PDA

View Full Version : Стягане на талията



plamka
07-29-2008, 23:51
Бихте ли ми предложили упражнения за стягане на талията... Ходя на фитнес почти всеки ден или през ден, но единствения уред за стягане на корем там са коремните преси, а аз имам проблем с тях. Като направя 40 най - много 50 и започва да ме боли кръста и просто не мога да продължа. Та предложете някакви упражнения за вкъщи, може и във фитнеса ама там не виждам какви ... :)

plamka
07-30-2008, 13:22
Не, бе човек не съм няква супер дебела. :-D Просто няколко години въобще не се бях занимавала с никакъв спорт и съм се поотпуснала и искам да се стегна. Иначе имам гена на баща ми, той е нормален в тялото, само че ако се отпусне повечко с храненето и наддава само в корема никъде другаде. На мен краката и ръцете са си ми добре, стегнах ги, но корема... А коремните ги правя на серии по 15-20 ама имам предвид, че като стигна до 40 и ме заболява кръста. А бтв никога не съм можела да скачам на въже, спъвам се. 8-)

cSSiE
07-30-2008, 16:35
коремни преси главно и то правиш 20 като се опъваш на шпиц и ръцете също (цялат се разтягаш) и си дигаш само краката и като свършиш правиш 90 градуса ъгъл с краката си и се вдигаш към тях те са бързи коремни пак 20 (стандартните) и ръцете зад главата :) това го прави сутрин на гладно като станеш Не съм момиче, но мисля, че ще ти помогне :)

machine
07-30-2008, 16:50
или дай снимка или някой инструктор да ти даде съвет-така на сляпо трудно.

От това,което разбирам-може да правиш за паласки и за долна част на корема упражнения,но едва ли е това,което си мисля................ :?

HenykucT
07-30-2008, 17:41
... нямам коментар просто ... как момиче ще праи коремни на шпиц ... :razz: Така за стягане на талията има няколко начина : Първо има един уред, който не знам дали го има във всички зали. Той е като патека и се увива около кръста или дупето и чрез вибрации стяга и премахва мазнините. Второ : Правиш коремни, но не на шпиц а на машина за коремни ... Трето : Повдигане на крака от вис ... Има едни уреди на които се качваш и облягаш дланите на рацете и повдигаш краката ... Има много упражнения, които могат да се използват за стягане, ако искаш такива пиши ми ЛС и ще измислим нещо ... :)

plamka
07-30-2008, 18:52
Това за повдигане на краката от вис го има в залата, не знаех, че е за корем. Само че как да ги вдигам - изпънати или свити в коленете? :) И по колко повторения на серия да правя и колко г/д серии?
machine и за паласки ми трябва! :-D

machine
07-30-2008, 19:09
-повдигане на краката от вис с узпънати крака,може и на шведска стена да го правишза долна част на корема
-нормални коремни преси-средна част
-свити крака или поставени на по-високо място(стол или др.) и се повдигаш лекички ако искаш малка тежест,ковто придържаш над главата и си изтласкваш трупа без краката(придържаш я с ръце)-горна част на корема
-с гиричка се в лявата ръка се накланяш наляво и обратното за дясната част-за любовните дръжки или т.нар.паласки
може и на супер серии да ги тренираш ако не ти е трудно


П.П. Малко ме е срам за снимка... но.. ето - http://i36.tinypic.com/33bflux.jpg
мен пък ме кефи тялото ти
лс приемаш ли

machine
07-30-2008, 19:11
мисля ,че ти е леко разпирена коремната стена-яж през 3 часа по по-малко и скоремните преси ще се прибере,малко мазнина имаш-с аеробика и тя ще се махне,но каза си кефи ме тялото ти

