PDA

View Full Version : За Исус , Християнството и Исляма... (въпрос)



Jeuelle
08-03-2008, 00:18
Ислямът признава Исус за пророк , но Християнството признава ли Аллах за такъв???
Защо??

Christ
08-03-2008, 00:33
:shock:


Какъв е тоя въпрос, бе?


Аллах е арабската дума, означаваща бог. (Не Бог) Как може Християнството да признава богът на Исляма (те си мислят, че е същия като нашия) за пророк?

Също така Исус Христос е част от триединство, наречено Бог.

Jeuelle
08-03-2008, 00:39
Мохамед , де :). Обърках се..
Съжалявам ...


Но на много места съм чела , че приемат Исус за пророк.
Дори съм питала и мюсюлмани. Така е.

Christ
08-03-2008, 00:43
Да, приемат Го за пророк.

Библията предупреждава за "човекът, проповядващ в пустинята".

Не го приемаме. :)

Nam3less
08-03-2008, 02:53
Мохамед дава духовни закони и напъствия на чуждата за нас арабска култура.

Kman
08-03-2008, 10:40
"62. Онези, които вярват, и юдеите, и християните, и сабеите, онези [от тях] които вярват в Аллах и в Сетния ден, и вършат праведни дела, имат наградата си при своя Господ и не ще има страх за тях, и не ще скърбят."
Цитат от корана

"20:2] Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от Египетската земя, от дома на робството;"
цитат от библията

"49. И [спомнете си] когато ви избавихме от хората на Фараона. Те ви причиняваха най-лошото мъчение, като избиваха синовете ви, а пощадяваха жените ви. Това бе велико изпитание за вас от вашия Господ.

50. ...И когато разделихме за вас морето на две и ви избавихме, и издавихме хората на Фараона пред очите ви,"
Цитат от корана

Това са най-простите примери,който всеки си изважда когато е прочел само началото и на двете книги и колкото повече ги чете толкова повече се убеждава.Трябва ли да се каже нещо повече....едни и същи книги,една и съща религия.....

Kman
08-03-2008, 10:55
...едни вярват в християнството,други в Алах...което е едно и също,обаче те и двете религии за монотеистични ....само че как така една и същ бог има две религи,с две различни имена....но коя религия е вярна и коя религия трябва да следваш за да си спасиш душата от вечните пламъци ,защото според всяка религия ако не я следваш няма да си спасиш душата..... :lol:
Обаче всеки може да си вярва в каквото си иска,който иска може да вярва че дядо коледа найстина съществува,че найстина обикаля цялата земя за една нощ и навестява всяка една къща,други може да вярват че на небето найстина живет янгелчета с крилца които се делят на различни видове и типове,а под земята найстина има дяволчета с рогца които също се делят на видове и разновидности :razz: :lol:

Christ
08-03-2008, 12:58
Мохамед дава духовни закони и напъствия на чуждата за нас арабска култура. Мохамед е слушал някакъв "светъл ангел", който му е дал тези "духовни закони".

Днес има араби християни и не-араби мюсюлмани.


Мохамед не е Божии човек.

InitialD
08-09-2008, 15:54
Добре де всеки знае че корана малко или много е прекопирал Библията!

Друго нещо е че в корана пише за неверниците -християни и евреи ... които трябва да бъдат поразявани с меч!!!

Иисус Христос (да се свети неговото име) е Божи син!Умрял заради нашите прегрешения и после възкръснал за да ни напътства и помага в жизнените ни пътища!!!

Мохамед е просто човек който си е говорил с аллах в пустинята!

^Това и аз го мога!

Christ
08-09-2008, 15:57
Добре де всеки знае че корана малко или много е прекопирал Библията!

Друго нещо е че в корана пише за неверниците -християни и евреи ... които трябва да бъдат поразявани с меч!!!

Иисус Христос (да се свети неговото име) е Божи син!Умрял заради нашите прегрешения и после възкръснал за да ни напътства и помага в жизнените ни пътища!!!

