PDA

View Full Version : Не издържам вече ;((



PeopleAlwaysLeave
08-01-2008, 16:59
Хора, писна ми !! Не мога да се разбера с нашите и това си е.. Септември месец правя 19 години, а те така и не го проумяха. Разбирам, че съм им единствено дете и се опитват да ме предпазват, но вече не мога да ги издържам.. Всичко е заради компанията ми. Според тях приятелите ми "не били достойни за мен".. Значи в последните 2-3 години смених доста компании и доста приятели..и нито една от приятелките ми или приятелите ми не допадна на родителите ми..Всичките били боклуци, долни, как съм можела да излизам с такива... Истина е, че в компанията в момента има 2 момичета, които си падат малко курвички, но като цяло не са лоши. Е нашите това не могат да го разберат, тия момичета не били достойни за мене, не ме ли е срам да излизам с такива... Сега се цупят, защото искаха да ходим на почивка в чужбина, но аз им казах, че не искам да ходя никъде и предпочитам да си изкарам края на лятото с приятелите си, защото после почва студентския живот (няма да уча в софия) и всеки ще се хване с нещо, надали ще се виждаме толкова често... Достатъчно съм ходила по чужбина и сега предпочитам да си остана в България с приятелите, но не.. Нашите знаят, че искам рд-то ми да си го направя вкъщи като купонче и понеже отказах да замина с тях са ми правят напук..

Направо до гуша ми е дошло..Още една годинка не знам как ще ги изтърпя (тогава се изнасям сама). Моля ви се кажете на какъв език да им обесня да ме оставят на мира - искам да си живея живока както и с когото аз желая... :( :-x

Pliok0019
08-01-2008, 17:23
Докажи им, че си достатъчно зряла. Ако не успееш да направиш купона у вас, какво пък толкова - ще има много други рожденни дни. Недей да се ядосваш. И без това скоро всичко ще се оправи.

MetalL
08-01-2008, 18:27
Хора, писна ми !! Не мога да се разбера с нашите и това си е.. Септември месец правя 19 години, а те така и не го проумяха. Разбирам, че съм им единствено дете и се опитват да ме предпазват, но вече не мога да ги издържам.. Всичко е заради компанията ми. Според тях приятелите ми "не били достойни за мен".. Значи в последните 2-3 години смених доста компании и доста приятели..и нито една от приятелките ми или приятелите ми не допадна на родителите ми..Всичките били боклуци, долни, как съм можела да излизам с такива... Истина е, че в компанията в момента има 2 момичета, които си падат малко курвички, но като цяло не са лоши. Е нашите това не могат да го разберат, тия момичета не били достойни за мене, не ме ли е срам да излизам с такива... Сега се цупят, защото искаха да ходим на почивка в чужбина, но аз им казах, че не искам да ходя никъде и предпочитам да си изкарам края на лятото с приятелите си, защото после почва студентския живот (няма да уча в софия) и всеки ще се хване с нещо, надали ще се виждаме толкова често... Достатъчно съм ходила по чужбина и сега предпочитам да си остана в България с приятелите, но не.. Нашите знаят, че искам рд-то ми да си го направя вкъщи като купонче и понеже отказах да замина с тях са ми правят напук..

Направо до гуша ми е дошло..Още една годинка не знам как ще ги изтърпя (тогава се изнасям сама). Моля ви се кажете на какъв език да им обесня да ме оставят на мира - искам да си живея живока както и с когото аз желая... :( :-x
Адски познато... :D докажи им че си достатъчно зрял че да можеш сам да избираш компанията и приятелите и че няма да им се вържеш на акъла(цигари,алкохол ала бала) и т.н. ...аз го направих,но все още ме следят...според мен просто няма начин...нито съм единствено дете нит нищо..просто са си такива...грижовни...донякъде трябва да се гордееш с това...все пак се огледай,погледни онези които родителите им са ги оставили на произвола...търкалят се по улиците...така че и ти си помисли хубавичко ;)
----------------
Listening to: Children Of Bodom - Needled 24-7 (http://www.foxytunes.com/artist/children+of+bodom/track/needled+24-7)
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

Seducti0n
08-01-2008, 19:40
Здравей. :)
Както всички други родители, така и твоето искат най-доброто за детето си).Може би несъзнателно отхвърлят компаниите ти или просто са на мнение, че не ти влияят добре, дори и да няма повод за подобни изводи.
Аз принципно не си падам много-много по големите компании, нооо предполагам, че като част от такава се налага да се съобразяваш с другите и с това, което са.Щом се чувстваш добре с тези хора и щом ти е приятно да излизате заедно-просто го правете, на достатъчно години си за да можеш да подбираш обкръжението си.

Знам, че е неприятно да търпиш постоянните упреци, но докато делите един покрив, така ще е...Колкото и да ти е досадно намери начин да се насладиш на хубавите моменти със семейството, защото от догодина, като се откъснеш от семейното гнездо тези моменти ще са дефицит.
За рождения ден-Избери някое хубаво клубче, събери тайфата и прекарайте една незабравима нощ.
Успехчета:)

Jesssy
08-01-2008, 19:51
Щом до сега си търпяла,още една година не е нищо. . .
Энам,че е кофти да не се раэбираш с родителите си,но нещата са двустранни.По-добре ти самата эаради себе си,проявявай раэбиране,или поне се прави,че ги раэбираш,эа да иэбягваш големите скандали и нервите. . .энам,че и това е доста трудно,когато те ядосат и не те раэбират,но го направи,эа да преживееш по-лесно тоя една година,а не да се превърне в ад. . .колкото до приятелите ти-те са си твой приятели,ти иэлиэаш с теэи хора,следователно ти ще решиш с кого искаш да иэлиэаш. . .каквото и да ти каэват,не се адосвай,эащото това са си твоите хора и надали ще ги эарежеш эаради думите на родителите си :) Кофти е ,че си на 19,а явно те третират като по-малка,но эа тях ти винаги ще си си тяхното момиченце,което искат да опаэят - това е нормално. . .повечето родители са така въпреки че това се съмнявам ,че те успокоява. . .няма какво друго да кажа. . желая ти успех,стискай эъби,дръж се и късмет след година в самостоятелния ти живот.Но току виж тоэи сега,който водиш,тогава може да ти се стори прикаэка.... :smt106

:smt039

PeopleAlwaysLeave
08-01-2008, 21:35
Да, знам, че искат да ме предпазят (дори и ако няма от какво...), но просто от 14-15 годишна имам този проблем с тях и направо вече едвам се сдържам да не си събера парцалките и да си ида на новото жилище 8-) Не мога да разбера с тая проклета компания какъв им е проблема... Не съм се повлиала от поведението на никой.. за въпросните 2 момичета..едва ли не ми забраняват да се виждам с едната щото била боклук.. еми окс дори да е такава - тва си е нейния живот, да си троши гламата, аз не съм се повлиала от нейното поведение нито един път...разбирам да прихващам неща от нея, да ме предпазват нашите ама при положение, че не ме подтивка към нищо... А пък и сме в една компания-няма как да я избягвам.. А колкото до рд-то - мен не ми е толкова зор, вярно е че исках да е купонче вкъщи ама и навън ще си го направя-не ми пречи, просто ме е яд, че ми правят напук...Щото те определено го правят напук, само и само щото не искам да замина с тях :-x Ще трябва да се сдържам още една годинка пък после лесно...

ПП Много благодаря на всички ви за съветчетата !! :)

Seducti0n
08-01-2008, 21:46
Боклукът е навсякъде около нас, но когато е локализиран на едно определено място по-лесно се набива на очи.Щом компанията ти допада няма смисъл да се откъснеш от нея, само защото има и леки момичета сред обкръжението ти-в край на сметка това си е техния личен живот и е глупаво от страна на родителите, че го използват като аргумент за негативното си отношение спрямо приятелите ти.
Иначе, ако си финансово независима от ваще може и да е добър вариант още от сега дори и малко предсрочно да се изнесеш от вас.Не знам, вече тук не мога да ти дам съвет, защото не съм запозната, ти решаваш, успех:)