PDA

View Full Version : Противозачатъчни?



some_on3
07-30-2008, 12:10
Моля ви момичета препоръчайте ми някакви ефективни противазачатъчни, които не са мн вредни и мога да ги използвам примерно за 1 2 месеца не повече...
работата е там, че скоро ще ходя на море със приятеля ми и се притиснявам да не би да стане някои фал...затова искам да се застраховам с някакви хапчета поне за месец....
много ще съм ви благодарна ако ми отговорите :)

nEpBeP3HuK
07-30-2008, 12:13
diane 35 8)
П.С. предполагам не пречи, че момче ти отговаря :P

girl_in_black
07-30-2008, 12:16
Марвелон, макар че мисля, че противозачатъчните се пият за по-дълъг период от време, така само за месец...и то се започват от първия ден на цикъла и се пият 20 дни полсе 7 се почива, а не когато решиш...

hahavteen
07-30-2008, 12:18
diane 35 8)
П.С. предполагам не пречи, че момче ти отговаря :P

Пречи!
Ясмин са едни от най-ниско дозираните и тези изписват в момента на всички млади момичета. Тях ми изписаха и в БГ и в Кипър и тука само тях изписват на девойките.

some_on3
07-30-2008, 12:26
добре де... няма ли някакви противозачатъчни дето могат да се взимат непосредствено преди секс и да не е нужно да се пият всеки ден ...аа и да нямат странични ефекти като окосмяване или напълняване :(

lady_bibi
07-30-2008, 12:28
Най-добре отиди на гинеколог за да те прегледа и да ти каже какви са най-подходящи за теб.И както казаха се пият месеци наред, а не когато ти скимне.това не са бонбони!!!

LiloTa
07-30-2008, 12:35
добре де... няма ли някакви противозачатъчни дето могат да се взимат непосредствено преди секс и да не е нужно да се пият всеки ден ...аа и да нямат странични ефекти като окосмяване или напълняване :(


значи има едни вагинални капсулки които се слагат преди секса и траят около 2-3 часа...Когато исках да почвам ОК да пия гинеколожката ми обясни и за тея...Но не мога да ти кажа за име..съжалявам :(

sladkata_bebz
07-30-2008, 12:40
Може би е най-добре да отидеш на преглед при генеколог..там всичко ще ти се обясни и ще ти се предпишат най–подходящите за теб противозачатъчни...

krisito9212
07-30-2008, 13:21
добре де... няма ли някакви противозачатъчни дето могат да се взимат непосредствено преди секс и да не е нужно да се пият всеки ден ...аа и да нямат странични ефекти като окосмяване или напълняване :( не,няма ;) така пила съм противозачатъчни в продължение на година,година и половина(обаче не за да не забременявам а за регулиране на хормоните),наи-ефективните противозачатъчни за мен са tri-regol.Хапчетата се пият в продължение на 21 дена(в един блистер tri-regol има 21 хапчета и до всяко хапче има числото 1,2,3....21,това са дните в които трябва да пиеш съответното хапче-първияде 1вото,втория ден 2рото,3тия ден 3тото....21я ден 21вото(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите и пии хапчетата всеки ден,не пропъскаи нито един ден защото пак става същото като по горе ) ) надявам се да ме разбра и да съм полезна а,да и след един блистер може да се пие втори още на следващич ден ;)

hahavteen
07-30-2008, 13:26
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:

blackfate
07-30-2008, 13:36
slun4ice, сигурна ли си, че изписват само тези на млади момичета, защото имаме проблеми с презервативите и смятам да почна с противозачатъчни ... и съм говорила с майка ми и тя иска да ме води на детски гинеколог, вместо при обичайната ... и смисъл, ако предписвам само тези има ли смисъл да ходя и има ли смисъл да е точно при детски гинеколог..... на почти 16съм :?

some_on3
07-30-2008, 13:38
а на каква цена са тези tri-regol ?

t3nd3rn3ss
07-30-2008, 13:44
Вземете си Mercilon, те са много ниско дозирани, струват 11 - 12 лева, нямат никакви странични ефекти, всеки месец ти идва точно в един и същи ден, даже и час! Пия ги от почти година, чувствам се много добре и бих ги препоръчала горещо на всяко момиче.
Относно Ясмин и Диана, за които някой беше писал - та те са ужасни, можете доста да попрочетете за тях, информация колкото искате в Интернет. Страничните им ефекти са повече от ужасни. Пила съм Ясмин и Ви го казвам от личен опит.

hahavteen
07-30-2008, 13:50
slun4ice, сигурна ли си, че изписват само тези на млади момичета, защото имаме проблеми с презервативите и смятам да почна с противозачатъчни ... и съм говорила с майка ми и тя иска да ме води на детски гинеколог, вместо при обичайната ... и смисъл, ако предписвам само тези има ли смисъл да ходя и има ли смисъл да е точно при детски гинеколог..... на почти 16съм :?

Е ест че не изписват САМО тези. Те обаче са най-новите на пазара и са идални за млади момичета. Казвам ти че в 3 държави са ми ги изписвали а в БГ ходих при един от най-добрите в страната и ми каза че навсякъде тях изписват защото са мн ниско дозирани.
И пак казвам никой няма да ти направи хормонални изследвания преди да ти ги изпише освен ако ти не поискаш. Ще ти бясни рисковете, как се приемат, колко са сигурни бла бла всичко тва можеш и сама да си го прочетеш и да прецениш. На мнение съм че ако нямаш намерение да си правиш изследвания можеш и сама да си ги вземеш. Никъде не съм чула някой да е имал странични ефекти от Ясмин.

krisito9212
07-30-2008, 13:52
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:еми мацка не случаино са писани цифрите 1.2.3 и дните от седмицата,ако нямаше значение кое хапче кога ще изпиеш нямаше изобщо да ги пише нали,точно за това са писани за да се спазват в този строго определен ред. и да ако изпиеш хапчето от петък,вместо това от понеделник едно че няма да деиства,друго че ще ти се объркат хормоните и това е така,защото всяко хапче има различен състав от другото,не случаино пак цветовете им са различни ;) и как няма да го чуваш за пръв път като си некомпетентна по тая тема,порови се малко в нета питаи някои гинеколог.може и да си пила противозачатъчни,ама за пример давам:една 12 годишна дето беше забременяла е правила секс,ама не знае какво в презерватив ;) така че първо се поинтересуваи,после ми спори ;)

krisito9212
07-30-2008, 13:54
а на каква цена са тези tri-regol ?ами tri-regola преди бяха 3 и 60 някъде.а и още една причина поради която са наи-добри:няма странични ефекти като окосмяване,надебеляване и т.н. даже напротив изчиства ти се кожата,избистря ти се тена,порастват гърдите ;)

some_on3
07-30-2008, 13:56
имам и друг въпрос... какво ще рече От първия ден на менструацията ?
Първият ден след като спре или преди това? немога да разбера каже те ми моля ви :)

krisito9212
07-30-2008, 13:58
slun4ice, сигурна ли си, че изписват само тези на млади момичета, защото имаме проблеми с презервативите и смятам да почна с противозачатъчни ... и съм говорила с майка ми и тя иска да ме води на детски гинеколог, вместо при обичайната ... и смисъл, ако предписвам само тези има ли смисъл да ходя и има ли смисъл да е точно при детски гинеколог..... на почти 16съм :?

