PDA

View Full Version : Вярата...



JJ-JokeJokey
08-02-2008, 23:01
Аз ей така просто да изкажа ено мнение... Аз не вярвам в свръх създания като бог или нещо такова... Аз съм човек, който вярва единствено в себе си. Но исках да кажа, че всъщност не е важно, в какво вярваме... Важно е да имаме вяра. Независимо дали в бог, в някоя свещена крава или котка и тн. Човекът се е развил до толкова, че да не може да си обясни нещатата около него (замисли се и ще разбереш какво казвам) и вярата е един много важен фактор за него. За това хора спрете да спорите дали има бог или няма бог дали има рай или няма рай... Просто си вярвайте... А и няма нужда да напомням за Облога на Паскал нали ;)

Jeuelle
08-03-2008, 00:09
Е все пак си само с 23 мнения....

xaxa
08-03-2008, 01:15
Е все пак си само с 23 мнения....pxapxap ti 6toto si s mnogo...

Dreammy
08-03-2008, 01:22
Е все пак си само с 23 мнения....

I kakvo ot tova??? :?

Nam3less
08-03-2008, 02:52
Аз ей така просто да изкажа ено мнение... Аз не вярвам в свръх създания като бог или нещо такова... Аз съм човек, който вярва единствено в себе си. Но исках да кажа, че всъщност не е важно, в какво вярваме... Важно е да имаме вяра. Независимо дали в бог, в някоя свещена крава или котка и тн. Човекът се е развил до толкова, че да не може да си обясни нещатата около него (замисли се и ще разбереш какво казвам) и вярата е един много важен фактор за него. За това хора спрете да спорите дали има бог или няма бог дали има рай или няма рай... Просто си вярвайте... А и няма нужда да напомням за Облога на Паскал нали ;)Това няма нищо общо със същността на темата. Да вярваш в Бог и в Библията, значи да вярваш в духовните закони на любовта, добротата и мъдростта. Стига с тия клишета от типа на вярвам в себе си, това няма нищо общо.

Kman
08-03-2008, 09:02
"Да вярваш в Бог и в Библията, значи да вярваш в духовните закони на любовта, добротата и мъдростта."
Чрез вярата ти могат да те използват и да ти взимат парите и го правят постоянно!

защо духовните закони си противоречат със природните и защо различните духовно закони се различават?
"Любовта е илюзия" Оскар Уайлд
Любовта е хормон!
Добротата има много "измерения".Духовната доброта може да се превърне в много неща и ако вярваш че всички са добрички,доста си в грешка.....всеки втори ще иска да те използва,а ти си бъди добричък и обръщай другата буза,да видим до кога ще я обръщаш.....

JJ-JokeJokey
08-03-2008, 09:26
"Вярвам в себе си" Тва не е клише пич... Просто съм от типа които не разчитат на божията намеса нали разбираш... Не става въпрос за вярата в нещо. Става въпрос просто за вярата... Пък секи си вярва в квото иска

Kman
08-03-2008, 10:53
"Вяра" не е правилната дума......Разчиташ на собствените си знания и умения....

Nam3less
08-03-2008, 15:12
"Да вярваш в Бог и в Библията, значи да вярваш в духовните закони на любовта, добротата и мъдростта."
Чрез вярата ти могат да те използват и да ти взимат парите и го правят постоянно!

защо духовните закони си противоречат със природните и защо различните духовно закони се различават?
"Любовта е илюзия" Оскар Уайлд
Любовта е хормон!
Добротата има много "измерения".Духовната доброта може да се превърне в много неща и ако вярваш че всички са добрички,доста си в грешка.....всеки втори ще иска да те използва,а ти си бъди добричък и обръщай другата буза,да видим до кога ще я обръщаш.....Лично за мене животът е много по-светъл, добър и безпроблемен, откакто съм християнин. А това че вярвам в себе си няма нищо общо с вярата в Бог.

sexy_baby_originale
08-17-2008, 17:23
Това за Паскал ми стана интересно.Ако някой знае нещичко ,би ли споделил.

mistake
08-29-2008, 11:46
"Вяра" не е правилната дума......Разчиташ на собствените си знания и умения....
Напълно съгласна.

