PDA

View Full Version : BG хип-хоп?



JJ-JokeJokey
08-02-2008, 22:52
Кво мислите за БГ хип-хоп? Не е ли време и ние да излезем от подземията и да покажем на европ какво можем. Гърците вече пуснаха световен хит. Братята руснаци водят класацията с Бандеръс. Сърби и Македонци също са на светлинни години от нас. Кво мислите трябва ли да се постараят Българските рап изпълнители повече или пък е по-добре (макар, че не виждам кое му е по добрето) си стоят ъндърграунд копелета :-D ?

LINKNOT
08-03-2008, 01:06
Най-известните бълг. рапъри са преуспели,заради възможно най-плоските текстове на песни. Шамара да не би да е велик изпълнител с ненадминат талант? :lol: Не,ама всички малки момчетии му се кефят и му подражават,а и не само те ...

NightGuardian
08-03-2008, 02:30
Само Мишо може , да ни извади от underground-a!

b0Nb0n
08-03-2008, 05:20
i za kvo trqbva da izlizame ot undergraounda ? osven 4e izplanitelite 6te praqt pove4e kinti nikva druga polzaa pyk i nali kato izlezem ot undergrounda moje i da po4nat da praqt bozi

Rapara_boy
08-05-2008, 11:03
Пф според мен е по хубаво да си стоят underground 6тото така правят яки
песни пук като сум гледал HIP-HOP TV рапът хопа на него е боза.

LINKNOT
08-05-2008, 13:39
Кажете някои хубави бг рап парчета. :)

Аз ще предложа тези:

Rol X - Вдигни глава
Rol X - Кажи ми
Denyo - Защо живея?
Denyo - Момичето

NaughtyWhisper
08-05-2008, 15:50
Най-известните бълг. рапъри са преуспели,заради възможно най-плоските текстове на песни. Шамара да не би да е велик изпълнител с ненадминат талант? :lol: Не,ама всички малки момчетии му се кефят и му подражават,а и не само те ...

Веднъж да съм съгласен с теб.. :wink:

antifreeze
08-05-2008, 16:26
Най-известните бълг. рапъри са преуспели,заради възможно най-плоските текстове на песни. Шамара да не би да е велик изпълнител с ненадминат талант? :lol: Не,ама всички малки момчетии му се кефят и му подражават,а и не само те ...

Веднъж да съм съгласен с теб.. :wink:
абсл... по-добре не можеше да се каже :smt001 .. а колкото за песничките

Бате пешо и тина - вълк
wosh mc - не искам да пускам ръката ти

BornFromPain
08-05-2008, 16:43
"Ъндърграунд" май я някъде по челните места на списъка ми с най-жалки понятия. И на най-прехвалените такива също.

Ъндърграунд изпълнител е такъв който е максимално безизвестен, свири по разни дупки и се опитва да накара публиката си да мисли, че той така иска.

Още на първо прочитане това горното е от жалко по-жалко. Всеки разправя, че е ъндърграунд и не го харесват понеже пеел за еди какво си, а тоя дето се е продал пеел за еди какво си и за това е известен и се издържа с това което прави.
Ами добре бе всичките сульовци дето разправят, че са ъндърграунд защо не почнат да правят текстове като на Шамара примерно? Нека да се пробват да се продадат. Ама няма да успеят.
Защото зад всеки успял да се "продаде" изпълнител има много усилие, старание, опити и прецаквания пред които всеки си затваря очите.
Много по-лесно е да направиш няколко тракчета, да не си помръдваш пръста и да си повтаряш за утеха че си ъндърграунд.


И айде понеже говорим за хипхоп ето например ВанилаАйс. Той е просто един хубавец, който са го взели да рапира понеже изглежда добре и може да танцува. И са го направили звезда.
Но за да постигне това е висял от 20тия етаж на разни сгради(не по собствено желание) и още куп неща, които го правят много по-заслужил, препатил и "тру" от повечето смешници, които основното им занимение е само да пляскат с джуки вместо да направят нещо.


П.С. Кога ще дойде момента когато ще мога да се изразявам с по 1 изречение....

NaughtyWhisper
08-05-2008, 17:41
В момента е модерно да си Ъндърграунд..
Най-вече при феновете на рап. Повечето фенове на тази велика "ъндърграунд" музика, отхвърлят всеки по-известен изпълнител само защото е ПО-ИЗВЕСТЕН. Това дали в песните които слушат има смисъл не ги интересува..

Не съм съгласен че всеки известен изпълнител се е трудил много..НЕ всеки, но има такива и то доста.

XaMcTePKa
08-05-2008, 19:45
Denyo - Kolko 8)

LINKNOT
08-05-2008, 22:43
В момента е модерно да си Ъндърграунд..
Най-вече при феновете на рап. Повечето фенове на тази велика "ъндърграунд" музика, отхвърлят всеки по-известен изпълнител само защото е ПО-ИЗВЕСТЕН. Това дали в песните които слушат има смисъл не ги интересува..
Не съм съгласен че всеки известен изпълнител се е трудил много..НЕ всеки, но има такива и то доста.

Мисля,че това се отнася не само до рапа.

b0Nb0n
08-06-2008, 00:13
Ами добре бе всичките сульовци дето разправят, че са ъндърграунд защо не почнат да правят текстове като на Шамара примерно? Нека да се пробват да се продадат. Ама няма да успеят.

za6toto ne pravqt muzika za da q prodavat a za udovolstvie i ot syrce i ne sa kato 6amara da gledat da se haresat na si4ki praqt si go za sebesi pak koito 6te da im go haresva sq razbira6 li i povqrvai mi da napi6e6 text kato na 6amara ne e mnogo trudno

Castaway
08-13-2008, 01:34
мм... за БГ хип хоп ли ще си говорим...

песните на Бате Пе60 ...
песните на Sane ... (любимата ми е ВЪТРЕ В ТЕБ и песента му заедно със Стела & Huh (ванката) )

wosh, има някой добри ..

Над Закона кефят с т'ва,че надъхват ... (да подчертая,че имат албум вече - ФАКТ )

Крум (от Respect ) .. най добрата му песен според мене е Простих си ...
инача съвместните им са пойче любовни ...

RAPID .. издаде албум на скоро, песните вътре са върха..

и още мога да ви изреждам..

та мисълта ми е, че който твърди,че го няма в БГ хип хопа, опрееделено не знае къде да го намери... и държа да кажа, че има смисъл в повечето песни ... и съм имала възможността да контактувам със Sane, с Pe60 и c Huh ...и с един пич от нАд закона,преди мн време.., та...хора на място са.Знаят кво говорят,знаят как да го кажат и как да изразят т'ва дет чустват и мислят...

и аз знам ии ВЯРВАМ че хип-хопа в БГ няма да умре..

EverythingButTheGirl
08-13-2008, 08:27
Кажете някои хубави бг рап парчета. :)

Аз ще предложа тези:

Rol X - Вдигни глава
Rol X - Кажи ми
Denyo - Защо живея?
Denyo - Момичето

Denyo-Posleden dyh.mp3
Xplisit-Za neq.mp3
Kobaka ft. Christy-Ne wsichko e pari.mp3
Loshite-Ne iskam da sym s teb.mp3 :P

Jamalska
08-13-2008, 14:10
мм... за БГ хип хоп ли ще си говорим...

еми ние да ама...

Castaway
08-13-2008, 15:17
мм... за БГ хип хоп ли ще си говорим...

еми ние да ама...

ми да е .. аз мойто мнение го изказах, .. мм доколкот видях, другите май харесват пойче песните на Denyo .. пък и до колкот знам,в тая тема тряа с аизкаже мнение, а не да изреждаме кой песни ни кафят .. :-o

Jamalska
08-13-2008, 15:59
Мен пък ме кефи рапа :D

mimz_rap
08-13-2008, 21:51
Най-известните бълг. рапъри са преуспели,заради възможно най-плоските текстове на песни. Шамара да не би да е велик изпълнител с ненадминат талант? :lol: Не,ама всички малки момчетии му се кефят и му подражават,а и не само те ...

+1

ina4e sniper rec 4eva !

XaMcTePKa
08-13-2008, 22:06
Мен пък ме кефи рапа :D

just_a_stranger
08-20-2008, 09:45
Opredeleno ima hip-hop v Bulgariq...no primerno vsi4ki rapari tam se praat na noy wajni i goworqt kak bulgariq ne strywa i bg rapari sa6to ne stryvat..i twa samo za da se nadywat...mn dobra myzika prawqt bulgarite no pokray taq 4alga i kiflite ....nikoi ni6t ne znae.. :(

MostHated
08-20-2008, 09:52
Тоя Denyo.... чиста пача... BullshitZ

aко ставва дума за БГ рап, то естествено лейбъла на Биг Ша е най напред. Останалите просто не струват.

Примерно от руския рап ме кефи St1m точно тоя дето е в профила ми :)
има мн яки песни :grin:

InnocentGreed
10-04-2008, 16:54
Бате Сашо feat Мечката и Гръка - Пази Имената :bg: =P
Respect - Майка Ми =D>

schrei
10-04-2008, 20:45
Има няколко песнички които понасям в стила...ама БГ хип-хопа е доста ...зле...първо въпросните изпълнители да се поуправят и после да правят музика.Абе млко са тия дето ги уважавам...И има малко песни които понасям.. :?

IdiOtKa
10-04-2008, 21:40
нали се сещате, че ако бг хип-хопа стане комерсиален всичко ще се промени .... така че по-дуре да не се комерсиализира ..

TheGirlNextDoor
10-04-2008, 22:00
DenYo - Obi4am te
Dinozavura, Kele6a, Leibala ft Bogito - Kaji mi kakvo e lubovta
Xplisit - Za neia
Kingsize-Za neq

Криско,Биг Ша,Лейбала...100 Кила ..и естествено Respect Records :smt007 :smt020 :smt034