PDA

View Full Version : Българско самосъзнание



NightSky
08-02-2008, 18:58
Днес разговарях с един човек (циганин) и стана дума кой какъв е, като народност. Той ми каза следното: "Чувствам се българин. В България съм роден, значи съм българин."

Въпроса ми е дали според вас фактът, че хора от този етнос са родени в България и живеят тук, ги прави българи?

jghgh
08-02-2008, 19:03
Не е важно къде си роден, а какъв се чувстваш.

loveme123
08-02-2008, 19:40
http://clip4e.com/play_turcite_i_ciganite_v_bylgariq.htm


gledaite i se vyzmu6tavaite...Nie za tqh sme izrodi. Taka 4e moeto mnenie za tqh e sy6toto. Te ne sa bylgari i tova 4e sa rodeni tuk ne gi pravi takiva...

hahavteen
08-04-2008, 00:25
Според мен ако някой е роден в дадена държава, ако родителите му са родени в нея, ако той обича тази държава и я уважава то той си е от нея независимо какъв е произхода му. Познавам момче което по принцип се води турчин но е мн повече БЪЛГАРИН от доста уж българи които живеят в чужбина. Всичко е до това как се чувстваш. Според мен не може да се обобщи и да се каже че всички цигани са българи но съм склонна да вярвам че има такива които са "достойни" да се нарекат такива..

Vikitooo
08-04-2008, 02:08
Мамицата Ви мръсна!!!!!! Немам нищо против мангалите ама тия турци, помаци..Атомна бомба ще ги Yнищожи! :x
Родена съм в Гоце Делчев. Еиии така направиха тия помаци, че да не ми се пребира там да видя баба ми и дядо. Енархия голяма! Пълно е с такива боклуци, които отричат родината и езика си. "Аз съм турчин" какво ти търсят очите в България бе мама ти мръсна помашка.?!? :smt021 :smt071 :smt068 :smt067 :smt066
Едно е каква религия изповядваш, а друго е каква националст си. Мен не ми пука каква религия са тия хора, мен ме е яд, че те си мислят, че след като са мюсюлмани значи са турци. А Турция ги неще! За турците така наречените помаци, за боклук и не ги искат.

Извинявам се за агресията ми , но просто като гледам какво става направо...направо се ядосвам!

ULTRA_LEVSKI
08-04-2008, 07:40
Просто ги използва, а не точно турция, а техните последователи в парламента дпс, а мангалите са същите, безмозъчни същества, които само вредят на България по всевъзможни начини, така че мощен геноцид за НЕбългарите в България !

Alco
08-04-2008, 09:26
Сперма в гърлото на всички анти-българи и паразити живеещи на гърба на държавата.

sahinn
08-08-2008, 13:01
koito zaslujava ,sigurno 6te go ima! 4uvali li ste taq pogovorka- nasila hubost ne stava! te kakto iskat mogat da si mislqt taka kato imat svoite moz1ci kakto vie imate!bulgarite v 4ujbina si mislqt za angli4ani ama togaz ni6to ne kazvate nali?ama ot kade idva taq zloba sled kato imate hlqbovete vi s turskite investicii..ako nqma da iskate turcite ot turciq i bulgarskite turci ,6to bulgarkite i za dvete se ojenqt?predi vsi4ko budete hora,ne sme tezi koito vikat ludo 'sm1rt za turci ,da izgonim turcite izcqlo'.i ne vsi4ki turkqni ili bulgarskite turci sa v TURCIQ..daje sled kato e otvorila granicata mejdu TR i BG ,mn turci da bqgat ot komunizma ne otidoha v TR a v EVROPA!nie sme rabotlivi hora,ne sme lenivi manqci kato mnozinstvoto na bulgarite!ama ne sum rasist i dori kogato vidq edin bulgarski 6ofyor v TR koito ne moja da nameri na4in za ne6to,vednaga az pomagam i si razgovorim s nego priqtno!

