PDA

View Full Version : Отивам на море,а не знам кога ще ми дойде



mArMaLaDkA
07-31-2008, 21:52
Положението е трагично.В неделя тръгвам на море.Въпроса е,че цикъла ми не се е нормализирал и си идва,когато си поиска.Преди пропусна месец и половина.Началото на юли ми дойде.Сега не знам кога ще ми дойде.И дали въобще ще ми дойде този месец.Късно е вече за разните му там бабешки методи с двете лъжици канела на гладно,чай от лук и т.н.Не мога да отложа датата за морето,защото баща ми едва си уреди отпуската и не може да я променя,само заради моя цикъл.На 13 съм и съм малка за тампони.Ии...не знам какво да правя.

what is love
07-31-2008, 22:00
И ние не можем да ти кажем дали ще ти дойде или не, след като не ти идва редовно. Ако ти дойде ще трябва да се въздържиш от влизане в морето и да носиш нещо повече от долнище на бански и тва е..Аке не ти дойде - супер. Но няма какво да се направи :(

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-31-2008, 22:00
В много гадно положение си :( На мен ми е точен като часовник и си знам кога ще ми дойде! Може да пиеш хапчета за забавяне! Примерно като отидеш на морето и почваш да ги пиеш всеки ден! Аз преди съм пила в продължение на 2 седмици и нищо ми нямаше! Щом ги спрях веднага на другия ден ми дойде! Най-добре си вземи хапчета, иначе докато си на плаж постоянно ще си на страх да ли няма да ти дойде, дали няма да се изложиш а и най-лошото ще си провалиш изкарването!

mArMaLaDkA
07-31-2008, 22:02
Че те тея хапчета да не са бонбони ? :lol: Първото,което е те не се ли изписват от гинеколог ? И второто-нашите едва ли ще ми позволят да пия такива хапчета.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-31-2008, 22:09
Че те тея хапчета да не са бонбони ? :lol: Първото,което е те не се ли изписват от гинеколог ? И второто-нашите едва ли ще ми позволят да пия такива хапчета.

Нищо вярно не каза! Нямат никаква вреда! И не се изписват от гинеколог! Отиваш в аптеката и си ги купуваш! Както казах в друга подобна на тази тема - ако бяха вредни нямаше да се продават без рецепти! А до тва че ваще няма да ти позволят да ги пиеш - не виждам какво лошо има! Всеки случай е по добре от колкото да си пропилееш морето със седяне в квартирата или да киснеш на плажа по къси панталонки докато майка ти и баща ти си правят кефа във водата!! :?

slim__shadygirl
07-31-2008, 22:15
В много гадно положение си :( На мен ми е точен като часовник и си знам кога ще ми дойде! Може да пиеш хапчета за забавяне! Примерно като отидеш на морето и почваш да ги пиеш всеки ден! Аз преди съм пила в продължение на 2 седмици и нищо ми нямаше! Щом ги спрях веднага на другия ден ми дойде! Най-добре си вземи хапчета, иначе докато си на плаж постоянно ще си на страх да ли няма да ти дойде, дали няма да се изложиш а и най-лошото ще си провалиш изкарването!

+1 8)

TasteOfSin
08-01-2008, 07:57
В много гадно положение си :( На мен ми е точен като часовник и си знам кога ще ми дойде! Може да пиеш хапчета за забавяне! Примерно като отидеш на морето и почваш да ги пиеш всеки ден! Аз преди съм пила в продължение на 2 седмици и нищо ми нямаше! Щом ги спрях веднага на другия ден ми дойде! Най-добре си вземи хапчета, иначе докато си на плаж постоянно ще си на страх да ли няма да ти дойде, дали няма да се изложиш а и най-лошото ще си провалиш изкарването!
Как се казват хапчетата и г/д каква цена са?

Fx1
08-01-2008, 08:43
Че те тея хапчета да не са бонбони ? :lol: Първото,което е те не се ли изписват от гинеколог ? И второто-нашите едва ли ще ми позволят да пия такива хапчета.

