PDA

View Full Version : Какво помага на гласа? А на ноктите?



sexy_sladur4ety
08-01-2008, 19:47
zdr moje da vi se stori tapo no se pak iskam da vi popitam dali znaete ne6ty koeto da zazdravqva noktite i dr mi vapros e dali znaete ne6ty,koeto da pomaga na glasa. 4uvala sam za piene na surovi qica i dr takiva no nz dali deystvat :? :-| :::

Slave4You
08-01-2008, 19:52
За ноктите - йод. Има и специални такива като лакове в повечето каталози, и аз имам но при мен нямаше особен ефект. Иначе една позната си слагаше йод и каза че много помагало.
За гласа не съм чувала нищо.

LipSoFAnAnGel
08-01-2008, 20:27
за гласа сурови яйца пиеш :), а за ноктите незнам

psychopath
08-01-2008, 21:00
]за гласа сурови яйца пиеш :), а за ноктите незнамименно

MissIndependent
08-01-2008, 21:21
За ноктите има заздравители /някои не помагат много, но има има и ефикасни/, а за гласа разбиваш 1-2 яйца и пиеш. :-)

Wrathchild
08-01-2008, 22:47
Йод/зехтин/Макси на биотрейд/масло за нокти Икаров/некачествени заздравители с ацетон... бол неща за нокти.
За гласа сурови яйца, но те като цяло не са полезни, макар че ако не ги пиеш всеки ден нищо чак толкова няма пък да ти стане. Иначе разни чайове от билки помагат, но най-много с мъничко захар. Без какъвто и да е мед, шоколад, мляко също не трябва да се пие...

hahavteen
08-01-2008, 23:05
Меда помага на гласа. Леля ми е певица и кръстника ми също(при това оперен) и ядат по 1-2 лъжички на ден.

i'm so excited!
08-02-2008, 06:21
това с яйцата не ти го препоръчвам, просто е мега гнусно, пробвала съм.
това, което много помага на гласните струни е водата, както всяка част от тялото и те се нуждаят от вода, за да станат по-плътни и гъвкави, но се сещаш, че особено в тия жеги тялото не отделя кой знае колко процента от водата за гласните струни. така че 2 литра на ден да не ти мърдат.
не знам всъщност какво искаш да си правиш с гласа, но преди пеене е хубаво да смесиш 1:1 незахаросан мед (някакъв качествен, не боклук от била или фантастико) и масло докато стане хомогенна сместа и го изяждаш, като се стараеш да го размажеш по цялото си гърло и изобщо цялата си кухина.
ако пък ти е паднал гласа една малка чашка уиски или ром ще те вдигне. както може и да смучеш разтворим упсарин , само че да си го разделиш на половинки или четвъртинки, щото много се разпенва както се сещаш и не може да се преглътне.
хубавите билкови чайове много помагат за гласа, нито много горещи , нито студени, без подсладител или най-много мед.

естествено забравяш за цигарите и газираните напитки , въпреки че понякога бира (или повече) преди лайф доста добре ми е идвала.
е това е засега ако се сетя още нещо ще ти пиша.

StEfIt0o0o0o0
08-02-2008, 06:44
За гласа : Просто трябва да се пие качествено wiskey ;)

j_adore2
08-02-2008, 08:20
Ако не можеш да пееш и една кора с яйца да изпиеш нищо няма да стане :D

SeXyL[!]Nk@
08-02-2008, 08:21
За гласа-пиенето на сорови яйца наистина помага. :)

LadyCarameL
08-02-2008, 09:09
Лукът май помагаше за гласа;] За ноктите бях чела в една тема за морска сол във вода и топиш ноктите (нещо такова) 8-) 8-)

sladku_bebzi
08-02-2008, 10:04
Освен тва с яйцата,
също може
да си отвориш устата с/у слънцето
и така мисля,
че се загряваха гласните струни.

Wrathchild
08-02-2008, 10:33
Меда помага на гласа. Леля ми е певица и кръстника ми също(при това оперен) и ядат по 1-2 лъжички на ден.Моя грешка, сложих меда в другата категория.

Just_say_no
08-02-2008, 10:36
Освен тва с яйцата,
също може
да си отвориш устата с/у слънцето
и така мисля,
че се загряваха гласните струни.

:lol:

Може би просто компрес на гърлото ще свърши по - добра работа.... ;)

sladku_bebzi
08-02-2008, 12:25
Освен тва с яйцата,
също може
да си отвориш устата с/у слънцето
и така мисля,
че се загряваха гласните струни.

:lol:

Може би просто компрес на гърлото ще свърши по - добра работа.... ;)

За компреса нз,
обаче когато пеех в група,
и бяхме на плажа
г-жата ни каза,
че тва е мн полезно,
а повчрвай ми,
тя е мн добра,
в тва, което прави :wink:

Just_say_no
08-02-2008, 12:29
Освен тва с яйцата,
също може
да си отвориш устата с/у слънцето
и така мисля,
че се загряваха гласните струни.

:lol:

Може би просто компрес на гърлото ще свърши по - добра работа.... ;)

За компреса нз,
обаче когато пеех в група,
и бяхме на плажа
г-жата ни каза,
че тва е мн полезно,
а повчрвай ми,
тя е мн добра,
в тва, което прави :wink:

Оо, не знаех.. извинявай просто ми стана смешно когато си представих как някой зяпа срещу слънцето. :-D

fiama
08-02-2008, 12:38
За гласа и аз съм чувала за сурово яйце, стига да можеш да го погълнеш. Освен това не се препоръчва употреба на газирани напитки, както и на твърде студени или твърде топли напитки. За ноктите - много пъти съм писала - йод! При редовна употреба има ефект и то голям. Въпросът е да се изчака поне 3-4 седмици, докато се забележи ефектът, за да може да се обнови нокътната плочка. Друго, което можеш да правиш за ноктите е да ги мажеш с бадемово масло, витамин А, масло за нокти на Икаров, има и многжество заздравители на пазара, но не знам кой колко ефективен е.

fy4ko
08-04-2008, 21:48
Това за зяпането на плажа не бих го препоръчала. Хубаво е умерено печене на слънце, но не бива да се прекалява. Доколкото си спомням имаше едни бонбонки ментина, приятни и с лек ефект, както и едни по стабилни, хималая, зелени, струва ми се. Мед, разбира се, имаше и някакъв чай...ама не помня точно от какво. Дори шоколадът мисля, че има благоприятен ефект, но там, както и при уискито, следва да се внимава с количествата. :) Евкалиптовите бонбони също са добри, на мен се ми впръсквали една много готина и ефективна течност с евкалипт, но съм чувала, че при прекомерна употреба е канцерогенен.
Говорим за профилактика, нали, защото ако има някакъв проблем, по-добре да се види лекар.

TheNewReligion
08-04-2008, 22:05
Можеш да си топиш ноктите по десет минути в солена вода . Чувала , че това ги заздравяа . Колкото до гласа : и аз съм чувала , че суровите яйца помагали на гласа , но все си мисля , че може да навреди на стомаха ... :oops: Може и да не е така , де ...