PDA

View Full Version : Летни десерти



velma
08-02-2008, 14:37
Ами давайте,пишете :)
този скоро го прави майка ми и е много вкусен и лек.
Охладена диня
Този десерт е характерен за Палермо,столицата на Сицилия.Представлява нещо средно между крем без яйца и сладолед.На пръв поглед може да ви се стори по-калоричен отколкото е всъщност,тъй като в него няма яйца,мляко или сметана.
Продукти за 6-8 порции:
1 голяма или няколко по-малки дини с общо тегло от 2 до 3 кг
4-6 супени лъжици захар
2 супени лъжици царевично нишесте
1/4 чаена лъжичка ванилия на прах
2 супени лъжици захаросани плодове,нарязани
2 супени лъжици шоколад,нарязан на едро

Изгребете с лъжица внимателно само червената част от динята и я прекарайте през цедка,за да премахнете семките.Трябва да получите около 4 чаши прецедена маса.Сложете динената каша в голяма тенджера със захарта и нишестето на умерен огън и бъркайте постоянно,докато сместа почти заври,тогава кремът е готов.Свалете от огъня и оставете сместа да се охлади до стайна температура.Прибавете ванилията,захаросаните плодове и шоколада.Налейте сместа в двулитрова форма за сладолед или в 8 индивдуални купички.Оставете крема във фризера за 3 часа или повече,докато се охлади и сгъсти ,но да не е твърд.Можете да направите това и в машина за сладолед,ако имате такава.

Е, дано ако си го направите ,да ви хареса
П.П.Тази рецепта е от книгата " Рецепти и спомени" от София Лорен.Има много вкусни рецепти от италианската кухня в нея. :D

Boot
08-02-2008, 14:49
летен десерт - мохито 8-)

08-02-2008, 15:07
бира и бой - всесезонна забава...

искам да ми опишеш какво е американска кухня, а ще съм заинтересован да разбера и английската - fish n'chips, черен пудинг, пържени домати? 8-)
Американска?
Хотдог. Друго май няма?
'нъф сайд.

Saymon90
08-02-2008, 15:07
Хех тази книжка и аз я имам :) Интересни рецепти има.
Аз съм правил бананите фламбе - станаха доста ефектни. Ей сега ще потърся рецептата да я постна, че не ми се пише :Р

velma
08-02-2008, 15:16
Точно американска кухня..не знам дали има такова понятие,но националната куня на американците как да я нарека по друг начин.А и всеки народ си има национална кухня.Американската кухня според мен се състои основно от хотдог,хамбургер,пържени картофи,пай,кола и всякакви доста мазни храни от този род,които стават бързо и лесно.Аз така я разбирам.Англичаните ядат много риба и картофи и пият много чай.Чувала съм за английската кухня ,че не е много вкусна.Унгарската е доста различна от българската,пък въобще и от другите кухни.Там почти всичко е сладко-кисело.По-екзотична е.Забравих да я сложа като отговор в анкетата.

Seducti0n
08-02-2008, 15:28
Хех тази книжка и аз я имам :) Интересни рецепти има.
Аз съм правил бананите фламбе - станаха доста ефектни. Ей сега ще потърся рецептата да я постна, че не ми се пише :Р

Искам да ми направиш на мен :smt003
ями-ями бананче :grin:

А по темата-Обичам наща си кухня и може би италианската(:[/i]

Boot
08-02-2008, 15:29
ахха сега видях отговора -харесвам всякаква храна. култово.
и за да бъда по-конкретна -
храната - моето любимо ядене 8-)

Saymon90
08-02-2008, 15:39
Лодки от банани
рецепта за Банани фламбе на София Лорен:
Вземете 6 големи банана. Отворете внимателно само 1 ивица и извадете.
Смачкайте бананите с 3 л.захар, щипка канела и малко ром.
Разбийте 2л. захар, 2 белтъка и 150 г. кокосови стърготини.

Добавете бананите и разбъркайте внимателно. Напълнете бананите и печете 15 мин. на силно фурна. После наръсете с алкохол и фламбирайте.


Самото фламбиране става с много силен алкохол - домашна ракия или водка, дори медицински спирт и на тъмно или на светлина от свещи. Доста хубаво се получава :)
Съншайн, нямаш грижи ;)

Saymon90
08-02-2008, 15:43
Всъщност фламбирането става с каквото си го направиш.