Е ест че не изписват САМО тези. Те обаче са най-новите на пазара и са идални за млади момичета. Казвам ти че в 3 държави са ми ги изписвали а в БГ ходих при един от най-добрите в страната и ми каза че навсякъде тях изписват защото са мн ниско дозирани.
И пак казвам никой няма да ти направи хормонални изследвания преди да ти ги изпише освен ако ти не поискаш. Ще ти бясни рисковете, как се приемат, колко са сигурни бла бла всичко тва можеш и сама да си го прочетеш и да прецениш. На мнение съм че ако нямаш намерение да си правиш изследвания можеш и сама да си ги вземеш. Никъде не съм чула някой да е имал странични ефекти от Ясмин.аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

hahavteen
07-30-2008, 13:58
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:еми мацка не случаино са писани цифрите 1.2.3 и дните от седмицата,ако нямаше значение кое хапче кога ще изпиеш нямаше изобщо да ги пише нали,точно за това са писани за да се спазват в този строго определен ред. и да ако изпиеш хапчето от петък,вместо това от понеделник едно че няма да деиства,друго че ще ти се объркат хормоните и това е така,защото всяко хапче има различен състав от другото,не случаино пак цветовете им са различни ;) и как няма да го чуваш за пръв път като си некомпетентна по тая тема,порови се малко в нета питаи някои гинеколог.може и да си пила противозачатъчни,ама за пример давам:една 12 годишна дето беше забременяла е правила секс,ама не знае какво в презерватив ;) така че първо се поинтересуваи,после ми спори ;)

Моя грешка. Намерих за Три... нещо че са с разлчни цветове и са рзлично дозрани. За Ясмин обаче не пише такова нещо... :-o

LiloTa
07-30-2008, 13:59
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:еми мацка не случаино са писани цифрите 1.2.3 и дните от седмицата,ако нямаше значение кое хапче кога ще изпиеш нямаше изобщо да ги пише нали,точно за това са писани за да се спазват в този строго определен ред. и да ако изпиеш хапчето от петък,вместо това от понеделник едно че няма да деиства,друго че ще ти се объркат хормоните и това е така,защото всяко хапче има различен състав от другото,не случаино пак цветовете им са различни ;) и как няма да го чуваш за пръв път като си некомпетентна по тая тема,порови се малко в нета питаи някои гинеколог.може и да си пила противозачатъчни,ама за пример давам:една 12 годишна дето беше забременяла е правила секс,ама не знае какво в презерватив ;) така че първо се поинтересуваи,после ми спори ;)



ъъъъъъ WTF?! За кво говориш бе момиче 0.о Различен състав 0.о Че и различен цвят 0.0 Ебаси хапчетата си пила...Аз също пия ОК от 1 година и ходя на около 3 месеца на гинеколог и постоянно я питам разни неща,а когато исках да ги почвам се едно жената беше на кръстосан разпит..И слънчице е права (сори за кирилицата мързи ме да обръщам на латиница) Състава им е еднакъв а дните (числата) са там за да ти е по лесно...Пример:аз ги почвам в четвъртък и за да не се объркам и да зема хапчето от...петък примерно пише отгоре Ч или 4 Но състава им е еднакъв сигурна съм!!!И цвета също (поне на ясмин и жанин)


а колкото до авторката вече ти казах че има вагинални капсули за преди секс...Ако искаш отиди на гинеколог или в аптеката и питай...

krisito9212
07-30-2008, 14:00
имам и друг въпрос... какво ще рече От първия ден на менструацията ?
Първият ден след като спре или преди това? немога да разбера каже те ми моля ви :)аз и маика ми ги пием първия ден след менструацията и деистват,за други незнам.btw:маика ми е гинеколог ;)

some_on3
07-30-2008, 14:01
какво ще рече От първия ден на менструацията ?
Първият ден след като спре или преди това? немога да разбера каже те ми моля ви

LiloTa
07-30-2008, 14:01
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:еми мацка не случаино са писани цифрите 1.2.3 и дните от седмицата,ако нямаше значение кое хапче кога ще изпиеш нямаше изобщо да ги пише нали,точно за това са писани за да се спазват в този строго определен ред. и да ако изпиеш хапчето от петък,вместо това от понеделник едно че няма да деиства,друго че ще ти се объркат хормоните и това е така,защото всяко хапче има различен състав от другото,не случаино пак цветовете им са различни ;) и как няма да го чуваш за пръв път като си некомпетентна по тая тема,порови се малко в нета питаи някои гинеколог.може и да си пила противозачатъчни,ама за пример давам:една 12 годишна дето беше забременяла е правила секс,ама не знае какво в презерватив ;) така че първо се поинтересуваи,после ми спори ;)

Моя грешка. Намерих за Три... нещо че са с разлчни цветове и са рзлично дозрани. За Ясмин обаче не пише такова нещо... :-o


ебаси хапчетата...Бая ше са набъхани с хормони..Тогава криси,сори не знаех за тея :) Моя грешка :)

LiloTa
07-30-2008, 14:02
какво ще рече От първия ден на менструацията ?
Първият ден след като спре или преди това? немога да разбера каже те ми моля ви


аз ги ппиех първия ден като ми дойде...Така пише и на листовката (поне на Жанин) но това е само за първата опаковка :)

krisito9212
07-30-2008, 14:03
(но в никакъ случаи не променяи този ред,защото няма ефект и хормоните ти отиват по дяволите )

ХАХАХАХАХАХА тва за първи път го чувам! Хапчетата са едни и същи просто пише деня или цифрата 1, 2, 3,.. до тях за да не се объркваш..
При Ясмин пише Понеделник, Вторник бла бла и какво ако аз почна опаковката в Понеделник а някоя друга в Петък ще ни подействат различно ли? :razz:еми мацка не случаино са писани цифрите 1.2.3 и дните от седмицата,ако нямаше значение кое хапче кога ще изпиеш нямаше изобщо да ги пише нали,точно за това са писани за да се спазват в този строго определен ред. и да ако изпиеш хапчето от петък,вместо това от понеделник едно че няма да деиства,друго че ще ти се объркат хормоните и това е така,защото всяко хапче има различен състав от другото,не случаино пак цветовете им са различни ;) и как няма да го чуваш за пръв път като си некомпетентна по тая тема,порови се малко в нета питаи някои гинеколог.може и да си пила противозачатъчни,ама за пример давам:една 12 годишна дето беше забременяла е правила секс,ама не знае какво в презерватив ;) така че първо се поинтересуваи,после ми спори ;)



ъъъъъъ WTF?! За кво говориш бе момиче 0.о Различен състав 0.о Че и различен цвят 0.0 Ебаси хапчетата си пила...Аз също пия ОК от 1 година и ходя на около 3 месеца на гинеколог и постоянно я питам разни неща,а когато исках да ги почвам се едно жената беше на кръстосан разпит..И слънчице е права (сори за кирилицата мързи ме да обръщам на латиница) Състава им е еднакъв а дните (числата) са там за да ти е по лесно...Пример:аз ги почвам в четвъртък и за да не се объркам и да зема хапчето от...петък примерно пише отгоре Ч или 4 Но състава им е еднакъв сигурна съм!!!И цвета също (поне на ясмин и жанин)


а колкото до авторката вече ти казах че има вагинални капсули за преди секс...Ако искаш отиди на гинеколог или в аптеката и питай...такам...ти не си ли чувала че различните хапчета(tri-regol,qsmin,diane,mercilon)са различни и с различен състав?!и аз не говоря за всички противозачатъчни а за три регола конкретно ;)

some_on3
07-30-2008, 14:04
ок последен въпрос Mercilon или tri-regol да си взема ?
да ви кажа имам излишни 5 6 кг и големи гърди...нито искам да напълнея нито да ми порастнат гърдите...

krisito9212
07-30-2008, 14:05
и междъдругото момичето помоли чрез тая тема за помощ и не е нужно да я превръщате в панаир,всеки с мнението си и наи-важното преди да спорите с някои за нещо бъдете сигурни в тезата си,щото иначе се получава смешно :) ;)

krisito9212
07-30-2008, 14:08
ок последен въпрос Mercilon или tri-regol да си взема ?
да ви кажа имам излишни 5 6 кг и големи гърди...нито искам да напълнея нито да ми порастнат гърдите...ами ти сама си реши кое по изгодно ще ти излезе,за мен и двете са еднакво добри,само дето mercilon e по скъп.а гърдите не растат чак толкова драматично,наи мн 2см да се увеличат,а за напълняване-няма такъв проблем

hahavteen
07-30-2008, 14:09
аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

Е добре нека момичето си взее някакви наблъскани с хормони дето никой не ги е и чувал само защото ти си качила 2 кг :? Казвам ти че в бг ми казаха да пия Ясмин или Жанин( които са по-евтитни доколкото знам )защото са ниско дозирани а Ясмин са и с някъв нов хормон не помня как се казваше....

