PDA

View Full Version : Размера на сутиена ?



DollsiiTa
07-30-2008, 15:22
Hi hora :} Znachi moq problem {ako moje taka da se nareche} e sledniqt : do sega wse sym nosila biustieta i weche mi pisna i iskam da si kypq sytien . .. obache ne iskam da otida w magazina i da pochna da se chudq kakyw razmer mi trqbwa za towa moje li da mi kajete nqkakyw nachin da rzabera kakyw razmer sytien da si wzema ? :-)

TinkyWinky
07-30-2008, 15:43
избери си един от сайтовете и изчислявай 8-)

http://margobg.com/size/

http://www.triumph.com/bg/page_9864_%D0%90%D0%91%D0%92_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D 0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D1%82%D0%BE.php

http://drehi.5-avenue.com/drehi/eshop/size.jsp

а по принцип по-опитните продавачки само като те видят ще ти дадат подходящ размер да пробваш ;)

DollsiiTa
07-30-2008, 15:50
Aulelee ujas ... e to izliza che trqbwa da si wzema 70A ...to namrawo nqmam smisyl ot sytien men she me e sram za wleza w magazina 8-)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-30-2008, 15:56
Е какво му е срамното :? Има много момичета с малки гърди и си купуват сутиени :) Няма от кой да те е срам! Аз съм излизала за бельо с моя фр която също има малък бюст и на нея хич не и дреме!!! :wink:

TinkyWinky
07-30-2008, 16:02
има и малки размери, няма страшно :)

е що си с малък бюст - щото си слабичка, нали ;)
по-добре малък, отколкото да си като млекоцентрала и само да ти тежи :D :D

sladku_bebzi
07-30-2008, 16:07
Мн не се доверявай на продавачките!
Влизам аз в Seven Seconds
и 1 от продавачките ме пита
този размер ли си търсите,
а той всъщност нямаше нищо общо с моя..
Иначе аз като си купувах първия
просто ги погледнах
и вече знаех кой ще ми стане,
пък си има и пробни -
взимаш си различни размери,
от модела, който ти е хар
и като ги пробваш ще прецениш :)

DollsiiTa
07-30-2008, 16:07
^ be ne sym ot nai slabichkite :p

Izzy_
07-30-2008, 17:19
1.Премери гръдната си обиколка,точно бод бюста.
2.Ако се получава нечетно число-прибави 13см.,а ако се получава четно-10см.
3.За да разбереш каква чашка ти е нужна,премери най-изпъкналата част на гърдите си:
-Ако двете мерки съвпадат ти трябва чашка "АА"
-Ако двете мерки се различават с 2.5см,ти трабва чашка "А"
-Ако двете мерки се различават с 5см,ти трябва чашка "В" (бе)
-Ако двете мерки се различават с 7.5см,ти трябва чашка "С" (це)
-Ако двете мерки се различават с 10см,ти трябва чашка "Д"

Silvеto
07-30-2008, 17:44
Спок, и мене страшно ме беше срам да вляза в магазина, пък какво оставаше да меря и купувам. Ама всичко минава и после хич не ти пука.
Така че не се притесняваи, мн са като тебе.

agapiseme
07-30-2008, 18:06
Я спокойно ;)
Мен майка ми ме принуждаваше да си взема , даже ме заплашваше,че ще ме накаже :?
Иди,пробвай нещо и си прецени.
П.П. В Цезар и Клеопатра има хубави неща,а и доста промоцийки ;)

alexandra_00
07-30-2008, 19:05
ааааа нее.....тоя сайт е фалшив....излиза че нося 75Б а всичките ми сутиени са 85Б.....и ми стоят идеално

plamka
07-30-2008, 19:12
Най - добре отиди в някой магазин и попитай продавачката кой размер ти трябва. Тя ще ти види гърдите ( не на голо ) и ще ти предложи някакъв. Ако ти е голям ще прецениш г/д 1-2 размера по - малък, а ако ти е малък по - голям. Няма нищо срамно не си нито първата, нито последната която за пръв път си купува сутиен, а и на тях това им е работата. :)

TasteOfSin
07-30-2008, 20:48
Според това излиза, че трябва да нося 75 А, пък нося сутиен от 3 години и си познавам бюста абсурд да се побера в чашка А,така че най -добре отиди в някои магазин и пробвай различни размери и модели.

