PDA

View Full Version : Кое от тези две твърдения е правилно, според вас?



Raderfort
07-31-2008, 13:35
"Никой не би желал да падне само заради надеждата, че ще се намери кой да го вдигне." :-o
За мен лично има 2 варианта.
1. Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново.

2. Човек само гледа отстрани падналия и го подминава с мазна усмивка.


Вие какво бихте направили в този случай?

Редактирано от Цвети
7-ма точка

Raderfort
07-31-2008, 13:36
аз бих избрал 1-я вариант...

Love0nlyMyself
07-31-2008, 14:04
ако този човек обичам 1 ако не 2

Raderfort
07-31-2008, 14:20
Извинявам се за неяснотата...
Кой от 2-а варианта бихте избрали при положение, че падналия човек го обичате?

ThunderGoddess
07-31-2008, 14:45
Продавам душата си :( :( . Като обичам, обичам истински ...

S_L_A_D_U_R_K_A
07-31-2008, 14:47
Ясно е, че 1, не вярвам да има човек, който да обича някой и да не би му помогнал в труден момент

sexa_na_kompleksa
07-31-2008, 14:59
Темата е малко тъпа. Ако обичаш един човек, разбира се, че ще направиш всичко за него!

sadsad
07-31-2008, 15:15
1. Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново.

Seducti0n
07-31-2008, 15:18
Когато паднеш трябва сам да се изправиш, а не да очакваш някой да дойде и да те издърпа.Този някой може само да ти даде стимул да изплуваш и да се бориш, но няма да те изкара от калта, защото не той те е вкарал теб и не той е отговорен за грешките, които ТИ си допуснал, за грешките заради, които си опрял дъното!

stelenceto1
07-31-2008, 15:25
За човека, който обичам- да бих продала душата си. Иначе винаги бих подала ръка на човек в беда :)

Pliok0019
07-31-2008, 15:27
Естествено, че 1вия вариант. Каква ще е тази любов, ако е само на думи?!

sLaDkA_GrEsHkA
07-31-2008, 17:14
Продавам душата си :( :( . Като обичам, обичам истински ...

:grin:

Raderfort
07-31-2008, 17:29
Темата е малко тъпа. Ако обичаш един човек, разбира се, че ще направиш всичко за него!
Повярвай ми темата не е тъпа... За жалост много хора се правят, че обичат някого, а като дойде момента се оглеждат на къде да избягат. :x

Raderfort
07-31-2008, 17:31
Когато паднеш трябва сам да се изправиш, а не да очакваш някой да дойде и да те издърпа.Този някой може само да ти даде стимул да изплуваш и да се бориш, но няма да те изкара от калта, защото не той те е вкарал теб и не той е отговорен за грешките, които ТИ си допуснал, за грешките заради, които си опрял дъното!
Еми ти замислили се, че този някой може да е опрял дъното заради човека, от който чака помощ?

Seducti0n
07-31-2008, 17:39
Дори и така да е, това е станало защото този някой "страдалеца" е позволил на някой друг да му повлияе зле, да го унижи и т.н.
Момичетата често пъти се оплакват, че момчета са разбили сърцата им, а същевременно не си дават сметка, че сами са виновни.Когато не си удовлетворен от това, което ти дава една връзка е много по-добре да я прекратиш, от колкото да се надяваш, че с времето нещата ще се променят, защото именно тази надежда, на по-късен етап се замества от страдание, угорчение, болка.И какво става тогава ли, момичета започват да обвиняват приятеля си, че ги е излъгал, че не се е държал честно с тях, да това може и така да е, но никак не е малка възможността възлюбеният им да си е бил такъв още от преди да се срещнат, но тя чак сега да си е направила труда да забележи/приеме това.Та идеята ми беше, че сами сме виновни за разочарованията и сълзи, защото ако наистина знаехме как да реагираме, нямаше да си позволим лукса някой да ни нарани. :)

Raderfort
07-31-2008, 17:49
между другото аз съм момче... а не момиче :D :-D

krisiiiiito
07-31-2008, 17:52
първия вариянт

Forester
07-31-2008, 20:06
За човека, който обичам- да бих продала душата си. Иначе винаги бих подала ръка на човек в беда :)
+1 .
Бих направила абсолютно всичко за любим човек..

Whyniser
07-31-2008, 23:18
"Никой не би желал да падне само заради надеждата, че ще се намери кой да го вдигне." :-o
За мен лично има 2 варианта.
1. Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново.

2. Човек само гледа отстрани падналия и го подминава с мазна усмивка.


Вие какво бихте направили в този случай?

Редактирано от Цвети
7-ма точка
Нека бъдем реалисти.По смисъл съм съгласен с 1.Но както и да си говорим да си продадем душата,малко звучи :lol: .Бих направил всичко иначе

cherinka
08-01-2008, 03:24
Прочетох го около 7-8 пъти (толкова, колкото отворих темата) и не мога да разбера какво искаш да кажеш.
Явно другите са те разбрали, но не и аз.
Съзнавам, че поста ми няма никакъв смисъл, но въпреки всичко, в мен тлее някаква надежда, че ще се намери някой добър човечец да ме опретни за какво става въпрос. :)

didi_baby
08-01-2008, 05:01
1. Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново.