Glam
08-02-2008, 15:44
Италианска (пица, спагети) и американска (бургер, кола и картофки)

velma
08-02-2008, 15:44
Бананите сигурно ще да са много хубави :D

Seducti0n
08-02-2008, 15:47
Хехе, голяма романтика покрай това фламбиране(:
Доволно-доволно съншайн :smt003

Jeuelle
08-02-2008, 15:55
Френска :-)

TellMeYourName
08-02-2008, 15:59
Всъщност фламбирането става с каквото си го направиш.мдам, но при плодовете по принцип се използва коняк или ром, а при ястията водка или джин...

Saymon90
08-02-2008, 16:06
Френска :-)
Мда, всички си падаме по френските работи :D

Ето една рецепта за типични френски палачинки:
Crepes a la Reine

За палачинките:
2 ч.ч. брашно
1/2 ч.л.. сол
4 яйца
4 ч.л. разтопено масло
2 ч.ч. мляко

Брашното и солта се разместват. Яйцата се разбиват заедно с млякото. Към брашното се прибавят разбитите яйца с млякото и се бърка, докато се получи хомогенна смес. Намазва се с масло 5-инчов тиган за пържене (1 инч е приблизително 2,4 см). В загретия тиган се слагат 2 с.л. от сместа и се пекат, докато покафевеят и от двете страни. Готовите палачинки се поставят върху хартия за бисквити, за да изстинат. Тези палачинки могат да се замразяват като помежду им се слагат два пласта намазнена хартия.

Пълнеж A la Reine:
2 ч.ч пилешко, нарязано на малки кубчета
1 малък лук, накълцан на ситно
1/2 ч.ч. гъби
3 с.л. масло
3 с.л. брашно
3/4 ч.ч. сметана (12%)
1/3 ч.ч. пилешки бульон
сол на вкус
щипка бял пипер
щипка индийско орехче
3 ч.л. тънък зелен лук, накълцан на ситно
3 ч.л. шери, или каквото и да е бяло вино

Лукът и гъбите се задушават в маслото. Добавя се брашното. Прибавят се сметаната и пилешкия бульон. Оставя се на тих огън, докато се сгъсти. Добавят се солта, белия пипер и индийското орехче; разбърква се хубаво. Прибавят се наситнения зелен лук и виното. Добавя се пилето, разбърква се и се охлажда (б.п.: значи пилето трябва да е предварително сварено?!). Ако имате замразени палачинки, размразете ги на стайна температура преди да ги напълните. На всяка палачинка се слага по 1 с.л. от пълнежа и се навива. Краят са забожда с клечка за зъби. Поставят се върху хартия за печене и се покриват с фолио. Пекат се на 300 градуса (б.п: вероятно по Фаренхайт, не Целзий) за 15-20 мин.

За соса:
3 с.л. разтопено масло
3 с.л. брашно
1 ч.ч пилешки бульон
1 ч.ч. сметана (12%)
сол на вкус
щипка бял пипер

Брашното се размива в маслото, прибавят се пилешкия бульон и сметаната. Къкри, докато се сгъсти и се прибавят солта и пипера. Сервира се отстрани на палачинките.
Не е баш десерт, но минава :) Брат ми ме научи на тази, когато се прибра за първи път от Франция... обожавам ги.

Saymon90
08-02-2008, 16:07
Всъщност фламбирането става с каквото си го направиш.мдам, но при плодовете по принцип се използва коняк или ром, а при ястията водка или джин...
Мда, и аз съм го чувал, но просто аз не го правя по този начин. :)

Jeuelle
08-02-2008, 16:15
Обожавам крем супите ( говоря за френската кухня).
Божествени са.
Ето и една рецепта :

300-350 грама замразен грах
2 кубчета зеленчуков бульон
250-300 грама Моцарела
1 стрък зелен лук
750 мл вода

Във вряща вода се натрошават 2 кубчета зеленчуков бульон.
Прибавя се замразеният зелен грах и 1 стрък зелен лук.
Готви се около 8-10 минути или докато омекне грахта.
Зеленият лук се изважда и се изхвърля, а супата се охлажда за 5 минути.
Моцарелата се нарязва и се поставя в блендер.
Добавя се супата и се пюрира.

Ако желаете , си "сипете" и кротони :)

Canis_Dirus
08-02-2008, 16:27
Свинската ми е най-любима. Пържолки така - охааа.

