PDA

View Full Version : Багажът эа морето



Пей с Мен
07-30-2008, 16:26
Колко багаж носите?
Эащото аэ миналите години все си каэвах,че няма да е много,че уж ще е по-малко от преди,но все става 1 тон :D "Айде само това,само това,айде и това,абе и това..." :D Поэнато ли ви е?
Обаче таэи година вече съм решена,че няма само да се эаканвам,а наистина ще съм с малко багаж-само най-необходимото.Иначе все си нося една камара дрехи,от които не обличам и 1\4 :D При вас така ли е?Даже съм эамислила да ходя с куфар,които е на половината на онэи,с който съм ходила другите години :-o Няколко чифта къси панталонки,няколко потника,един дълъг панталон и най-необходимата коэметика -това е планът ми эа тая година...въпреки че като се эамисля ,май това беше планът и эа миналата година,ама пак тръгнах с огромния куфар,който едва влача :D

sladur4etyYy
07-30-2008, 16:28
аз си побирам нещата в средно-голям куфар с колелца :D

Пей с Мен
07-30-2008, 16:31
аз си побирам нещата в средно-голям куфар с колелца :D
Тоэи,с който ходих миналата година беше от най-големите на колелца.Ама толкова го натъпках,че едвам се търкаляше.. :D Въпреки че тогава и на майка ми багажа беше в него,но моят эаемаше доста по-голяма част :D

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-30-2008, 16:32
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:

Пей с Мен
07-30-2008, 16:33
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:
Да де,може би е така,но има накои ,които поне като носят един тон дрехи да речем ги обличат. :D А аэ само си ги нося :D

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-30-2008, 16:38
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:
Да де,може би е така,но има накои ,които поне като носят един тон дрехи да речем ги обличат. :D А аэ само си ги нося :D

И аз така :D Натрупам аболютно всичко, което реша и като отида там нося по малко от половината неща, които съм взела :D :D Лошото при мен е че не съм така само като ходя на море, а на всякъде където тръгна за повече от 2 дена :lol: :lol: :lol:

Пей с Мен
07-30-2008, 16:40
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:
Да де,може би е така,но има накои ,които поне като носят един тон дрехи да речем ги обличат. :D А аэ само си ги нося :D

И аз така :D Натрупам аболютно всичко, което реша и като отида там нося по малко от половината неща, които съм взела :D :D Лошото при мен е че не съм така само като ходя на море, а на всякъде където тръгна за повече от 2 дена :lol: :lol: :lol:
При мене е само эа морето :D
На 4-ти вечерта пътувам и мисля утре да си оправя багажа...плаша се от мисълта :D

mArMaLaDkA
07-30-2008, 16:42
Аз пък никога не си казвам:"Тая година няма да си вземам толкова неща!".Имаме кола с огромен багажник и нашите са ми казали да не се притеснявам за багажа.Главно си вземам козметика,дрънкулки,някоя и друга книга да чета,обувки и дрехи.Дрехите ми главно не заемат много място,понеже са като парцалчета. :D

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-30-2008, 16:42
Приготви си куфара и кажи на майка ти да го скрие за да не сложиш още нещо!!! :D :D :D

Jamalska
07-30-2008, 16:51
Хм...аз на море ходя с едни къси гащи,един потник,едни дълги гащи и 1 суитчър.И 2 бански костюма и през 98% от времето съм по бански.Миналата година за 1седмица минах с 1 раница с 2 разделения..:)

KadifWerewolf
07-30-2008, 16:55
Бански, тениска и ключове! :Д

gorska
07-30-2008, 17:05
Aз пък си приготвям точно толкова дрехи за колкото дни ще бъда там. Верно най-хубавите, но пък не разбирам какво толкова има да се носи. Летните дрешки са малки, не е като зимно яке все пак! Мога да предвидя плюс 1-2 блузки за вечерта, но общо взето колкото дни, толкова блузи. Няколко горни дрехи за всеки случай, един дълъг панталон пак за всеки случай, и останалото поли и панталонки.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-30-2008, 17:11
Хм...аз на море ходя с едни къси гащи,един потник,едни дълги гащи и 1 суитчър.И 2 бански костюма и през 98% от времето съм по бански.Миналата година за 1седмица минах с 1 раница с 2 разделения..:)

Е да, но ти, предполагам, си момче!!!

Izzy_
07-30-2008, 17:14
Всяка година е така.И аз си викам:"Тоя път няма да нося толкова дрехи" и пак същата история.Няма начин просто... 8-)

Blab
07-30-2008, 17:16
Не мога да си го нося сама, това е показателно за обема му.
Тази година ще трябва да пробвам с по-малко, не гарантирам, че ще ми се получи.

kasiopea
07-30-2008, 17:16
Честно казано се ограничавам, старая се да не взимам много, но колкото и да е, винаги слагам повече от това, което ще нося и ще ми трябва. :?

