PDA

View Full Version : Имате ли някаква идея?



ThunderGoddess
07-30-2008, 11:51
Проблема е следния ... Падам си по едно момче ... т.е к'во момче, цял мъж е. Имаме 10 (!!!!) години разлика. Считам, че нищо не може да се получи и не трябва да се получава, понеже за капак на всичко живее доста далече от мен. Всеки ден усещам кам хлътвам все повече и повече по него и затъвам и знам, че е грешно. От една страна чувствата ми надделяват, понякога са много силни и не искам да се отказвам, а друг път се обажда и разума ми и се приземявам на земята, разбирайки, че трябва да се боря с това. Ще се радвам да ме посъветвате с какво мога да се разсея, за да го забравя. Изключено е да тръгна с друг, защото попринцип съм много недоверчивa и студенa с хората, които не обичам и не мога да бъда с човек, който не обичам. Та, имате ли някакви идеи с какво се лекува туй нещо любов, защото аз нямам ....

haterkata
07-30-2008, 11:58
тряя си разумна.откажи се.можеш. 8)
9ебахти телеграмата дет написах 8-) )

agapiseme
07-30-2008, 11:58
Премахни го от живота си за известно време.Изтрий го от телефонния указател,помоли го да не те търси известно време.И когато си готова,го потърси.Дано тогава си прикрила белезите от една неподходяща и ненавременна любов.

dark_shadow_f
07-30-2008, 12:03
Това 4е живее дале4 от теб е добре, защото като не го виждаш по-лесно ще го забравиш.За да не мислиш за него си намери някакво хоби (например някакав спорт) или излизай с приятелки 4есто, отиди на басейн или на море.Не си стой вкъщи.Ако работиш нещо ще ти е по-лесно да не мислиш за него.

ThunderGoddess
07-30-2008, 12:06
тряя си разумна.откажи се.можеш. 8)
9ебахти телеграмата дет написах 8-) )

Тва рулз. Разбрала съм го. Идеята е да намеря начин :D
swiss_watch, чудесно, проблема е, че при мен това не действа, знам го от личен опит. Имам предвид спирам да си общувам с този някого и след време си мисля, че съм готова, че нямам чувства и после като го видя БАМ - честито, започваме отначало :(

dark_shadow_f ... това е една идея, която може да изпорбвам :) .

sexa_na_kompleksa
07-30-2008, 12:37
Подкрепям dark_shadow_f - намирай си занимавка. Ако си постоянно ангажирана, няма да имаш време да мислиш за него.

cinderella_gugutka
07-30-2008, 12:46
ами занимавай се с нещо,излизай,гледай филми-просто не оставай сама или без занимание за да не мислиш за него.и ако е възможно старай се да не го виждаш.и опитай се да се влюбиш в др.успех :)

kifla
07-30-2008, 12:50
Ако знаехме с какво се лекува Любовта едва ли щеше да ги има тези 70000000 теми за болката от любвта не мислиш ли?

Seducti0n
07-30-2008, 12:54
Не искам да коментирам разликата в годините, ти сама осъзнаваш, че е много, така че няма какво да се каже повече, специално по този въпрос.
Колкото до любовта-няма как да обикнеш човек, ако не прекараш известно време с него, ако не опознаеш поне малка част от душата му, от качествата които притежава, от личността му.
Сега ще изникне въпроса за любовта от пръв поглед-За мен няма такава, може да е силно привличане, но то е само физическо, а и не може да кажеш, че обичаш някого само защото има страхотно тяло, невероятни очи и чаровна усмивк.Трябва да го обичаш и заради това,което носи вътре в себе си, защото външната красота е нещо твърде преходно. :wink:

За да забравиш някого, не е необходимо да си намериш друг.Просто прояви воля и разум и колкото да ти е тругно дистанцирай въпросното момче от съзнанието си.Изчакай известен период от време преди да започнеш нова връзка за да може сама да излекуваш раните си, а не следващото момче в живота ти да съпреживява болката от нараненото ти сърце-не е честно.
Успех! :) :)

Pliok0019
07-30-2008, 13:14
Постави си цели - да напреднеш в дадена област, да тренираш усилено, да прочетеш всички книги от интересна поредица, да изгледаш някои комедиен сериал. Излизай с приятели по заведения, ходи на разходки, вземи си куче... Запознай се с някои интересен човек на живо или по Интернет...