BurningDesire
07-31-2008, 14:04
Честно, не мога да разбера как ги помните тия размери сутиени и какво изобщо означават ???? Аз откакто се помня не си знам размера, просто определям на око, защото нещо не мога да я схвана тази номерация.

kalpazanka
07-31-2008, 14:07
Ми не я помним хич :-D Просто преди пазаруване на бельо поглеждам номера на най-удобния ми сутиен :)

Iv4eTy
07-31-2008, 14:29
Това за преценяване на размера на сутиена е тъпо, просто защото различните модели сутиени стоят по различен начин. Навсякъде си има пробни избираш си някой, вземаш няколко размера - продавачката ще те ориентира д/г кои размери и пробваш - за да си сигурна че не само отговаря като размер, но и че стои добре, защото има някой, които отговарят като размер, но стоят не както трябва... лично поне така съм забелязвала, затова пробвай, за да не се окажеш с неподходящия сутиен :)

П.С. Няма от какво да те е срам.

BurningDesire
07-31-2008, 15:34
Ми не я помним хич :-D Просто преди пазаруване на бельо поглеждам номера на най-удобния ми сутиен :)

Да бе и аз пробвах да запомня номера на сутиена, който ми е най-удобен и да търся него, ама те ми се падат все някакви с различни видове номерации. Даже бях видяла едни сутиени, номерирани S, M, L, XL и т.н. Ей затва ми е проблема... Ама както и да е . Четох, че около 70% от жените цял живот си носят грешния размер, така че и да го знам, и да не го знам, все тая. Вече всичките ще ги пробвам ;)

axlbaby
09-14-2008, 12:25
Много е важно да попаднеш на продавачки...аз от 1 година си копувам на Пиротска от Триумф и продавачките са супер любезни и ти дават да пробваааш хиляди докато избереш.... :)

Evanescencefan
09-14-2008, 12:51
]Aulelee ujas ... e to izliza che trqbwa da si wzema 70A ...to namrawo nqmam smisyl ot sytien men she me e sram za wleza w magazina 8-) На колко си?И аз съм със същия размер,но ако си на 12-13,че даже и на 14-15,няма за какво да се тревожиш.

foreverr
09-14-2008, 14:36
Ето как да си измериш и да разбереш кой размер сутиен да си купиш-мериш си обиколката точно под гърдите/подгръдната обиколка/Ако тя е примерно 75 значи сутиена ще е 75, аа чашката-за нея нз как се мери, ноо ако имаш мнооооого малки цици чакшата е А, ако са пак малки, но не чак мн малки чашката е Б и т.н.

ValzZi
09-14-2008, 14:48
Честно, не мога да разбера как ги помните тия размери сутиени и какво изобщо означават ???? Аз откакто се помня не си знам размера, просто определям на око, защото нещо не мога да я схвана тази номерация.

и аз съм така.. :D

tonitoo
09-28-2008, 17:39
1.Мериш гръдната си обиколка,точно под бюста.
2.Прибави 13 см.,ако се получава нечетно число и 10 см,ако е четно,Това е размерът на сутиена ти. :-)

sweetsunshine
09-29-2008, 20:19
Излизаче трябва да нося 75 А а като подгръдна е тясно и затова си купувам 80 А,ама то зависи от номерацията.Иначе не се притеснявай.Аз първия път като си купувах сутиен казах да ми покажат от най-малкия към малко по-големите размери и пробвах и си намерих.Иначе вече на око мога да преценя кое как ще ми е като чашка и само поглеждам номера,за да не ми е тясно. :)

Jaffs
09-30-2008, 10:23
Влизаш и мериш. Момичетата препоръчаха няколко магазина.
Аз първия като си го купувах просто влязох, мерих един и той се оказа, че е точно моя размер. :)
По сметките трябва да нося 80/Б, а всичките ми сутиени са 85/С. :?
Забелязвам нещо много странно, понеже обикновено си търся по-голяма чашка на сутиена и малко трудно започнах да намирам. Имам чувството, че правят бельото все едно ще се носи в Китай, всичко идва като възможно най-малкия размер. От Клеопатра не знам от колко години не мога да си намеря хубав сутиен, който да ми стане. :-o

ra4ence
09-30-2008, 11:53
На различните марки сутиените един и същи размер стоят по много различен начин.
Принципно нося 80Б,но на 2-3 места се е случвало да ми стане и 70Ц... което е.. :lol:

SlavenaKalinova
05-30-2009, 12:58
Е аз съм на 12 и нося размер 70А! :P :-P :oops:

tWiLigHtgIrL
05-30-2009, 21:03
Я препоръчайте някви магазинчета в София за евтини сутиени(тoeст да не са по 70-80 лева)и да има малки празмери :)

praskovakamorkov4e
09-25-2009, 12:34
и мен първият път ме беше адски срам да вляза добре че моите приятелки ме бутнаха да го направя но и аз им го върнах както и да е ~~ значи аз направих така извинете имате ли размер като за мен (помислих си че ще ми се изсмеее )но не е в началото се обърка и ми даде с но после си взех в беше ме много срам какво да кажа на мама и вобще да я помоля да излезем или да ми даде пари за това и досега е така но нз как и казах мамо днеска като излязохме с мойте фр и си харесах 2 сутиена тя каза само добре но след това излязохме и тя ми ги взе ~~ И ДО ДНЕС КАТО РАЗГЛЕЖДАМ МАКАР ЧЕ ВЕЧЕ ЗНАМ КАКВО НОСЯ ПАК КАЗВАМ ИМАТЕ ЛИ ОТ ТОЗИ МОДЕЛ КАТО ЗА МЕН ВИНАГИ МИ СТАМАТ :) ПРОБВАЙ

darka1
09-25-2009, 13:57
И мене първият път много ме притесняваше това, ама не е толкова страшно - сега чак ми прави кеф да ходя да си търся сутиени ... аз си взех първия като бях в 5 клас и то не защото имах нещо, ами просто защото всички си бяха взели :-D щяхме да се избием в един магазин, защото имаше само един малък номер, пък ние бахме 2-3 :D и продавачките все ми казваха, че сутиени като за мен нямало и накрая на една и казах да си гледа работата :grin: , ама спокойно - няма нищо страшно, пък ако искаш най - малкия размер кажи. че искаш размер 28-60 ... мисля, че това е най-малкото пък това да изчисляваш, ако питаш мене, няма никакъв смисъл - и аз така смятах и накрая за нищо не ми послужи ... просто питай продавачката има ли нещо като за теб ... все пак те могат да преценят - цял ден продават такива неща :) пък, ако това на снимката си ти - не се притеснявай - не са ти много малки гърдите, а ако искаш да изглеждат по - големи си вземи сутиен с подплънки ... успех ... нядавам се да съм помогнала

lalanka
04-19-2010, 17:01
Момичета , за 12,9 годишно момиче нормално ли е 75B ? Малко ми е странно, защото всички от класа ми носят сутиени с подплънки, аз само бюстие и всички си мислеха, че съм адски плоска, но се оказва че бюстът ми е по-голям от на половината ми клас.

MissHouse
04-19-2010, 19:24
Aulelee ujas ... e to izliza che trqbwa da si wzema 70A ...to namrawo nqmam smisyl ot sytien men she me e sram za wleza w magazina 8-)

аз нося този размер и има много хубави модели а пък и има такива с подплънки и наистина стоят много готино. а пък за претеснението кво голям праз, те хората за това са ги направили за да се купуват и да се носят :-) :-) :-)

lalanka
04-22-2010, 14:42
Пак ще попитам, защото ми трябва отговор ...