Нищо вярно не каза! Нямат никаква вреда! И не се изписват от гинеколог! Отиваш в аптеката и си ги купуваш! Както казах в друга подобна на тази тема - ако бяха вредни нямаше да се продават без рецепти! А до тва че ваще няма да ти позволят да ги пиеш - не виждам какво лошо има! Всеки случай е по добре от колкото да си пропилееш морето със седяне в квартирата или да киснеш на плажа по къси панталонки докато майка ти и баща ти си правят кефа във водата!! :?

Напротив, много верни неща каза. За разлика от теб.

~*RoNi*~, права си, такива хапчета се изписват от гинеколог (въпреки че се продават без рецепта, както противозачатъчните, които също някои хора смятат, че няма лошо да се пият самоволно), но на теб не биха ти изписали такива хапчета - защото си малка и цикълът ти още не се е норматизирал, никой гинеколог не би изписал хапчета за забавяне на 13 годишно момиче с нередовен цикъл! Положението е неприятно, но не е трагично - ако случайно ти дойде (което сама казваш не е сигурно), слагаш едни къси панталонки, топиш си краката в морето и си свиркаш. Може да пробваш и най-малките тампони. Светът не свършва с едно море в цикъл!

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`, прочети пак какви глупости си написала. Майка й и баща й, няма да са съгласни да се тъпче с хормони, защото са гадни садисти и искат момичето им да страда докато те се плицикат във водата. Нали? И да, тези хапчета са вредни и не се препоръчва използването им повече от 1-2 пъти в годината, защото объркват цикъла и могат да доведат до странични ефекти.

Fx1
08-01-2008, 08:48
А доводът ти, че щом е без рецепта -> значи не е вредно, е толкова наивен! Знаеш ли колко успокоителни и антидепресанти се продават без рецепта, а не са безвредни като бонбонки?
Живеем в България, все пак.

Izzy_
08-01-2008, 08:57
Ако ще си взимаш хапчета,най-добре иди на гинеколог.Там ще ти кажат дали може и съответно какви да бъдат.Иначе може и да пробваш с тампони,от най-малките. :)

kalpazanka
08-01-2008, 10:51
Че те тея хапчета да не са бонбони ? :lol: Първото,което е те не се ли изписват от гинеколог ? И второто-нашите едва ли ще ми позволят да пия такива хапчета.

Нищо вярно не каза! Нямат никаква вреда! И не се изписват от гинеколог! Отиваш в аптеката и си ги купуваш! Както казах в друга подобна на тази тема - ако бяха вредни нямаше да се продават без рецепти! А до тва че ваще няма да ти позволят да ги пиеш - не виждам какво лошо има! Всеки случай е по добре от колкото да си пропилееш морето със седяне в квартирата или да киснеш на плажа по къси панталонки докато майка ти и баща ти си правят кефа във водата!! :?
1. Хапчетата се изписват по преценка на гинеколог, за да са възможно най-подходящи за конкретния организъм!
2. Като отиде в аптеката, нали се замисляш, че трябва да ги пие по схема, и ще я направят на 2 стотинки и по-дребни, щом попита как да ги пие!
и последно
3.batkodoki бе писал, че в момента отделенията за патологична бременност са препълнени + това има изобилие от момичета с кистозни яйчници като последица от многознайковци по форумите!

Boot
08-01-2008, 10:58
Не пий хапчета в никакъв случай. Малката сладурка ми е от любимите момичета - наконтени, ама с никаква мисъл за здравето си.

На 13 си и си малка за хапчета, ощеповече щом цикълът ти не се е нормализирал. Но за тампони не си малка, мисля аз. Пробвай най-малките на О.Б, които наистина са много малки и не би тряббвало да имаш проблем с тях :)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-01-2008, 11:10
Че те тея хапчета да не са бонбони ? :lol: Първото,което е те не се ли изписват от гинеколог ? И второто-нашите едва ли ще ми позволят да пия такива хапчета.

Нищо вярно не каза! Нямат никаква вреда! И не се изписват от гинеколог! Отиваш в аптеката и си ги купуваш! Както казах в друга подобна на тази тема - ако бяха вредни нямаше да се продават без рецепти! А до тва че ваще няма да ти позволят да ги пиеш - не виждам какво лошо има! Всеки случай е по добре от колкото да си пропилееш морето със седяне в квартирата или да киснеш на плажа по къси панталонки докато майка ти и баща ти си правят кефа във водата!! :?