Има страшно много неща, които би могла да направиш, но ако нямаш воля никое от тях не би могло да даде резултат.

ThunderGoddess
07-30-2008, 13:20
Не искам да коментирам разликата в годините, ти сама осъзнаваш, че е много, така че няма какво да се каже повече, специално по този въпрос.
Колкото до любовта-няма как да обикнеш човек, ако не прекараш известно време с него, ако не опознаеш поне малка част от душата му, от качествата които притежава, от личността му.
Сега ще изникне въпроса за любовта от пръв поглед-За мен няма такава, може да е силно привличане, но то е само физическо, а и не може да кажеш, че обичаш някого само защото има страхотно тяло, невероятни очи и чаровна усмивк.Трябва да го обичаш и заради това,което носи вътре в себе си, защото външната красота е нещо твърде преходно. :wink:

За да забравиш някого, не е необходимо да си намериш друг.Просто прояви воля и разум и колкото да ти е тругно дистанцирай въпросното момче от съзнанието си.Изчакай известен период от време преди да започнеш нова връзка за да може сама да излекуваш раните си, а не следващото момче в живота ти да съпреживява болката от нараненото ти сърце-не е честно.
Успех! :) :)

Цвети, благодаря ти за това мнение, права си. Осъзнавам проблема с годините, тъй като съм си патила от него. Дължа да поясня, че това не е любов от пръв поглед ... Смисъл запознахме се в интернет и понякога хората са по-откровени там заради анонимността, която той им дава и до известна степен го познавам ... знам, че звучи смешно, но той беше моята платоническа любов :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: . Смисъл често имам такива - любими потребители от форуми, любими абонати от скайп, които много обичам. Проблема беше, че като го видях любовта ми изведнъж от платоническа доста бързо се трансформира в добре познатия ви вид любов ... :D :D

ПС: От време-навереме все още имам някакви искри разум и като се чета ми е много смешно, но какво да направя, така си е :D

ThunderGoddess
07-30-2008, 13:24
Ако знаехме с какво се лекува Любовта едва ли щеше да ги има тези 70000000 теми за болката от любвта не мислиш ли?

Идеята е човек да вземе превантивни мерки преди да са го прецакали. Това искам да направя аз. :)

Seducti0n
07-30-2008, 13:27
Толкова е трудно, когато едно запознанство започне от нета.
Едно е да си лафиш с някото по скайп, съвсем друго е когато дойде момента да се срещнеш с този човек очи в очи в реалния живот....
Аз не можах да разбера ти имала ли си някакъв физически контакт с въпросното момче-целувки, прегръдки, едно-друго? :-o

ThunderGoddess
07-30-2008, 13:42
Аууу, аз щях да бъда просто цъфнала и развързала, ако имаше. Имам предвид ... тогава няма оправия, сигурна съм в това :D :D :D . Трудно е да го обясниш ... може би има късче илюзия, но ето как стоят нещата от моя гледна точка: Използвам интернет, за да се запозная с хора, които споделят интересите ми. Около мен подобни индивиди няма, имам си френдс, но с тях си гооврим други неща. Но е друго да споделиш баш страстите си, един вид, да се разпалиш по историческите спорове, да имаш достоен опонент и така ... аз винаги съм му се възхищавала и ми е било много приятно да си говорим, а от споровете ми с него доста съм се обогатила, мога да кажа. И в един момент виждаш този човек на живо, осъзнаваш, че той говори, диша ... и +това знаеш какво представлява горе-долу неговата личност и ... БАМ. Хубав е, но едва ли би ми направил особено впечатление, ако го бях срещнала случайно на улицата, например, без да знам нищо за него.

Seducti0n
07-30-2008, 13:53
Разбирам те напълно.В твоя ситуация има по едно хубаво и едно отрицателно нещо:
-хубаво е, че се обогятаваш и че си открила човек със сходни на твоите интереси, възгледи, ценности
-лошото е, че той не е само приятел, а нещо повече...
Щом искаш да го забравиш най-добре би било да прекратите каквато и да е било комуникация по между си.Знам, че ще боли и, че страдаш, но по-добре изживей болката сега, от колкото отношенията и симпатиите ви да се задълбочат още повече и в един момент да не можеш да се измъкнеш... :?