LiloTa
07-30-2008, 14:09
и междъдругото момичето помоли чрез тая тема за помощ и не е нужно да я превръщате в панаир,всеки с мнението си и наи-важното преди да спорите с някои за нещо бъдете сигурни в тезата си,щото иначе се получава смешно :) ;)


Както вече ти казах не бях чувала за тези...И се извиних :) все пак това е форум а ние сме хора и правим грешки нали :) А от форума научаваме нещо полезно :) А колкото до авторката тя беше казала че не иска за месец-два да почва противозачатъчни и пита дали не става с нещо друго кеото не се пие секи ден...И аз два пъти й казах че има такива капсули...И не го превръщаме на панаир :)

LiloTa
07-30-2008, 14:11
аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

Е добре нека момичето си взее някакви наблъскани с хормони дето никой не ги е и чувал само защото ти си качила 2 кг :? Казвам ти че в бг ми казаха да пия Ясмин или Жанин( които са по-евтитни доколкото знам )защото са ниско дозирани а Ясмин са и с някъв нов хормон не помня как се казваше....


и на мене така ми казаха,но аз имам проблеми и с кожата и затова ми казаха че е по добре Жанин

krisito9212
07-30-2008, 14:13
аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

Е добре нека момичето си взее някакви наблъскани с хормони дето никой не ги е и чувал само защото ти си качила 2 кг :? Казвам ти че в бг ми казаха да пия Ясмин или Жанин( които са по-евтитни доколкото знам )защото са ниско дозирани а Ясмин са и с някъв нов хормон не помня как се казваше....Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата. прочети и после говори ;)

hahavteen
07-30-2008, 14:16
аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

Е добре нека момичето си взее някакви наблъскани с хормони дето никой не ги е и чувал само защото ти си качила 2 кг :? Казвам ти че в бг ми казаха да пия Ясмин или Жанин( които са по-евтитни доколкото знам )защото са ниско дозирани а Ясмин са и с някъв нов хормон не помня как се казваше....Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата. прочети и после говори ;)

Прочетох за тях както вече ти казах по-горе. И въпреки това за да изписват всички Ясмин и то не само в БГ ами и в другите държави значи не може да са толкова лоши нали? :-o

some_on3
07-30-2008, 14:16
slun4ice, за мен няма значение това колко пари са... от началото се навих за тези дето ти казваш ясмин но после прочетох и в други форуми че предизвикват първите месеци някакво кафеникаво течение... а аз искам като за начало да ги пия един месец и просто не ми вършат работа ако през този месец ме цапат и т.н. :) ина4е мн ти благодаря за съветите.
Благодаря на всички.ако някой има да казва още нещо нека каже, аз все още мисля дали Mercilon или tri-regol

krisito9212
07-30-2008, 14:22
аз имах,а както видя и още едно момиче.Ясмин са ужасни не се прецакваи да си ги купуваш.Едно е че напълняваш,друго е че с еокосмяваш и трето е че ти обърква цикъла.Mercilon са добри също но са мн скъпи 11-12 лева а tri-regola са 3-4

Е добре нека момичето си взее някакви наблъскани с хормони дето никой не ги е и чувал само защото ти си качила 2 кг :? Казвам ти че в бг ми казаха да пия Ясмин или Жанин( които са по-евтитни доколкото знам )защото са ниско дозирани а Ясмин са и с някъв нов хормон не помня как се казваше....Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата. прочети и после говори ;)

Прочетох за тях както вече ти казах по-горе. И въпреки това за да изписват всички Ясмин и то не само в БГ ами и в другите държави значи не може да са толкова лоши нали? :-oда разбрах че си прочела но просто продължаваш да твърдиш че са бълвани с хормони,което както виждаш далеч не е така,даже напротив.а за ясмин,казвам от личен опит че не ми деистват добре,за теб незнам

LiloTa
07-30-2008, 14:24
Криси,нали за това е хубаво да се направят изследвания преди да започнеш да пиеш ОК щото не на всички понасят Ясмин примерно...Или три-регол...

krisito9212
07-30-2008, 14:29
slun4ice, за мен няма значение това колко пари са... от началото се навих за тези дето ти казваш ясмин но после прочетох и в други форуми че предизвикват първите месеци някакво кафеникаво течение... а аз искам като за начало да ги пия един месец и просто не ми вършат работа ако през този месец ме цапат и т.н. :) ина4е мн ти благодаря за съветите.
Благодаря на всички.ако някой има да казва още нещо нека каже, аз все още мисля дали Mercilon или tri-regolда ясмин наистина цапат сега ще ти дам да прочетеш и избереш ;)
Mercilon (N.V.Organon )
Mercilon® е комбиниран орален контрацептив. Всяка таблетка съдържа по малко количество от два различни женски полови хормона. Това са дезогестрел (вид прогестерон) и етинил-естрадиол (вид естроген). Mercilon® спада към групата на ниско дозираните орални контрацептиви.
Приемът на Mercilon® не се препоръчва по време на кърмене.

Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата.

krisito9212
07-30-2008, 14:31
Криси,нали за това е хубаво да се направят изследвания преди да започнеш да пиеш ОК щото не на всички понасят Ясмин примерно...Или три-регол...да хубаво е да се направят изследвания,но не е препоръчително.момичето ако иска може да отиде ако не-няма.тя си решава.аз си казах мнението по темата дадох и съвет сега тя сама ще си реши какво да прави

LiloTa
07-30-2008, 14:33
slun4ice, за мен няма значение това колко пари са... от началото се навих за тези дето ти казваш ясмин но после прочетох и в други форуми че предизвикват първите месеци някакво кафеникаво течение... а аз искам като за начало да ги пия един месец и просто не ми вършат работа ако през този месец ме цапат и т.н. :) ина4е мн ти благодаря за съветите.
Благодаря на всички.ако някой има да казва още нещо нека каже, аз все още мисля дали Mercilon или tri-regolда ясмин наистина цапат сега ще ти дам да прочетеш и избереш ;)
Mercilon (N.V.Organon )
Mercilon® е комбиниран орален контрацептив. Всяка таблетка съдържа по малко количество от два различни женски полови хормона. Това са дезогестрел (вид прогестерон) и етинил-естрадиол (вид естроген). Mercilon® спада към групата на ниско дозираните орални контрацептиви.
Приемът на Mercilon® не се препоръчва по време на кърмене.

Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата.




