PDA

View Full Version : Мюсли



blqqh
08-01-2008, 13:35
Бях чула,че при диети да отслабнеш можеш да ядеш само мюсли.Вярно ли ?

Loshotia
08-01-2008, 13:42
Не. Погледни съдържанието на мюслито и ще ти стане ясно защо. По- малко вредно е да си изпържиш яйца с масло отколкото да ядеш мюсли с мляко- факт.

Loshotia
08-01-2008, 13:47
Мюсли можеш да ядеш не само когато си на диета. Но, че е по-малко калорично е вярно. И не знам какво има предвид предната потребителка, но мюслито е полезно, както и млякото. Яйцата (дори пържени) също!

Предната потребителка(а.к.а аз) имаше предвид, че в яйцата няма захар, каквато има в прилични количества в мюслито, а захарта меко казано не се препоръчва при спазнане на хранителен режим за отслабване.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-01-2008, 13:50
Зависи за какво мюсли става въпрос! Но каквото и да е, не можеш да отслабваш само с мюсли!

vanPersieFan11
08-01-2008, 13:56
Една приятелка яде 3 денапри което се отказа :D -резултат :да не кажа никакъв-минимален...

Loshotia
08-01-2008, 13:59
Захарта е в умерени количества. По принцип брат ми и чичо ми се занимават с фитнес и колоездене и в тяхната сфера мюслито е много "известно". На ден трябва да се поемат 50% мазнини, 30% белтъчини и 10% въглехидрати или 60% мазнини, 30% белтъчини или 10% въглехидрати (ака захар) и в мюслито захарта е съобразена с това.

Благодаря за уникалната и изчерпателна информация.

vbox4o
08-01-2008, 13:59
е не може резултата да е нулев :?

SeXyL[!]Nk@
08-01-2008, 14:15
Мюслито не е диетично.Който ви го е казал,ви е излъгал.В него има захар,а което е още по-лошо подсладители.Ако пазите диетиа,не яжте мюсли,но трици може,колкото и да ви е гадно,и да звучи неприятно то е за отслабване,защото е чисто.Също може да се смеси трици с кисело мляко най- много 2% ,макар,че аз ям мляко 0,1% +една ,най- много 2 лъжички мед.

machine
08-01-2008, 18:48
"предната потребителка" е права и то много.Щом искаш да отслабваш яж през 2-3 часа хаби повече енергия отколкото приемаш,следи си калориите,водата,мазнините ,солта и захарта,яж храни богати на калций,а не на глицерол,бедни на лактоза-кисело мялко-0,01%яж,обезмаслена извара,хляб-ако неможеш без него типов,белтъци,варено или запечено,но не се лишавай и от дневният ти процент мазнини.Спортуваш ли?

MidnightCreep
08-01-2008, 19:25
Да ви имам и диетите,мюслито/че и овесените ядки/са ако не 100,поне 98% чисти въглехидрати/превод:захар+400 ккал.на 100гр./.
Като сложите и млекце,малко фъстъчки,бадемки,плодчета и режимът за маса е готов.

Киселото мляко като е обезмаслено,май е тъпкано с нишесте,процентът въглехидрати е значително по-голям от този на пълномасленото мляко.Тоест ядеш брашно с вода.

Мюсли-400 ккал. / Месо-120 ккал. за 100гр.

colymoly
02-05-2009, 17:30
лъжете се момичета, мюслито е здравословно, нека отбележа, че с него не се отслабва а задържа килограмите, тъй като е засищато, бихте могли да го използвате когато сте на диета, но са нужни и упражнения или фитнес, само с мюсли няма да стане, но пък по време на диетата няма да сте гладни!!!

slun4ice_90
02-05-2009, 17:33
Мразя мюсли..повече нямам намерение да ям... :-D

Sintya
02-05-2009, 17:57
Само това на Нестле, където е с плодовете ми харесва... иначе има къде къде по здравословни неща от мюслито... например зеленчуците.

Sissy90
02-05-2009, 18:04
Nk@]Мюслито не е диетично.Който ви го е казал,ви е излъгал.В него има захар,а което е още по-лошо подсладители.Ако пазите диетиа,не яжте мюсли,но трици може,колкото и да ви е гадно,и да звучи неприятно то е за отслабване,защото е чисто.Също може да се смеси трици с кисело мляко най- много 2% ,макар,че аз ям мляко 0,1% +една ,най- много 2 лъжички мед.
Каква захар ви бие по главата? В истинското натурално мюсли няма грам захар (в някои има корнфлейкс, но може да се махне, пък и без това не е много). Разновидностите със захар са направени за момичета без воля, които да дават луди пари за малко количество от нещо, което уж е диетично, а всъщност и е като всеки друг сладкиш. Купете си мюсли, направено от овесени ядки, пшеница, сушени плодове и т. н., а не простотиите от типа на "Нестле Фитнес" с мед/шоколад.

akinom
02-06-2009, 08:45
Kakvi gluposti drunkate? Mnogo qsno, 4e 6te otslabne ako qde samo musli. Q izkaraite nqkolko dni samo na musli i da vidite lesno li e i nqma li da pozaslabnete.

SUSSIE
02-06-2009, 12:07
Каква захар в мюслито бе хора :lol: Единствената захар , която има в мюслито е плодовата ( от плодовете т.е фруктозата ) нея я има във всеки плод . Мюслито е много полезно , но по - добре си направи режим . Защото като спреш да си само на мюсли ще си върнеш килата , че и отгоре . :? :)

111111111
02-07-2009, 12:10
Мюслито е по-скоро за редовен стомах, а не за отслабване