ThunderGoddess
07-30-2008, 13:59
Аз съм борбена личност ... ще се опитам да седна на два стола пък ... ако се прецакам, поне ще занм че съм пробвала. Иначе става прекалено гадно, трудно е човек да си намери някой със същите интереси, сходна ценностна система и на това отгоре по-добър в тази област, които те обогатява. Надявам се да се оправя без да става нужда да го игнорирам, но ако се наложи, какво да се прави, ще трябва :( :( :( :( :( :( :( :(
Трудно ми е, защото попринцип не съм влюбчива и дефакто съм на 17, а това ми е второто хлътване ... гадно ми е и без любов, ама вс есе влюбвам в неподходящи ... :(

Seducti0n
07-30-2008, 14:01
Ти си знаеш.
Единственото нещо, което мога да направя за теб е да ти дам съвет.
От там насетне всичко е в твои ръце.
Успех, както и да решиш да постъпиш. :)

didi_baby
07-30-2008, 14:47
Не ти трябва,продължавай без него

sh3_1s_7h3_0n3
07-30-2008, 20:23
Просто си намери някакво занимание, което да те разсейва от него. Или се опитай да се самоубедиш всячески, че Ти и Той нямате бъдеще. Една 'лъжа' повторена 100 пъти, нали знаеш, че става истина. :)

Erica
07-30-2008, 20:37
Аууу, аз щях да бъда просто цъфнала и развързала, ако имаше. Имам предвид ... тогава няма оправия, сигурна съм в това :D :D :D . Трудно е да го обясниш ... може би има късче илюзия, но ето как стоят нещата от моя гледна точка: Използвам интернет, за да се запозная с хора, които споделят интересите ми. Около мен подобни индивиди няма, имам си френдс, но с тях си гооврим други неща. Но е друго да споделиш баш страстите си, един вид, да се разпалиш по историческите спорове, да имаш достоен опонент и така ... аз винаги съм му се възхищавала и ми е било много приятно да си говорим, а от споровете ми с него доста съм се обогатила, мога да кажа. И в един момент виждаш този човек на живо, осъзнаваш, че той говори, диша ... и +това знаеш какво представлява горе-долу неговата личност и ... БАМ. Хубав е, но едва ли би ми направил особено впечатление, ако го бях срещнала случайно на улицата, например, без да знам нищо за него.

Ето го отговора на въпроса ти...Ти му се възхищаваш,свикнала си с присъствието му,макар и по интернет...Мисля,че това не е любов...И сега ако вложиш малко мисъл и помислиш реално...сама ще си отговориш на въпроса...Че всичко,това е интернет...,защото на живо нещата са малко по-различни ...По думите ти разбирам,че не сте имали кой знае колко срещи *реални*...и сега като събереш две и две,мислиш ли че нещата могат да бъдат същите...и извън интернет пространството?Да възможно е,спор няма...Но щом си даваш сметка сама,че това е невъзможно...,значи все пак в теб има капка съмнение...Възползвай се точно от тази капчица съмнение...и се опитай да мислиш за него,като за приятел,а не като обект на желанията ти...С малко воля,ще успееш да го преодолееш и без да се налага да прекратявате отношенията си.

ThunderGoddess
07-31-2008, 06:41
Ерика, мерси за мнението, мисля че си много, ама много права :grin: :grin: :grin:

alkobalko
07-31-2008, 07:07
Хубаво е, че имаш реален поглед над нещата. Хубаво е, че искаш да оправиш нещата преди да е станало още по-болезнено за теб.
Не знам до каква степен го познаваш, но ако не е много мисля, че ще успееш да го забравиш много по-бързо.
И моят съвет е да си намериш някакво занимание, което да те разсейва. Освен това трябва да проявиш силна воля, за да го забравиш.
Успех!

Love0nlyMyself
07-31-2008, 07:57
харесай си друг

SabrinaAa
07-31-2008, 08:14
Не ти трябва,продължавай без него+1

sasha_90
07-31-2008, 09:01
Наистина,за да забравиш някого не ти е нужно друго момче.То само ще страда,а не е редно.А за да започнеш нова връзка е необходимо да нямаш стари чувства към друг човек.Сега на въпроса как да го забравиш...Това е трудно,особено,ако чувствата са били истински.И все пак-трябва ти време,воля.Разсейвай се с нещо,така ще имаш по-малко време да мислиш за него.

krisiiiiito
07-31-2008, 18:24
намери си друго момче позабавлявайте се заедно ии вече ще си забравила другия :wink: