PDA

View Full Version : Въпрос за червенобузите костенурки



WaterLilly
08-01-2008, 11:41
Здравейте! Днес си купих костенурка и още не съм я кръстила. Не знам как да определя пола й. Знам, че на мъжките опашките и ноктите са по-дълги, но това не ми помага, защото нямам женска за сравнение! :) Мисля, че може да се определи по шарките на долната част на корубата (на коремчето), но не знам как.

drun-drun!
08-01-2008, 11:51
google.com--->червенобузите костенурки--->сякви сайтове

WaterLilly
08-01-2008, 12:02
Ти за малоумна ли ме имаш?! Естествено, че вече съм търсила, щом пиша тук! Не намерих нищо!

vanPersieFan11
08-01-2008, 12:12
Предните нокти на мъжките са по-дълги от задните,а при женските е обратно, на Мъжката бузите са червени а на женската оранжеви, женската е с по малка опашка и клоаката/ануса/ е почти до черупката,а на мъжката -опашката е дълга и клоаката е извън черупката ,някъде по средата на опшката <---всичко това по данни от нета(може би не си търсила достатъчно 8) ).Дано съм помогнала :)

WaterLilly
08-01-2008, 12:21
Благодаря! Аз търсех за определяне на пола, може да не е било написано точно така.

Yancheto
08-01-2008, 14:56
www.zoomania.org - има и форум,там ще намериш всичко за костенурките.И пола се определя чак след като животното стане на около 6-7 години...Аз също имам червенобуза костенурка. :)

LadyDy
08-03-2008, 18:53
Здравей, миличка! Да ти е честито животинчето!

Имах 2 преди време, но едната умря, защото когато сменяхме водата на аквариума, наливахме от чешмата хладка и не изчаквахме да се вдигне хлора, а веднага ги пускахме и тя умря, за жалост. Сега остана само втората - голямо диване е, нямам думи. Алпинист и половина. Като беше по-малка се катереше по аквариума, даже един път излезна и беше паднала от метър и нещо /лятото е на терасата/ и се беше скрила под прахосмукачката и спеше. :D Голяма е шматка, е, не й знам пола де и до ден днешен не мога да го определя. :) Сутрин ми чува gsm-a, като ми звъни алармата и започва да скача във водата и колкото и да ми се спи - ставам. :D :D Ииии така. Много е сладка, много си я обичкам... :) :) :) :)

miShle
08-03-2008, 21:47
Здравей, миличка! Да ти е честито животинчето!

Имах 2 преди време, но едната умря, защото когато сменяхме водата на аквариума, наливахме от чешмата хладка и не изчаквахме да се вдигне хлора, а веднага ги пускахме и тя умря, за жалост. Сега остана само втората - голямо диване е, нямам думи. Алпинист и половина. Като беше по-малка се катереше по аквариума, даже един път излезна и беше паднала от метър и нещо /лятото е на терасата/ и се беше скрила под прахосмукачката и спеше. :D Голяма е шматка, е, не й знам пола де и до ден днешен не мога да го определя. :) Сутрин ми чува gsm-a, като ми звъни алармата и започва да скача във водата и колкото и да ми се спи - ставам. :D :D Ииии така. Много е сладка, много си я обичкам... :) :) :) :)

Имам костинурки от 6 години .. Винаги сме им сменяли така водата и с хлор без хлор както гледам още върдат .. Не мисля,че костенурката ти е умряла точно от това.. може да е естествена смърт :D
По темата :arrow: Имам мъжка и женска .. На женската опашката е по-къса аз само по това ги различавам, а и мйжката е някаква мега бърза много е шантава.Докато женската е много страхлива ... Поне моите са такива :lol: Ама виж опашките .. пък и ти защо не си попитала в магазина? Няма как там да не са знаели ... :)

WaterLilly
08-06-2008, 08:14
Благодаря за отговорите и съветите! Аз чак сега ги видях. :oops:

LadyDy
08-06-2008, 11:45
Здравей, миличка! Да ти е честито животинчето!

Имах 2 преди време, но едната умря, защото когато сменяхме водата на аквариума, наливахме от чешмата хладка и не изчаквахме да се вдигне хлора, а веднага ги пускахме и тя умря, за жалост. Сега остана само втората - голямо диване е, нямам думи. Алпинист и половина. Като беше по-малка се катереше по аквариума, даже един път излезна и беше паднала от метър и нещо /лятото е на терасата/ и се беше скрила под прахосмукачката и спеше. :D Голяма е шматка, е, не й знам пола де и до ден днешен не мога да го определя. :) Сутрин ми чува gsm-a, като ми звъни алармата и започва да скача във водата и колкото и да ми се спи - ставам. :D :D Ииии така. Много е сладка, много си я обичкам... :) :) :) :)

Имам костинурки от 6 години .. Винаги сме им сменяли така водата и с хлор без хлор както гледам още върдат .. Не мисля,че костенурката ти е умряла точно от това.. може да е естествена смърт :D
По темата :arrow: Имам мъжка и женска .. На женската опашката е по-къса аз само по това ги различавам, а и мйжката е някаква мега бърза много е шантава.Докато женската е много страхлива ... Поне моите са такива :lol: Ама виж опашките .. пък и ти защо не си попитала в магазина? Няма как там да не са знаели ... :)

Не съм доразказала явно. Умря, защото от водата й се възпалиха очите и не ги отваряще, същевременно не намира храна като пусна - от глад... :(

SuNsEt
08-06-2008, 12:09
Ъх...вече ти обясниха по-нагоре...Аз само ще ти кажа как се казваха моите,ако се затрудняваш в избора на име... :lol: По-малката беше Блещи,а по-голямата Спаска. 8-) :D ...Имах си ги близо 7 годинки...Ама починаха. :o