Raderfort
08-01-2008, 07:51
Прочетох го около 7-8 пъти (толкова, колкото отворих темата) и не мога да разбера какво искаш да кажеш.
Явно другите са те разбрали, но не и аз.
Съзнавам, че поста ми няма никакъв смисъл, но въпреки всичко, в мен тлее някаква надежда, че ще се намери някой добър човечец да ме опретни за какво става въпрос. :)
Може ли аз да съм този добър човечец? :-D
Еми смисъла на темата е следния: дали когато любимия човек има нужда да му се помогне ние какво ще направим.

GregoryHouse
08-01-2008, 08:19
Темата е малко тъпа. Ако обичаш един човек, разбира се, че ще направиш всичко за него!

Би ли станала серийна убийца? На деца? Ай стига с това всичко...границите на това което ще направиш за някой които обичаш са мн далеч от всичко....

AnzaRe
08-01-2008, 08:25
Избирам първият вариянт.

babity
08-01-2008, 08:39
Темата е малко тъпа. Ако обичаш един човек, разбира се, че ще направиш всичко за него!

Би ли станала серийна убийца? На деца? Ай стига с това всичко...границите на това което ще направиш за някой които обичаш са мн далеч от всичко.... \:D/

xpucuto
08-01-2008, 08:43
1 :)

vesinka91
08-01-2008, 08:46
Vinagi bih izbrala 1-q variant

Al3ksandra
08-01-2008, 10:31
Има ли смисъл от питане?.. АКо обичаш човека до теб, когато изпаднв в беда винаги ще му помогнеш както можеш и ще правиш всичко за него, но ако не го обичаш или просто ти е бил занимавка ей така.. , ще го оставиш да се мъчи в лайната сам. :(

PeopleAlwaysLeave
08-01-2008, 10:42
Продавам душата си :( :( . Като обичам, обичам истински ...

+1

Raderfort
08-01-2008, 10:59
Има ли смисъл от питане?.. АКо обичаш човека до теб, когато изпаднв в беда винаги ще му помогнеш както можеш и ще правиш всичко за него, но ако не го обичаш или просто ти е бил занимавка ей така.. , ще го оставиш да се мъчи в лайната сам. :(
Еми има смисъл от питане, защото когато ми трябваше на мен помощ момичето, което обичам се направи, че не ме познава. :x а като знам какви неща съм правил за нея направо :booooomb:

Raderfort
08-01-2008, 11:00
Темата е малко тъпа. Ако обичаш един човек, разбира се, че ще направиш всичко за него!

Би ли станала серийна убийца? На деца? Ай стига с това всичко...границите на това което ще направиш за някой които обичаш са мн далеч от всичко.... \:D/
е добре вие какво бихте дали най-много от вас, че да му помогнете ?! :?

angel4ee
08-01-2008, 15:55
da ti kaja 4esno taq pogovorka nqma ni6to ob6to s dvata ti varianta....ina4e estestveno 4e purviq :grin:

Raderfort
08-01-2008, 18:29
da ti kaja 4esno taq pogovorka nqma ni6to ob6to s dvata ti varianta....ina4e estestveno 4e purviq :grin:
в случая има, защото това беше пратено от момиче, което обича момчето, на което го праща...

babity
08-01-2008, 19:06
е добре вие какво бихте дали най-много от вас, че да му помогнете ?! :?

Глупаво е да кажеш, че ще направиш винаги всичко за един човек. Няма смисъл да се казва, защото ще е лъжа. Да не говорим, че има хора, които колкото и да искаш да им помогнеш... не попиват. Както казваше даскалката ми по БЕ: даваш им шоколад, а те ядат хартията! :?

Raderfort
08-02-2008, 10:11
е добре вие какво бихте дали най-много от вас, че да му помогнете ?! :?

Да не говорим, че има хора, които колкото и да искаш да им помогнеш... не попиват. Както казваше даскалката ми по БЕ: даваш им шоколад, а те ядат хартията! :?
:-D моя случай беше точно такъв... :x

Cvetito53
08-02-2008, 10:39
1-viq variant!!!! :)

dmgto
08-02-2008, 11:54
Всички казват първи вариант но колко от тях ще го направят :?