Saymon90
08-02-2008, 16:29
Обожавам крем супите ( говоря за френската кухня).
Божествени са.
Ето и една рецепта :

300-350 грама замразен грах
2 кубчета зеленчуков бульон
250-300 грама Моцарела
1 стрък зелен лук
750 мл вода

Във вряща вода се натрошават 2 кубчета зеленчуков бульон.
Прибавя се замразеният зелен грах и 1 стрък зелен лук.
Готви се около 8-10 минути или докато омекне грахта.
Зеленият лук се изважда и се изхвърля, а супата се охлажда за 5 минути.
Моцарелата се нарязва и се поставя в блендер.
Добавя се супата и се пюрира.

Ако желаете , си "сипете" и кротони :)
;-)
Обожавам крем супа с грах.
А бтв може да се слагат и Кубети вътре :Р Не става зле

SeXyL[!]Nk@
08-02-2008, 16:29
Харесвам-националната,италиянската и китайската кухня.

Jeuelle
08-02-2008, 16:37
Даа , става и с тях. Аз веднъж си сложих Бейк Ролс :D .
А между другото , много харесвам и смесицата между сладко и солено. Веднага се сещам за пиците с ананас.. Умирам за тях...
Ако някой има рецепти за такъв вид ястия , да давааа. Само да не са от Азиатската кухня ....

Saymon90
08-02-2008, 16:41
Хъх ние с теб сме сродни души ... моето любимо - пържени картофи с праскови. Става адски вкусно ;) Не е трудно да се сетите как се прави ... :D

Иначе майка ми обикновено слага плодове с местни ястия - праскови или ябълки. Придават доста приятен и екзотичен вкус.

Абе, сладко и солено просто е the ultimate комбинация. :P

Jeuelle
08-02-2008, 16:47
Виж , ти...
Не се бях сещала за пържени картофи с праскови.
Със сигурност ще е готино.

И аз честичко си приготвям нещо с месо и плодове.
Спомням си , как преди много години , на Коледа , си бяхме сготвили свинско със сос от сини сливи. Бешееее :)) много , много вкусно :)


Дайте ми някоя рецепта , де :) . Да си измайсторя нещо..

darenka
08-02-2008, 16:52
Летен десерт ->магазина->парите->сладоледа! :D

Saymon90
08-02-2008, 16:56
Ето ти за телешко със сини сливи :) За него не мога да гарантирам нищо, не съм го пробвал...

Телешко със сини сливи

750 г телешко месо
500 г сушени сини сливи
1/2 ч.ч. (100 мл) растително масло
1 глава (50 г) кромид лук
1 ч.л. (5 г) червен пипер
1 ч.л. (10 г) доматено пюре
1 ч.л. (5 г) брашно
2 ч.л. (10 г) захар,
сол

Нарязаното на средно големи парчета месо се запържва в
мазнината заедно със ситно нарязания лук, който се слага
след зачервяването на месото. След това се прибавят
червеният пипер, доматеното пюре, 1 чаена чаша топла вода и
сол на вкус. Докато месото ври на тих огън, сушените сливи
се сваряват отделно. След прибавянето им към месото, ястието
не се бърка, а се разклаща от време на време. Когато омекне
месото, се прибавя брашното, размито в малко вода, а след
няколко минути се слага леко карамелизираната захар.


Това пък е телешко с ябълки и сметана:

Необходими продукти:
2 пържоли от телешко филе
200 г заквасена сметана "Данон"
30 г масло
1 сладка ябълка
лимонов сок
черен пипер и сол на вкус

Начин на приготвяне:
Нарежете на кубчета обелената ябълка. Посолете леко начуканите пържоли, поръсете ги с лимонов сок, черен пипер и ги изпържете от двете страни в силно сгорещено масло (може да са изпечени и на скара). Прибавете нарязаната на кубчета ябълка и разбитата сметана и на тих огън задушавайте около 2 минути. Наредете месото в чиния за поднасяне и залейте със сметановия сос.

И моите фаворити:

Свинско с праскови

За 4 порции:
4 броя свински котлети(цяло парче, ненарязани),
800 г праскови,
8 обелени склидки чесън,
сол, черен пипер, ким, олио

Шпековайте месото с чесъна и го сложете в широка тавичка. Овкусете с ким, сол и черен пипер. Намажете със олио и печете в предварително загрята фурна. След около 30 мин. добавете 1 ч.ч. вода и от време на време поливайте със соса от печенето. Обелете прасковите, разрежете на половина и 15-20 мин преди да се изпече месото подредете прасковите около месото.

Телешки дроб с ориз и праскови

Продукти за 4 порции:
750 г телешки или свински дроб,
3 глави лук, нарязан на филийки,
200 г ориз,
100 г шунка, нарязана на лентички,
2 големи праскови, обелени и нарязани,
60 г масло,
ситно нарязан магданоз, сол, черен пипер на вкус.