Напротив, много верни неща каза. За разлика от теб.

~*RoNi*~, права си, такива хапчета се изписват от гинеколог (въпреки че се продават без рецепта, както противозачатъчните, които също някои хора смятат, че няма лошо да се пият самоволно), но на теб не биха ти изписали такива хапчета - защото си малка и цикълът ти още не се е норматизирал, никой гинеколог не би изписал хапчета за забавяне на 13 годишно момиче с нередовен цикъл! Положението е неприятно, но не е трагично - ако случайно ти дойде (което сама казваш не е сигурно), слагаш едни къси панталонки, топиш си краката в морето и си свиркаш. Може да пробваш и най-малките тампони. Светът не свършва с едно море в цикъл!

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`, прочети пак какви глупости си написала. Майка й и баща й, няма да са съгласни да се тъпче с хормони, защото са гадни садисти и искат момичето им да страда докато те се плицикат във водата. Нали? И да, тези хапчета са вредни и не се препоръчва използването им повече от 1-2 пъти в годината, защото объркват цикъла и могат да доведат до странични ефекти.

Мойте хапчета не ми ги е изписвал гинеколог, а направо отидох и си ги купих! И в аптеката ми казаха че няма да ми навредят (все пак не ги взимам постоянно а некви си 2 седмици) Всеки случай там знаят по-добре от теб! А и след това нямах никакви смущения със цикъла! А до това че техните няма да и дадът - тва си е тяхна работа! Аз когато си купувах хапчетата бях с майка ми и лично тя ми предложи да си взема, така че...

_FaShIoN_
08-01-2008, 11:12
Еми щом не използваш тампони,при теб положението е малко по-сложно....даже не малко...но си слагай такива ежедневни превръзки,за да си по сигурна,а като си на плажа си влизай спокойно,докато не ти дойде....като ти дойде само до коленете ... :)

sladur4etyYy
08-01-2008, 13:09
ми аз вчера четох, че ако пиеш чай от лук, ти идва по-скоро. и аз реших да опитам щото заминавам за морето в сряда. и вчера изпих някъде половин чаша с тоя чай (мн гаден ми се стори и не можах да го доизпия 8-) ) и днес ми дойде ама нз дали е от чая или просто си е така,щото моя по принцип си идва когато му скимне :D ако искаш опитай с тоя чай ама не съм сиг дали ше ти подейства. ама се пак е по-добре отколкото да пиеш хапчета :?

VilleBaby
08-01-2008, 13:40
Според мен не си малка за тампони. Аз също съм на 13 и ползвам спокойно тампони въпреки , че съм запозната с възможността от една коварна болест СТКШ( Синдром на Токсичния Шок , мисля , че беше)
...а ако те е страх да не се отвориш , споко , изключително малко са момичетата , които са се отворили с тампон! :)

sanyTheSunshine
08-01-2008, 17:54
Az ti predlagam tamponi.Na 14 sum i skoro i az bqh na more i izpolzvah za purvi put,no vse pak si izkarah strahotno.Ne mislq, 4e si malka, a puk predpolagam,4e i maika ti 6te ti pozvoli :) Ne znam izbora si e tvoi :-|

NuggeT
08-02-2008, 11:24
Тази година и на мен ми се случи :-D . Но отидох на гинеколог, не ме е преглеждал, не ме е пращал на изледвания, само ми изписа едни хапчета - пиеш ги и не ти идва, но са само с лекарско предписание може да ги вземеш. При мен всършиха добра работа :grin:
А ако весе пак ти дойде пиеш Ca и разтворимо витамин C и до 2 дни ти спира..айде успех! :)

Fx1
08-02-2008, 11:47
...

Много е хубаво, че не си имала никакви смущения с цикъла или други проблеми, но това е лично ТВОЯТ организъм, и няма никаква гаранция, че и други няма да имат проблеми.
Това, че си отишла с майка си също е много хубаво, но не дотам правилно от нейна страна, не за друго, а защото не се знае на колко "компетентен" фармацевт бихте попаднали. Но предполагам не си била на 13 и с нередовен цикъл.