Raderfort
08-02-2008, 12:31
Всички казват първи вариант но колко от тях ще го направят :?
:-o за това не бях се замислял. еми да разкрия тайната защо аз питам следното.
ходих с едно момиче година и 4 месеца. правих всичко за нея- помагах и за ученето, уважавах я , помагах и в трудни моменти, не съм изневерявал и най-важното наистина я обичах. :( :? . тя твърдеше, че страшно много ме е обичала, но излезе точно обратното. до преди 2 месеца всичко беше наред(имаше ги и нормалните каранаци- то без тях неможе :-D) и просто реши да ме прави на гъз. В буквалния смисъл ме изкара пълно лайно и тя самата ме събори(преносно) и аз не се борих да се изправя просто и се молих да се осъзнае какво приказва. преди 1 седмица ми написа това "Никой не би желал да падне само заради надеждата, че ще се намери кой да го вдигне." Просто нямам думи не стига, че паднах за нея, а и когато имах нужда да ми помогне да се изправя тя просто се направи, че не ме познава. :(




Дано никога да не срешнете такива хора! Обичайте човека до себе си и не се карайте за глупости!

InFaTuAtEd
08-18-2008, 13:54
1-то много ясно :)

ImmortalForever
08-18-2008, 14:20
Бих продала душата си не да видя как "любимия"( в кавички)се изправя, а как пада още по-надълбоко.. така че ще си направя микс от двете и туй ще е то... А ако го обичам ли? ......ММ нема такъв вариант!

sasha_90
08-18-2008, 14:32
Когато паднеш трябва сам да се изправиш, а не да очакваш някой да дойде и да те издърпа.
Напълно съм съгласна.

MayKyTy
08-18-2008, 14:34
Когато паднеш трябва сам да се изправиш, а не да очакваш някой да дойде и да те издърпа.
Напълно съм съгласна.
и аз :)

unicorn_f
08-18-2008, 14:36
Продавам душата си :( :( . Като обичам, обичам истински ...

и аз :(

evichka_lonelyy
08-18-2008, 14:37
opredeleno parviq variant

vvs_go
08-18-2008, 22:38
abe q se zemi v race 6tom stiga6 do filosofiq zna4i si napyt da stane6 emo aint cool!

nqkafsi_tam
08-18-2008, 22:48
Ако видиш, че някой е паднал му подаваш ръка независи мъ дали го обичаш или не. Просто трябва да бъдеш повече добър и по-малко лош...

_ENA_
08-18-2008, 23:05
Ясно е, че 1, не вярвам да има човек, който да обича някой и да не би му помогнал в труден момент

+1

pandelka
08-19-2008, 10:14
"Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново."

дори и да нямам чувства..не мога да стоя и да гледам човека който до вчера съм обичала паднал ...

NaNa_SladuRana
08-19-2008, 10:20
Без значение дали го обичам или не,за мен има само едно решение: "Човек е оправдан за това,че гледа другия отвисоко само когато му подава ръка,за да стане!" :)

slun4ice_90
08-19-2008, 10:30
аз бих избрал 1-я вариант... И аз бих избрала първият вариант,но не бих избрала 2-рият...Не бих постъпила така.Колкото и да ме е наранил... :?

Lost_Kiss
08-19-2008, 10:44
1-я,.. определено

ANTIHUMAN
08-19-2008, 19:09
Нито едното!Не съм длъжен да помагам на някого !Да не говорим за непознат човек ,да се спасява!

Бих избрал първото ,ако ми е много добър приятел ,но това явление не съществува ,така ,че нито едното от двете възможности!

happygirl_2209
08-19-2008, 19:16
az sum na principa 4e samo nie mojem da si pomognem i ne trqbva da raz4itame na dr :)

zinu
02-24-2009, 17:21
е аз имам един въпрос към всички вас
кои сте вие дето вярвате в любовта още?
и защо да правиш нещо за някой, като знаеш, че рано или късно всеки те прецаква...хора много, но Човеци няма

EeeBobii
02-24-2009, 17:24
"1. Човек би си продал душата само, за да види как любимия човек се изправя отново. "


За хората който обичам съм готов на всичко! :-o

sextazy_baby
02-24-2009, 17:27
Определно първия вариант - бих направила всичко за човека,когото обичам

Bubbly
02-24-2009, 17:56
Абе деца и пораснали деца, чета и се чудя вие имате ли и най-малка представа какво говорите... :-o Едно е да направиш всичко възможно в дадената ситуация и да помогнеш на даден човек като се жертваш, съвсем друго е да казваш, че ще направиш ВСИЧКО, а пък да си продадеш душата... Съзнавам, че е метафора, обаче дори тогава, ако си продадеш душата най-малкото няма да си вече човек, а същество, следователно няма да можеш да обичаш, да съчувстваш, да помагаш, да живееш... Да не говорим пък, че едно е да говориш нещо на 14-20, друго е да го направиш. Както и да е, възхищавам ви се, че си вярвате дори да не знаете какво пишете. :lol: Аз бих са постарала да направя възможно, но определено не бих си продала душата за абсолютно нищо на света.
ПП Като става въпрос за клишета, това да си продадеш душата е далеч по-страшно от това да си дариш органите, което малцина биха направили, но все пак е възможно...

Cherry_f
02-25-2009, 16:03
Love0nlyMyself каза:
ако този човек обичам 1 ако не 2

:grin: