PDA

View Full Version : Както се прибирах...



mravu4kata
08-01-2008, 11:20
И ми се случи инцидент.Не,че е много сериозен,но се убедих още веднъж,че простотията ходи по хората и определено ние си я имаме в повече.Да не говорим за наглостта и дървената философия смесена с магарешки инат.Тъкмо си минавам по пешеходната с кучето,ще се прибираме вкъщи и идва някаква кола.Аз си вървя спокойно,без да бързам за никъде.”Съществото” от колата почва да крещи по мен,как може да ходя така по пешеходната и дочух още някакви други крясъци,но не ги разбрах.Изгледах „нещото” пренебрежително без да кажа и дума и си продължих най-спокойно.На 20-30 метра „съществото” спря и започна отново да вика с цяло гърло по мен,че съм олигофрен и дължа извинение.Никога не съм знаела,че на пешеходна колите са с предимство и трябва да спринтирам,за да не ми се развика някое гневно „нешо си там”.

А защо го кръстих „нещо”-почти приличаше на мъж и говореше с женски глас.Не можах да определя пола,не ме винете.

Samotno_Angel4e
08-01-2008, 11:27
:shock: Нищо ново под слънцето...Сякви идоти има... :x

MusicIsTheKey
08-01-2008, 11:40
Разбира се, че пешаходецът е с предимство, но е много дразнещо когато направиш път, а някой нарочно започне да се бави сто часа.

XceSS
08-01-2008, 11:40
Че ти ако станеш шофьор, трябва да си срежеш вените от яд :)

MusicIsTheKey
08-01-2008, 11:42
Това за кой беше?

Christ
08-01-2008, 11:49
Това за кой беше?


За авторката.

Иначе, авторке мила, по пешеходна пътека не се минава с бавна крачка. Все пак колите са в пъти по-тежки от теб и на някой може да му се случи да откажат спирачките... (Това беше като пример, че няма как да знаеш какво ще стане, може някой просто да е пиян.)

Затова като си през пешеходната с кученцето, набързо минаваш...

Няма какво да се мотаеш по пътя. :) С предимство си, знам... И аз като съм дясностоящ не се правя на цар да минавам с 5 км/ч пред другия, нали?

Със здраве и Бог да те пази. :)

hahavteen
08-01-2008, 12:00
Абе да голяма услуга и е направил че я е пуснал. Я елате в Германия да видите дали някой ще ти се развика като ненормален докато вървиш по пешеходната пътека... :?

mravu4kata
08-01-2008, 12:05
Че аз длъжна ли съм на който и да било да бягам по пътя,щото него/нея 5 секунди ще го/я забавят повече да се удари в някой стълб?Ако имаше толкова важна работа да не се беше спрял/а да вика по мен.Още повече,че на зрял човек,който е с целия си ум не му отива.А който беше казал нещо за Германия-наистина е така.Пълни селяндури са си по душа,но в пътя нямат грешка.

BaBy_bS
08-01-2008, 12:06
пешеходна пътека-ок,но нали се сещате,че ако е било на кръстовище-светофарите са важни ... или никой няма книжка от тука :-o

LiveFlower
08-01-2008, 12:07
Абе да голяма услуга и е направил че я е пуснал. Я елате в Германия да видите дали някой ще ти се развика като ненормален докато вървиш по пешеходната пътека... :?offff a be kato po4nete taka kakvo bilo v 4ujbina,mi kato tam e po-dobre stoi si tam be pff pisnalo mi e ot takiva :-x

Boot
08-01-2008, 12:08
Да ви сера на тъпите коли и смотаните шофьори.

Пешеходна - ще си минава момичето. селянина кфо се е развикал???
На мен редовно ми се случва като ходя на лекции на пешеходната на Софийски разни дебили да ме виждат че минавам и да се пънат да минат през мен. Аре нема нужда. А последното което ми се случи беше кк щастливо си минавах на зелено и поредния аграр се беше засилил и ми се развика, деееееба.
мразя автомобили, особено провинциални, особено на изроди изкарали току що книжка и които нямат нужда от кола, ама се пънат.
:?

Swinkenhoffer
08-01-2008, 12:08
Нахални шофери колкото искаш... И ние така с Boot си минаваме на една пешеходна до Заимов и някви педераси от една Лада, натоварена със зарзават, се развикаха и почнаха да псуват как така ще минаваме на пешеходна. :lol:

Boot
08-01-2008, 12:10
Нахални шофери колкото искаш... И ние така с Boot си минаваме на една пешеходна до Заимов и някви педераси от една Лада, натоварена със зарзават, се развикаха и почнаха да псуват как така ще минаваме на пешеходна. :lol:
да, а тфа ми е любимата случка. натоварили ладата с боклуци до горе, че и отгоре и ме псуваше нещастникът

Swinkenhoffer
08-01-2008, 12:12
Нахални шофери колкото искаш... И ние така с Boot си минаваме на една пешеходна до Заимов и някви педераси от една Лада, натоварена със зарзават, се развикаха и почнаха да псуват как така ще минаваме на пешеходна. :lol:
да, а тфа ми е любимата случка. натоварили ладата с боклуци до горе, че и отгоре и ме псуваше нещастникът
Смърт за такива. :evil:

Jeuelle
08-01-2008, 12:14
Оооо , дразнещо е.
Гледам да минавам по пешеходната , само когато колата е на 100 метра далеч от мен :)).
Знам , че ги дразня , знам че са им достатачни светофарите и на мен не ми е приятно да ме псуват , да ми крещят и да правят гадни физиономии .
Мир да има :)

mravu4kata
08-01-2008, 12:16
То тук в моя любим роден град с права лопата да ги ринеш такива,дето светофара го имат за близалка Чупа Чупс с вкус на ягода,праскова и ябълка.Сега вярно си е,че им тегля по една,ама на ум или си го мърморя под носа. 8-) Нямаше нужда да се впряга толкова.

MusicIsTheKey
08-01-2008, 12:18
пешеходна пътека-ок,но нали се сещате,че ако е било на кръстовище-светофарите са важни ... или никой няма книжка от тука :-o

Добре че си ти да ни разясниш, защото не можехме да се сетихм, нямахме идея.

Не разбирам защо изобщо намесвате чужди държави. Разликата между нас и Германия е, че там хората са възпитани, културни и спазват правилата. Тук 99% от народа е прост като.. да не казвам.

Вчера на едно кръстовище - аз съм с предимство, дясностоящ съм. Един цървул вижда, че тръгвам и от зор да мине и да не ме пусне, даде газ и ме засече много гадно, щеше да ме удари. Свирнах му, а той се обърна и ми показа среден пръст. Какво да говорим, повечето са точно такъв тип шофьори.

Културата и на пешаходците, и на шофьорите е под всякаква критика.

Като пешаходец ще кажа, че реводно псувам когато не ми спрат.

Като шофьор ще кажа, че много се дразня когато пресичат бавно. Да, направила съм път, но това значи ли, че трябва да се минава сто часа по пешаходната пътека?

Pliok0019
08-01-2008, 12:34
Трябваше да си минеп по-бързичко. След цял работен ден хората са изнервени.

machoka
08-01-2008, 12:34
Какво значи това '100 часа минавал по пешеходна пътека' - ще минавам колко си искам, не съм длъжен да бързам.

Като минава стара жена по пешеходната, какво правим? Газим я, щото много бавно се тътри с бастуна?!

Christ
08-01-2008, 12:37
Какво значи това '100 часа минавал по пешеходна пътека' - ще минавам колко си искам, не съм длъжен да бързам.

Като минава стара жена по пешеходната, какво правим? Газим я, щото много бавно се тътри с бастуна?!

Не, но като си млад и енергичен, дай малко по-бързо върху "продълженията на тротоарите и банкетите по пътното платно". ;)

sh3_1s_7h3_0n3
08-01-2008, 12:52
Че шофьорите са кретени повечето, то е ясно, но че и половината 'пешеходци' си влачат краката..., апф... Дал си им предимство и те пресичат 200 часа. Едно е да чакаш баба с бастун, друго е 15-годишно леке, което спира по средата на пешеходната пътека да си върже обувките...

_showy_
08-01-2008, 12:55
.
мразя автомобили, особено провинциални, особено на изроди изкарали току що книжка и които нямат нужда от кола, ама се пънат.