Момичета , за 12,9 годишно момиче нормално ли е 75B ? Малко ми е странно, защото всички от класа ми носят сутиени с подплънки, аз само бюстие и всички си мислеха, че съм адски плоска, но се оказва че бюстът ми е по-голям от на половината ми клас.

ameli
04-22-2010, 15:31
Майка ми ги уцелва даже без да съм с нея 8-)

lalanka - би трябвало да си 5/6 клас. Всеки се развива различно, предполагам, че е нормално :) И откъде знаеш, че си 75В, след като носиш бюстие (тея размери дето са дадени не са верни 8-) )

lalanka
04-22-2010, 19:32
Амии проверих в няколко сайта за "изчисляване" на размера и оттам 8)

lovence
04-23-2010, 18:38
аз попринцип съм голяма манячка на сутиени поне на месец 2-3 пъти си взимам и веднъж само си позволих да си взема без да пробвам и само дето си дадох парите и затова винаги пробвам поне във варна има такива магазини :grin:

Luscious_Heart
04-23-2010, 18:44
Амии проверих в няколко сайта за "изчисляване" на размера и оттам 8)
Мисля, че ти е нормален размера. :D Почти на 13 си. Жените в рода ти надарени ли са по принцпи?

koookzy
04-23-2010, 22:39
lalanka - Предполагам е нормално, защото аз съм на 13 и съм размер 75Б / 80Б ( не спрямо сайтове), и е така просто защото при различни модели сутиени, различен размер ти пасва. А и това с размера е пълна глупост за мен, то трябва да се пробва, види и да се прецени.. Защото аз може да кажа размер 75Б от еди-кой си сутиен, пък той да е някакъв от тея пълните с подплънки и после вкъщи.. гледай какво става 8-) Така, че най-добре е да се пробва.

Shadowsogirl
04-24-2010, 07:02
Мен онцзи сайт ме изкара чашка А, сутиенът ми е Б..

galice
05-27-2010, 10:41
]Aulelee ujas ... e to izliza che trqbwa da si wzema 70A ...to namrawo nqmam smisyl ot sytien men she me e sram za wleza w magazina 8-) На колко си?И аз съм със същия размер,но ако си на 12-13,че даже и на 14-15,няма за какво да се тревожиш.
aз съм 70 А и съм на 14 ама кфо влизам си по магазините и ни ми пука се пак има си нужда как да няма 8)

polssa
06-16-2010, 12:07
ахх..щяхх да създам същата тема. И аз съм така - имам малък бюст, не защото бабите ми са имали такъв, а просто защото спортувам :o :D Нося бюстие, но виждам, че все повече мои приятелки почват да носят сутиен, а гърдите са им още малки. Вярно ли е, че ако сложиш сутиен по отрано, ти се спира растежа на гърдите? Според изчисленията трябва да нося 65-70А ..поне така мисля ако не съм сбъркала някъде :D Май ще трябва да отскоча до близка София за някой по-хубав сутиен, но това май ще стане чак след месец-два, когато пораснат още малко :-D 8-) :lol: :P :grin: :razz:

MissHouse
06-18-2010, 06:29
Това за преценяване на размера на сутиена е тъпо, просто защото различните модели сутиени стоят по различен начин. Навсякъде си има пробни избираш си някой, вземаш няколко размера - продавачката ще те ориентира д/г кои размери и пробваш - за да си сигурна че не само отговаря като размер, но и че стои добре, защото има някой, които отговарят като размер, но стоят не както трябва... лично поне така съм забелязвала, затова пробвай, за да не се окажеш с неподходящия сутиен :)

П.С. Няма от какво да те е срам.

vasinceto0o
07-02-2010, 10:27
Като за начало.. защо не отидеш с майка си? :? аз съм на 13 и имам 2 - 70/А и преди 3 седмици някъде бях излязла с майка ми да гледаме някакво кино в мола и влязохме да си търся бански и тя : " Яяя .. пробвай тоя сутиен.. " ;дд + това бюстиетата са гадни .. понякога прозират .. така че трябва в най-скоро време да предприемеш нещо.. ако те е срам отиди с най-добрата ти приятелка .. ако сте толкова близки (което се предполага) няма от какво да се срамуваш :)

LipSy
07-02-2010, 10:40
Няма смисъл да се срамуваш. Почти всяко младо момиче, когато си копува сутиен за първи път го е срам. И при мен е било така, но това вече отмина. Все пак не е кой знае какво. На едно момиче му трябва, така че... :) И не е казано, че като имаш малки гърди пак трябва да те е срам. :? Не е вярно. Давай смело напред! :)

Pospalanka
07-08-2010, 18:20
Първия сутиен си го купих с приятелки.Беше ме срам малко де ,,но те вече носеха и ме укоражиха.Втория си го взех с мама.Тя ми избра с подплънки.Отначало се дърпах и не исках с подплънки,,но тя ме убеди.После четох някъде ,че когато гърдите растат,и сутиена как да кажа е по-оформен те също се оформят.Аз не носа сутиена с подплънки за да се правя,ами най-вече заради това по-горе !Също така една моя приятелка носеше сутиен ,нямаше чашка просто така съвсем безформен.И аз един и показах моя и тя отначало беше скиптична.Но после на следващия ден и тя си беше купила такъв и наистина бюста и изглеждаше оформен.Вие какво мислите за сутиените с подплънки.?

anonymous708973
07-08-2010, 18:35
Моето мнение е, че сутиените с подплънки са второто най-велико изобретение след тоалетната хартия! :-D Сериозно, приказни са.. А ако си вземеш сутиен с подплънки и с лента под чашките... хем повдига, хем оформя и бюстът изглежда ... съществуващ 8-)
А тая смешна номерация не знам откъде я знаете - но А размер няма. В смисъл, има де, но не е по българска номерация. Аз съм 70-75 B, обаче банският ми е по няква супер странна номерация и е 38C :-D

Pospalanka
07-09-2010, 07:41
Моето мнение е, че сутиените с подплънки са второто най-велико изобретение след тоалетната хартия! :-D Сериозно, приказни са.. А ако си вземеш сутиен с подплънки и с лента под чашките... хем повдига, хем оформя и бюстът изглежда ... съществуващ 8-)
А тая смешна номерация не знам откъде я знаете - но А размер няма. В смисъл, има де, но не е по българска номерация. Аз съм 70-75 B, обаче банският ми е по няква супер странна номерация и е 38C :-D


+1 :-D 8)

titinkaa
07-09-2010, 08:24
най-добре иди в магазина и мери,така ще разбереш кой размер си най-точно.

Callisto
07-09-2010, 10:04
Тези калкулатори не са много в ред. Искарват ме, че съм чашка Ц, а аз нося Д и даже той ми става вече малък и пощурявам. А иначето имаше едно исказване то типа, че ако имаш малки гърди значи си слаба и следователно обратното ако си с голям бюст значи си дебела. Ми аз съм 85Д, но тежа 40кг. :D Всичко е много индивидуално и не бива да съдим за килограмите по размера на бюста.
Аз лично отивам в магазина, харесвам си някой модел, гледам да е 85 и после само си харесвам чашка, понеже не винаги си отговарят. Меря и като нещо ми стане си го взимам.
Аз лично имам една приятелка с която влизаме в един магазин за бельо и вика дайте ми най-големият сутиен, който имате. Дават и размер Е и тя го мери и гърдите и пак искачат от сутиена...обиколили сме цяла София и така и не си намери сутиен, а и тя е слабичка 52кг е. :)

therichbitch
07-09-2010, 16:10
егати несъразмерното :-o

mynichka
07-09-2010, 17:03
PinkPan7her, напълно съгласна с теб за сутиените с подплънки :)

Little_Lady93
07-09-2010, 17:17
Тези калкулатори не са много в ред. Искарват ме, че съм чашка Ц, а аз нося Д и даже той ми става вече малък и пощурявам. А иначето имаше едно исказване то типа, че ако имаш малки гърди значи си слаба и следователно обратното ако си с голям бюст значи си дебела. Ми аз съм 85Д, но тежа 40кг. :D Всичко е много индивидуално и не бива да съдим за килограмите по размера на бюста.
Аз лично отивам в магазина, харесвам си някой модел, гледам да е 85 и после само си харесвам чашка, понеже не винаги си отговарят. Меря и като нещо ми стане си го взимам.
Аз лично имам една приятелка с която влизаме в един магазин за бельо и вика дайте ми най-големият сутиен, който имате. Дават и размер Е и тя го мери и гърдите и пак искачат от сутиена...обиколили сме цяла София и така и не си намери сутиен, а и тя е слабичка 52кг е. :)

Подгръдната ти е 85, а си 40 кг. Силно ме съмнява ще ме извиняваш....

bloodyF
07-09-2010, 20:31
Подгръдната ти е 85, а си 40 кг. Силно ме съмнява ще ме извиняваш....