BeBsItO
07-30-2008, 17:30
me too

agapiseme
07-30-2008, 18:16
Нося колкото се може по -малко неща.Нося повече храна,отколкото дрехи :D
Броя на дните = на броя на дрехите,бански,тоалетни принадлежности,музика и това е. ;)

fenkatakrisi952
07-30-2008, 18:18
Обикновенно ходя само с 1 куфар :D
Ама не ми трябва много-бански,Ipod,GSM и кърпа :grin:

nejnaDROGA
07-30-2008, 18:24
Оффф и аз по принцип пълня по един куфар от най-големите на колелца + един малак сак с хавлии и бански костюми :) Наблъсквам ги с 3-4 бански костюма,няколко чифта къси гащички + няколко полички,2-3 плажни рокли,2-3 парео-та,потничета,тениски,бельо, 2-3 чифта дълги дънки,някое горнище/яке/сако,хавлии и други глупости...
Нооо тази година ще ходим с компанията :( 6 коли с по 4 човека и трябва да се съобразяваме с мястото :( Ще си кажете "Е,че как няма да саберете 4 човека по един куфар?!" Дааа ама не :o Ще си носим и 8-9 палатки,спални чували и принадлежности за къмпинг,защото мислим 2-3 дена да сме на плажа :-) И в крайна сметка за тази година багажа ми е: 2 големи и 2 малки хавлии,бельо,3 големи тениски за сън,1 цял бански и 3 от 2 части,2 парео-та,5 чифта къси шушлекови гащета (в тон с горнищата на банските),2 чифта дълги дънки,едно якенце и един суичар,дънкови гащета и дънкова пола+5 потничета,1 кецове и 2 чифта сандалки (отделно джапанките за плажа 8-) ) :smt089 Добре,че след палатките ще сме в едно село с много готина вила и плажа ще ни е на близо и няма да се притеснявам много,много за облеклото :oops: ... АаАаАа и естествено ръчния багаж - i-POD (но той стои закачен за блузата или дънките ми),GSM-а и зарядното + несесера с гримовете (в случай,че отидем на диско :D ) ... И най-гадното е,че това ми е багажа за 15-20 дена!!! (зависи кога ще свършим парите 8-) ) :smt089

S_L_A_D_U_R_K_A
07-30-2008, 18:50
Всяка година се заричам да нося по-малко багаж и преди няколко седмици като бях на морето помъкнах цяла камара и пак не облякох повече от половината! Затова твърдо реших другия месец като ходя пак да е с много малко багаж, ама като се знам :D

sladku_bebzi
07-30-2008, 18:59
Хм...аз на море ходя с едни къси гащи,един потник,едни дълги гащи и 1 суитчър.И 2 бански костюма и през 98% от времето съм по бански.Миналата година за 1седмица минах с 1 раница с 2 разделения..:)

Е да, но ти, предполагам, си момче!!!

Момиче е :wink:
Ми то всеки си носи различно..
Аз винаги си взимам
тва, което ми е в списъка
и не ми дреме колко място ще заеме.

Jamalska
07-30-2008, 19:24
Хм...аз на море ходя с едни къси гащи,един потник,едни дълги гащи и 1 суитчър.И 2 бански костюма и през 98% от времето съм по бански.Миналата година за 1седмица минах с 1 раница с 2 разделения..:)

Е да, но ти, предполагам, си момче!!!

Момиче е :wink:
Ми то всеки си носи различно..
Аз винаги си взимам
тва, което ми е в списъка
и не ми дреме колко място ще заеме.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*` ,е да,ама не позна(умирах да го кажа;))
Просто не ходя на хотел обикновено,не посещавам 4ресторанта,7кафенета и 3 дискотеки.:)На морето не се гримирам кажи-речи,не се обличам за разходка по дамбата...просто се пека и партя:)

Marge
07-30-2008, 19:47
Тази година като ще съм половин месец на море не знам направо как ще си натъпча нещта в раницата дето имам, май ще трябва да взема нещо допълнително :?

mhmhmhmhm
07-30-2008, 20:09
Хахах аз миналите години като ходех и мъкнех сичкооооо ..... и кви мъки бяхаа да ги нося...ръцете ми бяха изтръпнали напрао
и се заканихме сички,че другата година взимаме 2 тениски и 2 панталона .. :D

fiama
07-30-2008, 20:11
Убедих се, че от много багаж няма смисъл, сега ходя само с най-необходимото.

CuteBaby
07-30-2008, 23:01
Аз винаги си нося много неща,от които половината не ги използвам..миналата година не можех да си нося багажа сама.За това лято уж си мисля да взимам малко неща..ама предчувствам,че пак няма да е така.. :(

Madness
07-31-2008, 06:58
Определено не мъкна много..помня,че миналата година бях с раницата дето си ходя на училищес нея.Точно както каза Jamalska :-D
Понякога нося повече,обаче определено не много хаха...след обяд тръгвам ппри баба и дядо в Ловеч и багажа еее...абе средноголям сак 8-)

BurningDesire
07-31-2008, 13:58
На мен проблемът пък не ми е в дрехите - мога да преценя какво ще облека и само него взимам, ама виж, козметиката е друга работа. Като се започне от най-елементарното - четка и паста за зъби, след това душ-гел, лосион за тяло, шампоан, маска за коса и маска за лице, течни кристали, балсам за без отмиване, пяна за коса, тоник за лице, балсам за устни, 1-2 гланца, 1-2 червила, да не изреждам гримовете, аксесоари като преса и сешоар. И в крайна сметка имам повече козметика, отколкото дрехи. И така всеки път. УЖАС!!!!!

babykiller_
07-31-2008, 14:05
и аз все си викам по-малко ,по-малко и винаги тръгвам с егати багажа хах и след 1-2 седмици на море и ще видим тая година колко ше натъпча :-D :-)

`Elizabeth`
08-01-2008, 07:50
Е аз съм си от морето и няма кфо да нося багаж но щом се отнася до екскурзия сурна само 20кг бяла техника ако мога така да нарека сешуара,пресите,машите и отделно дрехи които повечето казвам че са за всеки случай и наистина понякога е по добре да си с повече багаж за по сигурно :P p.s някой ако идва към Китен да звъннка :grin:

TasteOfSin
08-01-2008, 08:05
Ми каквото и да правя винаги взимам нещо повече от това което ще ми трябва.И сега това лято майка ми ме заплашва "ти ще си носиш багажа,за това внимавай какво ще помъкнеш".Щом започна да си го приготвям и се почва "Ама айде и това","Защо не и това","Айде и това за всеки случай","Ама тези са ми любимите айде и тях".Пък през по-голямата част от времето съм по бански.И тази година пак си обещах, че ще взема само и единствено най-необходимото,но малко вероятно е да стане така.

smileystar
07-01-2009, 12:19
:grin: na moreto nosq mnogo drexi po4ti celiq garderob drugoto e 4e imame ku6ta tam i o6te pove4e smisul moga da si gi ostavqm tam kakvoto iskam puk i pazaruvam tam ot malla v burgas za6toto sme blizo :razz: i se pribiram s 3000 4anti ve4e v nas se zatvarqm v staqta mi prigotvqm go i na sutrinta go izvajdam s mama i dvete po 1 golqm kufar tati s nqkuv maluk sak :grin: i me gleda taka :shock: a kato mu kaja a tati imam i o6te 3 ranici i ve4e... a dam a tezi drexi vuob6te negi nosq vsi4kite az pocql den sum po banski ve4erta ako ve4erqme v ku6ti i nqma da se izdokaram :grin: i po nqkakuv ancyng i teniska i taka ama tova e normalno za momi4etata nali :razz:

dypencity
07-01-2009, 12:39
много неща

pinki
07-01-2009, 16:14
Aз пък си приготвям точно толкова дрехи за колкото дни ще бъда там. Верно най-хубавите, но пък не разбирам какво толкова има да се носи. Летните дрешки са малки, не е като зимно яке все пак! Мога да предвидя плюс 1-2 блузки за вечерта, но общо взето колкото дни, толкова блузи. Няколко горни дрехи за всеки случай, един дълъг панталон пак за всеки случай, и останалото поли и панталонки.
и аз съм на същия принцип :) Няма смисъл да съм на море за 5 дена примерно а да помъкна дрехи като за 10 дни все едно на ден ще се преобличам по 3 пъти 8-) А и някой по-горе мн правилно се изрази, че почти през цялото време сме по бански :grin: НО козметиката е голям проблем... като се замисля сега като ще ходя на море ще си взема: душ гел, сапун, 2 парфюма, рол он, четка + паста за зъби, крема за тяло, гланцове, спирала, руж или перли,ФДТ,гъба, плажно мляко и олио, четката ми за коса, хавлии - 1 плажна,1 за коса,1 за тяло;джапанки и още ама не се сещам... е това не е само козметика, а да и пресата ми за коса, машата :lol: къде се сетих и аз 8-) и бельо също хмм абе със сиг има и още ама нали знаете, че се сещаме за някой неща след като тръгнем :P

lipstik
07-02-2009, 10:02
Аз пък почти винаги като почна да си глася багажа забравям нещо :D

hottie
07-02-2009, 10:20
аз ходя на къмпинг и главното ми облекло е банския.. а за вечер по някоа друга блуза/панталон/пола. Дрехите са ми малко, банските много 8) дори грим не нося. не обичам да се гримирам на морето.неестествено ми е

Luscious_Heart
07-02-2009, 10:37
Аз не само на море като хода, ами и където и да е, предварително си правя списък.
По принцип козметиката си я взимам от вкъщи.
Броя дрехи го определям по това, колко дена ще стоя там...

Pepincetyy
07-02-2009, 11:09
И аз съм така, нося пълен куфар с дрехи и други дрънкулки, от които нося само някои, но така сме момичетата 8-)

masal
07-02-2009, 11:41
И аз съм така, нося пълен куфар с дрехи и други дрънкулки, от които нося само някои, но така сме момичетата 8-) някои могат да си организират нещата,а и не са им нужни 2 куфра гримове за плажа точно :lol:

Tiin
07-02-2009, 12:31
Nai vajnite ne6a:
Ipoda-mi
GSM-mi
drehi
laptop
kozmetika
se6oar
PRESA

qsmin
07-02-2009, 13:09
аз слагам примерно за 3-5 дена ако е 2-3 потника или 2 потника и тениска,суитчер,ръкави,2 чифта къси гащета,дълги дънки,малко гащи и 1-2 сутиена,1 туника която ползвам за рокля на плажа,шапка,1 бански,молив, пудра,крем слънцезащитен,гел за почистване на лице,четка за коса и за зъби,гланц,парфюмче за чанта,зарядно,тел,ключове,х авлия,слушалки.майка ако земе лаптопа и гелдушове и шампоани и така...

rauwkost
07-02-2009, 13:39
Хех, аз си взимам самоо.. ТОВА:
- Слънчеви очила + шапка
- 10 тениски + 1 блуза
- 5 чифта къси панталонки
- 2 чифта бански + бельо
- 2 чифта чехли, едни джапанки за плаж и едни чехли за навън + 1 чифт маратонки
- 2 кърпи, една за плаж и една за тяло
- Шампоан, балсам, сапун, лосион за тяло, лосион против изгаряне, крем за лице, крем за ръце и задължително ПАНТЕНОЛ. :)