ДОБРЕ Криси майка ти е гинеколог и би рябвало да знаеш че на всеки организъм действат по различен начин,нали?Примерно на слънчице й декстват добре,ама на тебе не...На тебе ти понасят Три-регол,обаче да кажем на мене те няма да ми понасят...За тва ги има тея изследвания...

some_on3
07-30-2008, 14:35
"проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата"
za men e важно да не забременея и да няма странични реакци като напълняване окосмяване... най-гадните.... така че мисля дса си взема tri-regol.
а да ви питам все пак... ако ги ползвам само месец може ли да напълнея драстично (и по време и след като ги спра ) не говоря за 1 2 кг ами мн повече?

krisito9212
07-30-2008, 14:39
"проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата"
za men e важно да не забременея и да няма странични реакци като напълняване окосмяване... най-гадните.... така че мисля дса си взема tri-regol.
а да ви питам все пак... ако ги ползвам само месец може ли да напълнея драстично (и по време и след като ги спра ) не говоря за 1 2 кг ами мн повече?неможеш,наи-много 1-2 кг.но при мен дори и толкова не бяха,дори имах чувството че отслабнах.

krisito9212
07-30-2008, 14:42
slun4ice, за мен няма значение това колко пари са... от началото се навих за тези дето ти казваш ясмин но после прочетох и в други форуми че предизвикват първите месеци някакво кафеникаво течение... а аз искам като за начало да ги пия един месец и просто не ми вършат работа ако през този месец ме цапат и т.н. :) ина4е мн ти благодаря за съветите.
Благодаря на всички.ако някой има да казва още нещо нека каже, аз все още мисля дали Mercilon или tri-regolда ясмин наистина цапат сега ще ти дам да прочетеш и избереш ;)
Mercilon (N.V.Organon )
Mercilon® е комбиниран орален контрацептив. Всяка таблетка съдържа по малко количество от два различни женски полови хормона. Това са дезогестрел (вид прогестерон) и етинил-естрадиол (вид естроген). Mercilon® спада към групата на ниско дозираните орални контрацептиви.
Приемът на Mercilon® не се препоръчва по време на кърмене.

Tri-Regol (Gedeon Richter Ltd)
Розови таблетки (6 на брой), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,05 мг левоноргестрел, бели таблетки (5 броя), съдържащи по 0,04 мг етинилестрадиол и 0,075 мг левоноргестрел, тъмножълти таблетки (10 броя), съдържащи по 0,03 мг етинилестрадиол и 0,125 мг левоноргестрел.
Трифазен ниско хормонален препарат. За разлика от монофазните хормонални препарати, Три-Регол осигурява минимално вмешателство в естествените процеси на репродуктивната система, проявяват се много по-малко странични реакции и се подобрява поносимостта на препарата.




ДОБРЕ Криси майка ти е гинеколог и би рябвало да знаеш че на всеки организъм действат по различен начин,нали?Примерно на слънчице й декстват добре,ама на тебе не...На тебе ти понасят Три-регол,обаче да кажем на мене те няма да ми понасят...За тва ги има тея изследвания...разбира се че знам и за това казах че е добре да си направи изследвания,но не е задължително.а също и не споря по въпроса че ясмин са боклук като цяло,а че при мен така се е получило,също и не си налагам мнението че три-регол са наи-добрите като цяло а че за мен са такива.

krem4et0
07-30-2008, 14:44
От какъв зор ще пиеш противозачатъчни 1 месец? То дори организма ти може да не се е настроил и въпреки, че пазят от първия ден, за по-сигурно не се прави необезопасен секс първият месец.

some_on3
07-30-2008, 14:44
Благодаря много на всички! ще си взема три-регол и като започна да ги пия (първият ден след като ми спре цикъла) и ще ви пиша дали съм доволна :)

krem4et0
07-30-2008, 14:47
diane 35 8)
П.С. предполагам не пречи, че момче ти отговаря :P

Пречи!
Ясмин са едни от най-ниско дозираните и тези изписват в момента на всички млади момичета. Тях ми изписаха и в БГ и в Кипър и тука само тях изписват на девойките.

Аз пия Диане.
Към авторката.....не вярвам да си не море повече от 15 дни. А и 15 дни сами секс си е много. защо не пиеш Примолут-Нор. Не са противозачатъчни, ам поне мченструация няма да имаш.

krem4et0
07-30-2008, 14:48
Благодаря много на всички! ще си взема три-регол и като започна да ги пия (първият ден след като ми спре цикъла) и ще ви пиша дали съм доволна :)

Противозачатъчни се пият от 1-вия ден на менструалното кървене. Иначе не те защитават 1 седмица!

some_on3
07-30-2008, 14:50
e на мен ми трябжат противозачатъчни...ще бъдем 10 дни на море но искам да съм из цяло защитена.

SpOrTs_GiRl
07-30-2008, 14:52
e на мен ми трябжат противозачатъчни...ще бъдем 10 дни на море но искам да съм из цяло защитена.
Точно противозачатъчните се приемат за пръв път през първия ден от цикъла ..

some_on3
07-30-2008, 14:52
едно момиче във форума каза че ги пие първия ден след края на течението... незнам какво да правя и кой да слушам вече... а не искам да питам гинеколожката си защото е позната на майка ми... не искам майка ми да знае че пия противозачатъчни...

SpOrTs_GiRl
07-30-2008, 14:53
едно момиче във форума каза че ги пие първия ден след края на течението... незнам какво да правя и кой да слушам вече... а не искам да питам гинеколожката си защото е позната на майка ми... не искам майка ми да знае че пия противозачатъчни...
Лекарска тайна???!!

some_on3
07-30-2008, 14:54
абе лакарска тайна... тва са глупости...

krem4et0
07-30-2008, 14:56
едно момиче във форума каза че ги пие първия ден след края на течението... незнам какво да правя и кой да слушам вече... а не искам да питам гинеколожката си защото е позната на майка ми... не искам майка ми да знае че пия противозачатъчни...
Пия противозачатъчни от 16 годишна. Първата опаковка се започва на първия ден от течението ти. Може да започнеш всеки ден до 5-тия, но тогава няма да си защитена първите 7 дни от приема им.

За 1 море не си струва. казва ти го човек, който вече 7 години се блъска с хормони ежедневно. Заради 1 секс не си прецаквай организма. Още повече, че първия месец нещата не са на 100% сигурни, зацапванията са чести, а неразположението е почти постоянно. Организмът не е свикнал. Толкова ли не вярваш на добрите стари презервативи? Има спрейчета, глобули, които + прекъснат полов акт ще ти дадат абсолютна сигурност. И помни, че забравиш ли смо 1 хапче, всичко отива по дяволите. Не го прави само, за да се сцепиш от секс 10 дни на морето. Аи няма да се 10 дни.да ти кажа. На 3-тия ще те боли всичко.

Помисли си пак много хубаво.

SpOrTs_GiRl
07-30-2008, 14:57
абе лакарска тайна... тва са глупости...
Всъщност не са глупости.

И както казаха преди мен - трябва да започнеш да ги пиеш от първия ден на цикъла си.

some_on3
07-30-2008, 15:01
не знам какво да мисля вече...иска ми се да пробвам а пък и да съм спокойна...за съсипването на организма ми е мн кофти попринцип съм против противозачатъчните на 16/17 год. но още повече съм против забременяването на 16/17 год.

hahavteen
07-30-2008, 15:02
slun4ice, за мен няма значение това колко пари са... от началото се навих за тези дето ти казваш ясмин но после прочетох и в други форуми че предизвикват първите месеци някакво кафеникаво течение... а аз искам като за начало да ги пия един месец и просто не ми вършат работа ако през този месец ме цапат и т.н. :) ина4е мн ти благодаря за съветите.
Благодаря на всички.ако някой има да казва още нещо нека каже, аз все още мисля дали Mercilon или tri-regol

Такова течение се получава ако дозата на хормоните не е подходяща за организма ти и тряба първо да се нагоди към тях. Аз не съм имала подбни проблеми. И бтв тва се получава и при другите противозачатъчни не само при Ясмин :)

krem4et0
07-30-2008, 15:03
За това има и други методи за предпазване. Пак ти казвам.първият месец на противозачатъчни, дори и кат си пил и си правил пауза, е гаден. А да не говирим, че при някои жен либидото пада до нулата. питай Къдли :D

А някой да е ползвал Логест. И тях съм пила и съм супер доволна от тях.

some_on3
07-30-2008, 15:05
а какво казвахте за тези вагинални капсули? аз не можах да намеря нищо по въпроса :(

krem4et0
07-30-2008, 15:07
http://club.biberonbg.com/read.php?14,290768,294556
http://archives.zavinagi.com/archive/000/014/320/14320/14320.html
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=180

krisito9212
07-30-2008, 15:10
абе лакарска тайна... тва са глупости...
Всъщност не са глупости.

И както казаха преди мен - трябва да започнеш да ги пиеш от първия ден на цикъла си.Общите правила са следните:
1)Започвайте да взимате таблетки от петия ден на менструалния цикъл, по 1 таблетка всеки ден, в продължение на 21 дни. Това е лесно, защото всяка опаковка има 21 таблетки.
2)След приключване взимането на таблетките, след 1-3 дни започва менструацията, която продължава 4-5 дни. След края й, взимането на таблетки трябва да продължи със следващата опаковка;
3)Извънредно важно е таблетките да се взимат ВСЕКИ ДЕН, без ПРОПУСКАНЕ!
Попринцип се пият от 5тия ден на цикъла но понеже моят трае 5 дена че дори и по малко,за това казах като спре цикъла тогава.И не е вярно че не деистват първите дни,наи-малкото пък първият месец.отново от личн опит го знам.пия противозачатъчни вече 4-5 години.

hahavteen
07-30-2008, 15:16
абе лакарска тайна... тва са глупости...
Всъщност не са глупости.

И както казаха преди мен - трябва да започнеш да ги пиеш от първия ден на цикъла си.Общите правила са следните:
1)Започвайте да взимате таблетки от петия ден на менструалния цикъл, по 1 таблетка всеки ден, в продължение на 21 дни. Това е лесно, защото всяка опаковка има 21 таблетки.
2)След приключване взимането на таблетките, след 1-3 дни започва менструацията, която продължава 4-5 дни. След края й, взимането на таблетки трябва да продължи със следващата опаковка;
3)Извънредно важно е таблетките да се взимат ВСЕКИ ДЕН, без ПРОПУСКАНЕ!
Попринцип се пият от 5тия ден на цикъла но понеже моят трае 5 дена че дори и по малко,за това казах като спре цикъла тогава.И не е вярно че не деистват първите дни,наи-малкото пък първият месец.отново от личн опит го знам.пия противозачатъчни вече 4-5 години.

На нищо е те е научила майка ти. :?
1. Взимат се от първия ден на цикъла за да си защитена още от началото. Ако не и вземеш първия ден то тогава първата 1 седмица не си защитена. Най-добре е да се изчака 1 месц за да видиш дали ще ти дойде и дали всичко е нормално и ти действат защото има жени на които не им понасят и забеменяват въпреки ОК.
2. Нова опаковка се започва точно след 7 дни независимо дали ти е спряло или не.

some_on3
07-30-2008, 15:17
е незнам какво да правя... ако съм ви омръзнала просто не пишете нищо... аз наистина незнам какво да правя

krisito9212
07-30-2008, 15:20
абе лакарска тайна... тва са глупости...
Всъщност не са глупости.

И както казаха преди мен - трябва да започнеш да ги пиеш от първия ден на цикъла си.Общите правила са следните:
1)Започвайте да взимате таблетки от петия ден на менструалния цикъл, по 1 таблетка всеки ден, в продължение на 21 дни. Това е лесно, защото всяка опаковка има 21 таблетки.
2)След приключване взимането на таблетките, след 1-3 дни започва менструацията, която продължава 4-5 дни. След края й, взимането на таблетки трябва да продължи със следващата опаковка;
3)Извънредно важно е таблетките да се взимат ВСЕКИ ДЕН, без ПРОПУСКАНЕ!
Попринцип се пият от 5тия ден на цикъла но понеже моят трае 5 дена че дори и по малко,за това казах като спре цикъла тогава.И не е вярно че не деистват първите дни,наи-малкото пък първият месец.отново от личн опит го знам.пия противозачатъчни вече 4-5 години.

На нищо е те е научила майка ти. :?
1. Взимат се от първия ден на цикъла за да си защитена още от началото. Ако не и вземеш първия ден то тогава първата 1 седмица не си защитена. Най-добре е да се изчака 1 месц за да видиш дали ще ти дойде и дали всичко е нормално и ти действат защото има жени на които не им понасят и забеменяват въпреки ОК.
2. Нова опаковка се започва точно след 7 дни независимо дали ти е спряло или не.http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=617 чети и се учи

hahavteen
07-30-2008, 15:20
е незнам какво да правя... ако съм ви омръзнала просто не пишете нищо... аз наистина незнам какво да правя

Вземи си капсули. Шадоуче от форума ползваше такива и нямаше проблем. Прочети линковете които ти даде Кремчето. Най-добре ползвай презерватив че е практчно и сигурно. :)

krisito9212
07-30-2008, 15:23
е незнам какво да правя... ако съм ви омръзнала просто не пишете нищо... аз наистина незнам какво да правя

Вземи си капсули. Шадоуче от форума ползваше такива и нямаше проблем. Прочети линковете които ти даде Кремчето. Най-добре ползвай презерватив че е практчно и сигурно. :)и аз тва те съветвам ;)

hahavteen
07-30-2008, 15:23
http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=617 чети и се учи

Аз каквото е трябвало съм прочела и научила. А на статиите точно в този сайт нямам вяра. :)

Fx1
07-30-2008, 15:27
Вие луди ли сте да изписвате и препоръчвате противозачатъчни по интернет на малко момиченце? НЯКОЙ ДА Е ЧУВАЛ, ЧЕ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ СЕ ИЗПИСВАТ ОТ ГИНЕКОЛОГ?

some_on3, защо не отидеш на лекар, който да ти обясни как точно, колко време, по какъв начин се пият и кои да си купиш? Какво, срам ли те е? Но не те е срам да правиш секс? Доверяваш се на някакви тотално непознати, които нямаш идея що за хора са и може ей така за кеф да те излъжат? И после, какво, сметка на тях ли ще търсиш?

Това да не са ти бонбонки "хмм три регол или ясмин, хммм сникърс или марс"?!?!
Някой беше предложил Диане 35 - нямам думи, тези хапчета отдавна се изписват за хормонални проблеми, никога просто за контрацепция. А препоръчването на хапчета просто защото ТИ не си имала никакви странични ефекти е вече върхът! Може би не ви е хрумвало, че на всеки му понасят различно, различните хапчета?

Някой модератор трябваше да заключи тази тема, преди да е пуснат и един отговор.

Не ми се мисли колко момичета ще започнат да си пият хапчета самоцелно. И да, сигурно за повечето няма да има последствия, но за някои ще има и ще се бият по главата колко са били плиткоумни.

krisito9212
07-30-2008, 15:27
http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=617 чети и се учи

Аз каквото е трябвало съм прочела и научила. А на статиите точно в този сайт нямам вяра. :)неискам да споря с никои имам си мнение по въпроса и изграден режим за вземане на противозачатъните които е идеален за мен и немисля да променям ;) както и да е нека момичето ползва презерватив може и от тези капсулки,но може и без тях да мине,презерватива си е достатъчно надежден :)

krisito9212
07-30-2008, 15:30
Вие луди ли сте да изписвате и препоръчвате противозачатъчни по интернет на малко момиченце? НЯКОЙ ДА Е ЧУВАЛ, ЧЕ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ СЕ ИЗПИСВАТ ОТ ГИНЕКОЛОГ?

some_on3, защо не отидеш на лекар, който да ти обясни как точно, колко време, по какъв начин се пият и кои да си купиш? Какво, срам ли те е? Но не те е срам да правиш секс? Доверяваш се на някакви тотално непознати, които нямаш идея що за хора са и може ей така за кеф да те излъжат? И после, какво, сметка на тях ли ще търсиш?

Това да не са ти бонбонки "хмм три регол или ясмин, хммм сникърс или марс"?!?!
Някой беше предложил Диане 35 - нямам думи, тези хапчета отдавна се изписват за хормонални проблеми, никога просто за контрацепция. А препоръчването на хапчета просто защото ТИ не си имала никакви странични ефекти е вече върхът! Може би не ви е хрумвало, че на всеки му понасят различно, различните хапчета?

Някой модератор трябваше да заключи тази тема, преди да е пуснат и един отговор.

Не ми се мисли колко момичета ще започнат да си пият хапчета самоцелно. И да, сигурно за повечето няма да има последствия, но за някои ще има и ще се бият по главата колко са били плиткоумни.нека да не започваме нов спор,токущо приключихме предишния.момичето каза че не иска да ходи на гинеколог,разбрахме се.казахме и да ползва презервативи или капсули и точка. краи на проблема

krisito9212
07-30-2008, 15:33
въпрос към авторката,защо заложи на противозачатъчните а не се довери направо на презервативите

some_on3
07-30-2008, 15:39
f(x) не ме е срам да правя секс защото го правя само с един единствен човек, срам ме е да говоря за това защото го смятам за нещо интимно а не просто за секс. точно заради това не искам да споменавам пред гинеколог, който ще си каже " абе на тва дете му се е*е и иска противозачатъчни" а пък за майка ми да не става дума, тя е мн смотана по отношение на тези теми... просто не искам да забременявам...и смятам че 1 2 кила или 20 30 косъма в повече няма да ми навредят толкова колкото бременност и аборт... затова се допитвам и до такива хора който не ме учат а споделят...

Fx1
07-30-2008, 15:41
нека да не започваме нов спор,токущо приключихме предишния.момичето каза че не иска да ходи на гинеколог,разбрахме се.казахме и да ползва презервативи или капсули и точка. краи на проблема

Ооо много се извинявам! Момичето е казало, че не иска да ходи на гинеколог! Не думай! Е, това решава всичко. Милата. А каза ли защо не иска? Щот така й е кеф, предполагам. Ами докато си мисли, че това е по желание - лошо за нея. А тези, които ходят, са балами сигурно. Глупачки. За какво си губят ценното време да ходят на лекар, като могат да влязат в тийнпроблем и да си самоизпишат противозачатъчни за нула време. Другите са хитрите, значи. Благодаря, че ми разяснихте!

А аз видях 1-2 мнения препоръчващи презервативи, докато 3-4 страници надъъъълго и нашироко мацките се препирате да се покажете коя от коя е по-знаеща и осведомена относно "бонбонките", за каквито ги смятате.

some_on3
07-30-2008, 15:42
защо противозачатъчни така ли.... ами защото от 2 години правя секс със приятеля си, ту със презерватив ту без... и всеки месец когато доиде време да ми идва а то обикновенно закъснява той започва...а сега какво ще правим няма ли да ти идва... ужас ами ако си бременна...и тези въпроси ме изнервят..все пак аз не мога да кажа на организма си днес ще бъде утре ще бъде и така.... след като той няма вяра на себе си аз как да му имам ?

SpOrTs_GiRl
07-30-2008, 15:46
защо противозачатъчни така ли.... ами защото от 2 години правя секс със приятеля си, ту със презерватив ту без... и всеки месец когато доиде време да ми идва а то обикновенно закъснява той започва...а сега какво ще правим няма ли да ти идва... ужас ами ако си бременна...и тези въпроси ме изнервят..все пак аз не мога да кажа на организма си днес ще бъде утре ще бъде и така.... след като той няма вяра на себе си аз как да му имам ?
Ако правече секс С презерватив редовно нямаше да се притесняваш вскеи месец.

krisito9212
07-30-2008, 15:48
нека да не започваме нов спор,токущо приключихме предишния.момичето каза че не иска да ходи на гинеколог,разбрахме се.казахме и да ползва презервативи или капсули и точка. краи на проблема

Ооо много се извинявам! Момичето е казало, че не иска да ходи на гинеколог! Не думай! Е, това решава всичко. Милата. А каза ли защо не иска? Щот така й е кеф, предполагам. Ами докато си мисли, че това е по желание - лошо за нея. А тези, които ходят, са балами сигурно. Глупачки. За какво си губят ценното време да ходят на лекар, като могат да влязат в тийнпроблем и да си самоизпишат противозачатъчни за нула време. Другите са хитрите, значи. Благодаря, че ми разяснихте!

А аз видях 1-2 мнения препоръчващи презервативи, докато 3-4 страници надъъъълго и нашироко мацките се препирате да се покажете коя от коя е по-знаеща и осведомена относно "бонбонките", за каквито ги смятате.ако съдя по отговорите ти в другите теми си скандалджиика.пак казвам момичето е направило темата за да търси мнения и да и дадем съвет,а ти с нищо не и помагаш.спести си поучителните слова за теб ;)

Fx1
07-30-2008, 15:49
защо противозачатъчни така ли.... ами защото от 2 години правя секс със приятеля си, ту със презерватив ту без... и всеки месец когато доиде време да ми идва а то обикновенно закъснява той започва...а сега какво ще правим няма ли да ти идва... ужас ами ако си бременна...и тези въпроси ме изнервят..все пак аз не мога да кажа на организма си днес ще бъде утре ще бъде и така.... след като той няма вяра на себе си аз как да му имам ?

Не. Не защо противозачатъчни. А ЗАЩО НЕ ОТИДЕШ НА ГИНЕКОЛОГ ДА ТИ ГИ ИЗПИШЕ, след като сте нередовни с презервативите?!

Fx1
07-30-2008, 15:50
...

Искаш да кажеш, че вие си мислите, че й помагате? Заблудени души.

krisito9212
07-30-2008, 15:52
защо противозачатъчни така ли.... ами защото от 2 години правя секс със приятеля си, ту със презерватив ту без... и всеки месец когато доиде време да ми идва а то обикновенно закъснява той започва...а сега какво ще правим няма ли да ти идва... ужас ами ако си бременна...и тези въпроси ме изнервят..все пак аз не мога да кажа на организма си днес ще бъде утре ще бъде и така.... след като той няма вяра на себе си аз как да му имам ?