Мохамед е просто човек който си е говорил с аллах в пустинята!

^Това и аз го мога!

Не, трябва ти Аллах, за да го можеш. :D

Аллах - един от многото езически богове на луната. :) Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог". :)

Kman
08-09-2008, 18:40
"Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

Christ
08-09-2008, 20:40
Има един Бог и само един път към Него.


Кой е пътя... "сам" прецени.

Dreammy
08-09-2008, 20:45
"Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

Всек избира сам пътя към Бога.

lsd43
08-09-2008, 20:52
Който квото ще да ми говори ,ислямът е най-малоумната религия от всички,християните и будистите поне са малко по-малко фанатици,за разлика от ислямските говеда.Що за религия е тази ,която проповядва смърт за "друговерците" и не зачита жените,абе просто тъпа работа.

Christ
08-09-2008, 20:55
"Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

Всек избира сам пътя към Бога.



Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

- Исус Христос (Йоан 14:6)



Един е пътят и това е Исус Христос.

lsd43
08-09-2008, 20:59
"Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

Всек избира сам пътя към Бога.



Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

- Исус Христос (Йоан 14:6)



Един е пътят и това е Исус Христос.


Всъщност пътищата са много,но друг е въпросът ,кой от всичките човек избира. :)

Dreammy
08-09-2008, 21:14
^ :)

Kman
08-10-2008, 10:45
Пътища много,коли малко.....Изоставен път,е вече не съществуващ път....изоставена религия е вече не съществуваща религия.
С много религии е станало така и с тази ще стане......защото всяко нещо си има край....
Е говоря за много много поколения напред,ние отдавна ще бъдем забравени и ценностите ще бъдат съвсем различни и животът ще бъде съвсем различен и въобще всичко ще се промени,защото както съм писал преди....нищо не е статично,всичко тече и се променя.

Nam3less2
08-12-2008, 17:40
"Аллах - един от многото езически богове на луната.Въпреки, че в момента аллах се ползва за "бог"."

Тези думи сами по себе си доказват несъществуването на бог.....толкова много религии,всяка от която отрича всички други останали.
Ако попитате един мюсюлманин какво ще стане с душата ви ако не изповядвяте исляма,той ще ви каже че ще отиде в ада,обаче ако попитате и християнин и евреин или какъвто и да било,освен някои религии,които правят изключение,те ще ви кажат същото.
Това си като сергия на пазара....всеки казва че неговата стока е най-хубавата и че стоката на отсрешния е лоша.....
Неможе да има 10 истини или ако искате го разбирайте 10 бога....всеки от които казва,че ако следваш друг бог,ще ти изпърже душата....

Всек избира сам пътя към Бога.



Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

- Исус Христос (Йоан 14:6)



Един е пътят и това е Исус Христос.


Всъщност пътищата са много,но друг е въпросът ,кой от всичките човек избира. :)Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това.

Kman
08-12-2008, 19:01
"Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това."

:lol: :lol: Първо любовта е химия и второ доброто и лошото не съществуват в статични форми(за кой ли път го пиша вече незнам)

Nam3less2
08-12-2008, 19:45
"Какъвто и път да избереш, той води или до доброто, или до злото.
А Бог е един, колкото и религий да има, щом те изповядват доброто и любовта, значи те се отнасят за един и същи Бог. А всъщност само за библията важи това."

:lol: :lol: Първо любовта е химия и второ доброто и лошото не съществуват в статични форми(за кой ли път го пиша вече незнам)Така си мислиш ти, поне имам достатъчно факти за да знам че ти грешиш и че аз съм прав, докато ти нямаш :D

mmrammstein
08-12-2008, 20:17
Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното. :)

Christ
08-12-2008, 21:45
Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното. :)

Не. Когато вярваш в нещо, вявраш в него. Ако всеки тръгне така да вярва в нещо и да го "пречупва", то това нещо ще е доста различно от оригинала.

Пример: Ако искаш да вярваш в Исляма, то четеш Корана и се водиш по това, което пише. Същото и с Християнството, Индуизма, Будизма и тн.

