PDA

View Full Version : Образование в България



Forgiven
07-30-2008, 10:09
Zdraweite wsi4ki!
Puskam temata tuk,sled kato pro4etoh kolko mnogo hora iskat da napusnat Bulgaria i zaredi obrazowanieto.6te spodelite li wa6eto mnenie za Bulgarskoto obrazowanie i za6toto tolkowa mladi hora napusnaha predelite na Bulgaria?wsy6tnost s kakwo e po dobro 4ujdoto obrazowanie??
P.S Mnogo se izwiniawam na wsi4ki za latinicata,no nqmam kirilica na tozi komp :(

Sunny_stz
07-30-2008, 10:31
Zdraweite wsi4ki!
Puskam temata tuk,sled kato pro4etoh kolko mnogo hora iskat da napusnat Bulgaria i zaredi obrazowanieto.6te spodelite li wa6eto mnenie za Bulgarskoto obrazowanie i za6toto tolkowa mladi hora napusnaha predelite na Bulgaria?wsy6tnost s kakwo e po dobro 4ujdoto obrazowanie??
P.S Mnogo se izwiniawam na wsi4ki za latinicata,no nqmam kirilica na tozi komp :(

Rabotata ne e v obrazovanieto ni,a durjavata!!V neq nqma red i vseki pravi kakvoto si iska.Sega s vuvejdaneto i na maturite stana pulna burkotiq!!Nqma rabota,nqma dobro zapla6tane!Ne 4e v 4ujbina obrazovanieto e po-dobro,no tam ima po-dobri USLOVIQ za jivot!Na6eto obrazovanie ne e po-lo6o ot tqhnoto!Tova e moeto mnenie :)

Water_lili
07-30-2008, 13:13
мен лично, не ми харесва ,че в училищата все още се пишат оценки по симпатия, а не по заслуги...а относно университетите......не всички,но определено не може да се каже ,че и там всички студенти са равни...някой с по- богати родители са ПО- равни от другите...Освен това на много места базата и методите са доста остаряли... а и да не забравяме,че преди да имаш шанс да влезнеш някъде да учиш трябва да пръснеш супер много пари за уроци и да зубриш наизуст... Харесват ми повечето учители в бг и тяхната нагласа (поне на по- старите,които още са идеалисти и не мислщт само за парите си...)

MartoG
07-30-2008, 19:48
незнам аз какво да правя ... заминах за испания края на 9ти клас ... стоях там една година и тя се водеше нулева , до кат науча езика тва онова ся се върнах в бг.. и ако устана трябва пак да бъда 9ти.... мога случайно да се опрая 10 ноо приателите ми ще са 11 и напраоо много кофтии незнам какво да правя ... :? :x

Loshotia
07-31-2008, 20:09
Много по- лесно е да се кандидаства в чужбина отколкото в България.

Sunny_stz
07-31-2008, 20:59
Много по- лесно е да се кандидаства в чужбина отколкото в България.

Ne mislq taka!!Edna priqtelka dosta se ozori s taq 4ujbina!Durja toifel ,izkara si rezultatite,no podade dokumenti v posledniq moment i si provali godinata ,za6toto kandidatstva samo tam,ne v Bulgariq..Mislq 4e ako se be6e probvala v bg 6te6e da si vleze tam i da i e po-lesno vsi4ko...

Vikitooo
07-31-2008, 21:40
Аз съм на мнение, че образованието в България е на ниво!


Но, аз се чyдя защо държавата хвърля толкова много пари за образователни програми, след като след това не може да си задържи младите хора?

Loshotia
08-01-2008, 07:58
Много по- лесно е да се кандидаства в чужбина отколкото в България.

Ne mislq taka!!Edna priqtelka dosta se ozori s taq 4ujbina!Durja toifel ,izkara si rezultatite,no podade dokumenti v posledniq moment i si provali godinata ,za6toto kandidatstva samo tam,ne v Bulgariq..Mislq 4e ako se be6e probvala v bg 6te6e da si vleze tam i da i e po-lesno vsi4ko...

Да бе да...ТОЕФЛ-а е една рамка, която се учи и после си повтаряш зазубрените думички и схеми. Пробвай да впечатлиш с ТОЕФЛ стил някой от журналистически факултет. Една граматика дето се учи 5 години и един спийкинг дето ти искат да им говориш 45 секунди по дадена тема :?

Vikitooo
08-01-2008, 08:50
Abe ei ne se ebavaite s ТОЕФЛ, ne e lesen hich daje :-o

Sunny_stz
08-01-2008, 09:34
Много по- лесно е да се кандидаства в чужбина отколкото в България.

Ne mislq taka!!Edna priqtelka dosta se ozori s taq 4ujbina!Durja toifel ,izkara si rezultatite,no podade dokumenti v posledniq moment i si provali godinata ,za6toto kandidatstva samo tam,ne v Bulgariq..Mislq 4e ako se be6e probvala v bg 6te6e da si vleze tam i da i e po-lesno vsi4ko...

Да бе да...ТОЕФЛ-а е една рамка, която се учи и после си повтаряш зазубрените думички и схеми. Пробвай да впечатлиш с ТОЕФЛ стил някой от журналистически факултет. Една граматика дето се учи 5 години и един спийкинг дето ти искат да им говориш 45 секунди по дадена тема :?

Да бе лесен...Не че някога съм стигала до там и съм се занимавала,но определено от приятелки знам че никак не е лесен.А това че някои хора зубрят езика ...това хич не е правилно,езика не се зубри,той трябва да се усмисли...

Loshotia
08-01-2008, 10:05
Ако знаеш начин, по който се зубри език- евала! Аз такъв не знам- става въпрос за рамки и типове. Пробвай да се позанимаеш малко с ТОЕФЛ-а и ще видиш. Да не говорим, че изпита по английски в СУ е с пъти по- труден от въпросния toefl

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-05-2008, 14:31
пхх оня ден точно това си говорихме с приятеля ми ...
в Бг /и в гимназията в която бях/ ми скъсваха задника г/д да уча....
отиваш в университет... и там също ти дерат още по зле задника от учене.... и накрая какво?
ставаш лекар /или адвокат/ да речем но печелиш 1/3та от това което печели сервитиорка която работи на морето ....
е не че нещо но ... справедливо ли е това?
в Канада учиш доста... отиваш в университет и там учиш доста но накрая като почнеш да работиш имаш достатъчно пари да си купиш къща с 2 коли ...
и естествено една сервитиорка независимо къде работи не взима повече от 1 лекар или адвокат...
да .. това са наи богатите тука .. адвокати лекари .. лекарката ми бачка 13 часа на седмица и има ебати къщата ебати кабинета и ебати колата...
и друго ... Бг образование.. хмм за да успееш трябва да си МНОГО добър ... а тук .. просто трябва да имаш достатъчно голям хъс за това...
и ... маика е завършила в Бг като заболекар .. идва тук и не и признават дипломата.. що? щото е завършила в Бг...

е не мисля че 1 които завърши образованието си в северна америка ще е по умен от един европеец.. не ... няма да е но поне това което ще има за в бъдеще е доста повече от това което има българина ...
обичам държавата си много я обичам но ... покраи толкова седене в Канада трябваше да изчисля плюсовете и минусите...