Не. Не защо противозачатъчни. А ЗАЩО НЕ ОТИДЕШ НА ГИНЕКОЛОГ ДА ТИ ГИ ИЗПИШЕ, след като сте нередовни с презервативите?!ЗАЩОТО МАЦКА,НЕИСКА МАИКА И ДА РАЗБЕРЕ ЧЕ ПРАВИ СЕКС, ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ Е СТРИКТНА И ПРИНЦИПНА КАКТО РАЗБРАХ,ЗАТОВА ;)

krisito9212
07-30-2008, 15:54
защо противозачатъчни така ли.... ами защото от 2 години правя секс със приятеля си, ту със презерватив ту без... и всеки месец когато доиде време да ми идва а то обикновенно закъснява той започва...а сега какво ще правим няма ли да ти идва... ужас ами ако си бременна...и тези въпроси ме изнервят..все пак аз не мога да кажа на организма си днес ще бъде утре ще бъде и така.... след като той няма вяра на себе си аз как да му имам ?ясно...ами тогава пробваи това с ампулката или си слагаите всеки път презерватив.а иначе само тази гинеколожка която е позната на маика ти ли е единствената в града ви.

hahavteen
07-30-2008, 15:54
...

Искаш да кажеш, че вие си мислите, че й помагате? Заблудени души.

Ох абе айде моля без глупости. Кой прави хормонални тестове преди да изпише противозачатъчни? Ако сам не поискаш никой няма да се сети така че е все тая дали ще ти каже гинеколога как се пият и ще ти даде тези с които работи или ти ще си прочетеш. Единствената разлика е че ако има странични ефекти може да обвини гинеколога че не си е свършилработата а иначе сама си носи последствията :-o

some_on3
07-30-2008, 15:55
защото за да отида на гинеколог трябва да си взема направление, което трябва да ми го даде личната лекарка която познава мама и всичкиоте ми роднини, защото гинеколожката познава мама и най вече защото неискам мама да разбира че искам противозачатъчни...
но да ти кажа ВЕЧЕ НЕ ИСКАМ... не се притесняваи...друг път ще помисля по въпроса сега ме объркахте още повече. благодаря на тези който искаха да помогнат.

some_on3
07-30-2008, 15:59
чао от мен за сега

krisito9212
07-30-2008, 15:59
...

Искаш да кажеш, че вие си мислите, че й помагате? Заблудени души.

Ох абе айде моля без глупости. Кой прави хормонални тестове преди да изпише противозачатъчни? Ако сам не поискаш никой няма да се сети така че е все тая дали ще ти каже гинеколога как се пият и ще ти даде тези с които работи или ти ще си прочетеш. Единствената разлика е че ако има странични ефекти може да обвини гинеколога че не си е свършилработата а иначе сама си носи последствията :-oостави я ние не сме доистоини да спорим с нея и да се противопоставяме на неиното компетентно мнение ;)

Fx1
07-30-2008, 16:01
Никъде не съм споменавала, че като отиде на гинеколог, ще й правят хормонални изследвания. Да, повечето изписват хапчетата, които им плащат да изписват и са най-широко разпространени. Въпросът е, че като отиде на лекар, ще й направят преглед, ще видят дали няма някакъв проблем. Няма да намесвам въпроса, че след като прави секс трябва да е ходила вече на преглед, защото ще стане много дълго, но поне преди да пие хапчета е задължително, не желателно.

some_on3, радвам се, правилно си решила! Използвай презервативи редовно, за да нямаш главоболия. Също така се научи да правиш разлика между помощ и мечешка услуга. :)

krisito9212
07-30-2008, 16:06
Никъде не съм споменавала, че като отиде на гинеколог, ще й правят хормонални изследвания. Да, повечето изписват хапчетата, които им плащат да изписват и са най-широко разпространени. Въпросът е, че като отиде на лекар, ще й направят преглед, ще видят дали няма някакъв проблем. Няма да намесвам въпроса, че след като прави секс трябва да е ходила вече на преглед, защото ще стане много дълго, но поне преди да пие хапчета е задължително, не желателно.

some_on3, радвам се, правилно си решила! Използвай презервативи редовно, за да нямаш главоболия. Също така се научи да правиш разлика между помощ и мечешка услуга. :)извиняваи ама никои не е умрял от противозачатъчни.наи-малкото че каквито противозачатъчни я съветваме ние да взима,такива ще и предпише и гинеколога така че...чаткаш ли?

BurningDesire
07-30-2008, 16:08
diane 35 8)
П.С. предполагам не пречи, че момче ти отговаря :P

Пречи!
Ясмин са едни от най-ниско дозираните и тези изписват в момента на всички млади момичета. Тях ми изписаха и в БГ и в Кипър и тука само тях изписват на девойките.

+1
И на мен ми изписаха Ясмин, пия ги от близо седмица и мисля, че добре ми понасят. И наистина е вярно, че масово се изписват от гинеколозите, защото са ниско дозирани. Жанин също са такива. Приблизителна цена и на двете - 15-16 лв една опаковка, която е за 1 месец.

krem4et0
07-30-2008, 16:16
krisito9212, чудя се с този прием на ОК и ако приятеля ти свършва в теб, как така все още не си бременна. Сигурно редовно удряш 6-тици от тотото? И майка ти е гинеколог, казваш? Ето защо се носи лоша слава на жените гинеколози. Най-малкото във всичк хапчета им листовки, на които пише това, което написа slun4ice. Няма да повтарям, но тя е права, защото съм чела не 1 и 2 листовки и съм питала не 1 или двама гинеколози.
А към авторката-вземи редовно да му слагаш гума. На 16-17 си. За Бога.истинско безобразие е на тази възраст да пиеш ОК, но е истинско безобразие да правиш секс без презерватив. Какво като сте 2 години заедно. Моето момиче-аз съм на 23, с приятеля си съм от 4 години и НИТО 1 път не сме правили секс без презерватив, ако аз не вземам хапчета. А дори и като пия, той НИКОГА не свършва в мен. А ти си 6-7 години по-малка от мен.....сама си вкарваш автогола. Ако решиш с вагинални таблетки да се пазиш, нека той по НИКАКЪВ повод да не свършва в теб. Ей, за това ви е рано да правите секс на 15-16. Аз го повтарям вече сума ти години по тоя форум, ам никой не си прави труда да прочете 1 ред!

krisito9212, майка ми на 2 пъти получи ужасни кръвоизливи от Марвелон мисля, че бяха. Преливаха й по 2 банки кръв и беше на ръба да оцелее. не ми казвай, че нвикой не е умрял от противозачатъчни, защото такива кръвои0зливи се случват!

krisito9212
07-30-2008, 16:30
krisito9212, чудя се с този прием на ОК и ако приятеля ти свършва в теб, как така все още не си бременна. Сигурно редовно удряш 6-тици от тотото? И майка ти е гинеколог, казваш? Ето защо се носи лоша слава на жените гинеколози. Най-малкото във всичк хапчета им листовки, на които пише това, което написа slun4ice. Няма да повтарям, но тя е права, защото съм чела не 1 и 2 листовки и съм питала не 1 или двама гинеколози.
А към авторката-вземи редовно да му слагаш гума. На 16-17 си. За Бога.истинско безобразие е на тази възраст да пиеш ОК, но е истинско безобразие да правиш секс без презерватив. Какво като сте 2 години заедно. Моето момиче-аз съм на 23, с приятеля си съм от 4 години и НИТО 1 път не сме правили секс без презерватив, ако аз не вземам хапчета. А дори и като пия, той НИКОГА не свършва в мен. А ти си 6-7 години по-малка от мен.....сама си вкарваш автогола. Ако решиш с вагинални таблетки да се пазиш, нека той по НИКАКЪВ повод да не свършва в теб. Ей, за това ви е рано да правите секс на 15-16. Аз го повтарям вече сума ти години по тоя форум, ам никой не си прави труда да прочете 1 ред!

