2008, 17:21
И на техен гръб се правят пари,защото те все трябва от някъде да идват тези пари :D
И с това слагаме край на приказката,е нали с края на едно нещо идва началото на нещо друго....но това вече е друга приказка :D