+1.. :-o

lollymollyme
08-12-2010, 20:48
аз съм на 12 и ми е чудно дали съм за сутиен но ме е адски срам да попитам мама и тя не ме пуска да отида сама на центъра (старшно унизително).Може би не съм за такова нещо защото тежа 36 кг. и съм висока 1.50.
моляви пиишете щом можете :-) :)
П.П. Напълно съм объркана защото имам приятелка която носи а неините са по големи но сутиените й ми стават ](*,) :neutral:

Neopitom3na
08-12-2010, 21:30
Моето мнение е, че сутиените с подплънки са второто най-велико изобретение след тоалетната хартия! :-D Сериозно, приказни са.. А ако си вземеш сутиен с подплънки и с лента под чашките... хем повдига, хем оформя и бюстът изглежда ... съществуващ 8-)
А тая смешна номерация не знам откъде я знаете - но А размер няма. В смисъл, има де, но не е по българска номерация. Аз съм 70-75 B, обаче банският ми е по няква супер странна номерация и е 38C :-D


+1 :-D 8) каква е тази лента бе :D

daiana13
08-24-2010, 13:09
lollymollyme и аз съм на 12 и аз съм така само дето съм 175см някъде и съм 43-44кг

EsteticLoff
08-24-2010, 13:23
.Може би не съм за такова нещо защото тежа 36 кг. и съм висока 1.50.

Е къв е проблема ??

vasinceto0o
09-30-2010, 15:57
Подгръдната ти е 85, а си 40 кг. Силно ме съмнява ще ме извиняваш....


+1.. :-o

+1

PinkMojo
09-30-2010, 18:22
PinkPan7her, напълно съгласна с теб за сутиените с подплънки :)

+1
супер много ги уважавм, стях може да се каже, че имам някви цици, само дето момчетата остават като гръмнати като ги махнеш :D

sugarrche
03-19-2011, 16:01
spokoino .. po chesto [vinagi] v magazinite za belio sa jeni .. moje da im kajesh tova koe kazvash na nas... mislq che shte te razberat :smt045 \:D/

elinanacheva
03-19-2011, 17:11
Ти отиди в магазина и продавачката ще ти помогне няма нищо срамно и не всички сутиени отговарят на номера. А и още нещо, тя може да ти предложи от тези които имат 2 пръста дунапрен и тези не ги купувай, защото са неудобни и тежки и ти правят гърдите по-големи. Дано съм ти помогнала! :? :) :) :) :) :) :) :)

dream1707
03-19-2011, 20:36
Честно казано дори не знам какъв размер сутиен нося :D :D На тези, които ми става от моите .. никъде не пише. Гръдна си обиколка един път като я меря 92... друг път друго ;д
Сутиени обикновено си купувам от един магазин на който познавам продавачката.. тъй че влизам разглеждам си там, което реша, че ми става.. пробвам и готово.
Питай продавачката кое ще е добре за твоя бюст и тя ще ти даде вероятно няколко да ги пробваш.. което ти е най-удобно него си вземай.

annamari
03-20-2011, 13:15
нямам си и на представа, пробвам пробвам докато уцеля нещо което да ми е удобно :razz:

MeLikesPie
03-20-2011, 13:24
Моят размер би трябвало да е 80А, но никъде го няма, затова нося 80В.

