PDA

View Full Version : NOD32 vs. Avast! ?



Sasha2k8
07-31-2008, 15:33
Исках да ви питам коя от двете антивирусни е по-добра?..Ии какви са им плюсовете и минусите.. ако може да ми кажете :)
Благодаря

BLaCKBLooD
07-31-2008, 16:36
NOD32

+ Изключително подреден интерфейс. (NOD32 v3)
+ Бърз On-Demand скенер.
+ Силни евристики, над 50% от заплахите ги засича проактивно, т.е без необходима дефиниция.
+ До момента не е пропуснала нито 1 In The Wild вирус (широкоразпространен).
+ Обновяванията й са с минимални размери.
+ Над 20 сървъра за обновявания. В случай, че в някой настъпи срив антивирусната ще се обнови от друг, който е "свободен".
+ Пазят си базата с дефиниции чиста, добавят само това, което наистина е заплаха за сигурността и е широкоразпространено (In The Wild).

- Платена. (Предлага се лиценз чрез СМС за около 5лв)
-+ Действат бавно, но както се казва..., славно. От една страна това е добре - по-малък процент за грешка (false positive), от друга - при заразяване на дадена машина, потребителя трябва да чака известно време докато програмата бъде обновена. Разбира се има си техническа поддръжка за тази цел (единственото условие е програмата да не бъде кракната или пък да използва фалшив Username и Password).

avast!

+ Сравнително бърз скенер, но не по-бърз от този на NOD32.
+ Специален режим за премахване на заплахи, в случай, че не могат да бъдат премахнати докато са активни.
+ Обновяванията са на средно ниво. Вследствие на слабата евристика те са с големи размери.

- Сложен интерфейс. Default skin - тип MP3 Player. Не одобрявам подобни екстри. Това е антивирусна все пак.
- Наименованията на дефинициите не са на ниво. Пишат каквото им падне.
- Слаба евристика.
- Слаб Adware/Spyware модул.

При free антивирусните в момента лидера е avast!. При платените - NOD32.

Всичко това е лично мнение и не ангажирам никой с него

п.п. Все още не е измислен перфектния антивирусен софтуер. Винаги ще има пропуски, която и да изберете.

GbSy
07-31-2008, 17:12
Aми аз съм с Нод-а вече 2 години има - няма и съм много доволна, ако има вирус, веднага ми съобщава.
Иначе и за Аваст съм чувала добри неща.
Най-добрият начин да разбереш коя е по-добра за теб, е да изпробваш и двете. Така ще се убедиш в плюсовете и минусите на всяка от двете.

PinkFloydSound
07-31-2008, 18:23
В момента съм с Аваст, но е от два дена и нямам никакви впечатления..

slavito007
07-31-2008, 19:20
Ползвам нод от почти 3 години, но има пропуски. И то не малко (както го рекламират)
Иначе си сканирам от време на време с друг софтуер за повече сигурност.
Аваст мисля че не съм ползвал, така че не мога да дам мнение.

Viko09
07-31-2008, 20:55
Нод определно е по-добро,но трябва или да си го купиш,или да го използваш заедно с други програми за защита-Аз ползвам Зоун Аларм,Нод-а и СпайБот,откакто стана гаф с некъв дето само ми пускаше вируси и незнам колко пъти трябваше да преинсталвам стария комп ! На новия съм с тези 3 програмки,проблема при Зоун Аларма е,че трябват по-дълбоки настройки,дано разбираш добре английски :)

Sasha2k8
07-31-2008, 21:48
Много ви благодаря на всички. :-)

sladko_teenche_v
07-31-2008, 21:55
NOD32

+ Изключително подреден интерфейс. (NOD32 v3)
+ Бърз On-Demand скенер.
+ Силни евристики, над 50% от заплахите ги засича проактивно, т.е без необходима дефиниция.
+ До момента не е пропуснала нито 1 In The Wild вирус (широкоразпространен).
+ Обновяванията й са с минимални размери.
+ Над 20 сървъра за обновявания. В случай, че в някой настъпи срив антивирусната ще се обнови от друг, който е "свободен".
+ Пазят си базата с дефиниции чиста, добавят само това, което наистина е заплаха за сигурността и е широкоразпространено (In The Wild).

- Платена. (Предлага се лиценз чрез СМС за около 5лв)
-+ Действат бавно, но както се казва..., славно. От една страна това е добре - по-малък процент за грешка (false positive), от друга - при заразяване на дадена машина, потребителя трябва да чака известно време докато програмата бъде обновена. Разбира се има си техническа поддръжка за тази цел (единственото условие е програмата да не бъде кракната или пък да използва фалшив Username и Password).

avast!

+ Сравнително бърз скенер, но не по-бърз от този на NOD32.
+ Специален режим за премахване на заплахи, в случай, че не могат да бъдат премахнати докато са активни.
+ Обновяванията са на средно ниво. Вследствие на слабата евристика те са с големи размери.

- Сложен интерфейс. Default skin - тип MP3 Player. Не одобрявам подобни екстри. Това е антивирусна все пак.
- Наименованията на дефинициите не са на ниво. Пишат каквото им падне.
- Слаба евристика.
- Слаб Adware/Spyware модул.

При free антивирусните в момента лидера е avast!. При платените - NOD32.

Всичко това е лично мнение и не ангажирам никой с него

п.п. Все още не е измислен перфектния антивирусен софтуер. Винаги ще има пропуски, която и да изберете.


:) :) :) :) :)