Начин на приготвяне: Загрейте маслото в тиган. Запържете дроба за около 2 мин, добавете лука и шунката и пържете още 2-4 мин. Посолете и поръсете с черен пипер. Извадете парчетата дроб и ги подредете в чинии за сервиране. Добавете предварително сварения ориз. След това запържете за около 4 мин прасковите. Добавете ги заедно с лука и шунката към дроба и ориза. Преди да сервирате, поръсете отгоре ситно нарязания магданоз.


Bon apetit, madame!

Saymon90
08-02-2008, 16:58
ама темата беше за летни десерти, което обикновено се свързва с леки десерти, предимно с пресни плодове...

Ами, специално пържените картофи са с пресни плодове. А другите не мисля, че ще са излишни на някого ;)

Seducti0n
08-02-2008, 17:01
Аз ви предлагам в тази темичка да споделяте всякакви рецепти за манджички, десертчета, супички и т.н.
Само да не са някакви много завъртяни или пък с продукти, дето трябва да другия край на света да идеш за да си ги набавиш. 8-)

Jeuelle
08-02-2008, 17:06
Аз ви предлагам в тази темичка да споделяте всякакви рецепти за манджички, десертчета, супички и т.н.


То май така стана от началото 8-) ...


Sam90' , благодаряя :smt003

Seducti0n
08-02-2008, 17:07
Сега като ви прочетох комбинациите и се сетих за шарана на мама със стафиди и орехи-невероятно е просто се разтапям само при мисълта.
Това една от единствените риби, която ям с такъв голям апетит.

Иначе обичам тиквена крем-супичка с резънчета варено яйчице (:

Saymon90
08-02-2008, 17:08
Сега като ви прочетох комбинациите и се сетих за шарана на мама със стафиди и орехи-невероятно е просто се разтапям само при мисълта.
Това една от единствените риби, която ям с такъв голям апетит.

Иначе обичам тиквена крем-супичка с резънчета варено яйчице (:
О, да - стафидите са супер добро нещо. Много върви примерно да се направи пилешко със сос, лук, стафиди и да се сервира с ориз. Ааадски вкусно е ...
Леле, хора, огладнях отново от тази тема :-D

Jеuelle, пак заповядай ;)

Seducti0n
08-02-2008, 17:10
Аууу, опасна работа сте вие.
Предлагам ви една вечер да се съберем и да си наготвим едно хубаво (:

:smt003 :smt003

Saymon90
08-02-2008, 17:14
Навит! Може следващия път, вместо торта в Неделя, да си направим нещо ние ;)

"Една по-различна плодова салата"
http://recepti.tialoto.bg/images/photos/0000006684-article.jpg
[i]Необходими продукти:

Saymon90
08-02-2008, 17:16
друг вариант е салата с ябълки- домат, краставица и ябълки, леко овкусена с оцет (ябълков) и ЗЕХТИН!
Това изглежда интересно!
А може и ябълките да се напоят във вино и след това да се смесят със зелениш - също става добро.

Seducti0n
08-02-2008, 17:18
друг вариант е салата с ябълки- домат, краставица и ябълки, леко овкусена с оцет (ябълков) и ЗЕХТИН!
Това изглежда интересно!
А може и ябълките да се напоят във вино и след това да се смесят със зелениш - също става добро.

Ама за малките деца като Съншайна ти няма алкохол!
Иначе аз съм яла подобна салатка, но беше малко по-тежка, подобна на руската и с парченца зелена ябълка вътре(:
Не беше много лошо, ядеше се :D

velma
08-02-2008, 17:34
И мен много ме кефи комбинацията на сладко със солено и сладко с кисело.Правила съм фурми пълнени с крема сирене и обвити в бекон.И пъпеш обвит в парче бекон.И двете са много вкусни,лесни и бързи.А също и пица с ананас,шунка,гъби и кашкавал.В книгата на София Лорен има и едни спагети с лимон,които са много вкусни.А прасковите с пържени картофи ще ги пробвам още утре и фламбираните банани също.

