PDA

View Full Version : Противозачатъчните-->спор



BlackRainbow__
08-03-2008, 23:51
Значи имам едно запитване: Спорихме с един приятел относно противозачатъчните и това, че били полезни :shock: Чувал от момиче, че се пиели профилактично и общо взето предпазват организма, също така спомагат за растежа на циците (с извинение :D ), против пъпки и всякакви такива неща!? Аз за пръв път чух и бях много учудена :-o :shock: Знам че имат странични ефекти, ма за полезно действие...

п.с. Извинявам се ако темата не е за този раздел

sageto
08-04-2008, 01:13
da imat strani4no edistvie i stiga lekarkata da ti gi predpishe s pravilnite hormoni te mogat da ti vredat i da ti pomagat na organizma ;)

blackfate
08-04-2008, 04:23
Ае чак протфилактично не ...
Различните противозачатъчни са с различна доза хормони ...
Затова 1во е най добре да те иследват и след това да ти препишан противозачатъчни.Ако противозачатъчните са грешно дозирани спрямо организма се появяват страничните ефекти - акне, напълняване, понякога дори не предпазват от бебета...
Но ако ти предпишат правилните - кожата ти се изчиства, хормоните се регулират, циците нарастват, менструацията се регулира и са анти бебе :lol: ... аз смятам от др. месец да почвам :P

`SunFlower`
08-04-2008, 06:01
Аз пия противозачатъчни.... поради хормонален проблем....това за страничните действия е при много малко жени. специално при мен,цикълът ми стана много къс и напълно безболезнен (преди 7 дни мъки) кожата се изчиства постепенно от пъпчици и т.н....бюста леко набъбва :Д доволна съм....ама то си е до човек вече:) това за тоталното побъркване на организма си е мит....

krem4et0
08-04-2008, 06:16
Аз пия противозачатъчни, за да не расте кистата ми...Това е единственото, което ми помага. Пия ги бая години и нямам мустаци, пъпки, не съм 100 кила......Да, единственото им предназначение не е контрацепцията. Но това само и единствено гинеколог може да ти каже. не ги пий самоволно!

girl_in_black
08-04-2008, 08:09
Аз пия противозачатъчни поради хормонални проблеми.Някакви други ефекти при мен не съм забелязала.

WaKo
08-04-2008, 08:28
Значи имам едно запитване: Спорихме с един приятел относно противозачатъчните и това, че били полезни :shock: Чувал от момиче, че се пиели профилактично и общо взето предпазват организма, също така спомагат за растежа на циците (с извинение :D ), против пъпки и всякакви такива неща!? Аз за пръв път чух и бях много учудена :-o :shock: Знам че имат странични ефекти, ма за полезно действие...

п.с. Извинявам се ако темата не е за този раздел

Е, може ли да сте толкова неграмотни,бе... Ебаси, млади момичета/жени в 21 век си нямате елементарна представа от контрацепция. Толкова ли не се научихте, че да не забременеете е първо ваша грижа, а след това на всички останали, с които спите. И да, представи си противозачатъчните освен странични действие, както си мислят някои имат и полезно действие. Представяш ли си? :shock: Ма те и полезни били. Не мога да разбера - уж, много четете разни женски списания, уж сте много грамотни, навсякъде ви пишат, че тия хапчета са добри и това със страничните ефекти са митове и легенди отпреди 30-40 години и лекарите ви го казват и вие пак вярвате на баба си, която по време на сексуалната революция 70-та година ги е пиела и са й пораснали мустаци. Е, просто нямам думи :-x

BlackRainbow__
08-04-2008, 10:28
За да питам, явно не съм прочела в списание или някъде другаде...и изрично казах че за пръв път чувам да имат полезно действие :? Пф, да не зададе човек въпрос....
Все пак мерси за информацията, помогнахте ми!

LiloTa
08-04-2008, 10:41
да и аз пия ОК и наистина кожата се изчиства,растежа на косъма се забавя,не надебеляваш...и т.н..Аз нямах никакви проблеми :)

mishaaaaa
08-04-2008, 10:53
Не може да кажете, че действат добре, защото всеки организъм е различен.
Най - добре е да се предпишат от гинеколог.
Аз много пъти съм чувала, че хормоналните лекарства понякога действат доста зле ... силно окосмение и пълнеене, но както казах при всеки е различно.
Не съм започнала да използвам такива контрацептични методи, защото според мен ми е доста рано (все пак съм на 16), но предполагам след 1-2 годинки ще се консултирам с гинеколог, за да започна с тях.
:)

Wrathchild
08-04-2008, 11:04
Абе и некадърни гинеколози има, ей на, на приятелят ми сестра му сега смени противозачатъчните, тъй като във Франция ги няма тези, които тя пиеше, отиде на гинеколог, изписа й някакви и резултата беше напълняване и увреждане (слава богу не трайно) на единият яйчник.
То е и до компетентност на лекаря, не само до организъм. И въпреки, че моят гинеколог е много добър в работата си, някак не ми се рискува... Но да, нормализират цикъла, отразяват се добре и на кожата и т.н. и т.н. Но задължително трябва да се изпишат от гинеколог.

LiloTa
08-04-2008, 11:14
Абе и некадърни гинеколози има, ей на, на приятелят ми сестра му сега смени противозачатъчните, тъй като във Франция ги няма тези, които тя пиеше, отиде на гинеколог, изписа й някакви и резултата беше напълняване и увреждане (слава богу не трайно) на единият яйчник.
То е и до компетентност на лекаря, не само до организъм. И въпреки, че моят гинеколог е много добър в работата си, някак не ми се рискува... Но да, нормализират цикъла, отразяват се добре и на кожата и т.н. и т.н. Но задължително трябва да се изпишат от гинеколог.

лол...и аз сега въм във Франция и тотално ме отказа да ида на гинеколог...КОгато се върна в б-я тогаз (след месец някъде)

rozova_lady
08-04-2008, 11:44
Противозачатъчните са нож с две осртиета
както помат така и вредят