Айде да не разправям как някакъв селянин с евтина теникия, с благоевградска регистрация щеше да ме отнесе. :? Явно в тяхното село нямат светофари и не знае, че като му е червено се спира. :-x
Пресичам си аз на зелено, на колоната до тротоара е спряла голяма маршрурка, не виждам какво става по средата на платното, правя 2 крачки, тъкмо да подмина спрялата на светофара маршрутка, когато профуча на сантиметри от мен въпросния селяндур. :-x

Така де.. За случая на момичето. Пази се дори и когато си с предимство. София се напълни със селяни и диваци. :x Пък и не само в София, на всякъде е така.. :?

hahavteen
08-01-2008, 12:57
Намесих Германия (и да мн ми е добре тука и тука ще си стоя) защото вие го изкарахте все едно шофьора и е направил голяма услуга че я е пуснал да мине и все едно момичето е виновно и тоя добре и направил че е напсувал. Просто той е селянин а момичето е в пълното си право да минава по пътеката с нормално темпо. Аз не вярвам да се е била спряла и да се е оглеждала наляво и надясно само и само да го бави. :?

Seducti0n
08-01-2008, 13:30
Въпросния господин сигурно се е събудил с лице към чершафа. 8-)
Много е неприятно, тоест самия факт, че някакъв там ти е повишил тон, само защото не си минала с очакваната от него бързина.Щом ти дава път, значи е преценил, че може да изчака.Не е хубаво и да се злоупотребява с търпението, но не може всеки пешеходец да профучи като ракета.

Иначе, и аз много пъти съм била на косъм от това някоя кола да ме блъсне, не защото пресичам мудно по пешеходните пътеки, а защото съм нахална и си пресичам без да чакам .Не оставям пред шофьорите избори общо взето/тц-тц ква съм лоша дано някой да не ме набие в скоро време// 8-)

Колкото до практиката в чужбина-Дисциплината на пътя е в пъти по-голяма в сравнение с тази в България, така че въобще недейте да негодувате, че издигаме чуждите системи едва ли не в култ.
Като са по-добри ще им се радваме и точка(: А колко хубаво би било, ако и наще шофьори взимаха пример от чужденците... :smt003

MidnightCreep
08-01-2008, 13:44
То имаше камерки на всеки ъгъл из чужбината,нали?
Айде недей да спираш и после глобка още вечерта.

sh3_1s_7h3_0n3
08-01-2008, 13:51
То сега има камерки на всеки светофар, само че не знам дали работят. Не искам и да разбирам, де.

krisiiiiito
08-01-2008, 16:01
трябва да се оглеждаме за коли [-X :D ама има и едни психопати които карат толкова бързо чееее ... :-x

Loshotia
08-01-2008, 16:26
Ааа, моля моля- не намесвайте тея дет са взели току- що книжка. Те карат най- внимателно!

ScionOfStorm
08-01-2008, 16:31
^ грешка, майка ми кара най-внимателно 8-) ама тя има навика да се движи с 30-40 км/ч, така че си перкам пеша ако се налага... :Д

Иначе пешеходеца си е в правото да пресича НОРМАЛНО, с темпо, което си го определя той. Бавно, бързо - това е положението. Не е идеята обаче да се тътрим, все едно катерим някой връх, в цялата работа. Примерът с бабата беше добър :)

Loshotia
08-01-2008, 16:34
Разбира се- според пешеходеца и скоростта му

sh3_1s_7h3_0n3
08-01-2008, 16:46
трябва да се оглеждаме за коли [-X :D ама има и едни психопати които карат толкова бързо чееее ... :-x

...и влизат с ръчна в завоите... [-( [-o<

Christ
08-01-2008, 17:19
трябва да се оглеждаме за коли [-X :D ама има и едни психопати които карат толкова бързо чееее ... :-x

...и влизат с ръчна в завоите... [-( [-o< :lol: :lol: :lol:

machoka
08-01-2008, 18:48
трябва да се оглеждаме за коли [-X :D ама има и едни психопати които карат толкова бързо чееее ... :-x

...и влизат с ръчна в завоите... [-( [-o<

Е тия боклуци са най-опасни.. :o

machoka
08-01-2008, 19:38
Експо - това може да се тълкува по много начини.. да си пресека без да тичам, не означава че удължавам ненужно времето на пресичане.
Дали ще спра на баба с бастун или на млад човек, така или иначе спирам и потеглям от първа - дали ще е забавя 2 или 8 секунди пред пешеходната пътека няма никакво значение за мен. И не псувам по преминаващия.