Nam3less3
08-30-2008, 00:23
"Вяра" не е правилната дума......Разчиташ на собствените си знания и умения....
Напълно съгласна.Като вярваш значи не разчиташ ли... :lol:
Между другото повечето окултни учения като йога и кабала не говорят за вяра, а за волята, което е важна разлика.

Pagan_man
08-30-2008, 00:23
[quote="Nam3lessТова няма нищо общо със същността на темата. Да вярваш в Бог и в Библията, значи да вярваш в духовните закони на любовта, добротата и мъдростта. Стига с тия клишета от типа на вярвам в себе си, това няма нищо общо.[/quote]
не че нещо ама изказванията ти ми звучат като на някое хипи.
peace of the world.

Nam3less3
08-30-2008, 00:49
[quote="Nam3lessТова няма нищо общо със същността на темата. Да вярваш в Бог и в Библията, значи да вярваш в духовните закони на любовта, добротата и мъдростта. Стига с тия клишета от типа на вярвам в себе си, това няма нищо общо.
не че нещо ама изказванията ти ми звучат като на някое хипи.
peace of the world.[/quote]Е не е чак така.

Kman
08-30-2008, 00:55
хайде стига глупости ве!!!!! Религията се крепи на любовта,а "любовта е илюзия" Оскар Уайлд Любовта не е нищо повече от химичен дисбаланс и хормно,който дори може да бъде контролиран!Така че религията не е нищо друго освен измама!

Nam3less3
08-30-2008, 01:01
хайде стига глупости ве!!!!! Религията се крепи на любовта,а "любовта е илюзия" Оскар Уайлд Любовта не е нищо повече от химичен дисбаланс и хормно,който дори може да бъде контролиран!Така че религията не е нищо друго освен измама!Изобщо не говоря за такава любов, каквато си мислиш! Не знаеш какво е любов, а щом говориш за хормони и химии ми е ясно че нищичко не разбираш!

Kman
08-30-2008, 01:09
Е как ще не разбирам....то е доказано научно и всеки нормален и интелигентен човек се съгласява с факта че любовта е хормон,който поражда химичен дисбаланс в тялото.....какво по ясно от това!
Това което не е любов е привързаност,която се съпъдства също от хормони.
Ти изобщо познаваш ли човешкото тяло и знаеш ли какво е хормон!?!?!?!

Nam3less3
08-30-2008, 01:24
Е как ще не разбирам....то е доказано научно и всеки нормален и интелигентен човек се съгласява с факта че любовта е хормон,който поражда химичен дисбаланс в тялото.....какво по ясно от това!
Това което не е любов е привързаност,която се съпъдства също от хормони.
Ти изобщо познаваш ли човешкото тяло и знаеш ли какво е хормон!?!?!?!Говорим за човешката душа, а човешкото тяло изразява чувствата и. И пак хормоните нямат нищо общо с понятието любов, за което говоря.

Pagan_man
08-30-2008, 01:26
a ти за каква друга любов говориш.

NaughtyWhisper
08-30-2008, 01:27
Вярата в Бог и Библията подпомага изграждането на ценностна система в човек. Повярвай, рядко ще срещнеш някой вярващ, който да седи на някоя пейка, да гледа тъпо и да чака да му падне гърне с жълтици на главата..
Вярването в себе си, може да се изтълкува просто като самоувереност, не виждам общо с религията.


K'MAN

Да обичаш значи да надминеш себе си.
Оскар Уайлд

Любовта, а не немската философия, крие истинското обяснение на този свят.
Оскар Уайлд

Готино доказателство, че не съществува Любов си намерил. Мога да постна стотина цитата, от известни мислители и писатели, които казват че има любов. Това ли ще те накара да повярваш?