krisito9212, майка ми на 2 пъти получи ужасни кръвоизливи от Марвелон мисля, че бяха. Преливаха й по 2 банки кръв и беше на ръба да оцелее. не ми казвай, че нвикой не е умрял от противозачатъчни, защото такива кръвои0зливи се случват!правила съм секс без презерватив с приятелят ми по време когато пия противозачатъчни наи-много около2-3пъти,заедно сме от 3 години.и аиде ако обичаш да не се засягаме на маика и на лоша слава,щото ми писна вече да споря с вас.и казваш на 23 години си,ами предполага се на твоите години трябва да мислиш малко по трезво а не да засягаш другите по такъв начин,така и баба знае ;)

blackfate
07-30-2008, 16:45
Хубаво ... сега аз да попитам за себе си ...
Значи като отида на гинеколога, той няма сам да се сети да ми назначи хормонални иследвания ... така че, аз ли трябва да си поискам ... защото наистина дали някой от форума ще ми каже пии еди кфо си или той ще ми каже пий същото, без да ме е прегледам, няма огромна разлика, ако хапчетата не ми понасят, на мен ще ми е кофти ...
Така че какви иследвания трябва да поискам от него ... И какви хапчета .. смисъл аз нямам намерение дори и като съм на хапчета приятеля ми да свършва в мен ... така че ... по-ниско хормонални или не .. смисъл той си знае работата, обаче процента хормони в тях оказва ли значение върху процента на предпазване???

hahavteen
07-30-2008, 16:57
Хубаво ... сега аз да попитам за себе си ...
Значи като отида на гинеколога, той няма сам да се сети да ми назначи хормонални иследвания ... така че, аз ли трябва да си поискам ... защото наистина дали някой от форума ще ми каже пии еди кфо си или той ще ми каже пий същото, без да ме е прегледам, няма огромна разлика, ако хапчетата не ми понасят, на мен ще ми е кофти ...
Така че какви иследвания трябва да поискам от него ... И какви хапчета .. смисъл аз нямам намерение дори и като съм на хапчета приятеля ми да свършва в мен ... така че ... по-ниско хормонални или не .. смисъл той си знае работата, обаче процента хормони в тях оказва ли значение върху процента на предпазване???

Кажи му че искаш да почнеш да взимаш противозачатъчни и искаш да ти направи пълни изследвания и хормонален тест. Ако пушиш най-доре спри.

blackfate
07-30-2008, 17:00
Ако пушиш най-доре спри.

Пуша ... и спирането ще е проблем ... А ако не спра ... :lol: смисъл, просто се интересувам какво би могло да стане?

hahavteen
07-30-2008, 17:03
Ако пушиш най-доре спри.

Пуша ... и спирането ще е проблем ... А ако не спра ... :lol: смисъл, просто се интересувам какво би могло да стане?

Има по-голяма опасност от... тромбози май...Абе опасно е.

krisito9212
07-30-2008, 17:10
Жените които пушат и използват противозачатъчни таблетки са подложени на по-голям риск от сърдечна атака и инсулт в сравнение с тези които не използват хормонални хапчета и са непушачи.така че по добре или спри да пушиш или не използваи противозачатъчни

Fx1
07-30-2008, 17:13
Пуша ... и спирането ще е проблем ... А ако не спра ... :lol: смисъл, просто се интересувам какво би могло да стане?

"Важно е да се знае, че каквито и противозачатъчни да приема жената, следва консумацията на алкохол и пушенето да се намалят. Комбинацията от цигари и противозачатъчни увеличава многократно опасността от сърдечно-съдови заболявания."

"Намали до минимум цигарите или ги спри.Аз пих противозачатъчни цяла година и пуших по кутия на ден.Направих тахикардична криза и спрях и цигари и хапчета.А и едната вена на крака вече е отишла.Моя позната направи флеботромбоза,самослед 3 месеца противозачатъчни и цигари."

blackfate
07-30-2008, 18:05
пфффф.. кфоти тръпка .. е аз опр. не пуша като кумин ... 1 кутия за 2-3 дена ... а и пуша леки - лилава ева ...
Обаче да ги спра незнам ... 1 се пробвах и след една седмица на всичките около мене им бях ... ляляля ... целия род и тн ... може 1 цигара да е на ден, ма да я има,/.... голям съм образ,... нз, ще вида кфо ще праа ...

BurningDesire
07-31-2008, 13:22
Относно мнението на krem4eto - нали целта на противозачатъчните хапчета е да не се налага използването на други предпазни мерки. Ползването на презерватив от момиче, което редовно пие ОК ми се вижда малко пресилено пазене (освен ако не се пазите от болести, разбира се). Пък и гинекологът ми ми каза, че по принцип тези контрацептиви са измислени именно за млади девойки, защото са най-застрашени от нежелана бременност. А и освен това презервативите имат 85% сигурност срещу забременяване, а хапчетата - 98-99%.

krem4et0
07-31-2008, 13:25
Не правим секс с презерватив, когато пия ОК, е, в началото да, ама после само на тях си караме. Но се налага да се правят паузи. поне 3 цикъла годишно трябва да са ти нормални, без хапчета. тогава ползваме презервативи. И в двата случая не свършва в мен. Като знам какви каръци ще сме от 3-те% забрменяли със здрав презерватив и от 2-та промила забременели въпреки хапчетата!

kalpazanka
07-31-2008, 13:42
Защо да е пресилено ползването на ОК и презерватив? Хапчетата пазят от бременност, а презервативът- от всичко останало. :-D Дори това е съветът на повечето гинеколози- ОК+ презерватив. :)

krem4et0
07-31-2008, 14:13
Е, като си с постоянен партньор наистина е пресилено....ама все пак знае ли се дали се знае.

А и както казва мъжа-ти си се пази там, както си искаш. Мое задължение като мъж е да те пазя.....Не съм забременявала :D

dirty_stinkin
07-31-2008, 17:50
Най-добре иди на гинеколог или ако те е срам попитай в аптеката там също са по-компетентни от повечето от нас :)

radoslawa1995
09-23-2012, 22:04
a da popitam za lindinet 20 dobri li sa za protivoza4ata4ni?

fenkaaa
09-23-2012, 23:19
Аз пия противозачатъчни и изобщо не е хубаво да ги започваш на своя глава.Най-добре е да ти бъдат предписани от специалист.Тези хапчета се използват посредствено за предпазване от бременност,а ГЛАВНО - за лечение.Всяко хапче е отделен хормон,а с тези работи шега не бива,поинтересувай се малко.

radoslawa1995
09-24-2012, 15:10
znam 4e e taka , na 17 sam i skoro 6te mi e 1viq pyt i osven s kondom iskam da piq i protivoza4ata4ni za po golqmo sigyrnost,za6toto dosta me e strah. Iskam da otida na lekar oba4e neiskam da kazvam na maika i se poly4ava dosta slojna sityaciq zatova pitam to4no za lindinet 20,kypyvala sam gi na kaka i samo za tqh znam.

dream1707
09-24-2012, 15:24
Аз пия такива, за сега не съм забелязала нищо нередно... Но наистина иди първо на лекар, нека той да ти изпише хапчета...
И все пак, препоръчвам ти да не си взимаш хапчета, каквито и да е... както ти казаха, това са хормони, не са полезни.. аз ги взимам като средство за лечение.. Карайте го на презервативи, няма какво да стане, ако знаете как да го сложите правилно, а то на листовката си пише :)

radoslawa1995
09-24-2012, 15:32
mom4eto e na 19 ima opit i my imam doverie, no vse pak malko se strahyvam i nai - veroqtno 6te otida na lekar. Blagodarq za informaciqta :)))

dream1707
09-24-2012, 16:11
Бе.. ако внимавате няма какво толкова да те притеснява.. Не се шашкайте така де, само ще си прецакате момента... А ти давам съвет по-добре да не пиеш, щото не са особено полезни