Ако пречупиш която и да е вяра, ти правиш собствена.

lsd43
08-12-2008, 21:48
Indeed...

valkanovb
08-12-2008, 21:55
Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното. :)

Не. Когато вярваш в нещо, вявраш в него. Ако всеки тръгне така да вярва в нещо и да го "пречупва", то това нещо ще е доста различно от оригинала.

Пример: Ако искаш да вярваш в Исляма, то четеш Корана и се водиш по това, което пише. Същото и с Християнството, Индуизма, Будизма и тн.

Ако пречупиш която и да е вяра, ти правиш собствена.
Emi absoliutno si praw.Koeto e mnogo trudno da ne stane zashtoto wseki wijda neshtata po-razli4no i ako go izkaje eto ti nova vqra.

mmrammstein
08-12-2008, 22:06
Нямам си идея за първоначалния въпрос на темата, този за пророците, просто искам да кажа, че приемам всички религии, но ако ще следвам някоя, ще я пречупя през собствения си поглед. Напр някой по-горе каза, че избираш или правилния път, или грешния. Според мен всичко в света има прекалено много измерения, за да можеш еднозначно да го категоризираш като добро или зло. Нещо, което по принцип се приема за зло, в определени обстоятелства според мен може да бъде добро и обратното. :)

Не. Когато вярваш в нещо, вявраш в него. Ако всеки тръгне така да вярва в нещо и да го "пречупва", то това нещо ще е доста различно от оригинала.

Пример: Ако искаш да вярваш в Исляма, то четеш Корана и се водиш по това, което пише. Същото и с Християнството, Индуизма, Будизма и тн.

Ако пречупиш която и да е вяра, ти правиш собствена.
E, истествено, нямам предвид за янкакво голямо пречупване. Не мога да дам точен пример, защото съм чела Библията като малка и вече не помня много от нещата в нея, но примерно от някоя част си вадя извод, защото това не са все пак басните на Лафонтен.
Първото нещо, което за пример ми идва в главата, е от един разказ на Гогол, казва се Шинел и се изучава в 9-ти клас (дано се сещате за кой говоря). Та значи, учителката ми казва, че главинят герой е нещастен. Аз казвам, че е бил щастлив, преди обкръжаващите го хора да му внушат, че има нужда от нов шинел, от което става нещастен. Учителката не е съгласна с мен, но според мен имам право.
Религията не е като математиката напр, това не е някаква точна наука, която се разбира от всички еднакво, един и същи текст може да бъде интерпретиран от 10 човека по 10 различни начина. Затова казвам, че пречупвам всяко нещо през собствения си поглед върху нещата, като се старая да не изпускам същината в него.
Съжалявам, че не дадох по-разбираеми примери, но вече ми се спи. :)

Kman
08-13-2008, 09:13
съгласен съм с mysterious angel,при положение че бибилията е писана ит много хора и преписвана от още толкова,които са пречували малко или много пъвроначалната идея и в момента се водите по една пречупена идея,която неможе да бъде приемана като оригинална,защото тя не е.
Библията писана ли е от много хора....писана е.Преписвана ли е много пъти....преписвана е.И всеки който я е преписвал си е добавял или премахвал малки части от нея.
Имайки на предвид как в момента всеки вярващ пречупва не до толкова първоначалната идея в библията и в следствие на това са се разделили на три основни групи християни,католици и протестанти.
А сега кажете че не съм прав....

"Така си мислиш ти, поне имам достатъчно факти за да знам че ти грешиш и че аз съм прав, докато ти нямаш "
Твойте факти от сега знам че не лежат на твърди основи,а на нещата които аз написах(че любовта е химия и че доброто и лошото не съществуват в статични форми) е болезнено вярно,колкото и да го отричаш.Така е...истината е грозна и боли....

Christ
08-13-2008, 09:15
Грешка.