DJACK
07-30-2008, 19:23
То на почти всички е така корема .Тва си е до ген има и плсоки кореми но рядко.Ако имаш разширен стомах можеш да правиш вакоом :-D :D

plamka
07-30-2008, 19:57
machine, благодаря много! Още утре ще пробвам всичко в залата. Само за паласките упражнението не разбрах като държа гиричка в лявата ръка наляво или надясно се накланям? Щото съм чувала че се премята ръката над главата и примерно ако ти е в лявата ръка се накланяш надясно. Това съм го опитвала ама имам чувството, че нищо не правя. 8-)
А нормални коремни преси ще рече в изцяло легнало положение нали? Във фитнеса, в който ходя има един уред където се слагат краката между въртящи се като възглавнички едни ии става все едно са ти краката на стол. Та аз там правя ама без тежести. А нормалните явно в къщи ще ги правя.
И пак мерси. :oops:

Canis_Dirus
07-30-2008, 20:09
Вакуумки и клек.

cSSiE
07-30-2008, 20:11
machine, благодаря много! Още утре ще пробвам всичко в залата. Само за паласките упражнението не разбрах като държа гиричка в лявата ръка наляво или надясно се накланям? Щото съм чувала че се премята ръката над главата и примерно ако ти е в лявата ръка се накланяш надясно. Това съм го опитвала ама имам чувството, че нищо не правя. 8-)
А нормални коремни преси ще рече в изцяло легнало положение нали? Във фитнеса, в който ходя има един уред където се слагат краката между въртящи се като възглавнички едни ии става все едно са ти краката на стол. Та аз там правя ама без тежести. А нормалните явно в къщи ще ги правя.
И пак мерси. :oops:
дясна ръка на ляво лява ръка надясно

mesmer
07-30-2008, 20:15
Първо и аз си помислих, за леко повдигане на мен лично ми е най-любимо.
За наклоните на ляво и на дясно с гира кръста пак може да те заболи, така че внимавай.При Мен лично кръста не се обажда като повдигам едновременно коленете и горната част на торса едни към други.
Потичквай си, хапвай равномерно, пробвай и другите неща които ти казаха, и си направи извод за самата себе си.

plamka
07-30-2008, 20:19
Тичам, ама не много, защото както вече споменах отскоро започнах с фитнеса. За сега само по 1 км издържам без почивка ( не пътеката ). И в момента съм на захранване след една диета => ограничавам се в храненето.
А какво е вакуум?

mesmer
07-30-2008, 20:22
Премахва се целолит с негова помощ.

ULTRA_LEVSKI
07-30-2008, 20:23
Гълташ си корема и задържаш колкото можеш :-o

Canis_Dirus
07-30-2008, 20:29
Премахва се целолит с негова помощ.
1. Пише се целулит.
2. Вакуумките са упражнение за стягане и прибиране на коремната стена (ректус абдоминус).

Поемаш дълбоко въздух и издишаш до край - ръцете са стиснати в юмруци. Когато издишаш до последно - изпъчваш се и прибираш корема навътре. задържаш колкото можеш. В серии по 5-6 колкото искаш.


А клека уголемява гръдния кош и оправя стойката (ако се прави правилно) - от там се създава впечатление за малка и прибрана талия.

mesmer
07-30-2008, 20:32
Техническа грешка,но това което споменах си остава в сила.

BuNd0v
07-31-2008, 08:16
http://www.bb-team.org/exercise/1192/ ето ти упражнение , иска се диета , тичане

machine
07-31-2008, 18:10
значи за итяането не гледай километире а друго-тичаш 35 мин на коело по-добре и въртиш с постоянна скорост и изгаряш 300 калории примерно,следващият път за същото време трябва да изгориш поне 302 калории-т.е повече.
За клековете да допълня ще направиш и мн хубаво бедро,а стяга и дупето
за паласките-аршавин го обясни,а може да правиш и следното коремни преси-краката са ти свити и когато се изправяш се въртиш настрани-1во наляво после надясно.
Нормалните-да,в легнало положение

Канис_дириус и др.дайте някакъв линк или по подробно изпълнение на вакумките плс

annabel
04-21-2009, 12:49
аз имам AbSwing Revolution и за 1ден хаванах мускулна треска на крата,ръцете и страничните коремни мусколи.Аз го взех от приятелка,защото като правя коремни преси започва много да ме боли главата и врата.Уреда подходящ ли е за стягане на крака и корем.


Иначе тялото ти е супер :)