kristo
08-09-2008, 10:14
koito zaslujava ,sigurno 6te go ima! 4uvali li ste taq pogovorka- nasila hubost ne stava! te kakto iskat mogat da si mislqt taka kato imat svoite moz1ci kakto vie imate!bulgarite v 4ujbina si mislqt za angli4ani ama togaz ni6to ne kazvate nali?ama ot kade idva taq zloba sled kato imate hlqbovete vi s turskite investicii..ako nqma da iskate turcite ot turciq i bulgarskite turci ,6to bulgarkite i za dvete se ojenqt?predi vsi4ko budete hora,ne sme tezi koito vikat ludo 'sm1rt za turci ,da izgonim turcite izcqlo'.i ne vsi4ki turkqni ili bulgarskite turci sa v TURCIQ..daje sled kato e otvorila granicata mejdu TR i BG ,mn turci da bqgat ot komunizma ne otidoha v TR a v EVROPA!nie sme rabotlivi hora,ne sme lenivi manqci kato mnozinstvoto na bulgarite!ama ne sum rasist i dori kogato vidq edin bulgarski 6ofyor v TR koito ne moja da nameri na4in za ne6to,vednaga az pomagam i si razgovorim s nego priqtno!
Виж сега, първо се научи малко по-добре да говориш български, понеже на места въобще не ти се разбира какво искаш да кажеш. Аз иначе съм съгласен, че както има турци, които не са стока, така има и българи, които не са стока, в това спор няма. Проблема обаче е друг, че много турци, които живеят в България се чувстват турци и не искат и дума да се спомене, че са български граждани, а искат да имат същите права като нас, етническите българи. Е, не е ли малко нагло според тебе подобно нещо?! Значи хем да сте си турци в България, хем да искате на 100% равни права с нас, пък и да сте в управлението на страната ни. Е, извинявай, ама не става номера по принцип. Или ще си българин в България, пък независимо какъв се чувстваш и дали си или не етнически българин, или нямаш право да претендираш за равни права с нас българите. И който български турчин иска да живее в България, да си живее, стига да спазва законите на страната и си плаща данъците, но никак не е допустимо да има турска етническа партия, отгоре на всичкото твърде мафиотизирана и корумирана, която освен това да е във властта на страната ни. Е няма българин, който да е съгласен на подобно нещо, разбери го. Както в Турция няма българска етническа партия и българи в управлението на страната, така и в България ние искаме да е същото. Иначе аз поне нищо против вас нямам в чисто човешко естество, знам че сте работливи и кадърни хора, но част от вас си позволяват прекалено много, а това е БЪЛГАРИЯ, запомнете го и ние българите тук сме господари на тези земи, понеже те са си наши от едно 1300 години. На който не му харесва, знаеш, границата е отворена-приятен път. Съобразявайте се, че живеете в страната на БЪЛГАРИТЕ и не може да си позволявате всичко тук, понеже иска ви се или не е нормално ние да бъдем с предимство, но за съжаление в момента вие сте с предимство и дискриминацията идва не от наша страна към вас, а обратно-от страна на такива турци, като тези от ДПС над нас, обикновените българи.

MaRiYa_86
08-09-2008, 10:39
За мен е обидно те да се наричат българи,поради простата причина,че те плюят на нас,на държавата ни,на културата ни,на езика ни,на ценностите ни.
А колкото до българите в чужбина....Имам много приятели и роднини в чужбина и те не се наричат англичани или испанци.Те са си българи и обичат България.Друг е въпроса,че икономиката ни е жива скръб,за което допринасят и горе посочениете псевдо българи...Много хора бягат,защото искат да имат собствено жилище,детенце,нормален живот...В България с честен труд и без помощ от някого,това е невъзможно.

hahavteen
08-09-2008, 13:46
А колкото до българите в чужбина....Имам много приятели и роднини в чужбина и те не се наричат англичани или испанци.Те са си българи и обичат България.

Радвам се за тях но аз познавам българка която се правеше на испанка (тука в Германия) и караше сестра ми да се правят че говорят испански когато минават покрай някой за да не разберат откъде са наистина.
Също познавам българин който се правеше на кипърец (в даскалото ми в Кипър) и свеждаше поглед като го питаха за фамилията и произхода му.
И това не са единствените случаи. Една позната българка тука ми разправя че има някои които не искат да говорят български извън къщи и държат навън да се говори немски. Абеее какво да ти разправям... Според мен един циганин или турчин който уважава държавата, езика, историята ни и е роден в БГ е мн повече българин от гореспоменатите индивиди. :-o

*Krisinka*
08-09-2008, 21:23
България си е за българите! ..не може страната ни да се управлява от хора,които преди са се държали с нас като с пълен боклук (и не само преди)няма място за други раси в НАШАТА страна..това е България..за жалост малка част от народът ни е осъзнат и знае за какво става дума...България завинаги! :wink:

kristo
08-09-2008, 23:00
България си е за българите! ..не може страната ни да се управлява от хора,които преди са се държали с нас като с пълен боклук (и не само преди)няма място за други раси в НАШАТА страна..това е България..за жалост малка част от народът ни е осъзнат и знае за какво става дума...България завинаги! :wink:
Офф, с тея ваще раси почвате да ставате смешни. Иначе че България трябва да се управлява от българи, в това съм напълно съгласен. Но не е проблема в различните от бялата раса, понеже хитлеристките митове за пълноценни и непълноценни раси са пълна простотия и в повечто отношения са напълно оборими научно. Та да смяташ една раса за по-лоша и непълноценна от бялата раса само защото не е част от нея/от бялата/ си е за психиатрията.
Не расово трябва да разсъждаваме, а национално. Расизма не е полезен за никого, поне в смисъла, който влагат в него нацистите, но виж национализма си е съвсем полезен и за мен задължителен.

*Krisinka*
08-09-2008, 23:13
твое мнение..от малка съм привърженичка на национализъм и назизъм..попринцип съм съгласна,че национализмът е по-важен,защото ако няма национализъм..няма и нацизъм..

kristo
08-09-2008, 23:21
твое мнение..от малка съм привърженичка на национализъм и назизъм..попринцип съм съгласна,че национализмът е по-важен,защото ако няма национализъм..няма и нацизъм..
Между национализъм и нацизъм има разлика. И не си съвсем права, че без национализъм няма нацизъм, понеже съм познавал нацисти, които не са национализти, а просто са си антисемити и расисти. Даже наскоро във форума в раздел политика имаше един такъв, който заклеймяваше национализма и казваше, че не нацията е важна, а расата.

Redo
08-09-2008, 23:23
Предвид как стоят нещата в България съм си го загубил (самосъзнанието) от години.Завършвам и бягам в Америка.

kristo
08-09-2008, 23:26
Предвид как стоят нещата в България съм си го загубил (самосъзнанието) от години.Завършвам и бягам в Америка.
Лошо, много лошо и погрешно мислене имаш. Всякаш само на теб ти е зле в България и само ти имаш и си имал труден живот. Добре, че всички не разсъждават като теб, иначе нямаше да останат българи в такъв случай :oops:...

Redo
08-09-2008, 23:33
Предвид как стоят нещата в България съм си го загубил (самосъзнанието) от години.Завършвам и бягам в Америка.
Лошо, много лошо и погрешно мислене имаш. Всякаш само на теб ти е зле в България и само ти имаш и си имал труден живот. Добре, че всички не разсъждават като теб, иначе нямаше да останат българи в такъв случай :oops:...
Как пък стигна до извода че съм имал труден живот.И твойта не е лесна приятелю ! Какви българи да остават и как да стане... Политиците обещават 1 и накрая ни режат от ЕС.Това е най-малкото причини,има безброй още.На твое място щях да си пусна 1 път новините да гледам по Канал 1 или БТВ,или 1 вестник да прочета да та се светна какво аджеба става в момента с и в държавата ми. ;)

Ако съм имал труден живот нямаше да пуша по кутия на ден Davidoff ама т'ва е друга тема.

*Krisinka*
08-10-2008, 19:56
твое мнение..от малка съм привърженичка на национализъм и назизъм..попринцип съм съгласна,че национализмът е по-важен,защото ако няма национализъм..няма и нацизъм..
Между национализъм и нацизъм има разлика. И не си съвсем права, че без национализъм няма нацизъм, понеже съм познавал нацисти, които не са национализти, а просто са си антисемити и расисти. Даже наскоро във форума в раздел политика имаше един такъв, който заклеймяваше национализма и казваше, че не нацията е важна, а расата.

има разлика.но пак казвам за мен без национализъм няма и нацизъм.мое мнение.Our Race Is Our Nation!

kristo
08-10-2008, 20:20
Предвид как стоят нещата в България съм си го загубил (самосъзнанието) от години.Завършвам и бягам в Америка.
Лошо, много лошо и погрешно мислене имаш. Всякаш само на теб ти е зле в България и само ти имаш и си имал труден живот. Добре, че всички не разсъждават като теб, иначе нямаше да останат българи в такъв случай :oops:...
Как пък стигна до извода че съм имал труден живот.И твойта не е лесна приятелю ! Какви българи да остават и как да стане... Политиците обещават 1 и накрая ни режат от ЕС.Това е най-малкото причини,има безброй още.На твое място щях да си пусна 1 път новините да гледам по Канал 1 или БТВ,или 1 вестник да прочета да та се светна какво аджеба става в момента с и в държавата ми. ;)

Ако съм имал труден живот нямаше да пуша по кутия на ден Davidoff ама т'ва е друга тема.
Това дали пушиш и по колко кутии Давидов, Трезор или от рода ама въобще не ме интересува. Ако за теб нещата се измеряват според това колко кутии цигари си купуваш на ден и ги изпушваш, значи имеш егати и критериите.
И държавата "ми" не е твоя, нито моя, тя е наша, на всичко българи. За съжаление някои се опитват много успешно да ни я отнемат и да ни отродят от нея, но аз не съм от тези, които заради кофти политици или кофти и труден живот заради тях ще си събера багажа и ще се махна от тук и да им направя кефа. Най-малкото освен кръвно, съм и духовно и то изцяло свързан с България и за мен тя означава много повече от шибани пари и материални облаги като цяло. Напротив, ще живея тук и ще се боря доколкото ми позволяват силите и възможностите за по-добро бъдеще на Родината ни и оттам за по-добро бъдеще и живот за себе си. Защото това дали ние българите ще живеем добре или зле зависи в най-голяма степен от това дали България ще е добре или зле. Ако България е просперираща страна, и българският народ ще е такъв. И съответно обратния вариант.
И какво значи "ако бях на твое място щях да си пусна новините по Канал 1 и БТВ, за да знам какво става в България"?! Всякаш не знам много, ама много добре, даже доста по-добре от теб какво става в България и какви са проблемите й. Това, че не съм тръгнал да ги изброявам поотделно и да говоря за тях, не означава, че не съм наясно с тях. Напротив, наясно съм и то прекалено добре с всичко, което се случва в България. И именно заради това съм осъзнал от много години, че единствено патриотизма и възраждането на националното чувство у нас българите съответно са пътя към спасението-нашето и най-вече на България. Всички други либерално-демократични залитания са развей прах. Няма ли здрави, ако щеш леко авторитарни закони и национализъм/ако ти звучи по-добре го наречи само патриотизъм, то е едно и също/ нещата няма да се оправят. Чак след това, след като изчистим всичката паплач от управлението на България и на власт дойдат достойни български патриоти, тогава можем да се върнем към парламентарната демокрация.

Redo
08-10-2008, 20:41
Това дали пушиш и по колко кутии Давидов, Трезор или от рода ама въобще не ме интересува. Ако за теб нещата се измеряват според това колко кутии цигари си купуваш на ден и ги изпушваш, значи имеш егати и критериите.
Такаааа.Исках да кажа че живота ми не е толкова труден колкото го искара или колкото аз го взех под внимание изказването ти.Нещата не се измерват колко кутии пуша на ден.

Аз знам че България не е моя,но го казвам от личната ми позиция.Не ми пука за чий кеф ще се махна но турска партия във власта НЕ ПРИЕМАМ !
Докато Ахмет Доган ходи като турист,идват рейсове с пасмина турци да гласуват и се купуват гласове немога да бъда патриот.Правителството вместо да гледа да сме напред и да не ни чернят само то подронва авторитета ни.Авторитета ми на българин и на родината ми.И как да ги подкрепям тея хора ? Защо да плащам данъци които ги прибират те докато аз не получавам адекватното като данъкоплатец ?! Чрез дадените привилегий от народа не да облагодетелства себе си и роднините си,а народа.Как аджеба да се бия в гърдите и да се гордея че съм българин като знам с какво око гледат на нас ? Радвам се на постиженията където и каквито и да са те,НО немога да бъда патриот.Ти я кажи тука пред всички във форума като си голям защитник,патриот,родолюбец ще си дадеш ли живота за родината НИ ?



Чак след това, след като изчистим всичката паплач от управлението на България и на власт дойдат достойни български патриоти, тогава можем да се върнем към парламентарната демокрация.
ДА! Тука трябва да се помисли от всички и да се направи нещо в най-малки срокове.

kristo
08-10-2008, 21:06
Това дали пушиш и по колко кутии Давидов, Трезор или от рода ама въобще не ме интересува. Ако за теб нещата се измеряват според това колко кутии цигари си купуваш на ден и ги изпушваш, значи имеш егати и критериите.
Такаааа.Исках да кажа че живота ми не е толкова труден колкото го искара или колкото аз го взех под внимание изказването ти.Нещата не се измерват колко кутии пуша на ден.

Аз знам че България не е моя,но го казвам от личната ми позиция.Не ми пука за чий кеф ще се махна но турска партия във власта НЕ ПРИЕМАМ !
Докато Ахмет Доган ходи като турист,идват рейсове с пасмина турци да гласуват и се купуват гласове немога да бъда патриот.Правителството вместо да гледа да сме напред и да не ни чернят само то подронва авторитета ни.Авторитета ми на българин и на родината ми.И как да ги подкрепям тея хора ? Защо да плащам данъци които ги прибират те докато аз не получавам адекватното като данъкоплатец ?! Чрез дадените привилегий от народа не да облагодетелства себе си и роднините си,а народа.Как аджеба да се бия в гърдите и да се гордея че съм българин като знам с какво око гледат на нас ? Радвам се на постиженията където и каквито и да са те,НО немога да бъда патриот.Ти я кажи тука пред всички във форума като си голям защитник,патриот,родолюбец ще си дадеш ли живота за родината НИ ?



Чак след това, след като изчистим всичката паплач от управлението на България и на власт дойдат достойни български патриоти, тогава можем да се върнем към парламентарната демокрация.
ДА! Тука трябва да се помисли от всички и да се направи нещо в най-малки срокове.
Така, за това, дали бих дал живота си за България, ако недай си боже има война, на което се надявам да не става, но отговора е ДА! Всеки българин е длъжен да защити Родината при война, всеки!
За другите неща, първо на първо, много малка част от управляващите ни са българи в момента. Повечето са от турски, еврейски, дори има и с цигански произход и да ти кажа са едно към 60%. Е, тогава си му прави сметката защо не се държат като българи... Въпроса е риторичен, нали се сещаш. И защо не се грижат за българския народ, в положителен смисъл става дума, а се грижат само за ограбването му. Но по-лошото е, че 99% от управляващите ни са комунисти. Е, това вече е върха на сладоледа и после се чудиш защо сме зле?!
Но това дали се чувстваш българин, дали си горд, че си такъв, извинявай, ама е прекалено тъпо заради некадърни и нещастни управаници, които освен това не са българи, да се отричаш от българския си произход и да заявяваш, че едва ли не се срамуваш, че си българин.Напротив, на принципа "всяко зло за добро" колкото повече ни вредят, ние се събуждаме, ставаме по-силни и се осъзнаваме като българи. Говоря за повечето българи по принцип. И скоро вълната на народното недоволство ще ги смачка, ама много яко.
А това, какво мислят в чужбина за България и нас българите ми е през оная работа, понеже и те имат голяма вина за сегашното пагубно състояние на България. Не може да лансираш комунистите и антибългарите да управляват България, както направиха в началото на "демокрацията" Запада и САЩ, понеже изброените са им удобни послушковци, а после да се правят на много хуманни, демократични и че мислят доброто за България. Самия факт, че пробутаха в управлението на България пак комунисти говори, че ни мислят злото и не искат силна и просперираща България, която ще им бърка сметките. Уви, ще останат разочаровани, понеже България пак ще се изправи на крака и ще бъде силна и просперираща страна. няма да е скоро, но ще стане, в това съм сигурен!!

Redo
08-11-2008, 15:31
Така, за това, дали бих дал живота си за България, ако недай си боже има война, на което се надявам да не става, но отговора е ДА! Всеки българин е длъжен да защити Родината при война, всеки!
За другите неща, първо на първо, много малка част от управляващите ни са българи в момента. Повечето са от турски, еврейски, дори има и с цигански произход и да ти кажа са едно към 60%. Е, тогава си му прави сметката защо не се държат като българи... Въпроса е риторичен, нали се сещаш. И защо не се грижат за българския народ, в положителен смисъл става дума, а се грижат само за ограбването му. Но по-лошото е, че 99% от управляващите ни са комунисти. Е, това вече е върха на сладоледа и после се чудиш защо сме зле?!
Но това дали се чувстваш българин, дали си горд, че си такъв, извинявай, ама е прекалено тъпо заради некадърни и нещастни управаници, които освен това не са българи, да се отричаш от българския си произход и да заявяваш, че едва ли не се срамуваш, че си българин.Напротив, на принципа "всяко зло за добро" колкото повече ни вредят, ние се събуждаме, ставаме по-силни и се осъзнаваме като българи. Говоря за повечето българи по принцип. И скоро вълната на народното недоволство ще ги смачка, ама много яко.
А това, какво мислят в чужбина за България и нас българите ми е през оная работа, понеже и те имат голяма вина за сегашното пагубно състояние на България. Не може да лансираш комунистите и антибългарите да управляват България, както направиха в началото на "демокрацията" Запада и САЩ, понеже изброените са им удобни послушковци, а после да се правят на много хуманни, демократични и че мислят доброто за България. Самия факт, че пробутаха в управлението на България пак комунисти говори, че ни мислят злото и не искат силна и просперираща България, която ще им бърка сметките. Уви, ще останат разочаровани, понеже България пак ще се изправи на крака и ще бъде силна и просперираща страна. няма да е скоро, но ще стане, в това съм сигурен!!
Това е добре че ще си дадеш живота,НО аз не съм сигурен.Като си помисля какво е на бойното поле и как се умира от нищото понякога.Така че айде да не говорим колкото да ми опонираш ;) Малко са хората които ще си дадът живота.Ти какво си направил практически освен да спориш с мен на темата?Най-малкото е да се почне с някаква подписка (просто това ми идва на ума в момента).Виртуалния флууд нищо няма да промени.Приликата м/у мен и теб е че и 2-та сме предобедени за мненията си.Немога да си отговоря на въпроса защо да остана в България при положение,че в чужбина ще имам по-добър живот и ще съм сред хора с по-висок стандарт.Аз лично не виждам някакви надигания сред народа.АТАКА,запушиха им устата и това е.Слави тогава ги начерни.Виждаш ли каква роля имат медийте.Какво излиза в крайна сметка.Трябва човек да е запознат как стоят нещата найстина за да даде адекравтно мнение и обективна бюлетина да пусне та да знае,че ако дай си боже партията за която е гласувал през 4-и годинишния мандат ще си изпълни обещанията които реално засягат интереса му.Вместо да се събираме от квартала хората и да ни разискват новите закони,какви права,задължения и какво печелим от тях какво става ?Ами точно нищо и половина.Промянава на закона е възможна за много кратък период колкото да му изнесе на някой възможност.Това е недопустимо!Типичен пример беше за Ванко 1.
Не знам дали знаеш,но в София не достигат детски градини и децата които останат извън тях са принудени или да не ходят или на частни.Дадени са им помощи.Нали почти навсякъде не стигат държавните градини.Защо не получиха помощи родителите в другите градове?! Обясни ми много ти се моля що става така ? От другите градове да не са половин хора ?!?! И после върви си дай живота и бъди патриот.Това е една песъчина от проблемите от нещата ставащи в България и нейните проблеми.Ако си готов да си дадеш живота не мисля,че ще е основателно.Просто не си заслужава.

kristo
08-11-2008, 17:50
Така, за това, дали бих дал живота си за България, ако недай си боже има война, на което се надявам да не става, но отговора е ДА! Всеки българин е длъжен да защити Родината при война, всеки!
За другите неща, първо на първо, много малка част от управляващите ни са българи в момента. Повечето са от турски, еврейски, дори има и с цигански произход и да ти кажа са едно към 60%. Е, тогава си му прави сметката защо не се държат като българи... Въпроса е риторичен, нали се сещаш. И защо не се грижат за българския народ, в положителен смисъл става дума, а се грижат само за ограбването му. Но по-лошото е, че 99% от управляващите ни са комунисти. Е, това вече е върха на сладоледа и после се чудиш защо сме зле?!
Но това дали се чувстваш българин, дали си горд, че си такъв, извинявай, ама е прекалено тъпо заради некадърни и нещастни управаници, които освен това не са българи, да се отричаш от българския си произход и да заявяваш, че едва ли не се срамуваш, че си българин.Напротив, на принципа "всяко зло за добро" колкото повече ни вредят, ние се събуждаме, ставаме по-силни и се осъзнаваме като българи. Говоря за повечето българи по принцип. И скоро вълната на народното недоволство ще ги смачка, ама много яко.
А това, какво мислят в чужбина за България и нас българите ми е през оная работа, понеже и те имат голяма вина за сегашното пагубно състояние на България. Не може да лансираш комунистите и антибългарите да управляват България, както направиха в началото на "демокрацията" Запада и САЩ, понеже изброените са им удобни послушковци, а после да се правят на много хуманни, демократични и че мислят доброто за България. Самия факт, че пробутаха в управлението на България пак комунисти говори, че ни мислят злото и не искат силна и просперираща България, която ще им бърка сметките. Уви, ще останат разочаровани, понеже България пак ще се изправи на крака и ще бъде силна и просперираща страна. няма да е скоро, но ще стане, в това съм сигурен!!
Това е добре че ще си дадеш живота,НО аз не съм сигурен.Като си помисля какво е на бойното поле и как се умира от нищото понякога.Така че айде да не говорим колкото да ми опонираш ;) Малко са хората които ще си дадът живота.Ти какво си направил практически освен да спориш с мен на темата?Най-малкото е да се почне с някаква подписка (просто това ми идва на ума в момента).Виртуалния флууд нищо няма да промени.Приликата м/у мен и теб е че и 2-та сме предобедени за мненията си.Немога да си отговоря на въпроса защо да остана в България при положение,че в чужбина ще имам по-добър живот и ще съм сред хора с по-висок стандарт.Аз лично не виждам някакви надигания сред народа.АТАКА,запушиха им устата и това е.Слави тогава ги начерни.Виждаш ли каква роля имат медийте.Какво излиза в крайна сметка.Трябва човек да е запознат как стоят нещата найстина за да даде адекравтно мнение и обективна бюлетина да пусне та да знае,че ако дай си боже партията за която е гласувал през 4-и годинишния мандат ще си изпълни обещанията които реално засягат интереса му.Вместо да се събираме от квартала хората и да ни разискват новите закони,какви права,задължения и какво печелим от тях какво става ?Ами точно нищо и половина.Промянава на закона е възможна за много кратък период колкото да му изнесе на някой възможност.Това е недопустимо!Типичен пример беше за Ванко 1.
Не знам дали знаеш,но в София не достигат детски градини и децата които останат извън тях са принудени или да не ходят или на частни.Дадени са им помощи.Нали почти навсякъде не стигат държавните градини.Защо не получиха помощи родителите в другите градове?! Обясни ми много ти се моля що става така ? От другите градове да не са половин хора ?!?! И после върви си дай живота и бъди патриот.Това е една песъчина от проблемите от нещата ставащи в България и нейните проблеми.Ако си готов да си дадеш живота не мисля,че ще е основателно.Просто не си заслужава.
И аз мисля, че спора ни е излишен при това положение. Аз от моето мнение няма да отстъпя, явно и ти няма да отстъпиш от своето, ок, няма проблем, аз нямам намерение да ти го променям. Остани си с вижданията и щом се чувстваш по-добре в чужбина, отивай, няма да ревем за тебе. Жалко е, че в тази държава всеки гледа себе си и собствения си живот и не му пука за другите. Ако това мислене се промени, аз вярвам, че лека-полека започва да се променя, постепенно и нещата в България ще вземат да се променят. А кой какво ще направи за България, историята ще отсъди, нали се сещаш. Ще видим, живота е пред нас, какво ще стане и кой ще издържи и кой не в неравната битка с мафията, националните предатели и антибългарите като цяло, пак ще се види в последствие. И прав си, няма смисъл от сладки приказки. Аз имам идея за действие и ще се опитам да я реализирам. Вече доста хора в този форум със сходно патриотично мислене се сприятелихме, надявам се скоро да вземем да се срещаме. Ще видим дали работата ще стане и дали ще можем да постигнем след време нещо ако желанието ми стане реалност. Аз съм човек-оптимист и все си мисля, че някаква положителна промяна ще има. даже съм сигурен, че ще има такава.

