PDA

View Full Version : Смегма???



bogibo
08-03-2008, 09:50
Здравейте , от 3-4 дена забелязах че на главичката на пениса си имам петна които наподобяват засъхнала смегма или облена кожа. искам да попитам дали това е в следствие на това че по принцип си поливам главичката като се къпя . и ако е така как да я мия ? петната не падат с поливане, но днес се престраших докато се къпя да потъркам лекичко с палец това чувствително място и забелязах че малко падна.съмнява ме че може и сапунът който използвам сега да го е причинило ?? моля ви дайте съвети , защото се притеснявам дали проблема е в мен , или е някъкво възпаление ? :( :( :(
О и съм девствен не правя секс !

MostHated
08-03-2008, 10:27
търкай го, постепено ще свикнеш, не го ли аправиш, само с поливане не ства, ше миришеш долу, и понеже си чувствителен там секса ти ще е 10 секунди! :D :D

scoobydors
08-03-2008, 10:30
Попринцип съм чувала, че не е хубаво да се мият тези интимни места със сапун. Или ако се мият то трябва да е с интимен гел :)
А по темата: Наистина се съмнявам да е някакво възпаление :? Просто опитай да го измиеш, но внимавай леко. Ама ако те боли най-добре се посъветвай с лекар ;-)

bogibo
08-03-2008, 10:30
да търкам значи ... ох , фак ;D. еми защото е много чувствително и ме е страх нз да не се раздразни нещо кожата от търкане , или нещо тоя сапун шибан да не е направи нещо.има тука един бебешки май с него тряя да опитам :P 8-)

bogibo
08-03-2008, 10:32
не не , болка няма просто ... гадна свръхчувствителност ... :P

bogibo
08-03-2008, 10:41
ам MostHated да те попитам , под "търкай" какво имаше в предвид ? всмисъл с ръка просто или с гъбата ? защото второ не вярвам да е най-хигиеничния начин :P в краина сметка с нея махаш мръсотията :?

FeelMe
08-03-2008, 10:47
kakto i drugi predi men kazaha-intimnite 4asti ne trqbva da se miqt s nikakuv sapun ,bilo to za 4uvstvitelna koja ili bebe6ki.probvai samo s intimen gel.moje tova da e pri4inata,a ne vuzpalenie

scoobydors
08-03-2008, 17:20
Под "търкай" имах предвид леко с ръката.... пък ако не стане с гъбата, ама много внимателно :)

bogibo
08-03-2008, 21:54
ОК значи опитах , и стана малко по малко . И ... все пак с душ гела мога ли да направя тази...операция , защото помислих малко , няма някъкъв сърбеж , значи варианта за възпаление от сапуна отпада според мен ...

FeelMe
08-04-2008, 06:10
ne e vuzpalenie ,a prosto se polu4ava ...nz kak da go kaja to4no,no e kato bqloto te4enie pri momi4etata.prosto spri da izpolzva6 vsqkakuv sapun i po4ni samo s intimen du6 gel i problemut ti 6te iz4ezne :wink:

bogibo
08-04-2008, 07:14
аз по принцип ми е ясно какво е , но просто никога не ми се е случвало да е ... така повече , а това ми стига да ме психяса :) , но много ви благодаря за съветите , ще взема по често да се ровя в този форум 8) :)

scoobydors
08-04-2008, 07:52
ОК значи опитах , и стана малко по малко . И ... все пак с душ гела мога ли да направя тази...операция , защото помислих малко , няма някъкъв сърбеж , значи варианта за възпаление от сапуна отпада според мен ...

Никакъв душ гел....... :) купи си интимен :-)

batkodoki
08-04-2008, 20:28
Здравейте , от 3-4 дена забелязах че на главичката на пениса си имам петна които наподобяват засъхнала смегма или облена кожа. искам да попитам дали това е в следствие на това че по принцип си поливам главичката като се къпя . и ако е така как да я мия ? петната не падат с поливане, но днес се престраших докато се къпя да потъркам лекичко с палец това чувствително място и забелязах че малко падна.съмнява ме че може и сапунът който използвам сега да го е причинило ?? моля ви дайте съвети , защото се притеснявам дали проблема е в мен , или е някъкво възпаление ? :( :( :(
О и съм девствен не правя секс !





В Ъ З Р А С Т?!

bogibo
08-06-2008, 16:05
16

Amateur
08-08-2008, 15:40
Вземи си интимен гел и го мии хубаво търкаи добре!

BlackWings
08-09-2008, 16:41
Аууу , никакви сапуни и душ гелове ! Те ти дразнят тва чувствително място , защото са с различно pH от нормалното. По принцип се препоръчва миенето само с топла вода , но можеш и да използваш интимен гел - той е специално за тази цел. Според мен сапунът ти е раздразнил кожата. Но все пак ако продължава това състояние , и за да не психясваш , можеш да попиташ лекар.

bogibo
08-10-2008, 00:05
Вече положението е нормално :) . Но да гел ще се използва май :) . благодаря на всички ви за съветите ! :razz:

SabrinaAa
08-11-2008, 22:36
Смегма (на иврит: σμήγμα — кожна мазнина) е смес от секрета на мастните жлези на главичката на пениса или клитора, мъртви клетки от епителната тъкан и влага, която при недостатъчна хигиена на половите органи се натрупва и след време става видима с просто око.


Смегмата трябва да се натрупва дълго време преди да стане видимаСмегмата има белезникав цвят и остър неприятен мирис. Образуването на смегма е присъщо на всички млекопитаещи. В нея бързо се размножават безвредни за организма бактерии.