Pliok0019
07-02-2009, 20:29
Вземам дрехи, които се съетават по между си, за да мога всеки ден да съм облечена различно. Не мога да кажа, че вземам много багаж, но пък ми е напълно достатъчен. Просто мисля, преди да замина. :)

teengirl4e
07-03-2009, 06:21
Ас па си праа списък и така хем ми е по-удобно хем е по-малка вероятността да забрава нещо хем така не мъкна цялата покъщнина :) btw само за море мисля, a има да чакам цял месец :-D :grin: :D :D

bubinkaa
07-03-2009, 09:39
аз хода с един огромен куфар на 3 етажа :lol: ...баща ми всики път ми мрънка...вика камъни ли си слагала върте 8-) всеки път малко..малко...малко ..айде още малко и накрая трябва да има кой да ти го носи :lol: пхахаха

kuklichka_bg
07-03-2009, 11:24
Аз нямам такъв проблем.Като ходим на лагер с приятелки си поделеяме багажа.Примерно едната взема преса друга маша и така.Като ходя с наще пак няммам проблеми.Вярно,че мъкна доста неща,но не чак толкова мн

MaLty
07-03-2009, 12:37
Има един месец до морето а аз вече се чудя къде ше си побера багажа..Направо съм се паникьосала :D

blondeVIP
07-03-2009, 13:40
. . охх аз дори не си казвам че ще нося малко. . започвам с ясната представа, че ще си натъпча куфара (той е голям ;xx ) така, че няма да може да се закопчае, а в последствие, виаги слагам по нещо и в багажа на наще. . даже миналата година ходиь само с баща ми и напълних два куфата, като негово местенце беше на дъното на неговият си куфар xD . . до одеве си оправях багажа за първото пътуване и осъзнах колко голямо място заемат косметичните простотии :shock: (. . не гримовете - има разлика ; )) ) , обаче после с иизвадиих ввсики дрехи, които ще взимам и то си се оказа почти нищо xD :-)

sexfantasy
07-20-2009, 14:03
Уф аз заминавам след 1 седмица, ама страшно съм се побъркала... мисля да си взимам това:
3-4 потника
по 1 блуза с дълъг и къс ръкав
1 горнище
2 чифта бански
бельо
хавлии
пресата ми
чантичката с козметика
2 чифта 7/8-ми панталони
и естествено "джобния багаж" (фотоапарата, телефона и др.)
3 колана (лилав, бял и черен, да се вързват с тоалетите)
тениска за спане или нощничка, ще видим...

и май е това... малко, малко ама пак стана 1 тон...

Annity
07-20-2009, 15:46
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:
Да де,може би е така,но има накои ,които поне като носят един тон дрехи да речем ги обличат. :D А аэ само си ги нося :D

И аз така :D Натрупам аболютно всичко, което реша и като отида там нося по малко от половината неща, които съм взела :D :D Лошото при мен е че не съм така само като ходя на море, а на всякъде където тръгна за повече от 2 дена :lol: :lol: :lol:
споко и аз съм така :oops:

FuCkInBuBbLeGuM
07-20-2009, 15:54
Всички момичета сме така :-D И аз всяка година си казвам няма да нося много нооо... :lol:
Да де,може би е така,но има накои ,които поне като носят един тон дрехи да речем ги обличат. :D А аэ само си ги нося :D

И аз така :D Натрупам аболютно всичко, което реша и като отида там нося по малко от половината неща, които съм взела :D :D Лошото при мен е че не съм така само като ходя на море, а на всякъде където тръгна за повече от 2 дена :lol: :lol: :lol:
споко и аз съм така :oops:

и аз.. даже сега си натъпках куфара с всичките възможни дрехи и простотии, за които се сетих и съм сигурна, че повечето няма да ги ползвам... Ама винаги като си приготвям багажа си казвам, че тва може да ми потрябва.. онова може да ми потрябва и т.н. :D

YouCantStopMe
07-20-2009, 15:56
Като видя теми за море и страаааашно се ядосвам. :booooomb: Просто тази година се отлага. :-|
Иначе аз.. Ами миналата година заминах за седмица и бях помъкнала един ОГРОМЕН сак + едно по-малко сакче.НИКОГА не бях носила толкова неща.След като слезнахме от автобуса едвам го качих по стълбите и го домънах до стаята,в която бях настанена.А уж взимах неща,които щяха да са ми от необходимост и всичко щях да ползвам-Да бееее. 8-) Половината неща не ги барнах.Една трета от дрехите си стояха в плика като се прибрах. 8-) Винаги е така.Спокойно.
Ами то какво - дрехи-потници,тениски,една-две тънки с дълъг ръкав за всеки случай,поли,къси гащета,аз си носех и къси дънки,панталони,джапанки,н к'ви по елегантни чехли :lol: ,сандали,аз си носех и тънките кецки :P , хавлии,козметиката,четката за зъби,пастата.. Ауе,т'ва е козметика,ама да не се забрави.Аааа и едно руло тоалетна хартия си носех,защото и без това там нямаше първите няколко дни. :shock: :booooomb: Щипки! :!: 8-) Чанти,манти..абеее т'ва е.О,забравих-БАНСКИЯ!Той е задължителен.Ааа и шапка. 8-)
Едно момиче миналата година носеше халат. :razz:
Пък ако си в добра компания и ако ти е забавно можеш да изкараш с едни къси гащи,тениска,бански,хавлия и пари.
УФ,ИСКАМ НА МОРЕ!!!! ](*,) :D Някой желаещ да ме вземе с него? 8-)
Приятно прекарване на всички. :)

Jadzia
07-20-2009, 16:41
YouCantStopMe,баба ми ме вика с нея на море обаче не искам само двете, идвай с нас 8-)

и аз винаги правя грешката да мъкна цял куфар,ноооо тази година няма да е така ... бански,няколко потника тениски,2 къси гащи,дънки,хавлий се нядявам да има тамм,бельо и несесера с козметики четки и пасти шампоан аа и 1чехли,джапанки,сандали стигат ми :P


и знаете ,че на морето е по-хубаво да си естествен, така че може да си спестите гримовете и пресите :ПП съвет просто

ThePowerOfLove
07-20-2009, 17:41
Аз не мъкна неща, които знам, че няма да нося :) Вземам си достатъчно дрехи, не прекалявам. :) И естествено 1 сак ми стига. Тука като ви гледам някои с куфари, други с два..направо :D

Snickers
07-20-2009, 18:04
не помъкнах всичко
;/ 8-)

Nakadah
07-21-2009, 00:05
2-3 сака
мое и да сабера

zxcvbnmasdfghjkl
07-21-2009, 09:49
еее ние на морето си живеем пък :grin: :)

devi
07-21-2009, 10:01
Тази година си взех 1 огромен куфар с дрехи и отделно 1 голям плик с козметика и какво стана накрая нито съм се гримирала кой знае колко и по цял ден се размотавах по бански и шалове :D Догодина май трябва да тръгна с 1 малко пликче съдържащо бельо,2/3 потника за спане,бански, 1 шал,слънцезащитен крем,хавлия,душ гел,очила,шампоан, балсам,паста,четка за зъби и обувките на краката ми.(може да съм пропуснала нещо)

MaLty
07-21-2009, 10:04
Сега съм започнала да си правя списък кфо ще взимам и направо се плаша..

elsy
07-21-2009, 11:00
Офф, аз всеки път като пътувам някъде взимам кви ли не боклуци с мене, дето изобщо не ми трябват :lol:

Complicated
07-21-2009, 11:25
Аз си взимам малко повече от колкото ми трябва, ама като се сетя, че другата година цяло лято ще сме на море... +китара и топка, сигурно ще заеме цял багажник. 8-)

tItEufFf
07-21-2009, 17:10
Аз съм решила да си купувам дрехи от Варна, така че ще си нося малко дрехи за там
Взех си 3-4 тениски, един потник за плаж, 2 чифта дънки, блуза с 3/4 ръкав и един суичър (може пък да стане студено, знае ли човек)

Bells
08-02-2009, 11:50
Ние утре заминаваме и сега стягам багажа.Почти съм стегнала моя,сега стягам този на мама :-) Има още няколко неща на тила и другото е готово.

Взимам доста багаж-и аз като всяко момиче.Но не се притеснявам кой знае колко-няма да пътувам сама,а и съм с кола,така че...все пак са си две седмици и искам да съм си спокойна и да не ми липсва нищо.

Взела съм си един 7/8 и един 3/4 панталона.Другото са пет полички различна дължина,все пак с поли си е най-удобно на море :) Една,две роклички и едно клинче,ако е по-хладно.Потничета си взех доста,но те не заемат кой знае колко място,3-4 тениски.Едно горнище и една блузка с дълъг ръкав,ако захладнее.Джапанчици,панто вки и едни кецки.Няколко големи тениски за вкъщи,а и за нощница и едни къси панталонки и те за това.Бански,разбира се,две хавлии-една за плаж и една за къпане.Мама е взела и едно чаршафче,че е по-удобно за плажа.Нося и доста козметика,не за гримиран,но все пак-шампоан,балсам,два душ гела,плажно масло,лосион за след плаж,четка,паста,дезодоран ,лакове,лакочистител,почис тваща пяна за лице,малко памук и клечки за уши,мокри кърпички...просто когато не съм си у дома искам да ми е комфортно,да не си разваля почивката само,защото не съм подготвена. :) Нося си и малко джунджурийки-гринвички,фибички,ластички .Шапка и очила за плажа :) Плажна чанта-даже две-за мен и мама.Като прибавим и хиляда зарядни-на телефони две,на цифров апарат,на плеър...о и храната на морското си свинче и талаж-ще го взимаме и него да си пече дупето,хах. :P

Май е това-плюс ръчен багаж и 3-4 книжки и някое списание,да има какво да се чете на плажа.

Сега като го написах звучи страшно,но няма да го нося аз я,колата ще го носи.Нямам търпение за утре (сън)

Bianca
08-02-2009, 11:56
А пък аз не съм суетна и вземам много малко неща. Даже с майка ми делим един куфар. Немалък, де...
Ще сме една седмица и съм си взела 3 чифта къси гащи, чифт дънки, 7 потника и тениски, суичър, бельо... Там четки, пасти, шампоани, други глупости. Фотоапарат, и пресата мога да взема...И това е май. Ще си взема сигурно и гримовете.

Pliok0019
08-02-2009, 11:56
Аз на 5ти заминавам.

