PDA

View Full Version : Съвет за кучето



mravu4kata
08-02-2008, 11:43
Ако може някой да даде съвет как да се оправя с този злобар.Много е лош и не иска да слуша.По улицата често лае по хората,а да не говорим ако някой звънне на вратата.Хора вкъщи почти не се допускат и за да влезе някой ми се налага да го затварям на терасата,докато се успокои.Понякога хората си мислят,че сме си взели някакъв огромен дворен пес,а всъщност е „почти” дакел. 8-) Ръмжи и бръмчи,когато аз трябва да му мия лапите.Доктора каза,че възпитанието се налага с бой и шамари и само по този начин ще се научи какво значи „не”,но на мен ми е жал да го бия и да раздавам плесници.Вие как си научихте кучето кое е правилно и кое не?

Boot
08-02-2008, 11:53
и да ти е жал - бий го.
аз моя го изпуснах с възпитанието така и сега като дойде някой в нас му се мята отгоре да му се радва, а все пак е хъски и е голям. поне не лае де...

та... бой трябва.

EJI4eTy
08-02-2008, 11:56
прочети малко из dog.bg форума ;] там има всичко подробно описано

PinkFloydSound
08-02-2008, 11:58
В един вестник прочетох, че дакелите са най-злобните кучета.
Бий, ритай, ще се оправи.
Шега, де. Тези, които ти казват да го биеш, ги игнорирай, песът ще се озвери още повече, а и няма ли да ти е жал?
На мен би ми било жал.

EJI4eTy
08-02-2008, 12:01
и недей да го биеш !!! като започнеш да го биеш ще се озлоби и изобщо няма да те слуша

Jamalska
08-02-2008, 12:05
Шъткай му и го перкай по муцунката.Няма да го боли ама ще разбере,че е лошо...надявам се.

SINDEL
08-02-2008, 12:07
Съжалявам, ама без бой няма как. Много съжалявам, 4е бях толкова мекушава с моя ов4ар, докато беше малък. Изпуснах го и сега е много злобно животно и имаме проблем с непознати. Колкото и да ти е мъ4но, понякога не става само с добро...

gluhar4e
08-02-2008, 12:11
Не ги бий само може да го стряскаш с навит вестник примерно,а ако решиш,че вече е направил някоя голяма беля не го удряй,защото наистина ще се озлоби и ще започне теб да те хапе.Може и да го нказаваш(моя примерно,ако избяга,както правеше много често докато беше малък го затваряхме в банята на тъмно за известно време) и да му се сърдиш.Ще разбере,че е направил нещо лошо и му се сърдиш за тва и няма да прави повече така :)

Riot
08-02-2008, 12:24
бой и кръв
вие жените само ги глезите тия песове
трябва се научат кой е господаря ;)

Christ
08-02-2008, 12:25
Животните най-добре с бой се дресират. Няма да те обича много, но ще те слуша. После като е послушен, ще му даваш "наградки" като направи нещо хубаво.

gluhar4e
08-02-2008, 12:38
ама гадно е да си биеш кученцето :(

hahavteen
08-02-2008, 13:54
Не ги бий само може да го стряскаш с навит вестник примерно,а ако решиш,че вече е направил някоя голяма беля не го удряй,защото наистина ще се озлоби и ще започне теб да те хапе.Може и да го нказаваш(моя примерно,ако избяга,както правеше много често докато беше малък го затваряхме в банята на тъмно за известно време) и да му се сърдиш.Ще разбере,че е направил нещо лошо и му се сърдиш за тва и няма да прави повече така :)

+1
Куче не се бие защото накрая или се озлобява още повече или става твърде страхливо. При всички случаи връзката мжду стопанина и животинчето отива по дяволите. И ние мойто куче с вестник и с наказания го бяхме научили. Никакъв бой! Или като ядеше нещо което не трябаше и слагахме пипер на езика и повече не го правеше...

i'm so excited!
08-02-2008, 14:05
бий го, но не силно. само толкова, колкото да почувства,че е виновно и че не трябва да прави така.
и в никакъв случай НЕ с ръка. един сгънат вестик и през дупарата.
ама ако е дърто - не се надявай да зацепи.

velma
08-02-2008, 14:08
Tо по принцип не е лошо да лае когато се звъни на вратата и някой влиза у вас.Все пак му влизат в територията и то иска да си я защити,така че не го бий когато лае. Но ако прекали му казвай "фу" с укоряващ тон.Ако не слуша му изкрещи и го удари с вестник по дупето или го перни по муцуната.Трябва да разбере ,че когато му казваш "фу" прави нещо грешно.Когато върши бели и припикава разни неща у вас ,хващай го и го накарай да подуши и да види това ,което е направило(ако се е изпикало-съответно локвата която е направило) и му казвай"фу" със строг тон и го удряй по дупето с вестник.Не да го пребиваш.Когато го удряш с вестника,той шуми ,а това е неприятно за кучето и то го свързва с нещо лошо.Никога не го бий с ръка,защото ще започне да се страхува от теб.А когато прави нещо хубаво и правилно или изпълнява някаква команда непременно му давай някакво лакомство,но да не е сладко,защото кучетата нямат панкреас и умират,когато ядат сладко.Иначе много го обичат.Не бий кучето ,когато не изпълнява някоя команда ,която искаш да изпълни.Трябва да имаш търпение.Избягвай боя ,колкото можеш повече,защото ако много го биеш,както вече са казали други форумци, ще стане или много страхливо ,или много злобно,или и двете.Аз така си го възпитах моето и вече отдавна не прави бели(а какви бели правеше 8-) :lol: ) и ме слуша.Трябва да му покажеш кой командва парада, за да не се чувства като цар на положението.Успех :D

sh3_1s_7h3_0n3
08-02-2008, 14:28
Е, не го спуквай от бой, потупвай го леко, колкото да 'разбере', че не трябва да прави така. Никога не съм си била кучетата, дори далматинеца, който беше доста своенравен. Леки шамарчета по дупето и малко 'повишаване' на тона и се отучи от доста лоши навици. :)

Dreammy
08-02-2008, 17:32
Tо по принцип не е лошо да лае когато се звъни на вратата и някой влиза у вас.Все пак му влизат в територията и то иска да си я защити,така че не го бий когато лае. Но ако прекали му казвай "фу" с укоряващ тон.Ако не слуша му изкрещи и го удари с вестник по дупето или го перни по муцуната.Трябва да разбере ,че когато му казваш "фу" прави нещо грешно.Когато върши бели и припикава разни неща у вас ,хващай го и го накарай да подуши и да види това ,което е направило(ако се е изпикало-съответно локвата която е направило) и му казвай"фу" със строг тон и го удряй по дупето с вестник.Не да го пребиваш.Когато го удряш с вестника,той шуми ,а това е неприятно за кучето и то го свързва с нещо лошо.Никога не го бий с ръка,защото ще започне да се страхува от теб.А когато прави нещо хубаво и правилно или изпълнява някаква команда непременно му давай някакво лакомство,но да не е сладко,защото кучетата нямат панкреас и умират,когато ядат сладко.Иначе много го обичат.Не бий кучето ,когато не изпълнява някоя команда ,която искаш да изпълни.Трябва да имаш търпение.Избягвай боя ,колкото можеш повече,защото ако много го биеш,както вече са казали други форумци, ще стане или много страхливо ,или много злобно,или и двете.Аз така си го възпитах моето и вече отдавна не прави бели(а какви бели правеше 8-) :lol: ) и ме слуша.Трябва да му покажеш кой командва парада, за да не се чувства като цар на положението.Успех :D

Imenno.Dori kotarakut mi e vuzpitan po tozi nachin.Nai-vajnoto e da ne go ydrqsh osven sus svit vestnik,a ako e s ruka - leko,prez mycynata.I kakto kazaha predi men, da go nagrajdavash i da go hvalish,kogato izpulnqva nqkoq ot komandite ti. :)

darenka
08-02-2008, 17:38
Е, не го спуквай от бой, потупвай го леко, колкото да 'разбере', че не трябва да прави така. Никога не съм си била кучетата, дори далматинеца, който беше доста своенравен. Леки шамарчета по дупето и малко 'повишаване' на тона и се отучи от доста лоши навици. :)
- и аз така мисля! :smt023

j_adore2
08-02-2008, 17:52
Моито куче аз никога не съм го била,но не ме слуша изобщо.Ако му казвам седни,то скача още повече.А баща ми го е удрял,не силно - с вестник,но го слуша .. баща ми ако е на терасата на 2-ия етаж и каже не мърдай,кучето не мърда .. голяма партия са двамата срещу мене .. :D

Inalcanzable
08-03-2008, 17:35
Ми като направи някоя беля примерно на килима му даваш да подуши и после бой с тетратка или жесник и се научава каде да ходи то тоалетна а до тва да не лае по хората пак бойй.Само с бой се научава а не сприказки,Така че не го жали!!