Jeuelle
08-02-2008, 17:36
Сега ще ви дам една рецепта за домашен сладкиш. Става невероятен.
Това е първрият ми сладкиш :). Лесен е


Дамски каприз

Продукти: 4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко
1 бакпулвер около 2 ч.ч. брашно
1 бурканче конфитюр
1 ванилия

Приготвяне:
Разделяме жълтъците от белтъците. Жълтъците разбиваме със захарта до побеляване, след това прибавяме олиото, киселото мляко и брашното с бакпулвера. Получената смес изсипваме в намаслена тава и печем на средна температура. Белтъците разбиваме със захарта и ванилията на сняг. Когато блата е изпечен, вадим го и го намазваме с конфитюра,и отгоре с разбитите на сняг белтъци. Връщаме го отново във фурната, докато порозовее белтъчената смес. Режем на пастички!


Не е изискан , но е много вкусен :)

velma
08-02-2008, 17:37
Между другото захаросаните плодове обикновено стават по-хубави ако се напоят с ром или коняк.Иначе ,поне на мен, са ми прекалено сладки.Но за рецептата,която написах не трябва да се поят.

psychopath
08-02-2008, 17:49
не разбирам от кухни

обичам сладолед

UnaBletoLoVeU
08-02-2008, 20:09
Гръцката кухня рлз :grin:

mravu4kata
08-02-2008, 20:17
Защо няма немска кухня?Тя съдържа две простички неща-хляб и салам.Знаете ли какво се яде на закуска?Хляб и салам.А за обед?Хляб и салам.Е вече за вечерята няма да се сетите...Да издам ли или да ви помъча?От мен да мине-хляб и салам. :x

_showy_
08-02-2008, 20:26
Авторе, имах същия аватар. :D Мн яка катерица. :-P

Да не е офф. Обичам всякаква кухня, обичам и да си хапвам.

Canis_Dirus
08-02-2008, 20:32
Защо няма немска кухня?Тя съдържа две простички неща-хляб и салам.Знаете ли какво се яде на закуска?Хляб и салам.А за обед?Хляб и салам.Е вече за вечерята няма да се сетите...Да издам ли или да ви помъча?От мен да мине-хляб и салам. :x
глупости.

яко картофи ядат немците

mravu4kata
08-02-2008, 20:36
Защо няма немска кухня?Тя съдържа две простички неща-хляб и салам.Знаете ли какво се яде на закуска?Хляб и салам.А за обед?Хляб и салам.Е вече за вечерята няма да се сетите...Да издам ли или да ви помъча?От мен да мине-хляб и салам. :x
глупости.

яко картофи ядат немцитеМен само с това ме храниха.Въпреки,че храненето се изчерпваше с един земел за закуска(естествено със салам) и в 17 часа с нещо сладко за вечеря.Картоф веднъж не успях на близна. :?

Canis_Dirus
08-02-2008, 20:39
Мен само с това ме храниха.Въпреки,че храненето се изчерпваше с един земел за закуска(естествено със салам) и в 17 часа с нещо сладко за вечеря.Картоф веднъж не успях на близна. :?
ми в Германия има магазини ;)

sladku_bebzi
08-03-2008, 06:54
Италианската е ужасна :-&
Тук пиците и спагетите са едни,
а в Италия съвсем други (ужасни)!

Blab
08-03-2008, 07:09
Гофрети със сладолед...
хмм, хмм, хмммм....
ала-моите-боровинкови-нощи

Рая...

Seducti0n
08-03-2008, 07:38
Италианската е ужасна :-&
Тук пиците и спагетите са едни,
а в Италия съвсем други (ужасни)!

Дамз и аз принципно много обичам пица, спагети, лазаня и там пастите както италианците ги наричат, но както ние си ги приготвяме.В Италия наистина не струват-или поне аз не съм попадала на хубаво заведение... :?

Seducti0n
08-03-2008, 07:46
Не ме дразни, че ми се прияде.
Може и хубави пастички да въртят, ама аз като не съм случила на майстор... 8-)

ScionOfStorm
08-03-2008, 08:07
Jimmy's => Палачинка Галилео => mouthgasm + stomachgasm.

Blab
08-03-2008, 08:43
Jimmy's => Палачинка Галилео => mouthgasm + stomachgasm.
Гофрети Hot lips - политаш

ScionOfStorm
08-03-2008, 08:52
Даммм, веднъж си взех и Хектор, ама тя е доста тежка за лятото, че и е към 550 грама май о_O

Riot
08-03-2008, 09:15
миксиран десерт 8-)

1 1/2 fluid ounces - vodka
3 fluid ounces - tomato juice
1/2 fluid ounce - lemon juice
1/2 teaspoon - worcestershire sauce
1 dash - tabasco sauce
1 pinch - celery salt
1 pinch - salt
1 pinch - pepper
1 stalk - celery
1 - lime wedge
- ice cubes
- cracked ice

velma
08-03-2008, 17:02
Ами сирената?Кои са ви любими?Аз всякакви харесвам-нашето бяло саламурено сирене,бри,камембер,емента ,козе,овче,датско синьо сирене(обикновено не е толкова плесенясало),пармезан,топе о ,пушено,крема сирене,дунавия....И още много,които не знам точно как се казват :D

_MuMu7y_
08-03-2008, 19:20
китайска-ориззз,паучии :P

AliceSw
08-03-2008, 19:58
Италианската е ужасна :-&
Тук пиците и спагетите са едни,
а в Италия съвсем други (ужасни)!