PinkFloydSound
08-01-2008, 19:41
Абе дори и шофьорът да се е изнервил, нямал е право да я псува и да и крещи, можело е да се мине само с една забележка от негова страна.
А вие тук почти всички го защитавате, че бил прав, еди-какво си, еди-що си. :?

machoka
08-01-2008, 19:55
E чак на такива, дето да застанат на средата на пътя и да разглеждат околните забележителности не съм попадал.
Но от гледна точка на пешеходец, което ми се случва така или иначе адски рядко, МНОГО мразя когато тръгна да пресичам по пешеходна пътека и някой се засилил насреща ми и ме кара да притичам, за да не ме прегази щото го мързи да спре. Ей такива много ги храня.

Seducti0n
08-01-2008, 19:57
Абе дори и шофьорът да се е изнервил, нямал е право да я псува и да и крещи, можело е да се мине само с една забележка от негова страна.
А вие тук почти всички го защитавате, че бил прав, еди-какво си, еди-що си. :?

Странно...
Аз с друго впечатление останах разглеждайки темата.
Не е въпроса в това да заемем нечия страна, а да преценим до колко правилна е била постъпката на шофьора.
Иначе колкото до реакцията му-Да грозна и неприятна е, но не всички хора имат възпитание и уважение, за умствен багаж-да не говорим... :wink:

MidnightCreep
08-01-2008, 20:18
Ами въпросните камерки изглежда или ги няма,или не работят/щом все още има такива случаи/.

Orono
08-01-2008, 20:18
Нали не забравяте, че и шофъорите се разкарват пеша от време на време, а преди книжките всички са били пешеходци...
И т'ва, че се е развикал не е правилно, ама и на мен не ми е приятно някоя като ми се прави на звезда и си помисли че, пешеходната пътека е моден подиум.

psychopath
08-01-2008, 20:34
Абе да голяма услуга и е направил че я е пуснал. Я елате в Германия да видите дали някой ще ти се развика като ненормален докато вървиш по пешеходната пътека... :?епа че дойдем...ако ми плащаш наема :D

mravu4kata
08-01-2008, 21:48
E чак на такива, дето да застанат на средата на пътя и да разглеждат околните забележителности не съм попадал.
Но от гледна точка на пешеходец, което ми се случва така или иначе адски рядко, МНОГО мразя когато тръгна да пресичам по пешеходна пътека и някой се засилил насреща ми и ме кара да притичам, за да не ме прегази щото го мързи да спре. Ей такива много ги храня.

говорим за доста различни неща, ако прочетеш внимателно поста на авторката ще видиш, че той е бил надалеч, а после се е приближил и тя е продължавала да заема лентата на движение (явно не се е движел с висока скорост, защото е чула доста псувни), от това какво излиза...

и да има много пешеходци, които са отявлени кретени, а и доста мнения тук бяха, че едва ли не като си на пешеходна пътека си безсмъртен и господ и всички трябва да те чакат, докато се влачиш...Е това е доста пресилено.Колата не беше кой знае колко далече.Всъщност мисля,че беше спрял/а и мислеше да тръгва.За по-подробна информация,ще спомена,че не се движех като на моден подиум или като охлюв,но не си и давах зор.И в крайна сметка не разбрах какъв проблем съм направила,че да спре на 20 метра,за да вика през прозореца от другия край на улицата,че съм олигофрен и дължа извинение.Ако бързаше толкова минутите за морално поучение и порицания можеше да си ги спести.

Mamut
08-01-2008, 23:05
я че ти минем от горе

b0Nb0n
08-02-2008, 02:00
по твоята логика можеш и да легнеш да спиш на пешеходната пътека, а?

Имаш предимство, но гледаш да освободиш движението възможно най-бързо...