PDA

View Full Version : Протеин



MaNekeNchE
08-02-2008, 20:33
Някой би ли ми обяснил как точно действа протеина?

SeXyL[!]Nk@
08-02-2008, 20:34
Зависи какъв....знам само за (L-карнетина)

MaNekeNchE
08-02-2008, 20:36
Nk@]Зависи какъв....знам само за (L-карнетина)
Нищо.. кажи ми долу горе :) аз не ги знам изобщу :) .. ако всеки действа различно.. от кой вид се трупа маса?

Canis_Dirus
08-02-2008, 20:46
Nk@]Зависи какъв....знам само за (L-карнетина)
това не е протеин :)

Протеина е един от четирите освнони макронутриента:
мазнини и въглехидрати - дават енергия
минерали
протеин - градивно вещество за тъкани и органи

Сложно действа. Като гледа, как питаш - НЕ СИ КУПУВАЙ!

Du6manskata
08-02-2008, 21:05
и аз кат та гледам какъв си специалист направо ми става лошо 8-) кажи на колко години си какви кила си и какво изкаш да постигнещ
П.С нали знаеш че освен протеин (хранителни добавки) трябва да ходиш на фитнес да се хртаниш правилно и нишо няма да доди от само себе си

Du6manskata
08-02-2008, 21:06
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=20&id=2156
ето още нещо, което ше ти помогне 8)

machine
08-03-2008, 16:56
Концентратът от суроватка все още е най-популярният протеинов суплемент. С високите нива на глутамин и аминокиселини с разклонена верига той има идеален аминокиселинен профил. Като „бърз" протеин суроватката е идеално пригодена за след тренировка, когато синтезът на протеин е критичен. Суроватката съдържа уникални елементи, които не се намират в нито един друг източник. Елементите като: гликомакропептидите (GMP), лактоферинът, имуноглобулините и biovin serum albumin (BSA) са част от разнообразни здравни преимущества, включително усилване на имунната система.

В добавка към широко разпространения суроватъчен концентрат, суроватката съществува още и под формата на изолати и хидролизати. Изолатите са по-чиста и по-скъпа версия (по-малко мазнини и лактоза). Това обаче често се прави с цената на ценни частици, така че в известен смисъл, употребата на изолати си има цена. Хидролизатите отнемат суроватката и разграждат някои от no-големите протеинови вериги на по-малки вериги и пептиди. Това прави хидролизатите по-храносмилаеми и усвояеми. Идеалният протеин трябва да съдържа и трите форми на суроватка
КАЗЕИН
За разлика от суроватката казеинът е „бавен" протеин. Вместо да се усвои бързо, казеинът се храносмила бавно и осигурява постоянен приток на аминокиселини в тялото. Като резултат, докато суроватката е по-добрият избор при запалването на протеиновия синтез, то казеинът е по-добър със способността си да предпазва от катаболизъм (мускулно разграждане). В едно проучване, при сравняването на казеин със суроватка, учените установили, че поради антикатаболичната природа на казеина, хората почувствали по-голяма сила и увеличена чиста маса. Докато сте на диета или натрупвате, казеинът Ви осигурява стабилна хранителна опора, особено в комбинация със суроватка. Накрая, казеинът може да стимулира освобождаването на СКК (холецистокинин) - хормон, използван при храносмилането и потискането на апетита. В зависимост от използваните количества, казеинът може да се окаже от полза за човека на диета, а дори и за качващия маса.

СОЕВ ПРОТЕИН
За разлика от по-лошите соеви протеини от миналото, днешният соев протеин има пълен аминокиселинен профил (включително най-високите нива на аргинин) и дава идеален резултат от 1.0 по отношение на храносмилаемостта според проверената протеинова усвояемост на аминокиселината (PDCAA score) - най-точната мярка за протеините. Също така тестовете, проведени върху спортисти, потвърждават, че приемът на соев протеин дава като резултат увеличаването на чистата телесна маса, намаляване на телесните мазнини и увеличена издръжливост на умора. По отношение на сърдечно-съдовата здравна картина и на изгарянето на мазнините соята може да е най-добрият протеин. Ролята на соята при намаляването на холестерола в човешкото тяло е твърдо доказана. Соевият протеин може също така да увеличи ендогенната продукция на хормона ,стимулиращ щитовидната Жлеза (TSH) и на тироксин, което може да ускори метаболизма на тялото за увеличено изгаряне на мазнини. Когато се опитвате да сте на диета, соята може да бъде най-добрият протеин за Вас. А по отношение на докладите, които показват, че соята може да бъде вредна за бодибилдърите, соята, досега не е показала, че увеличава нивата на естроген при мъжете. В едно проучване на Тексаския Университет, нивата на естрогена и на тестостерона останали същите при мъжете. Това, което трябва да се отбележи, обаче е, че дехидротестостеронът (DHT), метаболит на тестостерона, е паднал с 13%. Доказателствата сочат, че соевите изофлавони инхибират превръщането на тестостерон в DHT, което се свързва с уголемяването на простатата и мъжкото оплешивяване.

ЯЙЧЕН ПРОТЕИН
По някои протеинови показатели яйцата показват по-високи резултати от другите протеини, дори от суроватката. Яйцата също така нямат лактоза, което ги прави идеални за спортисти с непоносимост към лактоза. Протеинът от яйчен белтък типично съдържа най-високите нива на аланин, цистин и метионин. Още повече, като се погледне грам по грам, яйчният протеин има повече BCAA от всеки друг протеинов източник. Това, което прави протеинът от яйчен белтък уникален, е способността му да модулира освобождаването на аминокиселини. Чрез специален смилателен инхибиторен (GI) пептид яйчният протеин може да спомогне за отлагането на стомашното изпразване и по този начин да спомогне за задържане на потока от аминокиселини. Накратко, яйчният протеин е висококачествен, ценен многоцелеви протеинов продукт.

Млечно-яйчен - съчетаващ преимуществата на горните два.
дневният прием на протеина трябва да бъде2,2грама на телесно тегло.но този приемне идва само от хранителният суплемент,а и от храната.50гр.Доза протеинов шейк,приети наведнъж не се усвояват.