PDA

View Full Version : Майка мииииииииииии:@



SunShinePearl
07-31-2008, 13:19
Значи последно време изобщо не се разбирам с мама а неискам да е така.Най се дразня когато знае че съм права а пак спори ето пример миналия ден се върнахме от троян и тя ми извадила нещатата от чантата и почнала да ми ги прибира е апък на мене вика да не барам найната чанта как да не се дразня и аз нали си носех единия диск на Bon Jovi и отивам в моята стя да видя дали е там и го няма и я питам къде е и тя аз извадих всичко от чантата в колата е и аз не е в колата(намери закво да спори с мене :x :x :x аз да незнам къде ми е диска дето драскотина няма по него)и тя утре баща ти ще ти го даде гледам си дисковете др ден няма го и я накарах да ми даде чантата той вътре така се ядосах :x :x :x :x :x никога не си признава когато съм права апък не спира да ме обвинява вече неможем и да говорим като бяхме в троян нали като и говорех и тя оф изнервяш ме и излезна от стаята след 5 мин.Крисе айде на разходка и аз нали те изнервям...оф не спира да ме дразни от малка съм така неможем да се разберем изобщо не ми казвайте да говоря с нея защото тя си мисли че е права за всичко...и отгоре на всичко всички мен обвиняват и ми казват да се разбираме все аз съм виновна писна ми!!!Кажете някой има ли такъв проблем апък и да няма дайте ми съвет как да не се ядосвам толкова на мама. :(

love_sdv
07-31-2008, 13:50
виж сега, ти порасваш по-бързо, отколкото майка ти може да приеме. Преди две години изобщо е нямало да забележиш, че тя ти е разтоварила чантата, камо ли да се ядосаш...приеми го, опитай се да я разбереш...
Трудно е да признаеш на човек, когото си отгледал и благодарение на теб той еоцелявал толкова години, че все пак той вече може и сам да се оправя... и на нея и е гадно - независимо дали го осъзнава или не тя остарява все повече, а ти ставаш все по-оправна, по-жива... имаш мнение, различно от нейното, смяташ, че има решения, които можеш да вземеш и без нея... това просто я убива... гледай малко по-либерално на положението, бъди отговорна, НИКОГА не нарушавай обещания, прибирай се с пет минс по-рано, веднъж пусни прахосмукачка без никой да те кара... не си споделяй дори и добрите оценки освен ако не те пита и тя ще-не ще ще приеме, че макар вече да не определя всяка твоя крачка, ти пак си положителен човек и можеш да си разтовариш чантата, сама да прецениш колко имаш да учиш и дали можеш да си позволиш да закъснееш...
тя ти е майка, след някоя друга година ще се разбирате отлично, след още някоя пък може и да се наложи ти да се грижиш за нея... и въпреки че може и да мразиш това, нея винаги ще я обичаш. както и тя теб

Seducti0n
07-31-2008, 14:13
Здравей.
Казваш да не ти даваме съвет да говориш с нея, а замисляла ли си се, че именно липсата на общуване е причината да си в това положение сега?
Приеми и обичай майка си такава каквото е, защото както всеки един човек и тя има недостатъци, но това не означава, че не е добър човек или, че не те обича.
Тя просто е такава, разбираш ли го и колкото и да мрънкаш, колкото и да искаш да я промениш, винаги имай предвид това, че тя е вече зрял човек със сформиран характер и ако цял живот е била такава не може да се промени от веднъж, само защото отношението и спрямо теб не ти харесва.
Да, знам досадно е когато някой/пък било то и майка ти/, навлиза в личното ти пространство, но намери начин да дистанцираш съзнанието си от отрицателните черти на майка си.Така би било най-добре и за двете ви. :)

elitssa_
07-31-2008, 15:03
xm...na4i probvai za si4ko det te obvinqva kava6 ok i go priema6 spokoino i tq 6 si misli 4e n6 e stanalo ili i az nz kvo ne q poznavam..i 6 vidi6 tq 6te pita za ko si se promenia i ti i kaji 4e nqma smis1l tam da s ekarate kato tq e tolkova vgl1bena ot neiniq svqt ine se int ot tebe [vlez v nqkoi film i se izkarai postradalata] i nakaraq i kaji ama az ko ti govorq kato it ne se interesuva6 i da vidim :}

Inncho
07-31-2008, 19:30
Ще ти казажа нещо което е много гадно ,но ще помогне.Най-добрия начин е да и мълчиш,но предполагам няма как да стане а това като ти креши си брой на ум.... знам много е гадно ,но ще спрете да се карате .Най-разумно е да си мълчиш,но когато човек е ядосан трудно се получава.... :(

SunShinePearl
07-31-2008, 20:18
Да, знам досадно е когато някой/пък било то и майка ти/, навлиза в личното ти пространство, но намери начин да дистанцираш съзнанието си от отрицателните черти на майка си.Така би било най-добре и за двете ви
тя постоянно ми гледа отрицателните черти и затова е така и аз и гледам лошите и става една а за оценките с влизането почва да ме разпитва толкова е важно да съм отличничка неможе да разбере че не всички са отличници и никога не е доволна от оценките ми а мога да кажа че те изобщо не са лоши завърших с 5 и 30, 7 клас докато някои едвам 4 хванаха.А да мълча е невизможно опитвала съм но просто понякога ме изкарва извън релси,за говоренето докато говорим спокойно изведнъж става скандал просто има огромна пропаст м/у поколенията със сестра ми се разбирам без проблеми и е на 23 мн ми е трудно но се надявам когато порастна да се пооправим,защото тя е свикнала каквото каже да става защото кака като малка със всичко се е съгласявала и не е противоречила а аз съм пълна нейна противоположност и може би затова е така оф наистина се надявам да се оправиме..

sladur4etyYy
07-31-2008, 20:41
kriska__ , 6to ne vliza6 v skype? 8-)