Намирани са стотици стари ръкописи, от които е сглобена един вид Библията. Когато се преписва, се преписва внимателно и то не от кой да е, а от вярващи хора, които не биха дори посмяли да променят нещо там.

Kman
08-13-2008, 09:49
От къде можеш да бъдеш сигурен,като това в станало преди доста много години,когато доста по голям процент от хората са били "невежи"
"Намирани са стотици стари ръкописи"
Които ръкописи са писани от хора видели различни неща,пишейки на основата на знанията си,които не са били много и в които ръкописи е имало много правописни и смислови грешки.
Това неможеш да го отречеш,защото в следствие на това в библията има много несъответствия и противоречиви твърдения и има разлика между стария завет и новия завет и между ръкописите още преди въобще да има бибилия.

Christ
08-13-2008, 10:29
Библия е имало от доста време, само, че преди е била на свитъци. Свитъците от Мъртво Море показват доста добри съотвествия на Стария Завет с оригиналните писания. Новия завет е преписван много пъти и то често! За да преписваш каквото и да било трябва да си грамотен. Не знаеш какви са били изискванията, за да го препишеш. Една грешка и гориш ръкописа. Хората, преписвали го, наистина са вярвали, че ще ги споходи наказание ако променят написаното.

Древния иврит не е имал пунктуация. Бил е доста прост език. Затова и има някои несъотвествия на пръв поглед. Погледнеш ли контекста, разровиш ли се малко в езика и всичко си идва на мястото.

А мюсюлманите изобщо не ги слушай. Корана е пре-написван (не преписван) около 600 пъти.

anichkaaaaa
08-13-2008, 10:34
Библия е имало от доста време, само, че преди е била на свитъци. Свитъците от Мъртво Море показват доста добри съотвествия на Стария Завет с оригиналните писания. Новия завет е преписван много пъти и то често! За да преписваш каквото и да било трябва да си грамотен. Не знаеш какви са били изискванията, за да го препишеш. Една грешка и гориш ръкописа. Хората, преписвали го, наистина са вярвали, че ще ги споходи наказание ако променят написаното.

Древния иврит не е имал пунктуация. Бил е доста прост език. Затова и има някои несъотвествия на пръв поглед. Погледнеш ли контекста, разровиш ли се малко в езика и всичко си идва на мястото.

А мюсюлманите изобщо не ги слушай. Корана е пре-написван (не преписван) около 600 пъти.
:)

sharmen
08-15-2008, 22:43
Мюсюлманите признават Исус за пророк,предшественик на Мохамед.Повече нищо не мога да кажа защото не съм наясно

lsd43
08-15-2008, 23:14
Коранът е взел 80% от Библията,а останалите 20% авторът ги е измисли ,за да не се бъркат хората и да различават двете книги. :lol:

Иначе сериозно,коранът,най отявлено провокира последователите си да водят "свещена война",в името на някой умопомрачен луд ,който е страдал от епилепсия,женен за две-годишно момиченце.Що за книга е тази ,която не зачита жената и няма капка толерантност,към дугите религии.

InitialD
08-18-2008, 02:01
Коранът е взел 80% от Библията,а останалите 20% авторът ги е измисли ,за да не се бъркат хората и да различават двете книги. :lol:

Иначе сериозно,коранът,най отявлено провокира последователите си да водят "свещена война",в името на някой умопомрачен луд ,който е страдал от епилепсия,женен за две-годишно момиченце.Що за книга е тази ,която не зачита жената и няма капка толерантност,към дугите религии.

Книгата на дявола !

Nam3less2
08-18-2008, 02:28
Коранът е взел 80% от Библията,а останалите 20% авторът ги е измисли ,за да не се бъркат хората и да различават двете книги. :lol:

Иначе сериозно,коранът,най отявлено провокира последователите си да водят "свещена война",в името на някой умопомрачен луд ,който е страдал от епилепсия,женен за две-годишно момиченце.Що за книга е тази ,която не зачита жената и няма капка толерантност,към дугите религии.

