PDA

View Full Version : Салатената диета ?



JJ-JokeJokey
08-03-2008, 08:37
Здравейте първо да отбележа, че съм момче щото точно в тоя раздел май само момичета има както и да е....Аз съм танцьор, но преди време ми се наложи да спра тренировки за определен период от време, което се отрази не иначе смя да твърдя много добре изглеждащото ми тяло. Пуснах коремче ужас! Сега пак тренирам, но разбрах, че за да смъкна корем само с упражнения няма да стане а трябва и да гледам какво хапвам. В момента го карам само на разни салати (зеленчукови плодови всякакви за да има разнообразие) избягвам хляб и италиянски пасти. Искам да попитам до колко тва е полезно и да продължавам ли... Относно ефекта... Има ефект да!

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-03-2008, 08:40
Ето тук можеш да си избереш някаква диета! http://dieti-muje.tialoto.bg/ Специално за мъже са!

nejnaDROGA
08-03-2008, 08:58
Не яж само салати!!!Яж и пилешко месо и риба :) Може и обезмаслено сирене.Яж често,но по малко.По време на ядене не приемай течности (20 минути преди или след ядене може да пиеш вода,но по време на самото хранене не!!!) Намали солта до минимум!!!Естествено не пии газирано.Внимавай с плодовите салати - захарният % е доста голям в тях!!!!Избягвай бананите...Яж дини,пъпеши (те са плодове с голям % вода и хем ще те заситят,хем няма да се притесняваш за калорийте),зелени ябълки.

Миии в момента се сетих за това :-P Ако се сетя за още нещо ще пиша :)

Izzy_
08-03-2008, 09:07
Ами нз доколко е полезно,но и аз на салатка карам и не за да отслабна,просто не ми се яде друго.Засега не съм умряла,пък не знам.. :D

MidnightCreep
08-03-2008, 11:32
И що да не пие вода докато яде?

Обезмаслените млекца,сиренца и подобни са натъпкани с нишесте/справка процентът въглехидрати/.Мазнините са необходими за някои жизнени процеси....
Солта в подходящо к-во поддържа баланса на течностите в тялото.
Може да ядеш и телешко,сФинско...


ПП.Първо казваш,че в плодовите салати има много захар,после го караш да яде плодове.Ако не слага захар и сметана какъв е проблемът?

preichetoy
08-03-2008, 11:35
Вода докато се яде НЕ трябва да се пие! Защо? Защото разрежда стомашните сокове и пречи на организма пълноценно усвои храната!

nejnaDROGA
08-03-2008, 11:40
Вода докато се яде НЕ трябва да се пие! Защо? Защото разрежда стомашните сокове и пречи на организма пълноценно усвои храната!
Евала :) Един запознат :-) Освен това по време на ядене стомаха се подува и ако се поеме вода ще се подуе още повече и така лесно се разширява :o А както знаете (ако знаете де) стомаха има обем от 1 до 16 литра и точно за това има момичета и момчета,които са много слаби,но с изпъкнало стомахче :) А малките порции храна и неприемането на вода по време на хранене помагат на стомаха да се свие и да намали обема си :P
П.П. Маааалкоооо тъпо го обясних,но се надявам,че сте ме разбрали :D

nejnaDROGA
08-03-2008, 11:46
И що да не пие вода докато яде?

Обезмаслените млекца,сиренца и подобни са натъпкани с нишесте/справка процентът въглехидрати/.Мазнините са необходими за някои жизнени процеси....
Солта в подходящо к-во поддържа баланса на течностите в тялото.
Може да ядеш и телешко,сФинско...


ПП.Първо казваш,че в плодовите салати има много захар,после го караш да яде плодове.Ако не слага захар и сметана какъв е проблемът?
1.Солта задържа вода в организма,а не поддържа баланса :lol: !!!Освен това казах да я намали до минимум,което не значи,че трябва да я спре на 100%!!!
2.Казах да не яде много и да страни от бананите!!!Ако не знаеш на ден е нормално да се приемат по 3 плода,като за предпочитане е да има и зелена ябъла.Освен това ако не си запозната динята е най-нискокалоричния плод!!!Тя съдържа много малко калории и много вода!!!Може да изядеш цяла диня и пак няма да приемеш толкова калорий,колкото от 2 банана например...

preichetoy
08-03-2008, 12:36
И що да не пие вода докато яде?

Обезмаслените млекца,сиренца и подобни са натъпкани с нишесте/справка процентът въглехидрати/.Мазнините са необходими за някои жизнени процеси....
Солта в подходящо к-во поддържа баланса на течностите в тялото.
Може да ядеш и телешко,сФинско...


ПП.Първо казваш,че в плодовите салати има много захар,после го караш да яде плодове.Ако не слага захар и сметана какъв е проблемът?
1.Солта задържа вода в организма,а не поддържа баланса :lol: !!!Освен това казах да я намали до минимум,което не значи,че трябва да я спре на 100%!!!
2.Казах да не яде много и да страни от бананите!!!Ако не знаеш на ден е нормално да се приемат по 3 плода,като за предпочитане е да има и зелена ябъла.Освен това ако не си запозната динята е най-нискокалоричния плод!!!Тя съдържа много малко калории и много вода!!!Може да изядеш цяла диня и пак няма да приемеш толкова калорий,колкото от 2 банана например... Екзакли!

MidnightCreep
08-03-2008, 15:56
Не ми изреждай с точки,моля.

Само го каза,ако не поема достатъчно сол,ще загуби много течности.Някои лекари развиват теории за влиянието и на сърдечната дейност.За да не се ограничава солта,може да се използва калиева такава,не натриева/ефект?/.А кое вещество поддържа баланса?Обясни процеса.
Първо казваш да не яде много плодове,а после препоръчваш цяла диня/3-~кг./?
2 банана са ~200 гр./не килограма/.

fiama
08-03-2008, 16:16
Няколко дена на салатки за прочистване на организма - ОК, но колко време смяташ да я караш така... По-добре избери някакъв друг режим, който включва месо, млечни изделия и други необходими за тялото вещества.