Bonbonchencetyy
03-21-2011, 15:14
Аз като си купувах сутиена направо пробвах всичко,което имаше в магазина :D А размера си го мерих преди 2 седм.Така,че според мен не е задължително веднага да си мериш бюста,има поне 10 размера сутиени... :)

MemorieSss
07-12-2011, 22:09
Аз съм на 12 години и всички мои приятелки носят сутиени, а от тях единствено една има по-малка гръдна обиколка от моята (на нея дори не и стават сутиените, но носи и и стоят добре). Висока съм 150 см и тежа 43 кг, подгръдната ми обиколка е 67см, а гръдната ми е 72-73см, но проблемът ми е че имам по-широк гръден кош и изглеждам много плоска, имам един сутиен 30/65, но почти не се забелязва че съм с него, пробвах с размер 34/75 който ми стой странно. Моля ви да ми кажете какъв размер
сутиен да нося така че да изглежда че имам нещо повече от това!

pressiana
07-12-2011, 22:56
Аз съм на 12 години и всички мои приятелки носят сутиени, а от тях единствено една има по-малка гръдна обиколка от моята (на нея дори не и стават сутиените, но носи и и стоят добре). Висока съм 150 см и тежа 43 кг, подгръдната ми обиколка е 67см, а гръдната ми е 72-73см, но проблемът ми е че имам по-широк гръден кош и изглеждам много плоска, имам един сутиен 30/65, но почти не се забелязва че съм с него, пробвах с размер 34/75 който ми стой странно. Моля ви да ми кажете какъв размер
сутиен да нося така че да изглежда че имам нещо повече от това!

Сутиен с подплънки? 8-)

Decu
07-13-2011, 06:50
Всичките ми сутиени са с различна номерация...
А според калкулатора съм 70C/D (на границата съм). Любимият ми сутиен пък не е този размер. :-o

Tiin
07-13-2011, 08:47
Амиии 80 или 85 B ( на 13 съм )

mynichka
07-13-2011, 09:09
Попринцип съм 70 B

tainstvenomomi4e
07-13-2011, 12:35
Аз нямам проблем с копуването. Последният ми сутиен си го харесах на пръв поглед и без да го пробвам го купих. :-D Идеален е! Единственият ми проблем е, че майка ми ме мисли за малка. На 14 съм, а тя си мисли, че понеже имам много малки гърди не ттрябва да си копувам с подплънки. :( :( :( Така, че си копувам тайно. :-D

Zarity
07-13-2011, 13:32
Аз нямам проблем с копуването. Последният ми сутиен си го харесах на пръв поглед и без да го пробвам го купих. :-D Идеален е! Единственият ми проблем е, че майка ми ме мисли за малка. На 14 съм, а тя си мисли, че понеже имам много малки гърди не ттрябва да си копувам с подплънки. :( :( :( Така, че си копувам тайно. :-D
Абе спрете да носите сутиени като са ви малки циците,изглеждате смешно!Майка ти е права.Пък и съм чувала,че може да спре разтежа и вероятно е вярно малко или много.Изчакай ще порастнат.

bib4o
08-30-2011, 12:28
е с подплънки си е съвсем различно
бюста изглежда доста по-голям

mimijima
10-31-2011, 11:15
имам абсолютно същия проблем ... когато поисках от майка ми да ми купи сутиен тя ми беше взела бюстие , но на мен вече ми омръзнаха пък и са супер неудобни (като си вдигна ръката и то се дига ) и мисля скоро като посъбера повече пари да ида и да си взема сама :D :D

marilyn
10-31-2011, 13:46
....
Абе спрете да носите сутиени като са ви малки циците,изглеждате смешно!Майка ти е права.Пък и съм чувала,че може да спре разтежа и вероятно е вярно малко или много.Изчакай ще порастнат.
++++

lolabunny7
10-31-2011, 14:35
аз съм с 75 С.
Хич не харесвам сутиените с подплънки, стоят много твърди сякаш вътре си бухал една сурия чорапи, но за момичета с малки гърди са си доста добро решение.

lubovvv
11-01-2011, 08:01
Аз съм 75 В.
Най добре е да отидеш и на място, след като кажеш на продавачката какъв размер си, тя ще ти предложи различни модели и който ти пасне най-добре- него.

Bebb
12-28-2011, 12:14
Аз нещо.. май въобще не се справям с това изчисляване :D подгръдната обиколка е 80см а гръдната обиколка е 90см нещо не правя май както трябва.. :D възможно ли е да е така и ако е какъв размер трябва да е сутиена ми?

Cucko0
12-28-2011, 13:51
2008 година,а и кирилицата е задължителна .