Дамз и аз принципно много обичам пица, спагети, лазаня и там пастите както италианците ги наричат, но както ние си ги приготвяме.В Италия наистина не струват-или поне аз не съм попадала на хубаво заведение... :?


вие сте луди....най-най-най-прекрасните макарони /каквото и да беше всъщност, не му помня името/ съм яла във едно селце, близо до Венеция...още не мога да намеря някъде в България да правят толкова як доматен сос

TheNewReligion
08-03-2008, 21:36
Браво , браво ... Написа "петканска" кухня , ама забрави българската , нали ? :x Ето това сме ние ! Патриоти до мозъка на костите си ! :-x :-x :-x

Seducti0n
08-03-2008, 22:30
Браво , браво ... Написа "петканска" кухня , ама забрави българската , нали ? :x Ето това сме ние ! Патриоти до мозъка на костите си ! :-x :-x :-x

Тя националанта си е българската, бре (:
Кво се косиш, я по-ведро(:

Saymon90
08-04-2008, 02:25
Браво , браво ... Написа "петканска" кухня , ама забрави българската , нали ? :x Ето това сме ние ! Патриоти до мозъка на костите си ! :-x :-x :-x
Еми, може пък да не харесват никое от типично българските ястия. От патриотизъм трябва да се мъчат да го ядът ли? Хах... :)

krem4et0
08-04-2008, 06:39
Сега в тия жеги са правя пъпеш намачкан с малко сладолед(няма значение от вида....с всеки става и все едно нещо различно ядеш), мед и орехи...А преди малко в киселото си мляко сложих шепа стафиди и стана супер.....Други десерти не ми се ядат през лятото. А, да имаме 1 праскова, отрупана с плод и с нея си измислям какв ли не. но плодове (намачкани или разбити с чопър) и сладолед ми е любимото лятно време.

Ау, забравих и любимата ми салам-торта...това мога да го ям винаги.

Saymon90
08-17-2008, 11:49
Днес с мама решихме да измайсторим една торта... хванхме една рецепта от списание и след разни промени, се роди нещо доста вкусно и примамливо. Кръстихме я "Obsesi

little_elf
08-17-2008, 21:26
Баба ми прави най-страхотната бисквитена торта :smt001.Ето и рецептата:

2 пакета обикновени бисквити
1 кутия локум
1 пакетче нишесте(най-добре ванилия)
прясно мляко
натрошени орехи

Нишестето се приготвя според указанието.
Бисквитите се потапят в прясното мляко,колкото да поомекнат.Подреждат се в правоъгълна форма за кекс,отгоре се слага локумът,нарязан на малки парченца, и се поръсва с орехи,покрива се с нишестето.Бисквитите и останалите продукти се редят на пластове докато свършат.Последният ред е от нишесте.
По желание отгоре могат да се поръсят шоколадови пръчици,кокосови стърготини или да се украси с плодове.
Тортата се оставя за една нощ в хладилника да стегне.

Decu
08-18-2008, 06:37
Хохо, набарах тефтера на баба ми. :D

Десертът, който ще ви опиша сега е един от любимите ми и се казва Топчета Кинчето. :D

Нужни са:
1 пакетче масло
1 пакетче обикновени бисквити
1 чаша пудра захар
Мляни орехи /с тях ще се поръсят топчетата, така че е по преценка на готвача : )/
2 яйца

Маслото се 'бие' със захарта, а към тях се добавят мляните орехи, мляните бисквити и яйцата. Правят се топчета и се овалват в орехите.
Пъхате в хладилника да се втърдят и после си хапвате най-вкусните калорични топченцаа. :-P

По-после мога да ви напиша още една рецепта /дано само разберете, защото баба ми си е спестявала доста писането.. :Д/ на най-вкусният Какаов сладкиш Ина! :-D
Не съм сигурна точно коя е рецептата, та ще трябва да попитам баба като се върне. :Д