Redo
08-12-2008, 04:18
Аз имам идея за действие и ще се опитам да я реализирам. Вече доста хора в този форум със сходно патриотично мислене се сприятелихме, надявам се скоро да вземем да се срещаме. Ще видим дали работата ще стане и дали ще можем да постигнем след време нещо ако желанието ми стане реалност. Аз съм човек-оптимист и все си мисля, че някаква положителна промяна ще има. даже съм сигурен, че ще има такава.
Явно и ти не умееш да губиш като мен.Евалата ! ;)

kristo
08-12-2008, 12:24
Аз имам идея за действие и ще се опитам да я реализирам. Вече доста хора в този форум със сходно патриотично мислене се сприятелихме, надявам се скоро да вземем да се срещаме. Ще видим дали работата ще стане и дали ще можем да постигнем след време нещо ако желанието ми стане реалност. Аз съм човек-оптимист и все си мисля, че някаква положителна промяна ще има. даже съм сигурен, че ще има такава.
Явно и ти не умееш да губиш като мен.Евалата ! ;)
А умея да губя, но не умея да се предавам. А няколко загубени тежки битки не означават загуба на войната :).
Така трябва да е, човек ако не се бори за каузата си за нищо не става. А тази борба е най-вече духовна. Няма ли я духовната победа в битката, тогава и практическата победа, в смисъл тази в реалния живот няма как да се състой просто.
И не оставай с впечатлението, че като спорим по-здраво, имам нещо против теб или съм негативно настроен спрямо теб, защото не е така. Макари да имам различни виждания, все пак и аз, и ти сме българи, а това е най-важното и ни обединява до определена степен. И то немалка степен.

Redo
08-12-2008, 15:31
А умея да губя, но не умея да се предавам. А няколко загубени тежки битки не означават загуба на войната :).
Така трябва да е, човек ако не се бори за каузата си за нищо не става. А тази борба е най-вече духовна. Няма ли я духовната победа в битката, тогава и практическата победа, в смисъл тази в реалния живот няма как да се състой просто.
И не оставай с впечатлението, че като спорим по-здраво, имам нещо против теб или съм негативно настроен спрямо теб, защото не е така. Макари да имам различни виждания, все пак и аз, и ти сме българи, а това е най-важното и ни обединява до определена степен. И то немалка степен.
Разбира се че победата във войната е най-важна.Не съм останал с впечатлението,че имаш нещо против мен.Даже се радвам че се намира някой с който може да се спори адекватноАко стане война и ме извикат и аз ще ида и ще се науча бързо да стрелям.Вярата (християнската) също не забравяй че ни обединява.

kristo
08-12-2008, 19:02
А умея да губя, но не умея да се предавам. А няколко загубени тежки битки не означават загуба на войната :).
Така трябва да е, човек ако не се бори за каузата си за нищо не става. А тази борба е най-вече духовна. Няма ли я духовната победа в битката, тогава и практическата победа, в смисъл тази в реалния живот няма как да се състой просто.
И не оставай с впечатлението, че като спорим по-здраво, имам нещо против теб или съм негативно настроен спрямо теб, защото не е така. Макари да имам различни виждания, все пак и аз, и ти сме българи, а това е най-важното и ни обединява до определена степен. И то немалка степен.
Разбира се че победата във войната е най-важна.Не съм останал с впечатлението,че имаш нещо против мен.Даже се радвам че се намира някой с който може да се спори адекватноАко стане война и ме извикат и аз ще ида и ще се науча бързо да стрелям.Вярата (християнската) също не забравяй че ни обединява.
Оо, не, не забравям, Християнството е изключително важно за България, българския народ и като цяло за всеки един човек без разлика на раса и националност по принцип. Просто пропуснах да го спомена досега, понеже се задълбахме в малко по-различна посока :).
Иначе нали знаеш, в спора се ражда истината. И наистина мисля, че спора ни беше/е полезен и намерихме нещо обединяващо в него накрая. Това е важното, българите да намерим това, което ни обединява. И което е полезно не само за нас, а като цяло за България, всмисъл и за българската държава. Не говоря за българската държава в лицето на управляващите в момента, а по принцип за нея като институция :).