Доказателството е на лице. Както много хора, четеш избирателно, четеш само нещата, които се връзват със собствените ти представи. Спор с човек като теб би довел само до много излишни нерви и изгубено време. Някой, който не уважава чуждото мнение не би трябвало да очаква да уважават неговото.
Ти не обори почти нищо от казаното до сега, но твърдиш че е грешно. Това драги, значи че вярваш в себе си изключително много, а прекомерното самочувствие води до егоизъм. Защо ти да си прав, а останалите да грешат ? :)

Kman
08-30-2008, 01:49
Защото няма хиляди истини и защото любовта както вече за 3 или 4 път казвам е хормон.....Сега ако си биеш една капсула епинефрин знаеш ли как ще се почувстваш....както след като си скочил с бънджи скок....единефрина е найменованието за адреналин.ЧУВСТВАТА са породени от нервната система,психиката и хормоните които въздействат.

Това не е ли правилно........по правилно отколкото да дрънкаме че любовта е върховна сила,която ни е дадена от бога и трябва всеки ден да се покланяме пред олатара и да казваме молитви и да благодаряме за дето я имаме......

Кое според теб е истината!?
Просто бях прекален фектиран и изнервен от постоянното писане на все едни и същи неща лишени от смисъл и логика.

АААААААААА чакай чакай....ква ценностна система първо изгражда религията....смирение,прими ение,страхопочитание,сляп да се доверяваш и вярваш.....това са ценностите й.В религията няма ценности като непримирение и борбен дух.
А и тази граниа която религията поставя между "доброто" и "злото" не е на правилното място......първо граница между добро и зло няма,защото доброто и злото не съществуват в статична форма.Има полезно и вредно,но докато едно нещо в определени количетва е полезно за друг може да е вредно!

Nam3less3
08-30-2008, 01:55
Защото няма хиляди истини и защото любовта както вече за 3 или 4 път казвам е хормон.....Сега ако си биеш една капсула епинефрин знаеш ли как ще се почувстваш....както след като си скочил с бънджи скок....единефрина е найменованието за адреналин.ЧУВСТВАТА са породени от нервната система,психиката и хормоните които въздействат.

Това не е ли правилно........по правилно отколкото да дрънкаме че любовта е върховна сила,която ни е дадена от бога и трябва всеки ден да се покланяме пред олатара и да казваме молитви и да благодаряме за дето я имаме......

Кое според теб е истината!?
Просто бях прекален фектиран и изнервен от постоянното писане на все едни и същи неща лишени от смисъл и логика.Нямам сили да споря вече, ама не мога да понасям хората да се заблуждават от подобни глупости. Каквото и да напишеш, той си знае неговото, логиката и науката. Вече вас, атеистите, няма да ви отразявам. Изобщо никой да не спори с тоя, едва ли някой ще повярва в атеистичните му убеждения.

Pagan_man
08-30-2008, 02:00
ти пък си кротка овчица и ке отидеш в рая.
айде сички са доволни.

Kman
08-30-2008, 02:17
Няма какво повече да се горови.....човек на който му казваш как функционира тялото му и че чувствата му идват от нернваната сиситема и хормноните да ти казва че грешиш.....
Я пробрай да се хвърлиш от некой мост,може бог да ти даде крилца от благодарност че си му служил вярно и да литнеш в небесата и да се реееш рееееш и да се срещнеш с Исая и да се ръкувате и да си побъбрите заедно....да го питаш какво мисли...аджаба....господ да прави след като затрия земята и мине апокалипсиса......
Обаче гледай да побързаш че времето лети,нужна ни е информация,ако трябва пробутай му некой лев,там да го облагодетелстваш,че току виж времето изтекло и земята се взририла...

Pagan_man
08-30-2008, 02:49
Може и с Икар да се видят, знае ли човек.