Книгата на дявола !Може и хората грешно да са го разбрали.

Nix
08-19-2008, 22:19
Да, според исляма Мохамед е само пророк, както Исус, Мойсей, Ноа и Авраам...и всичко това Исляма го приема. Също така Мохамед е получавал писанията от Корана чрез архангел Михаил, който бил пратеникът в случая.
А по това че Исляма заимства доста неща от Християнсвото - таке е но не си мислете че Християнството не е заимствало.

Всъщност в древен Египет богът на светлината - Хорус бива роден на 25 декември, със непорочно зачатие и при раждането му дошли трима крале да му се поклонят...познат сценарий ? Странно но същото нещо се повтаря на много места и по много пъти.

lsd43
08-19-2008, 22:27
Коранът е взел 80% от Библията,а останалите 20% авторът ги е измисли ,за да не се бъркат хората и да различават двете книги. :lol:

Иначе сериозно,коранът,най отявлено провокира последователите си да водят "свещена война",в името на някой умопомрачен луд ,който е страдал от епилепсия,женен за две-годишно момиченце.Що за книга е тази ,която не зачита жената и няма капка толерантност,към дугите религии.

Книгата на дявола !

И така може да се каже.

Nix
08-19-2008, 22:30
Странно, говорите за думата Джихад, но знаете ли какво всъщност означава ? Само един жокер - няма нищо общо със убивания и прочие... Друг е въпроса че бива криворазбирано от някой ислямски секти.

Nam3less2
08-20-2008, 01:25
Странно, говорите за думата Джихад, но знаете ли какво всъщност означава ? Само един жокер - няма нищо общо със убивания и прочие... Друг е въпроса че бива криворазбирано от някой ислямски секти.И аз така си мисля, както църквата е използвала християнството за разделения, убийства и войни, така и арабските власти са направили с корана. Лицемерна власт и прост народ. Вижте до какъв фанатизъм доведоха.

Christ
08-20-2008, 09:19
Да, според исляма Мохамед е само пророк, както Исус, Мойсей, Ноа и Авраам...и всичко това Исляма го приема. Също така Мохамед е получавал писанията от Корана чрез архангел Михаил, който бил пратеникът в случая.
А по това че Исляма заимства доста неща от Християнсвото - таке е но не си мислете че Християнството не е заимствало.

Всъщност в древен Египет богът на светлината - Хорус бива роден на 25 декември, със непорочно зачатие и при раждането му дошли трима крале да му се поклонят...познат сценарий ? Странно но същото нещо се повтаря на много места и по много пъти.

Исус не е роден на 25ти Декември, не са дошли ТРИМА крале, а просто крале с ТРИ подаръка.

lsd43
08-20-2008, 10:58
Странно, говорите за думата Джихад, но знаете ли какво всъщност означава ? Само един жокер - няма нищо общо със убивания и прочие... Друг е въпроса че бива криворазбирано от някой ислямски секти.

До колкото знам означава "Свщенна война",мисля че става ясно за какво става въпрос.

theolog
08-22-2008, 08:13
Относно това че аллах е бог а не Бог мога да поспоря защото това думата която арбските християни използват за Бог

Kman
08-22-2008, 12:17
Все терористи и камикадзета :lol:
Пъврото найменование на бог,което намирано из разни писаници много преди библията и корана е Илохим.Египтените са му викали Ра,богът слънце,с разликата че Египтените са имали много богове и това е еволюцията на религията като цяло.Колкото повече умен е ставал човека(колкото повече е еволюирал),толкова са се променяли и разбиранията към неразбираемото и непознатото,което постепенно става познато.И точно затова разни правителства и организации окриват всички тези тайни,за които правим филми и мечтаем да отгатнем.....защото религиозната психика няма да допусне истината и ще се обърне с агресия към нея.Точно това се наблюдава навсякъде където се появи спор дали има или няма бог,какво представлява това нещо и как и за какво е било измислено......агресия,невеж ство,контрол.
The truth will set you free!Veritas vos liberabit