Решила съм да взема един тънък суичер, една блузка с дълъг ръкав, 2 потничета и 3-4 тениски. Имам едни къси панталони, един бял панталон и 2 чифта дънки. Банският. Пяна за коса ще си купя от там, ще си взема лака, лосиона за тяло, крема, черен молив, гланц за устни, една книга, телефоните, зарядните, фотоапарата и това е.

Аз ще бъда в дома на леля ми, така че хавлии, пантофки и т.н. не са ми нужни. :)

Там малко ще пообиколя магазините, но ми трябват допълни пари за екскурзията в Париж, така че ще е нещо символично.

j_adore2
08-02-2009, 12:55
Винаги когато съм била,колкото и дрехи да съм взимала,половината не съм ги пипала и само е така съм си ги носила.Тази година съм и на лагер така че с другите ще се разберем кой какво ще носи от общите работи - преса,памук,пяни и лакове,пасти за зъби .. и т.н.Иначе нямам никакво намерение тази година да си помъквам пак целия гардероб. ;)
Все пак отивам на море,не на модно ревю :P

KaNiBal
08-02-2009, 13:10
Всичко се събира в един сак. Нали е море за к'во са ни толко дрехи? 8)

therichbitch
08-02-2009, 21:17
кво се опалквате, аз за 10 дена помъквам 1 голям куфар и един голям сак, бе не са огромни, ма са си големички :D :grin: и ползвам всичко, което си нося обикновено, имам маниакално заболяване да се преобличам мн често :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jumbie483
08-02-2009, 21:34
Взимам два-три чифта къси панталони, една тениска, три-четири потника, бански, зарядните, фотоапарата,гребена, четка и паста за зъби, телефона и парфюма.. Хайде на море :D

Fiki_
08-02-2009, 22:24
Аз пък винаги нося многоооо багаж,нищо че половината дрехи не ги обличам.Просто ми е по-добре като знам че имам голям избор :) Тази година ще съм за 10-15 дни на море и ще съм с 2 големи куфара (:

rihanna344
08-03-2009, 07:55
Аз пък винаги нося многоооо багаж,нищо че половината дрехи не ги обличам.Просто ми е по-добре като знам че имам голям избор :) Т (:

При мен е същото,аз утре заминавам за Карлово и ще си нося почти всички потници,3 чифта къси панталони,дънките,полата,р клята,2 чифта колани,1 чифт чорапки,2 чифта чанти(за смяна и цвят на облеклото) , 3 пълни несесера с козметика ии...някви списания БРАВО И УИЧ там..ддз

p3rf3c7
08-03-2009, 09:46
Доста място заемат моите неща :D Взимам всички потници,тениски,поли,рокли. И дънки...За гримовете-червило,спирала и перли,сенки сигурно.Лосиони,кремове,па фюми,дезодоранти,рол-они...+надуваемия дюшек :smt007 (дано да не е спукан че всяка година взимам нов)шапки,джапанки,сандали+ пресата,шампоан,балсам,душ-гел и др.,но не се сещам 8-)

gabri3lla
08-03-2009, 11:41
Винаги взимам най-важното и това, което ще ми трябва пък после мисля за джунджурийките, ама обикновено един сак ми е достатъчен

Irenchety
08-03-2009, 11:49
аз винаги препълвам куфара и тази година не беше изключение, дори тоолкова много дрехи бях завлякла че половината дори един път не ги обляках 8-)

rihanna344
08-03-2009, 12:20
Доста място заемат моите неща :D Взимам всички потници,тениски,поли,рокли. И дънки...За гримовете-червило,спирала и перли,сенки сигурно.Лосиони,кремове,па фюми,дезодоранти,рол-они...+надуваемия дюшек :smt007 (дано да не е спукан че всяка година взимам нов)шапки,джапанки,сандали+ пресата,шампоан,балсам,душ-гел и др.,но не се сещам 8-)

Много ти благодаря за изказването-направо ще ми помогнеш за багажа!!!!! Че аз за пресата не се сетих :shock: :( :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: БЛАГОДАРЯ ТИИИИИИИИ :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

melushka15
08-03-2009, 22:52
Ако трябва да съм честна.. след един ден заминаван на лагер за 10 дена с приятели :grin: .. и ще нося 1 куфар (огромен : x) и мисля, че няма да ми стигне .. ще нося следното:
тениски и потничета- около 20, за да имам за всеки ден по 2 тениски или потничета (за плаж и за излизане) .. е ще се наложи и да перем :D
къси гащи-около 20 - пак за плаж и за излизане
пижамки (къси естествено :-D ) - 3 .. за всеки случай
обувки- 1 чифт маратонки (замислям се, дали да си взема и другите, че да имам да ги сменям :-o ) , 2 чифта чехли (съответно 1 за плажа и басейна и 1 за излизане) , сандалите ми и обувчиците.. :)
бельото е ясно (тъй, като няма да пера :D ще си взема 10/15 чифта гащички :-D ) ..
няколко гащеризона ..
с братовчедка ми ще делим преса и сешоар
козметиката ми не е малко ( не говоря за гримове а за душ-гел, шампоан, кремове против изгаряне, маски за коса и др. .. и няколко лака :-) )
подръчни инструменти :-D - Телефон, апарат, МП4, мокри кърпички, храна и тем подобни 8-)

