PDA

View Full Version : Live или Studio изпълнения?



Red Guy
07-30-2008, 11:26
Какво ви допада повече?
Перфектният студио запис или по-аматьорското живо изпълнение (с грешки, но от сърце)?

Jamalska
07-30-2008, 11:46
защо лайва трябва да е с грешки?може пък да си е научил добре текста.И защо записа в студио да не е от сърце?

miloto_girl_4e
07-30-2008, 11:57
Предпочитам изпълнение, на което виждам, че певецът/певицата/групата се раздават от сърце, дали ще правят грешки или не, дали ще пеят идеално или истински няма да е от значение за мен :) Все пак е много по-готино, когато гледаш любимия си изпълнител/група на живо :)

пЛюш!нкаАа~
07-30-2008, 12:09
Кое ми допада.....ОБОЖАВАМ да слушам на ЖИВО Истински РОК и МЕТЪЛ изпълнения от Великите банди,които съществуват \\m// !!

Shadow_Walker
07-30-2008, 12:32
Да гледаш някого на живо - страхотно е.
Да слушаш лайв албуми/записи на компютъра... ъх, не съм особен привърженик.

RottenFlesh
07-30-2008, 13:45
Най най най-голям кеф е да гледаш любимите си изпълнители да пеят на живо 8-)

LINKNOT
07-30-2008, 15:06
Студийните записи са хубави и изпипани,но не можеш да замениш стоенето пред компа,слушайки песните с изпълненията наживо. Съвсем различно е. :)

Red Guy
07-30-2008, 15:14
Студийните записи са хубави и изпипани,но не можеш да замениш стоенето пред компа,слушайки песните с изпълненията наживо. Съвсем различно е. :)
Не става въпрос за това. Не съм споменал ходене на жив концерт, а дали вкъщи слушаш live или студио? 8)

LINKNOT
07-30-2008, 15:23
Студийните записи са хубави и изпипани,но не можеш да замениш стоенето пред компа,слушайки песните с изпълненията наживо. Съвсем различно е. :)
Не става въпрос за това. Не съм споменал ходене на жив концерт, а дали вкъщи слушаш live или студио? 8)

Всъщност и аз така си помислих като прочетох темата,но според мненията на останалите се подведох. Както и да е ...

Вкъщи слушам студийните записи,но когато гледам клипчета предпочитам да са лайфове,защото така се надъхвам и повече усещам самата песен и изпълнението на групата.Нерядко ми се е приисквало да съм била там,ама ... :-|

Swinkenhoffer
07-30-2008, 15:25
Понякога изпълненията на живо са по-истински... в смисъл, гласът на певицата/певецът не е подправен, самата музика също звучи по-различно и т.н., всичко си е пюр натюр. :D
И да слушаш аплодисментите и виковете на публиката, много добро.
Все пак предпочитам някои песни, които имат особено значение за мен, на запис... така са ми по-лични, все едно ми ги пеят точно на мен, а не пред не знам си колко души.

Тenacious D
07-30-2008, 15:27
Качеството преди всичко -> студио 8)

Shadow_Walker
07-30-2008, 15:33
Имам един лайв албум и така и не го слушам...
Всички песни са в него са изпълнени по по-различен от студийния начин.Но предпочитам оригиналите - тези различни версии ми идват в повече...
Но най-важното е, че не изпитвам някаква специална емоция - все пак не съм на концерта.А и аплодисментите отстрани ме дразнят леко, може и завист да е.

BlackaTBW
07-30-2008, 16:24
Обичам и двете наравно. Има някои лайфове, които харесвам повече от студийния запис. Само че не обичам запис от публиката, защото се чуват повече писъци и ръкопляскания, отколкото изпълнението. По-добре да си е записано от професионалисти.
Иначе студийния запис си е студиен запис. Той е това към което сравняваш лайфа все пак :)

psychopath
07-30-2008, 17:35
на живо...стига да могат да свирят/пеят правилно на живо :D

Forest_girl
07-30-2008, 17:40
и аз на живо :grin:

Trunqka
07-30-2008, 17:49
E на живо си е супер ама ако си стоя вкъщи пред компа си слушам студиини записи ;) ;) :)

adizitk1
08-01-2008, 13:41
На живо!Така се пренасяш на концерта. :-D

Blab
08-01-2008, 13:43
Зависи от изпълнителя.
Роби Уилямс на живо - не, мерси!
Майкъл Бублей - с удоволствие!
Остава на запис - оу, йеа! 8)

SunShinePearl
08-01-2008, 14:18
laif :grin: :grin: :grin: :grin: така искам да чуя наживо Bon Jovi засега го карам само на концерти от нета и лайф записи :( нямате си и напредстава когато слушам записите и изтръпвам просто нямам думи...наживо си е наживо няма какво да говорим 8)

dark_wings
08-01-2008, 14:40
Зависи от изпълнителите...Някои имат добри студийни записи,а пък на сцената не можеш да разпознаеш песента! :? На други пък теглиш само концерти,а не албумните версий :)

hiphopDancing
08-01-2008, 19:24
Студийните записи повече ми харесват...звука е чист, има стерео ефекти, как да не го харесвам повече :D