Това представлява багажа ми за морето :lol: :grin: 8-) :-P

dimi93
08-03-2009, 23:10
ами той плажа ми е на 10 минути от нас, но аз мъкна толкова много неща... палатка, бански, две хавлии, плажни масла, шнорхел и очила, надувен дюшек и още доста простотии... и чантата ми ... едвам я макна хората ме мислят за торист :Д

SuMmEr_KiSS
08-04-2009, 13:06
И аз съм така..Живея до морето за това не ми се налага..но когато патувам в чужбина даже за 2-3 дена мъкна 1 куфар + 1 сак и още един милион торбички и чанти! Много ме е яд,ама...тъй ши е.Всеки път си казвам ,че няма да вземам мн багаж и всеки път едвам излизам от нас.Премирила съм се.. :D :-D

divided
05-29-2010, 13:17
Ако трябва да съм честна.. след един ден заминаван на лагер за 10 дена с приятели :grin: .. и ще нося 1 куфар (огромен : x) и мисля, че няма да ми стигне .. ще нося следното:
тениски и потничета- около 20, за да имам за всеки ден по 2 тениски или потничета (за плаж и за излизане) .. е ще се наложи и да перем :D
къси гащи-около 20 - пак за плаж и за излизане
пижамки (къси естествено :-D ) - 3 .. за всеки случай
обувки- 1 чифт маратонки (замислям се, дали да си взема и другите, че да имам да ги сменям :-o ) , 2 чифта чехли (съответно 1 за плажа и басейна и 1 за излизане) , сандалите ми и обувчиците.. :)
бельото е ясно (тъй, като няма да пера :D ще си взема 10/15 чифта гащички :-D ) ..
няколко гащеризона ..
с братовчедка ми ще делим преса и сешоар
козметиката ми не е малко ( не говоря за гримове а за душ-гел, шампоан, кремове против изгаряне, маски за коса и др. .. и няколко лака :-) )
подръчни инструменти :-D - Телефон, апарат, МП4, мокри кърпички, храна и тем подобни 8-)

Това представлява багажа ми за морето :lol: :grin: 8-) :-P

кво луда ли си :shock:

sladkotykate
05-29-2010, 14:06
^ защо да е луда като повечето момичета пълним куфарите/саковете с тези неща...

NoShTnO_iZkUsHeNiE
05-29-2010, 14:11
Ами аз винаги взимам това което ми е нужно! И разбира се още куп излишни неща,които все пак по един или друг начин влизат в употреба...Куфара ми е голям и винаги пълен!

StreetFame
05-29-2010, 14:31
^ защо да е луда като повечето момичета пълним куфарите/саковете с тези неща...
щото повечето неща няма да и трябват :lol:

divided
05-29-2010, 15:24
ми да

20 чифта панталонки и 3 пижами за ена седмица и малко смятаййй

Undying
05-29-2010, 15:53
По принмцип вече трета година ще работя в един хотел на морето, така че специално в този случай искам или не всичко трябва да нося, тази година ще опитам да се огранича с един куфар - за дрехи и козметика, и един сак с обувки. Пък дано стигнат...

А когато пътувам само за почивка гледам да вземам само неща, които 100% ще нося, не обичам за 7-10 дни да мъкна цялата покъщнина...

shakira96
05-29-2010, 16:10
Ами аз винаги взимам това което ми е нужно! И разбира се още куп излишни неща,които все пак по един или друг начин влизат в употреба...Куфара ми е голям и винаги пълен!

+1
Демек почти цялата покъщнина. :lol:

fUcKsMiLe
05-30-2010, 10:37
Аз за морето си мъкна мнооого неща, както и момичетата, които са писали преди мене. :D

Значи:
* Дрехи - колкото душа иска! Ако съм на кеф взимам много - повече от необходимото :lol:
* Козметика
> Гримове - ВИНАГИ! Но само най необходимите - фдт, молив, спирала (водоустойчива), парфюми .. и т.н. :D
> Четка за коса, шампоан, душ гел, сапун и др.
* Обувки - малко, все пак съм на море, не на околосветско пътешествие..
* Телефон, зарядното, пръстени и всичко което си нося всеки ден :D
* Баща ми и брат ми :lol: :razz:
* За плажа - хавлии 2 бр., бански 2 бр., слънцезащитен крем, крем за след слънце и една книга, ако няма какво да правя.

И май е това .. не ползвам преси и прочие, защото достатъчно ми се уврежда косата от солената вода и като си представите хората какво правят вътре .. :X .. :-D .. :lol:

kotenceto_bonbon
05-30-2010, 11:15
Аз съм си от Бургас и не ми се налага да си стягам куфарите за морето освен ако не е извън страната или някъде другаде.
Но попринцип един среден куфар [който се затваря трудно ] и голяма дамска чанта или раница : ))

_InSaNe_
05-30-2010, 11:28
ми нося страаашно много багаж,не че повечето го използвам де,но обичам да си нося всичко,за всеки случай :D

spopi
05-30-2010, 11:32
Попринцип спя у братовчедка ми като съм в бургас :smt007 И няма много място за сака ми и най-често взимам. :-P
Облекло 2-3 блузи или потник най-много 1 Панталони 1-2 броя
гримове само като гледам слагам Фдт и спирала парфюм нещо за махане на грим (кремче) Лосион за тяло четка за зъби гребен шампоан
Обувки Джапанки и чехли за лятото през другото време кецове :-P
Това е когато съм у тях иначе незнам колко ще мъкна :lol:

sian4eto
05-30-2010, 11:55
аз взимам най-необходимото 2-3 потника 1-2 тениски къси гащи поли 1 панталон козметика ( паста четка за зъби и др неща ) и най-важното банския . . . джапанки :-D

maybeline
05-30-2010, 12:39
взимам тия,които ми харесват най-много.повече потници и къси гащи и някоя друга рокля,едни джапанки за морето и някакви по официални сандалки,нощница,най-необходимите гримове и другите задължителни неща-хавлии,паста за зъби,четка и т.н. :)

deSireeE
05-30-2010, 12:57
Когато отивам на море (и не само) взимам всичко което може да намеря вкъщи :D адски много багаж взимам..и накрая се оказва че половината от нещата дори не съм ги сложила :D

petinkataaa
05-30-2010, 15:00
единия път като ходих в Гърция бях с 3 огромни сака и един куфар..и тоя в автобуса вика "това цялото твое ли е :-o " :D :D

пък иначе винаги нося изключително много багаж 8-)

darrie
05-30-2010, 19:06
аз си живея до морето и нямам такъв проблем, но попринцип е най-хубаво да вземате наистина най-необходимото.
примерно: бански, бельо, дрехи за вечерта (ако сте на заведение или дискотека), дрехи за през деня (примерно за разходка), козметика и тоалетни принадлежности.
най-добрата ми приятелка е същата. замина за 3-4 дни и помъкна цялата къща със себе си. 8-)

bloodyF
05-30-2010, 21:01
мии общо взето половината ми гардероб взимам и от тия дрехи 3/4 не ги нося :D

а друго..преси,лосиони,гримов е,парфюми,сешоар!,джапанки и сандали и кецове и още едни сандали...ии така
всяка година си викам една малка чанта багаж и накрая стават 2 големи куфара... :(

SummerDream
05-30-2010, 23:47
Всяка година си казвам, че ще взема само най-важните неща, ноо никога не ми се получава ;д Винаги взимам няк`ви глупости, които след като ида на море, дори не се сещам да ги пипна..

LadyDy
05-31-2010, 07:14
аз си побирам нещата в средно-голям куфар с колелца :D

+ още 2 чанти (ГОЛЕМИ) = 1 сак... :lol:
Тази година ще е същата работа. Още повече, че няма да съм с нашите (т.е. с колата), но ПАК ще си взема всичко, което искам. 8)

casey
05-31-2010, 09:29
И аз преди си казвах така, ще взема малко багаж, малко багаж и взимах два куфара претъпкани. Обаче миналата си казах, че всичко нужно ще взема и ще го побера само в една плажна чанта и така и стана. Нищо не ми липскаше, беше си супер. Тая година пак така - 4 чифта къси гащи, 2 поли, 5 потника, бански, плажно мляко, джапанки, кърпи, някоя друга козметика, бельо и айдее...

MegamiX
05-31-2010, 10:18
Когато отивам на море (и не само) взимам всичко което може да намеря вкъщи :D адски много багаж взимам..и накрая се оказва че половината от нещата дори не съм ги сложила :D

Същата работа :D

titinkaa
05-31-2010, 10:31
Миналата година тръгнах с голям сак и от всичко което бях сложила само 3-4 неща да съм облякла.Всичко друго си остана чисто.Уж мислиш че ще ми трябват ама така и не ги облякох въобще.Тая година ще взема само 2-3 чифта къси панталонки,3-4-5 потника,2 чифта бански,чехли 2 чифта и малко козметика.и един дълъг панталон и блузка.А миналата година рокля,пола тва онова и накрая не ги облякох въобще,беше ми по удобно с 3/4 панталон и с него излизах вечер. :D Макар че ние голям багажника пак не се събрахме :D

tonie__
05-31-2010, 10:56
^ е ти за колко време ще ходиш-за 5 дена ли?

titinkaa
05-31-2010, 11:01
^ е ти за колко време ще ходиш-за 5 дена ли?

Еми мин.година бях за 4-5 дена,щото майка ми не я пуснаха повече дни в отпуска и смао толкова бяхме,пък тая година мислим да идем за 1 седмица ако случайно нещо не се обърка,че има вероятност баща ми да запиочва работа и аз може да почна и ако почнем двамата няма да можем да идем на море,щото няма да ни пуснат.Ама ще видим,има време,ние ходим август месец на море,така че има още 2 месеца. :)

tonie__
05-31-2010, 11:03
нз,много малко дрехи ми се струват 8-) аз си зимам 20 блузки,3 чифта дълги,3-4 къси..безкрайните ми обувки :D и още милион глупости

FamauseBaby
05-31-2010, 13:06
еми зависи за к0лко дена ще х0дя :)

Mark123
05-31-2010, 20:37
Оххх :D ами всички T-shuRti ,къси гащи ,2-3 чифта обувки :D , тая год мисля да взема и сешоара :razz: ама кво да пр :D косата ми не стои иначе :D.А за козметиката- крем за лице garnier pure aktive :D гел за лице маска за коса някъв фиксатор за коса лак вакса, а пък без пяна не мога оффф само като си помисляяя ужс :D :D :D как ще се нося :D :D ! Др Др кво джапанки бански шапка очила и то 2 чифта :D малее ужс аксесоари(часовник,гердан, мам една черна гривна) охх ами за обезкосмяване епилатор- оффф и сиг много др ама не се сещам :D :D :D